Άλλη φάση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    43
    Οι άνθρωποι που διαβάζουν λογοτεχνία, δεν είναι μόνοι ποτέ. Έχουν συντροφιά τους ήρωες των βιβλίων. (Χοσέ Δονοσο θα σου πρότεινα να διαβάσεις, θα κάνετε καλή παρέα με τους πρωταγωνιστές)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Απο την απαντηση σου στην ιουδ. Βλεπω οτι εισαι απολυτος και αρνητικος, γι αυτο εισαι μονος. Βρε ανθρωπε , δεν εχεις κανεναν να μιλησεις και περιμενεις μονο το αλλο σου μισο, ακριβως οπως θα το θελες, να πεσει απο το ταβανι του σπιτιου σου, γιατι δεν βγαινεις κιολας...
    Την κοπελα που δεν βλεπεις ερωτικα, δες την φιλικα και πες της το κιολας. Δεν λεω να την κοροιδευεις. Ετσι θα μπορεις να βγαινεις λιγο τουλαχιστον και να βρειτε κι αλλες παρεες οπως σου ειπαν και παραπανω. Απο την κοινωνικοποιηση προκυπτουν ολα. Θα βρεθουν και καποιοι φιλοι, θα βρεθουν και καποιοι για ερωτικες ιστοριες. Τις προσκλησεις μην τις απαρνεισαι. Αν δεν προχωραει το ερωτικο, ασχολησου με την κοινωνικοποιηση σου . Αντι να σκεφτεσαι τα προξενια, απεκτησε κοινωνικη ζωη.. απο κει θα προκυψουν κι αλλα.
    Και εκπαιδευσου να ξεπερνας πιο γρηγορα την απορριψη. Εσυ εισαι κολλημενος 5 χρόνια με μια που δεν ενδιαφερθηκε καν ερωτικα για σενα !! Στα ποσα θα πας σε αλλη γνωριμια; δεν ζουμε 200 χρονια για να κολλας ετσι σε ασχετες με σενα καταστασεις.. ΚΙΝΗΤΟΠΟΙΗΣΟΥ.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Άσχετο λίγο με το θεμα, αλλά ήθελα κάπου να το γράψω. Είδα σήμερα μια αγγελία του βιβλιου μου, το πουλούσαν ως μεταχειρισμένο δλδ, σε αρκετά χαμηλή τιμή (4 ευρω) Στην αρχή χάρηκα, λέω "α να, το αγόρασαν προσφατα", παρολο που εκδόθηκε 4 χρόνια πριν, αλλά μετά σκέφτηκα ότι μάλλον δεν άρεσε στο ατομο που έβαλε την αγγελία, αφού το πουλάει. Μετά σκέφτηκα να το αγοράσω για να μην νιώθει ότι έχασε τα λεφτά του. Μετά σκέφτηκα ότι το αγόρασε κάποιος γνωστός μου για να με κοροϊδεψει ή πως το βρήκε με κάποιο τρόπο δωρεάν και δεν το διαβασε καν. Και μετά δυσαρεστηθηκα που το πουλάει τόσο φτηνά (οκ η αρχική τιμή τώρα ειναι στα 9 σε καινούργιο αντίτυπο, θα μπορούσε να το βάλει 5 πχ)
    Το βιβλίο είναι καλο, εμενα θα μου αρεσε δηλαδη ως αναγνωστη, αν και δύσκολο, αλλά ντρέπομαι κάποιες φορές που είναι τόσο δυσνόητο. Αν το έγραφα τώρα θα το έγραφα απλουστερο. Επιπλέον, ντρέπομαι για την εκδοση, ο εκδότης δυστυχώς δεν το πρόσεξε, υπάρχει ένα μικρό λάθος στο οπισθόφυλλο που οκ, ίσως δεν το προσέξουν πολλοί, αλλά εγώ που το ξέρω πάντα το προσέχω. Και δεν ζήτησε καν συγνώμη για αυτό το λάθος, ούτε προσφέρθηκε να αντικαταστήσει τα αντίτυπα με το λάθος (τα περισσότερα) παρόλο που είχαμε υπογράψει ένα συμφωνητικό που έλεγε οτι οφειλε να εκδώσει το βιβλίο κλπ κλπ, εξυπακούεται ότι έπρεπε να το εκδώσει ΣΩΣΤΑ.
    Δεν συμφωνησα επίσης ποτε με το κακόγουστο (κατά τη γνώμη μου) εξώφυλλο και τους άχαρους τίτλους που επέλεξε η επιμελήτρια να βάλει στα κεφάλαια χωρίς να με ρωτησει ούτε με το κόψιμο μια σεξουαλικης σκηνής. Ντρέπομαι λοιπον για το αποτελεσμα και σκέφτομαι ότι έπρεπε να είχα διαλέξει άλλον εκδοτικο, αλλά για αυτό το βιβλιο η αλήθεια είναι πως δεν είχα πολλές προτάσεις. Για τη συλλογή διηγημάτων είχα ένα σωρό, για το πρωτο, ίσως λόγω της δυσκολίας του, ειχα μόνο μερικές. Σκέφτομαι ότι όσοι το διαβαζουν το απεχθάνονται και πώς, παρόλο που αναφέρθηκε σε εκείνη τη διπλωματική και υπήρξαν κάποιες κριτικες (καλες) πέρασε απαρατήρητο και άρα ποιος ο λόγος να εκδοθω ξανα; (είναι στη φάση του σχεδιασμού εξωφύλλου το δεύτερο βιβλίο μου)
    Ο λόγος που δεν πούλησε αρκετά είναι επειδή δεν ασχολήθηκα ποτέ με την προώθησή του, δεν έκανα παρουσίαση (είχα σκοπό να κάνω και ακόμα μου το λέει ο εκδότης αλλά τότε είχα τα δικαστήρια με τις γάτες, δεν μπορούσα να ασχοληθώ) αλλά ούτε και εκδότης ασχολήθηκε ιδιαίτερα ενώ είναι δουλειά του σύμφωνα με το συμφωνητικό. Και κάποιες φορές που με παίρνει τηλέφωνο με κάνει να νιώθω άσχημα, λες και φταίω εγώ. Μου λεει να κανουμε τωρα παρουσιαση. Αλλα ποιος θα ερθει; Αυτος τα περιμενει ολα απο μενα. Και μου μιλαει ορισμενες φορες συγκαταβατικα, λες και μου εκανε χαρη που το εξεδωσε ή λες και δεν ειναι καλο, ενω αρχικα μου ελεγε οτι ηταν αριστουργημα.
    Άλλοι βαζουν τους συγγενείς τους να αγοράζουν τα βιβλία, εγώ δεν είπα ούτε σε συγγενείς ούτε σε φιλους/γνωστούς γιατί ξέρω ότι είναι ένα βιβλίο που απευθύνεται κυρίως σε φιλολόγους. Παρόλα αυτά το αγόρασαν κάποιοι (ακομα και μια πρώην μου απο την Τσεχία που δεν μιλάει Ελληνικα) Εξακολουθώ να νιώθω ντροπή όμως.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Τι φάση ?
    By StressedOut in forum Διαταραχές Αποπροσωποποίησης & Αποπραγματοποίησης
    Replies: 9
    Last Post: 17-01-2023, 00:30
  2. Τι φάση;
    By Lia_rrr in forum Άλλες Ειδικές Φοβίες
    Replies: 7
    Last Post: 16-01-2023, 21:09
  3. αγχος ? φαση?καταθλιψη
    By Νεραιδα in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 10
    Last Post: 10-08-2017, 01:39
  4. Περίεργη φάση
    By sapphire in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 35
    Last Post: 11-10-2016, 17:19
  5. δυσκολη φαση
    By giorgosss1989 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 45
    Last Post: 29-12-2014, 23:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •