Πέθανε η σκυλίτσα μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    133

    Πέθανε η σκυλίτσα μου

    Έχει κάποιον ξυπνιο? Μόλις πέθανε η σκυλίτσα μου. Είμαι πολύ στεναχωρημένη. Δεν είχε προβλήματα. Την επίασε κάτι σαν άσθμα, δεν μπορούσε να ανασανει, αυτό την έπιανε συχνά όμως , σήμερα ήταν χειρότερο άκουσα εκείνο το σφύριγμα όταν πραγματικά δυσκολεύεται κάποιος να αναπνευσει, η γλώσσα της άρχισε να γίνεται μωβ. Έτρεξα στο κτηνίατρο 11:30 το βράδυ δεν απαντούσε το τηλ ανάγκης.οηγα σε δεύτερο κτηνίατρο πέθανε έξω από το ιατρείο. Δεν πρόλαβα. Όλα έγιναν πολύ γρήγορα 12:00 πέθανε. Νιώθω χάλια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Λυπάμαι που το ακούω.
    Αν κ δεν είχα ποτέ σκυλί, φαντάζομαι ότι είναι μεγάλη απώλεια.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    1,338
    Νιώθω την απώλειά σου. Είχα κι εγώ σκυλάκια.

    Λένε ότι όταν πεθάνουμε τα ζωάκια που είχαμε μας συναντούν στη γέφυρα μεταξύ αυτού του κόσμου και του άλλου και μας οδηγούν με ασφάλεια.

    Να ζήσεις να την θυμάσαι!!
    Υπάρχει μόνο το Αέναο Νυν

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Λυπάμαι πολύ... Σε νιώθω γιατί έχω χάσει πολλές γάτες στη ζωή μου και ξέρω πόσο πονάει... Κουράγιο κι όποτε θέλεις μπορείς να μου μιλήσεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    25
    Αβασταχτος πονος...το περναω αυτες τις μερες...να ειστε καλα να την θυμαστε...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,353
    Λυπάμαι για την σκυλίτσα σου!! Εμένα πριν από 8 περίπου μήνες μου την δηλητηρίασαν φόλα!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ο τελευταιος μου γατος ειχε παθει ' αιθουσαιο συνδρομο ' ( ασθενεια εγκεφαλου ) γυρναγε συνεχως γυρω απο ενα νοητο κεντρο, χαρηκα ( ας πουμε ) οταν πεθανε , ηταν μια λυτρωση και για αυτον, και για μενα ......

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Συλλυπητήρια

    Πόσο χρονών ήταν αν επιτρέπεται;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    133
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Συλλυπητήρια

    Πόσο χρονών ήταν αν επιτρέπεται;
    Ήταν 7 χρόνων. Την βρήκαμε (μας την έστειλε το σύμπαν) στις 06 Δεκεμβρίου 2015 πρέπει να ήταν 3 μηνών τότε. Και πέθανε χθες στις 12.00 ακριβώς.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    133
    Το φέρω βαρέως ότι δεν ενεργησα πιο γρήγορα. Πιστεύω οτι σκυλάκι μου θα ζούσε ακόμα. Μας είπαν ότι έπαθε ανακοπή. Δεν μπορώ σκέφτομαι τις τελευταίες της στιγμές. Που με κοίταζε , εκείνον τον ήχο που κάνει κάποιος πριν πεθάνει και το άψυχο σωματακι της, το κεφαλάκι της. Δεν μπορώ.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,451
    ειν κι αυτο μια απώλεια σα να χασες δικο σου ανθρωπο κι αυτο ψυχουλα ηταν .εκανες οτι μπορουσες ηταν η ωρα να συμβει δε φταις .να ζεις να την θυμασε να κρατας ολα τα ομορφα που ζησατε παρειτσα με το φιλαρακι σου .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Meli-meli View Post
    Το φέρω βαρέως ότι δεν ενεργησα πιο γρήγορα. Πιστεύω οτι σκυλάκι μου θα ζούσε ακόμα. Μας είπαν ότι έπαθε ανακοπή. Δεν μπορώ σκέφτομαι τις τελευταίες της στιγμές. Που με κοίταζε , εκείνον τον ήχο που κάνει κάποιος πριν πεθάνει και το άψυχο σωματακι της, το κεφαλάκι της. Δεν μπορώ.
    Σε νιώθω...

    Θυμάμαι κι εγώ τον τελευταίο μου γάτο που πέθανε, τον Τζέρι και πως κρεμόταν το κεφαλάκι του όταν του έβγαλα το λουράκι του για να το κρατήσω για ενθύμιο...

    Δεν ξέρω αν μπορούσες να κάνεις κάτι παραπάνω αλλά μην επιβαρύνεις κι άλλο τον εαυτό σου με τύψεις, σου αρκεί ο πόνος που νιώθεις...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #13
    Λυπαμαι πολύ και ειλικρινά σε νιωθω. Την αγαπησες, της προσφερες τα παντα τις τελευταίες τις στιγμές. Η ψυχουλα της σε κοιτάζει απο ψηλά, γι αυτην θα σαι παντα δίπλα της. Δεν ξέρω που μένεις, πες μου αν την εθαψες σε τόπο οπου μπορεις να την επισκέπτεσαι. Αυτο απαλυνει ακομα περισσότερο τον πονο, η επίσκεψη μαζι με κάποιον δικο σου που σε νιώθει.

Similar Threads

  1. Πέθανε ο μπαμπάς μου
    By End_of_an_era in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 19
    Last Post: 25-08-2022, 15:40
  2. πέθανε ο πιο πιστός μου φίλος.......... :(
    By daisyal in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 15
    Last Post: 24-05-2012, 17:01
  3. εκεινος που πεθανε για ολους
    By secretly in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 08-02-2012, 03:26
  4. πέθανε ο μπαμπάς μου..
    By broken horse in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 36
    Last Post: 24-07-2011, 13:22
  5. πεθανε η καραπανου
    By ferro in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 23-12-2008, 20:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •