Ζόρι και άγχος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352

    Ζόρι και άγχος

    Ζοριζομαι αυτές τις μέρες από σκέψεις και άγχος που μου προκαλεί και σωματικά συμπτώματα, νομίζω ότι θα πάθω έμφραγμα!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Δεν θα παθεις τιποτα από το αγχος μην ανησυχείς. Πόσο χρονων είσαι? Τι σκέψεις σε βασανιζουν μηπως μπορουμς να βοηθησουμε!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Δεν θα παθεις τιποτα από το αγχος μην ανησυχείς. Πόσο χρονων είσαι? Τι σκέψεις σε βασανιζουν μηπως μπορουμς να βοηθησουμε!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Δεν θα παθεις τιποτα από το αγχος μην ανησυχείς. Πόσο χρονων είσαι? Τι σκέψεις σε βασανιζουν μηπως μπορουμς να βοηθησουμε!
    Ξεκίνησε πριν λίγες μέρες από τότε που ξεκίνησε το θέμα της πιστοποίησης, δεν ξέρω με ποια λογική μπορεί να επηρεάσει κάποιον ένα τέτοιο θέμα!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Εγω οταν εδινα εξετασεισ δεν μπορουσα να κοιμηθω

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Εγώ δεν ξέρω εάν θέλω να δώσω εξετάσεις, αλλά από την άλλη σκέφτομαι ότι πρέπει να δώσω και όλο αυτό με βασανίζει στο μυαλό

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Άμα βλέπεις και σε ζοριζουν πολύ, καλό θα ήταν να το αναβάλλεις για ένα διάστημα.
    Βήμα βήμα πήγαινε κ θ φτάσεις στον στόχο σου.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Άμα βλέπεις και σε ζοριζουν πολύ, καλό θα ήταν να το αναβάλλεις για ένα διάστημα.
    Βήμα βήμα πήγαινε κ θ φτάσεις στον στόχο σου.
    Έχω αναβάλει κάνα 3-4 πιστοποιήσεις, καλά στην πρώτη, πρώτη φορά είχα πολύ άγχος σκεφτόμουν πως θα είναι τα πράγματα έκανα σενάρια με το μυαλό μου, στις άλλες δεν έδινα σημασία. Την άνοιξη δανειστηκα ένα βιβλίο που έχει της ερώτησης-απαντησεις της πιστοποίησης και είπα θα διαβάσω για να είμαι έτοιμος το φθινόπωρο να δώσω, πέρασε ένας μήνας παράτησα τελείως το διάβασμα και πιστοποίηση δεν βγήκε μέσα στο φθινόπωρο που βγαίνει συνήθως και στα ξαφνικά διαβάζω αιτήσεις για πιστοποίηση τώρα μέσα στον Δεκέμβριο, εμ τώρα έχασα την μπάλα ούτε διάθεση για διάβασμα τίποτα, εντ μεταξύ άλλη μια μέρα η 5 ή 6 μέρα είναι που με βασανίζει αυτό το θέμα με την πιστοποίηση, μου έρχεται στο νου και αγχονομαι, θα βασανιζομαι άλλες 13 μέρες ακόμα μέχρι να περάσει η προθεσμία, καλά κουράγια

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Ίσως δώσω τελικά αλλά κατά 90% θα με κόψουν το ξέρω γιατί απλός δεν ξέρω την τύφλα μου και από διάβασμα όσο και να διαβάσω δεν πρόκειται να μάθω παρά ελάχιστα έως καθόλου, ξέρω τον εαυτό μου γι'αυτό τα λέω.

  10. #10
    kopela93
    Guest
    Τι αντικείμενο έχεις; Λογικά δε σε ενδιαφέρει καθόλου. Πολύ το βασανίζεις. Διάβασε!!! Μέσα τα κεφάλια !! Το λες τόσο καιρό έχεις ανοίξει κι άλλα θέματα. Τι πάει να πει να περάσει η προθεσμία; Έτσι θα λες και στο επόμενο. Με τη λογική αυτή δε θα δώσεις ποτέ. Έκανες καλά βήματα ως τώρα με τη ζωή σου με τον ΟΑΕΔ και το θέατρο το άλλο τι ήταν,μην τα παρατάς.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Τι αντικείμενο έχεις; Λογικά δε σε ενδιαφέρει καθόλου. Πολύ το βασανίζεις. Διάβασε!!! Μέσα τα κεφάλια !! Το λες τόσο καιρό έχεις ανοίξει κι άλλα θέματα. Τι πάει να πει να περάσει η προθεσμία; Έτσι θα λες και στο επόμενο. Με τη λογική αυτή δε θα δώσεις ποτέ. Έκανες καλά βήματα ως τώρα με τη ζωή σου με τον ΟΑΕΔ και το θέατρο το άλλο τι ήταν,μην τα παρατάς.
    β.βρεφονηπιοκομων το μόνο επάγγελμα που μου άρεσε περισσότερο.

  12. #12
    kopela93
    Guest
    Α ναι, σορι, σε είχα ξαναρωτησει και το ξέχασα! Όπως και να χει. Μην τα παρατάς. Κάνε κινήσεις.
    Θα νιώσεις καλά όταν θα τα καταφέρεις.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ίσως δώσω τελικά αλλά κατά 90% θα με κόψουν το ξέρω γιατί απλός δεν ξέρω την τύφλα μου και από διάβασμα όσο και να διαβάσω δεν πρόκειται να μάθω παρά ελάχιστα έως καθόλου, ξέρω τον εαυτό μου γι'αυτό τα λέω.
    Και να σε κόψουν την πρώτη φορά δεν πειράζει, θα πετύχεις την επόμενη.
    Τουλάχιστον θα έχεις προσπαθήσει.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Player View Post
    Και να σε κόψουν την πρώτη φορά δεν πειράζει, θα πετύχεις την επόμενη.
    Τουλάχιστον θα έχεις προσπαθήσει.
    Δεν θα περάσω γιατί δεν θα διαβάσω, ίσως κάτι διαβάσω αλλά θα τα έχω ξεχάσει, το μυαλό μου δεν μπορεί να συγκεντρωθεί, αισθάνομαι τέτοια πίεση μέσα μου και θλίψη!!

  15. #15
    kopela93
    Guest
    Άμα δε διαβάσεις τι το κάνεις ολόκληρο θέμα; Να σού πούμε τι; Δώσε αδιάβαστος και πέτα τα λεφτά σου;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. εμβολιο με το ζορι - αγχος
    By Antreas256 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 52
    Last Post: 27-11-2021, 14:17
  2. ψυχαναλυση με το ζορι
    By αλεξανδρος_77 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 3
    Last Post: 18-05-2021, 07:55
  3. Μεγάλο ζορι
    By Light1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 27-02-2021, 12:36
  4. Γιατί με το ζόρι να ζω ανάμεσα σας;
    By skata in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 81
    Last Post: 07-02-2013, 14:28
  5. ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΣΕ ΨΥΧΙΑΤΡΟ??
    By demi in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 01-04-2007, 11:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •