διλήμματα και πονος ψυχικος απο ατομο κακοποιητικο σε ολα τα επίπεδα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,454

    διλήμματα και πονος ψυχικος απο ατομο κακοποιητικο σε ολα τα επίπεδα

    οταν ζεις με ανθρωπο κακοποιητικο και παρτακια ειναι κατι που σου ρουφαει τη ψυχη δε εχεις επιλογες διαφυγης μονο αν φυγεις και βρεθεις τελικα στον δρομο χωρις τιποτα ουτε σπιτι ουτε φαγητο .κι σα ατομο εχοντας ενα σωρο προβληματα σε καταστασεις που νορμαλ ατομα θα διαχειρίζονταν διαφορετικα και με ψυχραιμία σωστα αποφασιστικά.να πρεπει εσύ να πάρεις ευθύνες κι ψυχολογικα βαρη που δε παλευονται κι δε εχεις απο πουθενα στιριξη μα αντιθετα κι ολας αδιαφορια καχυποψια απο τους αλλους .μονη διεξοδος αν βρεις χρόνο να ακούσεις λιγο μουσικη να κοιτας λιγο στο νετ βιντεακια κι κειμενακια με ενδιαφερον η να συνομιλείς με κανεναν που εχει διαθεση για κουβεντα λιγακι . κι αν κι ολας γιατι παιζετε κι αυτο να σου αφιερώσει λιγη ωρίτσα απο τη ζωη του .να χεις να αντιμετωπισεις τα δικα σου κι να πρεπει κι να απολογείσαι για τα παντα κι νασε υπόλογος κι μισητος απο ατομα γιατι ποτε δε κατσαν να μπουν στα παπουτσια σου να δουν τι περνας .ποσο ευκολο να καταδικάζεις κάποιον χωρις να ξερεις τι συμβαινει μα ουτε νοιάστηκες να το ψαξεις κι ολας γιατι δε εχεις χρονο για τετοια .τραβας το καρο σου κι σου βαζουν κι αλλα απ πανω βαρυ να κουβαλας .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,118
    Κρίμα που σου φέρεται άσχημα. Μπορείς να δώσεις ένα παράδειγμα με ποιον τρόπο είναι κακοποιητικό αυτό το άτομο?
    Και μη νομίζεις ότι τα "νορμάλ" άτομα θα φαίνονταν πιο ψύχραιμα στην ίδια περίπτωση, πολλοί φαίνονται φυσιολογικοί αλλά αν τους τσιγκλήσεις γίνονται αμέσως θηρία!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,454
    γεια φιλαρακι μου καταρχας να πω ενα μεγαλο ευχαριστω που εσυ παντα μου απαντας σε οτι βαζω με σεβασμο κι καλοσύνη . εισαι αξιολογότατο ατομο κι σε εχω εκτιμήσει εδω μεσα γιατι κι σε αλλους γραφεις εξαιρετικα ομορφα. για μενα κακοποιητικό άτομο ειν αυτο που ψυχικα κι σωματικα σε ραπιζει κι σε κανει να νιωθεις οτι δε αξιζεις τιποτα κι οτι ζεις να υπηρετεις κι να ικανοποιείς μονο επιθυμιες αλλων. δε υπαρχεις για κανεναν εισαι ενα ον αοσμο μια κουκιδα. κι εδω μερικά ατομα μου εχουν μιλησει με απότομο τροπο χωρις να σκεφτούν αν αυτα που πετανε αληθευουν κι αν εχουν στοιχεια να λενε τις θεωριες τους χωρις να γνωριζουν τιποτα για τον απεναντι τους . νασε καλα αδερφε μου .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

Similar Threads

  1. Πονος στη πλατη μετα το εμβολιο που παραμενει ή πονος από αγχος?
    By ΝΙΚΚΙ24 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 24-07-2021, 15:42
  2. Ψυχικός μαρασμός
    By unhappy in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 47
    Last Post: 08-09-2020, 17:38
  3. Επιπεδα φαρμακων στο αιμα
    By Ορέστης in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 8
    Last Post: 11-01-2020, 22:25
  4. Αυχενικο: Πότε θα περάσει ο πόνος; (σωματικός- ψυχικός)
    By EvaBar in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 3
    Last Post: 23-01-2016, 22:51
  5. ψυχικος πονος
    By lola in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 16-12-2009, 00:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •