Χρήση του forum από επαγγελματίες ΨΥ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153

    Χρήση του forum από επαγγελματίες ΨΥ

    Ποια είναι η άποψή σας για την χρήση του forum από επαγγελματίες ψυχικής υγείας; Νομίζετε ότι παρέχουν ουσιαστική βοήθεια ή περισσότερο ενδιαφέρονται για την προβολή τους και για το \"ψάρεμα\" πελατών;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    και τα δυο!το ενα δεν αποκλειει το αλλο!
    βεβαια ποιος θα σε αναλαμβανε χωρις αμοιβη εκει εξω η εστω με καπως πιο ελαστικη αμοιβη
    γιατι ανθρωποι ειναι και αυτοι πρεπει να βγαλουν το ψωμι τους,
    για να το κανουν ανιδιοτελως και εδω μεσα??
    βεβαια παλι σκεφτομαι οτι για να ψαρεψουν οπως λες πελατες θα πρεπει πρωτα να τους
    κερδισουν!αρα νομιζω οτι οπως και να χει βοηθεια προκυπτει...
    απο την αλλη ομως μονο μια επαγγελματια εχω δει να συμμετεχει στο φορουμ αυτο...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by melene


    απο την αλλη ομως μονο μια επαγγελματια εχω δει να συμμετεχει στο φορουμ αυτο...

    και η οποια δεν ψαρευει κοσμο,
    αρα το σεναριο δεν ισχυει, τουλαχιστον με τα στοιχεια που υπαρχουν.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    πελοποννησος
    Posts
    74
    ποια ειναι αυτη ρε παιδια που δεν ψαρευει κοσμο και λειτουργει ανιδιοτελως;

    στειλτε μου ενα U2U.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by σέϊτα
    και λειτουργει ανιδιοτελως;

    ποιος το ειπε αυτο?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by krino
    Originally posted by melene


    απο την αλλη ομως μονο μια επαγγελματια εχω δει να συμμετεχει στο φορουμ αυτο...

    και η οποια δεν ψαρευει κοσμο,
    αρα το σεναριο δεν ισχυει, τουλαχιστον με τα στοιχεια που υπαρχουν.

    αρα με το ενα στοιχειο που εχουμε στα χερια μας γενικευουμε λοιπον??ναι οντως παντως η συγκεκριμενη δεν ψαρευει απ\'ο,τι
    φαινεται...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Προσωπικα δεν εχω διαπιστωσει καποιον να ψαρευει πελατες...εκτος αν παιζουν περιεργα πραγματα με τα u2u.
    Και αν καποιος γουσταρει αυτα που λεει καποιος ψυχοθεραπευτης και θελει να ακολουθησει θεραπεια μαζι του δεν βλεπω κατι το κακο σε αυτο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    Originally posted by melene



    αρα με το ενα στοιχειο που εχουμε στα χερια μας γενικευουμε λοιπον??ναι οντως παντως η συγκεκριμενη δεν ψαρευει απ\'ο,τι
    φαινεται...
    δεν βλεπω να αλλαζει κατι, οσο και να το κοσκινισεις.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εγω εκτος τον πανο123456789 δεν ειδα καποιον αλλο ψυχολογο να προσπαθει να βοηθησει ατομα σαν εμας εδω μεσα.πυστευω οτι θα επρεπε να βοηθανε εστω και απο εδω μεσα γιατι αυτη ειναι η δουλεια τους κιαν ειναι τσαμπα.το θεμα ειναι οτι σπουδασανε αυτο π σπουδασανε για να βοηθανε ατομα πεχουν αναγκη και οχι για να μας τρωνε τα χρηματα μας π τοσο δυσκολα βγενουν σημερα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εγω παλι θα ρωτησω το εξης.
    Γιατι οταν καποιος δηλωνει ψυχολογος, ψυχιατρος δεχεται μερικες φορες χωρις λογο επιθεση στο φορουμ?
    Ισως γιατι θεωρουμε τους εαυτους μας πολυ πολυπλοκους ωστε να μας \"ψυχαναλυει\" ο καθενας?
    Ναι ειμαστε ε και?
    Ή γιατι περιμενουμε πολλα απο αυτους?
    \'Η γιατι νομιζουμε οτι το \"παιζουν\" εξυπνοι?
    Εχει ψαξει κανεις τους λογους που του δημιουργουν αυτοι την εχθρα?
    Προφανως καποιες απαντησεις θα ειναι για \"απωθημενα\" με τους γιατρους και οτι θελουν μονο λεφτα κλπ κλπ. (χασμουρητο)
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  11. #11
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    κηπ,
    εγω εδω μεσα συζηταω με ανθρωπους,
    ανεξαρτητα τι ιδιοτητα εχουν.

    Οι ταμπελες παντα μου δεν μου εκαναν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ναι δεν απευθυνεται σε καποιον συγκεκριμενα η ερωτηση θα ηταν ατοπο γιατι \"καποιος\" θα πρεπει να παραδεχτει την προβληματικη του συμπεριφορα ωστε να απαντησει ειλικρινα.
    Απλως αναρωτιεμαι γιατι?
    Και νομιζω οτι δεν μιλαω για ενα δυο ατομα αλλα για δεκαδες μιας και περιφερομαι στο φορουμ χρονια.
    Οι ταμπελες προσωπικα δεν με αφηνουν αδιαφορο επηρεαζομαι και ενιοτε εχω πει ουκ ολιγα για τους γιατρους.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Α και κατι ακομα οποιος δηλωνει ψυχοκατι δεν σημαινει και οτι ειναι...ο καθενας δηλωνει οτι θελει και μπορει εκει να οφειλεται μερικες φορες η εχθρα στο οτι εχουμε την εντυπωση οτι ο αλλος ειναι ανειλικρηνης.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    εγω παντως δεν εχω γνωρησει ψυχολογο ρεαλ που να το παιζει εξυπνος η κατι τετοιο.ισα ισα και ειδικα οι νεοτερης ηλικιας ειναι πολυ ανθρωπινοι.αυτο εχω δει και σε κεντρα ψυχικης υγειας π εχω παει και σε δημοσια νοσοκομεια.εε
    υπαρχει καποιος αλλος ψυχολογος εδω μεσα?οποιος οντως ειναι ας σηκωσει το χερι του(ή και το ποδι :P) .
    θα μας δωσει μεγαλο κουραγιο να ξερουμε οτι μας διαβαζουν και ειδικοι ,αλλα να μας βοηθανε κιολας.μην φοβαστε :P:P

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    1,407
    Originally posted by keep_walking
    Α και κατι ακομα οποιος δηλωνει ψυχοκατι δεν σημαινει και οτι ειναι...ο καθενας δηλωνει οτι θελει και μπορει εκει να οφειλεται μερικες φορες η εχθρα στο οτι εχουμε την εντυπωση οτι ο αλλος ειναι ανειλικρηνης.
    Ειδικα στην ελλαδα!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •