Σαν να πεθαίνω πριν κοιμηθώ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225

    Σαν να πεθαίνω πριν κοιμηθώ

    Καλησπερα σας, τον τελευταιο καιτο με βασανιζει κατι που δεν ξερω που να το αποδώσω και μη σας πω ουτε να το περιγραψω μπορω. Δεν ειναι έκτακτες, ειναι κάτι αλλο. Εκει που ξαπλώνω, πριν με παρει ο υπνος καυι σαν να με σφιγγει στο θωρακα και σαν να νιωθω οτι θα πεθανω και θα μου κοπει η ανασα η ότι θα χασω τις αισθησεις μου. Συνήθως ειναι στιγμιαίο αλλα προχθες κράτησε 2 λεπτα. Αν σηκωθώ λίγο περναει. Το εχει παθει κανείς αλλος;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Ναι εγώ παρούσα ότι έχει να κάνει με καρδιά το έχω!Εμένα με πιάνει ένα απότομο σαν να χάνομαι να το πω δν ξέρω πως να το περιγράψω ένα περίεργο αίσθημα κ μετά ξεκινάει ταχυκαρδία...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Ναι εγώ παρούσα ότι έχει να κάνει με καρδιά το έχω!Εμένα με πιάνει ένα απότομο σαν να χάνομαι να το πω δν ξέρω πως να το περιγράψω ένα περίεργο αίσθημα κ μετά ξεκινάει ταχυκαρδία...
    Marg27 ενώ πας να κοιμηθείς εννοείς;;
    Κι εγώ το έχω και μάλιστα κ σήμερα το πρωί πήγαινε να με πάρει ο ύπνος κ ξυπνούσα έντρομη σαν να νιωθω ότι παράλληλα ενώ πάει να με πάρει ο ύπνος παθαίνω κ ανακοπη μαζί… ο,τι να ναι…
    Χάλια πολύ κ γώ

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Ναι ναι αυτό ακριβώς!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    μηπως, λεω μηπως ειναι υπνικη απνοια ? θελει εξεταση σε νοσοκομαιο , καθ υπνον σου βαζουν μασκα , και ηλεκτροδια ...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    μηπως, λεω μηπως ειναι υπνικη απνοια ? θελει εξεταση σε νοσοκομαιο , καθ υπνον σου βαζουν μασκα , και ηλεκτροδια ...
    Όχι δεν νιωθω ότι δεν έχω οξυγόνο, επίσης στο χολτερ θα φαινότανε μου είπαν από τους χτύπους της καρδιάς αν είχα τέτοιο θέμα. Συσσώρευση άγχους που δεν αφήνει το σώμα να περάσει στο rem αν το λέω καλά. Χαλαρώνει ο νους αλλά όχι το σώμα…

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    μηπως ειναι αγχος απο την αισθηση οτι χανετε τον ελεγχο καθως σας παιρνει ο υπνος;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Ναι είναι κάτι περίεργο..εγώ προσωπικά νομίζω ότι πεθαινω

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Και εγώ το έχω...απογοητευομαι που δεν ησυχαζουμε ποτε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως ειναι αγχος απο την αισθηση οτι χανετε τον ελεγχο καθως σας παιρνει ο υπνος;
    Αυτό ακριβως είναι!!!
    Χαλαρώνει το σώμα αλλά όχι το μυαλό!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Το περιγραψατε τελεια ναι σαν να χανομαι είναι! Πιστευα οτι ειμαι η μόνη που το βιωνω. Ειναι τρομακτικό, τι τραβαμε ρε παιδια αληθεια...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Και πόσο δύσκολο να κατανοήσουμε ότι όλο αυτό είναι από το άγχος!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by viviann View Post
    δεν αφήνει το σώμα να περάσει στο rem αν το λέω καλά. Χαλαρώνει ο νους αλλά όχι το σώμα…

    αν δεν περναγες στον rem υπνο θαχες καταρρευσει σε 2-3 μερουλες , γι αυτο λενε μην ξυπνατε ανθρωπο η ζωο που ειναι στον rem υπνο, σε 2 μερες θαχει γινει πολυ ευεξαπτος .........ο οργανισμος περνα καθε βραδυ 6-7 στον rem υπνο ........καθε 90 λεπτα , μετα απο 1-2-3 σταδιa ακολουθει ο rem .....

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    παρε η παρτε ενα οξυμετρο, 40 ευρω κανει , να μετρατε οι ιδιες το οξυγονο σας .......και τους παλμους μετραει, αν εχετε αυξυμενους λογω αγχους ........θα σα καθοδηγησουν στο φαρμακειο που θα αγορασετα πως χρησιμοποιηται ....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2021
    Posts
    350
    Χθες βράδυ βίωσα ένα περίεργο συναίσθημα.
    Επαιξα ένα πολεμικο παιχνίδι στον υπολογιστη καμια ώρα και μετά ξαπλωσα αλλά ένιωθα άγχος και φόβο και άρχισα να παρακολουθώ το deadly woman's στο σκαι που μου χειρτετρψε αυτά τα συμπτώματα. Ειδα λίγο και μετά την έκλεισα και προσπάθησα να κλείσω τα μάτια μου και να κοιμηθώ αλλά ένιωθα τόσο περίεργα, σαν να τρελάθηκα ένα πράμα. Η νύχτα κύλισε με αυτό το συναίσθημα και στριφογυριζα μέχρι που κοιμήθηκα λίγο το πρωί πριν ξυπνήσω για δουλειά.
    παίρνω γλυκινικο μαγνήσιο και ashwagandha ksm66, το δεύτερο πολύ λίγο καιρό. Πστεύω πως είναι άγχος ξεκαυθα και συγκρκ άγχος ύπνου γιατί έχω θέμα στο να κοιμηθώ και να διατηρήσω τον ύπνο μου . τον τελευταίο χρόνο με πονάει και η μέση χαμηλά πιθανότητα λόγο κύλης λόγο άρσης βάρους στη δουλειά. πιστεύω πως ο πόνος συμβάλει στην κακή ποιότητα ύπνου και το άγχος που μου προκαλείται

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νομίζω ότι πεθαίνω
    By Aerozol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 29-06-2019, 16:32
  2. Νιώθω ότι πεθαίνω..
    By vickie_victoria in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 46
    Last Post: 13-05-2019, 10:43
  3. Φοβάμαι ότι πεθαίνω
    By novia35 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 16-03-2018, 05:49
  4. Έχω άγχος πριν κοιμηθώ
    By Osfp7 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-03-2018, 18:35
  5. Ξαφνική αντίδραση πριν κοιμηθώ
    By member102 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 09-04-2014, 17:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •