γιατι όλα αυτά??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16

    γιατι όλα αυτά??

    λοιπον ξεκινώ... πριν 4 χρόνια γνώρισα τον φίλο μου με τον αποίο ήμουν τρελά ερωτευμένη και απο τότε είμαστε μαζί. μόνο που μέσα στο χρονικό αυτό διάστημα έγιναν πολλές ανατροπές στη συμπεριφορά μου! όταν ήμασταν μαζί 2 χρόνια αυτός με απάτησε με μια άλλη κοπέλα, ώντας μεθυσμένος μέσα σε ένα μπαρ (φιλιά όχι Sex) εγώ το έμαθα κ πέρασα πάρα πολύ δύσκολες ώρες και αδυνατούσα να πιστέχω ότι ο φίλος μου με πρόδωσε με την πρώτη τυχούσα που του τα ριξε! είπα θα τον εκδικηθώ κ το έκανα. πήγα με κάποιον άλλον ένα μήνα μετά κ βέβαια του το πα. αυτός το δέχτηκε ελπίζοντας ότι δεν έκανα κάτι σοβαρό κ ότι ψεύδομαι για να τον εκδικηθώ.(πλέον το ξέρει σίγουρα άλλα δεν το παραδέχεται ούτε κ μιλάει γι αυτό για να μη χωρίσουμε) να σημειώσω ότι ο φίλος μου ήξερε ότι πεθαίνω γι αυτόν γι αυτό και δεν έδωσε τόση σημασία (απο μέσα του΄δεν ξέρω τι έκρυβε) ήξερε ποσο υπέφερα με αυτό που έκανε . γενικά η σχέση μας πέρασε απο 40 κύματα ενώ ήμασταν σχεδόν για γάμο. (εγω είμαι 30 και αρκετά πετυχημένη επαγγελματικα και αυτός έχει μια πολυ καλή θέση στο δημόσιο και είναι 32). απο τότε όμως και ενώ η σχέση μας έχει γίναι ξανά όπως πριν και πολύ καλύτερη μπορώ να πω εγώ δεν μπορώ να ξαναβρω τον παλιό μου εαυτό. δηλαδη: την χρονιά εκείνη που με απάτησε εγώ μετά την "εκδίκηση" και αφού είχαν περάσει 4 μήνες, άρχισα να βγαίνω με τον πρωην μου με τον οποίο είχαμε άψογη σεξουαλική σχέση κ μόνο! εκμεταλλευόμουν λοιπόν το ότι ο πρωην με είχε αδυναμία και βρισκόμουν μαζί του επι 6 μήνες. όχι βέβαια σε καθημερινή βάση αλλά τους πρώτους τρεις πολύ συχνά και μετά πολύ αραιά. μέχρι και αυτόν τον απρίλη απο τότε που έγινε το σκηνικό εγώ συνευρισκόμουν με τον πρώην. (ας πο΄υμε με συχνότητα 1 φορά το τρίμηνο). κ δεν ένιωθα καθόλου τύψεις, είδα το όλο θέμα αλλιώς κείπα ότι πρέπει να είμαι χαλαρή με τις σχέσεις και ποτέ ξανα να μην πάθω παραλλήρημα αν κάποιος με ξαναπληγώσει, όταν είδα οτι ο πρωην δένεται μαζί μου κ απο την πολύ του αγάπη μέχρι και τον νυν μου έχει αρχισει να συμπαθει και να δέχεται οτι είναι ο δευτερος και να συμβιβάζεται και να λέει σ αγαπάω εγω εξαφανίστηκα! φοβήθηκα μην κολλήσει πάλι κ πάνω στην τρέλλα του θέσει σε κίνδυνο τη σχέση μου. λοιπόν όσο συμβαίνουν όλα αυτά εγώ με τον φίλο μου τα πάμε περίφημα. μετά απο λίγο όμως γνωρίζω ένα παιδι που με ήθελε πολύ καιρό και έιναι μόμο 21 χρονών. κ ναι ενώ είμαι παρα πολύ κατα στους μικρότερους βγαίνω μαζι του. δεν λέω τίποτα για τη σχέση μου και απολαμβάνω την αμηχανία του πιτσιρικά μόνο που με βλέπει! ε το βλέμμα έγινε βόλτα και η βόλτα φιλιά και λίγο παραπάνω! ως εκεί.! έπειτα απο 2-3 παιδικές βόλτες κόβουμε γιατι δεν μπορουμε να συννενοηθουμε κ δεν υπάρχει μέλλον γενικά! κ να μην πληγηθει κ αυτό! λοιπόν ΄΄οσο γίνονται όλα αυτά η σχέση μου σοβαρευει πιο πολυ απο ποτέ και όλοι οι δρόμοι οδηγούν στο γάμο. και σας λέω αλήθεια νίωθω ότι χωρις αυτόν δεν μπορώ να ζησω. ξέρω πως αν τον χάσω θα τρελλαθώ και θα μετανιώσω πικρα για όλα αυτά που έκανα, αλλά έπειτα σκέφτομαι ότι όσο δεν τα ξέρει δεν νιωθω τύψεις ίσα ίσα που το μυαλό μου πετάει αλλού. λοιπον γιατι τα κάνω όλα αυτά? γιατι τα κάνω αφού ξέρω πως αν τα μάθει κ τον χάσψ θα πεθάνω? γιατί όταν διέκοψα με τον φοιτητη!-πιτσιρικά το μυαλό μου ήταν μόνο σε αυτόν κ όχι στον νυν? γιατί έβγαινα τόσο καιρό με για σεξ με τον πρώην? μήπως ψάχνω άτομα που μου ανεβάζουν την πεσμένη μου αυτοπεπεοίθηση? μήπως γι αυτό διάλεξα τον κολλημένο πρωην που με αγαπάει τόσο και τον φοιτητη που μόνο λόγω διαφοράς με έβλεπε σαν άπιαστο όνειρο? μάλλον.. εμένα όμως αυτό που με πειράζει είναι ότι αν υπηρχε ένας παρατηρητης στη ζωή μου και έβλεπε όλα αυτά, όχι οπως μια φίλη που της τα λέω αλλά κάποιος που με έβλεπε π.χ όταν μιλάω με τον νυν με τον πρώην και με άκουγε τι λέω και πως φαίρομαι θε έλεγε οτι είμαι απιστευτη υποκρίτρια. αλλά εγω δεν νιώθω κακός άνθρωπος γιατι φαίρομαι έτσι? π.χ αν το πιτσιρικι ΄που του το παιξα κ θύμα στην τελική μάθαινε ότι είμαι με άλλον και τα πάμε και τέλεια θα πίστευε ότι είμαι ο χειρότερος ανθρωπος στον κόσμο. και θα χε δίκιο! πολυ ψέμα έπεφτε. αλλα εγώ δε νίωθω κακός άνθρωπος γιατί τα κάνω όλα αυτα? επίσης με το νυν νομίζω οτι θα πάμε στο γάμο και ξέρω ότι αυτός είναι ο αντρας μου αλλά δεν νιώθω τρελά ερωτευμένη όπως πριν γινουν όλα αυτά και απο μεριάς μου κ απο τη δική του. οι γονείς μας πιεζουν κ αυτός θέλει πολύ. νομίζω ότι είναι πιο ερωτευμένος απο ποτέ μαζί μου,αλλά δεν ξέρω, μήπως πρέπει να τα τινάξω όλα στον αέρα?? γιατι φέρομαι έτσι? επιζητώ λέτε σημασία?? μπορώ να ευτιχήσω με αυτόν μετά απο όλα αυτά που έκανα. να σημειωσω πως επειδη ζω και εργάζομαι στην αθήνα όπου η μάνα χάνει το παιδί κ το παιδί τη μάνα και ο φίλος μου λόγω δουλειάς ταξιδεύει συνέχεια γι αυτό και ήταν όλα τοσο εύκολα για μένα.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    τοσο καιρο διαβαζω εδω τι λέτε αλλά το θέμα σου με έκανε να κάνω εγγραφή για να σου απαντήσω! και θα σου πω οτι επειδή μου θυμιζει παρα πολύ μια δικιά μου ιστορία. (μόνο που εγώ δεν το έσκισα ! τοσο πολυ!) φιλη μου davidofff πολύ καλά κάνεις. και μένα με απάτησε με σχεδον παρόμοιο τρόπο κ τον εκδικήθηκα.(κ με πρωην μου!) καλά έκανες ας πρόσεχε! μόνο που πλέον έχει περάσει καιρός κ εσυ ακόμα .. παίζεις! στην ηλικία σου τα παιχνίδια δεν είναι κ ότι καλύτερο! κ εγω τα κανα αλλά είμαι πολύ μικρότερη αλλά δεν ξέρω αν ήμουν 30 θα με άγχωνε να πάρω μια σωστη απόφαση άμεσα και δεν θα έπαιζα με 3 αθώους!( μάλλον 2 αθώους κ έναν ένοχο!) σκέψου το! πάντως σε καταλαβαίνω απόλυτα φέρθηκα εντελώς όμοια αλλά πλέον τα κοψα όλα! εγώ βλέπεις ήμουν κ επαρχία όπου δεν χάνει κανείς κανέναν! :-)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by davidofff


    επίσης με το νυν νομίζω οτι θα πάμε στο γάμο και ξέρω ότι αυτός είναι ο αντρας μου αλλά δεν νιώθω τρελά ερωτευμένη όπως πριν γινουν όλα αυτά και απο μεριάς μου κ απο τη δική του.

    Νομιζω οτι απαντας μονη σου ηδη.
    Αν δεν εισαι ερωτευμενη οπως λες γιατι θες να προχωρησεις σε μια πιο μεγαλη δεσμευση?

    Επισης,
    1. εχετε μεινει μαζι για να δειτε πως θα λειτουργείτε απο κοινου στον ιδιο χωρο - ευθυνες?
    2. Αν αυτος ειναι ενοχος οπως λες,
    εσυ γιατι πας πισω?

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    γιατι ολοι οσοι παντρευονται ειναι τρελα ερωτευμένοι? ειλικρινα, ειναι? ο έρωτας δεν φευγει? προχωραω γιατι περναμε τελεια μαζι. ή φοβαμαι να τον αφήσω για μια άλλη τοσο υπέροχος που είναι. δεν ξέρω δεν είμαι του ρισκου γι αυτο κ δεν τον άφησα ποτε αλλά τα κανα όλα ταυτόχρονα! τι να πω....

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    [quote]Originally posted by krino
    Originally posted by davidofff





    Επισης,
    1. εχετε μεινει μαζι για να δειτε πως θα λειτουργείτε απο κοινου στον ιδιο χωρο - ευθυνες?
    2. Αν αυτος ειναι ενοχος οπως λες,
    εσυ γιατι πας πισω?

    δεν λέω οτι δεν είμαι ένοχη! οχι τώρα θα ζήσουμε και δεν θέλω τοοσο πολυ, νομιζω οτι μετά το θέμα είναι τελειωμένο (για γαμο) και με φοβιζει

  6. #6
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by davidofff
    γιατι ολοι οσοι παντρευονται ειναι τρελα ερωτευμένοι? ειλικρινα, ειναι? ο έρωτας δεν φευγει? προχωραω γιατι περναμε τελεια μαζι. ή φοβαμαι να τον αφήσω για μια άλλη τοσο υπέροχος που είναι. δεν ξέρω δεν είμαι του ρισκου γι αυτο κ δεν τον άφησα ποτε αλλά τα κανα όλα ταυτόχρονα! τι να πω....

    τι φανταζεσαι οτι σημαινει οτι ειμαι τρελλα ερωτευμενος?
    εν συντομια θα σου πω οτι ειναι πολυ μικρα κομματακια συναισθηματων, οπως θαυμασμος, σεβασμος, εμπνευση και τοσα αλλα, προς ενα προσωπο.

    Ομως ολα αυτα πρεπει να αντεχουν στο χρονο, γιατι αν ξεφτιζουν, τοτε ξεφτιζει και η σχεση.

    Απο οσα γραφεις ομως,
    περισσοτερο φαινεται να μην εχεις ξεκαθαρισει εσυ με τον εαυτο σου παρα το τι κανει ο συντροφος σου.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by davidofff




    δεν λέω οτι δεν είμαι ένοχη! οχι τώρα θα ζήσουμε και δεν θέλω τοοσο πολυ, νομιζω οτι μετά το θέμα είναι τελειωμένο (για γαμο) και με φοβιζει

    οκ,
    θα σου ελεγα να σταματησετε το παιχνιδι με τις 10 ενοχες και να μιλησετε ειλικρινα.
    Επιπλεον η αποψη μου ειναι να κανετε μια δοκιμαστικη συμβιωση για 1-2 χρονια ισως και μετα να προχωρησετε σε κατι πιο δεσμευτικό.

    Το ιδιο θα ελεγα και στο πιο τρελλα ερωτευμενο ζευγαρι του κοσμου που δεν εχουν ζησει μαζι.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Απο ολα αυτα καταλαβα πως οι πιο πολλες ψαχνετε αφορμες να ξενοπηδησετε με τετοιο τροπο ωστε να μην εχετε πολλες ενοχες .
    Εις ανωτερα
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  9. #9
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    και για μια ακομα φορα δεν καταλαβες τιποτα αλλα αυτο θα ηταν πολυ απροσμενο να γινει....

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Απο ολα αυτα καταλαβα πως οι πιο πολλες ψαχνετε αφορμες να ξενοπηδησετε με τετοιο τροπο ωστε να μην εχετε πολλες ενοχες .
    Εις ανωτερα
    αυτο καταλαβες εσυ?? ισως να ναι κ αυτό δεν θα σου παω κοντρα! κ για να κανω κ λιγο χιουμορ θα σου πω οτι τουλαχιστον ψαχνουμε αφορμη και βρίσκουμε! οταν το κανουν οι περισσοτεροι αντρες δεν υπάρχει καμια μα καμια αφορμη κ αιτια! ξες ποσο καιρο βασανιζα τον εαυτό μου γιατι με πρόδωσε? γιατι? γιατι και κλάμματα! αλλά ποτε δεν πήρα απάντηση γιατι απλά δεν είχε να μου δωσει. γιατι \"ετσι, δεν ξέρω δεν το σκέφτηκα, δεν πρόλαβα να σκεφτω!\" και μεχρι τότε που ήμουν τύπος και υπογραμμός τι έγινε?? ισα ισα πονεσα πιο πολυ μετα! ενώ τωρα κοιταω τον εαυτό μου!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    Originally posted by niania
    τοσο καιρο διαβαζω εδω τι λέτε αλλά το θέμα σου με έκανε να κάνω εγγραφή για να σου απαντήσω! και θα σου πω οτι επειδή μου θυμιζει παρα πολύ μια δικιά μου ιστορία. (μόνο που εγώ δεν το έσκισα ! τοσο πολυ!) φιλη μου davidofff πολύ καλά κάνεις. και μένα με απάτησε με σχεδον παρόμοιο τρόπο κ τον εκδικήθηκα.(κ με πρωην μου!) καλά έκανες ας πρόσεχε! μόνο που πλέον έχει περάσει καιρός κ εσυ ακόμα .. παίζεις! στην ηλικία σου τα παιχνίδια δεν είναι κ ότι καλύτερο! κ εγω τα κανα αλλά είμαι πολύ μικρότερη αλλά δεν ξέρω αν ήμουν 30 θα με άγχωνε να πάρω μια σωστη απόφαση άμεσα και δεν θα έπαιζα με 3 αθώους!( μάλλον 2 αθώους κ έναν ένοχο!) σκέψου το! πάντως σε καταλαβαίνω απόλυτα φέρθηκα εντελώς όμοια αλλά πλέον τα κοψα όλα! εγώ βλέπεις ήμουν κ επαρχία όπου δεν χάνει κανείς κανέναν! :-)
    αρα υπάρχουν κ αλλες σαν εμένα? εσυ όμως φαίνεται να τα κανες απο εκδίκηση εγω πλέον δεν τα κάνω απο εκδίκηση! ισως δεν θέλω να καταπιέζομαι πλέον για κανέναν, αλλά στο τέλος συνειδητοποιώ ότι έχω έναν χαρακτήρα που δεν θέλω καθόλου να εχω κ αυτό με τρομάζει!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Απο την Θεσσαλονικη με αγαπη
    Posts
    2,855
    Επειδη ηταν ο αλλος βλακας επρεπε να βρεις αυτη την δικαιολογια; Οταν σε κερατωνει το ατομο που υποτιθεται πως σε αγαπαει το στελνεις στον αγυριστο και μετα κανεις οτι γουσταρεις. Με αυτο τον τροπο μικραινεις τον εαυτο σου
    Παρεα με την μοναξια πως να περασει η βραδια, που να ΄σαι σημερα και νιωθω σιδερα να σφιγγουν την καρδια

    http://www.youtube.com/watch?v=ScnQDRkJpJI

  13. #13
    \"μήπως ψάχνω άτομα που μου ανεβάζουν την πεσμένη μου αυτοπεποίθηση? \"
    Νομίζω ότι ειναι μέρος της απάντησης...
    Ενα αλλο εχει να κάνει με την ανασφάλεια για την σχέση σου αυτη καθεαυτη...
    Θες να έχεις μια συναισθηματική καβαντζα...
    Απεχθάνεσαι το ρίσκο....
    Ίσως γιατί έχεις συμβιβαστεί με αυτο επαγγελματικά για να επιτύχεις...
    Θα έλεγα να μην βιαστείς να παντρευτείς...
    Η ωριμότητα ειναι παράγωγο του χρόνου διάρκειας μια σχέσης.
    Το φιλί, δεν ειναι μια ολοκληρωμένη σεξουαλική σχέση, αλλά ένα ερέθισμα στιγμιαίας έλξης..
    Το πηρες στα σοβαρα γιατι κατι μεσα σου σε κρατουσε ακομα δεμενη με το παρελθον αλλα και ανοιχτη στο μελλον...

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by davidofff
    αρα υπάρχουν κ αλλες σαν εμένα? εσυ όμως φαίνεται να τα κανες απο εκδίκηση εγω πλέον δεν τα κάνω απο εκδίκηση! ισως δεν θέλω να καταπιέζομαι πλέον για κανέναν, αλλά στο τέλος συνειδητοποιώ ότι έχω έναν χαρακτήρα που δεν θέλω καθόλου να εχω κ αυτό με τρομάζει!

    ειτε απο εκδικηση ειτε απο καταπιεση ειναι μια ηλιθια σκεψη.
    Φροντισε να εισαι ειλικρινης με τον συντροφο σου και απαιτησε το ιδιο απο αυτον, και ολα θα πανε οπως τα θελετε.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    16
    Originally posted by Ολα_ειναι_δανεικα
    Επειδη ηταν ο αλλος βλακας επρεπε να βρεις αυτη την δικαιολογια; Οταν σε κερατωνει το ατομο που υποτιθεται πως σε αγαπαει το στελνεις στον αγυριστο και μετα κανεις οτι γουσταρεις. Με αυτο τον τροπο μικραινεις τον εαυτο σου
    πρώτον δεν ξέρεις αν ήταν βλάκας και σε παρακαλώ να μιλάς πιο όμορφα. δευτερον, απο τις απαντήσεις σου φαίνεται οτι την έχεις πατήσει με κάποια που σου την έφερε και σου φταίω τωρα εγω? για σε παρακαλώ.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •