Χανω εναν πολυ σημαντικο ανθρωπο απο τη ζωη μου. Πειτε μια γνωμη παρακαλω.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1

    Χανω εναν πολυ σημαντικο ανθρωπο απο τη ζωη μου. Πειτε μια γνωμη παρακαλω.

    Ολα ξεκινησαν πριν απο ενα χρονο περιπου, ισως και λιγο παραπανω. Γνωρισα μια κοπελα μεσω ενως φιλου και αμεσως ταιριαξαμε . Γιναμε παρεα με ενα φιλικο ζευραρι, τετραδα.Ειμασταν ολοι μαζι συνεχεια αλλα και εγω με το κοριτσι καναμε πολυ παρεα και δυο μας. Εγω με το κοριτσι αργησα να νιωσω ερωτικα με αποτελεσμα να με βλεπει σαν φιλο. Εφτασε ομως η στιγμη που μου ελεγε για τυπους που βγαινει κτλ. Εμενα αρχησε να με πνιγει ολο αυτο και ενω δεν ηθελα να εξομολογηθω για να μην χαλασει αυτη η φιλια ,το εκανα. Της εκανα ερωτικη εξομολογηση. Κολακευτηκε , δεν το πηρε ασχημα , παρολα αυτα μου ειπε οτι δεν με βλεπει ετσι.
    Μετα απο καποιες συναντησεις με πολυωρες συζητησεις για το που θα παει η σχεση μας, μιας και κανεις απο τους δυο δεν ηθελε να χωριστουμε, με καποιο τροπο φιληθηκαμε .Στο τελος της βραδυας μου ειπε παλι οτι δεν με βλεπει ερωτικα και οτι με φιλησε επειδη η ολη μου συμπεριφορα την κολακεψε. Αισθανοταν τυψεις, καταλαβε το λαθος της αφου της ειπα οτι δεν μπορει να κανει τετοιες κινησεις και μετα να μου λεει οτι δεν παιζει κατι το ερωτικο.Πως γινεται να φιλησεις καποιον οταν δεν τον βλεπεις ερωτικα???
    Συνεχισαμε την παρεα προσπαθοντας να βγαλουμε ακρη με το που θα παει αυτο. Το τελευταιο βραδυ που βρεθηκαμε, αυθορμητα την πλησιασα αλλα δεν εγινε κατι ,με αποθησε. Της ειπα οτι δεν μπορουμε να κανουμε παρεα αφου εγω την βλεπω ερωτικα, για το καλο το δικο μου.
    Δεν θελω να χασω αυτον τον ανθρωπο απο τη ζωη μου. Δεν συνδεομαι ευκολα τοσο εντονα με καποιον και εχει καιρο να μου συμβει.
    Εχω μπει στο τρυπακι του να απομακρυνθω για το καλο μου, αλλα ενα διαολακι μεσα μου , μου λεει οτι το κανω σαν τρικ μηπως καταλαβει τι χανει και καποια στιγμη απο μονη της με δει ερωτικα. Με ποναει πολυ αυτος ο μονοπλευρος ερωτας. Πιστευετε οτι πρεπει να σταματησω καθε επικοινωνια? Υπαρχει τροπος να με δει ''αλλιως"? και αν ναι αξιζει να μπω σε αυτη την ψυχοφθορα διαδικασια? Μου τρωει τα σωθηκα η σκεψη οτι ισως δεν πρεπει να την βλεπω.

  2. #2
    Καλημερα!! ΝΟμίζω ότι για το καλό σου θα ήταν καλύτερο να μην συνεχίσεις να έχεις επαφή μαζί της!!! είναι πολύ πολύ ψυχοφθόρο!!!

  3. #3
    kopela93
    Guest
    Περιμένω το σχόλιο της ρέμεντυ που θα σού πει να απομακρυνθείς για να μη ****θεί άλλο η αυτοπεποίθησή σου και πίστεψέ με είναι αυτό ακριβώς που πρέπει να κάνεις! Ναι υπάρχουν πιθανότητες να νιώσει κάτι για σένα αν κάνεις κάποιες μ****ίες που θα την τραβήξουν για λίγο προς τα εσένα αλλά θα είναι από εγωισμό και δε θα σε θέλει πραγματικά. Όταν κάποια σε θέλει πραγματικά δεν είναι έτσι. Οπότε να ξεφύγεις από όλο αυτό, να τη χάσεις την κοπελιά για να μη χάσεις τον εαυτό σου. Το κομμάτι αυτό μέσα σου που πρέπει να κρατήσεις γιατί αλλιώς θα είναι σα να ρίχνεις κατά πάνω σου όλα τα βέλη και να πονάς χωρίς λόγο. Φύγε και βρες κάτι άλλο.

  4. #4
    Μα πως θα το κανω αυτο? Δεν εχω ξανανιωσει ετσι για καποια, σαν ανθρωπο γενικοτερα οχι μονο ερωτικα. Ειμαι πανω απο 30 , και το λεω γιατι να καταλαβετε οτι ξερω πολυ καλα τι νιωθω , δεν ειναι εφημερο. Επισης, με ολη την παρεα τι θα γινει? Ενα παρεακι υπεροχο. Τι να τους πω, 'την μια μερα θα βλεπετε εμενα και την αλλη εκεινη?' . Δηλαδη αν κανω περα εκεινη θα τους κανω ολους. Να μεινω μονος μου?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lavingar View Post
    Ολα ξεκινησαν πριν απο ενα χρονο περιπου, ισως και λιγο παραπανω. Γνωρισα μια κοπελα μεσω ενως φιλου και αμεσως ταιριαξαμε . Γιναμε παρεα με ενα φιλικο ζευραρι, τετραδα.Ειμασταν ολοι μαζι συνεχεια αλλα και εγω με το κοριτσι καναμε πολυ παρεα και δυο μας. Εγω με το κοριτσι αργησα να νιωσω ερωτικα με αποτελεσμα να με βλεπει σαν φιλο. Εφτασε ομως η στιγμη που μου ελεγε για τυπους που βγαινει κτλ. Εμενα αρχησε να με πνιγει ολο αυτο και ενω δεν ηθελα να εξομολογηθω για να μην χαλασει αυτη η φιλια ,το εκανα. Της εκανα ερωτικη εξομολογηση. Κολακευτηκε , δεν το πηρε ασχημα , παρολα αυτα μου ειπε οτι δεν με βλεπει ετσι.
    Μετα απο καποιες συναντησεις με πολυωρες συζητησεις για το που θα παει η σχεση μας, μιας και κανεις απο τους δυο δεν ηθελε να χωριστουμε, με καποιο τροπο φιληθηκαμε .Στο τελος της βραδυας μου ειπε παλι οτι δεν με βλεπει ερωτικα και οτι με φιλησε επειδη η ολη μου συμπεριφορα την κολακεψε. Αισθανοταν τυψεις, καταλαβε το λαθος της αφου της ειπα οτι δεν μπορει να κανει τετοιες κινησεις και μετα να μου λεει οτι δεν παιζει κατι το ερωτικο.Πως γινεται να φιλησεις καποιον οταν δεν τον βλεπεις ερωτικα???
    Συνεχισαμε την παρεα προσπαθοντας να βγαλουμε ακρη με το που θα παει αυτο. Το τελευταιο βραδυ που βρεθηκαμε, αυθορμητα την πλησιασα αλλα δεν εγινε κατι ,με αποθησε. Της ειπα οτι δεν μπορουμε να κανουμε παρεα αφου εγω την βλεπω ερωτικα, για το καλο το δικο μου.
    Δεν θελω να χασω αυτον τον ανθρωπο απο τη ζωη μου. Δεν συνδεομαι ευκολα τοσο εντονα με καποιον και εχει καιρο να μου συμβει.
    Εχω μπει στο τρυπακι του να απομακρυνθω για το καλο μου, αλλα ενα διαολακι μεσα μου , μου λεει οτι το κανω σαν τρικ μηπως καταλαβει τι χανει και καποια στιγμη απο μονη της με δει ερωτικα. Με ποναει πολυ αυτος ο μονοπλευρος ερωτας. Πιστευετε οτι πρεπει να σταματησω καθε επικοινωνια? Υπαρχει τροπος να με δει ''αλλιως"? και αν ναι αξιζει να μπω σε αυτη την ψυχοφθορα διαδικασια? Μου τρωει τα σωθηκα η σκεψη οτι ισως δεν πρεπει να την βλεπω.
    καλησπερα.
    δεν σε βλεπει σαν φιλο επειδη αργησες να την δεις εσυ ερωτικα, αλλα επειδη δεν την ελκεις ερωτικα..
    αν της ταιριαζες ερωτικα, δεν θα περιμενε πως θα την δεις εσυ, αλλα θα σε εβλεπε ερωτικα ανεξαρτητα απο τις δικες σου επιθυμιες, ακριβως οπως εκανες κι εσυ δηλαδη...

    προσπαθεις να βρεις μια λογικη αιτια που δεν σε ειδε ερωτικα, ακομα και να το ριξεις σε εσενα το φταιξιμο, απλα για να εχεις την ελπιδα οτι ειναι κατι που μπορεις και να ανατρεψεις (εφοσον εσυ εφταιξες, μπορεις και να "επανορθωσεις').
    δεν ειναι ετσι ομως.

    σε φιλησε, αλλα μετα μετανοιωσε, γιατι δεν ενοιωσε κατι παραπανω για να προχωρησει ερωτικα.
    οσο για την απορια σου, πως φιλας καποιον αν δεν ειναι ερωτικο, να σου πω οτι μπορει και να συμβει αν εισαι χλιαρος...
    ναι, δεν σε φιλησε σαν φιλεναδα της, αλλα αυτο που ενοιωσε (ερωτικα) ηταν πολυ χλιαρο. δεν ηταν αρκετο για να ξεκινησετε κατι σεξουαλικο.

    δεν "συνδεθηκες", αλλα ερωτευθηκες. εκεινη, παλι οχι. επομενως δεν εχετε σχεση. ουτε φιλικη , ουτε ερωτικη.
    παρεα κανετε, αλλα θελετε διαφορετικα πραγματα ο καθενας.
    εσυ κανεις παρεα επειδη εισαι τ σιμπημενος κι ελπιζεις σε κατι παραπανω.
    εκει νη σε κανει παρεα, επειδη ειτε θελει καποιον που δεν την θελει, ειτε δεν εχει βρει καποιον που να θελει, την κολακευει το ενδιαφερον σου, της τονιζει την αυτοπεποιθηση, βρηκε εναν προθυμο συνοδο για εξοδους, αλλα ερωτικα δεν της κανεις κουκου.

    αν υπαρχουν "τρικ"; ναι, υπαρχουν καποια, αλλα ουτε εγγυησηε χουν οτι θα λειτουργησουν, ουτε σημαινει οτι θα σε ερωτευθει ο αλλος. παιχνιδια εγωισμου και ανασφαλειας ειναι, που μπορει να τσιγκλισουν καποιον ανασφαλη, αλλα δεν μπορουν να τον κανουν να νοιωσει πραγματικη επιθυμια για καποιον που δεν του ταιριαζει ερωτικα..

    οποτε, ΟΧΙ δεν αξιζει την φθορα και τον κοπο να προσπαθησεις να την κανεις να ενδιαφερθει για εσενα.
    προφανως ειναι μονη της.
    μολις βρει καποιον που να της αρεσει και να του αρεσει, θα σου κουνησει το μαντηλι κι εσυ θα μεινεις με την προσπαθεια και απροετοιμαστος να ανταπεξελθιες.
    φυγε σε δικο σου χρονο τουλαχιστον, πριν φτασεις προ δυσαρεστων εξελιξεων...

    ΤΙ ΗΛΙΚΙΕΣ ΕΧΕΤΕ;
    ΕΙΧΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΕΣ ΣΧΕΣΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lavingar View Post
    Μα πως θα το κανω αυτο? Δεν εχω ξανανιωσει ετσι για καποια, σαν ανθρωπο γενικοτερα οχι μονο ερωτικα. Ειμαι πανω απο 30 , και το λεω γιατι να καταλαβετε οτι ξερω πολυ καλα τι νιωθω , δεν ειναι εφημερο. Επισης, με ολη την παρεα τι θα γινει? Ενα παρεακι υπεροχο. Τι να τους πω, 'την μια μερα θα βλεπετε εμενα και την αλλη εκεινη?' . Δηλαδη αν κανω περα εκεινη θα τους κανω ολους. Να μεινω μονος μου?
    δεν χρειαζεται να μεινεις μονος σου. κανε παρεα μονο με ολη την παρεα. μην ξεμοναχιαζεσαι μαζι της. δεν οδηγει πουθενα.

  7. #7
    Φυσικά, άνω τον 30 και οι δύο. Δεν κάνω παρέα μαζί της επειδή την βλέπω ερωτικά. Αυτό το συναίσθημα ήρθε τελευταία. Και αυτό που με στεναχωρεί πιο πολύ είναι ότι θα χάσω αυτόν τον άνθρωπο σαν άνθρωπο, οχι σαν σύντροφο. Δεν ξερω πως άφησα τον εαυτό μου να νιώσει έτσι. Δεν έπρεπε γιατι ημασταν φίλοι, αλλά και πως να δαμάσεις αυτα τα συναισθήματα...τι απαίσια κατάσταση.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lavingar View Post
    Φυσικά, άνω τον 30 και οι δύο. Δεν κάνω παρέα μαζί της επειδή την βλέπω ερωτικά. Αυτό το συναίσθημα ήρθε τελευταία. Και αυτό που με στεναχωρεί πιο πολύ είναι ότι θα χάσω αυτόν τον άνθρωπο σαν άνθρωπο, οχι σαν σύντροφο. Δεν ξερω πως άφησα τον εαυτό μου να νιώσει έτσι. Δεν έπρεπε γιατι ημασταν φίλοι, αλλά και πως να δαμάσεις αυτα τα συναισθήματα...τι απαίσια κατάσταση.
    ποσο τελευταια, δηλαδη;
    δεν χρειαζεται να την χασεις, μην το δραματοποιεις.
    μπορεις να κανεις παρεα, μαζι με ολη την παρεα, φιλικα.
    φερτε και κανεναν αλλον στην παρεα. μην πολωνετε την κατασταση χωρις λογο..

  9. #9
    από το καλοκαίρι μου βγήκε αυτό. κάνουμε παρέα 1.5 χρόνο συνολικά. Δεν νομίζω ότι μπορώ να την βλέπω ναι να μην αισθάνομαι ερωτικά. Οπότε ούτε στην παρέα μπορώ να βρίσκομαι. Δεν ειναι θεμα δράματος. Με πονά γιατί δεν έχω ξανανιώσει ότι θέλω κάποια τόσο πολύ. Ξερω τι πρπει να κάνω, αλλά δεν μου αρέσει. Η να την βλέπω και να στεναχωριεμαι, η να κάνω delete. Και τα δύο μοιάζουν σαν κόλαση. Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το τελευταίο βράδυ που λες οτι μιλήσατε, οταν της πρότεινες να μην κάνετε παρέα για το καλό το δικο σου, τι σου απάντησε εκεινη? Και μιλήσατε απο τοτε ξανα? εστω και μεσω σοσιαλ ή απο κοντα κλπ.

  11. #11
    Οτι δεν το θελει καθολου αλλα το σεβεται. Την επομενη μερα με πηρε τηλεφωνο να δει τι κανω κτλ , εγω ημουν καπως και το καταλαβ

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Location
    Japan
    Posts
    17
    Μη χάνεις το χρόνο σου τσάμπα, η κοπέλα δεν είναι διαθέσιμη, αν ήταν θα ήσασταν ήδη μαζί τώρα. Στη θέση σου θα είχα ξεκόψει ¨χθές¨. Νομίζω πως μόνο θα πληγωθείς παραπάνω αν το τραβήξεις. Ανασκουμπώσου και προχώρα παρακάτω!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Λοιπον ακου, δεν θα την κόψεις την κοπέλα απο κοινωνικές επαφές εννοώ και πρόσεξε μην την σβήσεις απο σοσιαλ κλπ. Μιλάτε τωρα ξανα απο τοτε που σε πήρε να δει τι κάνεις κλπ?

  14. #14
    Εχουμε βρεθει 2 φορες λογω κοινης παρεας. Ειναι τρυφερη και επιδειωκει αγκαλιες κλπ αλλα εγω ειμαι ψυχρος στο μεταξυ μας ομως μονο. Στεναχωριέται μου λεει που εχω αυτη τη σταση. Καμια λογικη.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2020
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by Lavingar View Post
    Εχουμε βρεθει 2 φορες λογω κοινης παρεας. Ειναι τρυφερη και επιδειωκει αγκαλιες κλπ αλλα εγω ειμαι ψυχρος στο μεταξυ μας ομως μονο. Στεναχωριέται μου λεει που εχω αυτη τη σταση. Καμια λογικη.
    Πες της ξεκαθαρα για τελευταια φορα οτι τη θες ερωτικα. Αν αρχισει τα σουξουμουξου μη την ξαναδεις. Τον εγωισμο της θελει να ικανοποιησει. Αν σου πει ξεκαθαρα οτι δε σε βλεπει ερωτικα τοτε κανε πετρα την καρδια σου και παλι απομακρυνσου. Επωδυνα και τα δυο αλλα ο πονος ειναι μια και εξω. Αλλιως θα ταλαιπωρεισαι για καιρο.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σας παρακαλώ πείτε γνώμη!!Εχω φρικάρει
    By Maria26 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 03-10-2019, 16:14
  2. Θα ήθελα την γνώμη σας παιδιά παρακαλώ πολύ!
    By Helpfull in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 08-07-2019, 03:46
  3. Δεν έχω έναν άνθρωπο.
    By Adzik in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 104
    Last Post: 26-04-2018, 10:37
  4. Με αγχώνει πολύ κάτι που είχε γίνει παλιότερα, μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας?
    By Stavrosbmw in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 19-07-2017, 18:32
  5. Θα εκτιμούσα πολύ την γνώμη σας! παρακαλώ διαθέσετε λίγο χρόνο για 'μενα...
    By _kassandra_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 08-04-2012, 01:21

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •