κακοί λογισμοί μονίμως... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 66
  1. #16
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    Καλησπέρα!!!
    προφανώς για να είμαι σ αυτό το φόρουμ...θετικούς λογισμούς δν κάνω αλλά ρε παιδιά εκεί που λέω το ελέγχω οκ...εκεί το χάνω πάλι!!
    όσοι θυμάστε ΄εχω αρρωστοφοβία , έχω κ διεγνωσμένη αγχώδη διαταρραχή!
    το θέμα είναι το εξής: η λογική μου ακολουθεί όλους τους κανόνες κ ερμηνεύει πολύ ρεαλιστικά κ λογικά όσα μου συμβαίνουν ...ο φόβος μου όμως....
    πχ πήγα χτες μια τρίτη κ ελπίζω τελευταία φορά στον χειροπρακτικό μου ο οποίος με "μάλωσε" διότι αφενός έχω τέρμα κακή στάση σώματος κ αυτά εύκολα δν θα περάσουν και αφετέρου είμαι τόσο σφιγμένη μέρα νύχτα που προφανώς κ θα έχω μυοσκελετικούς πόνους!
    δείτε τώρα!
    πονάω στην πλάτη :καρκίνος στου πνεύμονες η στην σπονδυλική μου στήλη
    έχω 10 μέρες συνάχι (που μάλλον έγινε ιγμορίτιδα κ θέλω ν αποφύγω την αντιβίση κ δν παω ωρλ) άρα έχω κυστική ίνωση(χτες το βραδυ μ έπιασε ενας σπαστικός βήχας ασταμάτητος, απ το λαιμό όμως κ όχι απ το θώρακα)
    ο άντρας μου πέταξε το οξύμετρο γιατι μετρούσα το οξυγόνο μου 20 φορές τη μέρα
    πονάει το κεφάλι μου κάποιες μέρες (οκ είναι μαλλον απ το συνάχι) σιγουρα εινια ανεύρυσμα η καρκίνος στο κεφάλι η ΣΚΠ
    έχω υπνηλία (ο καιρός είναι ταμαμ για τετοια αίσθηση συν οτι δν κοιμάμαι τα βράδια καλα) ε σιγουρα έχω καποιο νευρολογικό στην καλύτερη!!!
    δεν ξέρω πως γίνεται να μην ειναι η πρωτη μου σκέψη ο θάνατος...
    έχω κάνει άπειρες συνεδρίες για να το λύσω...έχω και πνευματικό ...
    ενω λοιπον η λογική μου λεει κοίτα.....όλα έχουν εξήγηση....ε έρχεται το σύμπτωμα ή ο πόνος και όλα οδηγούν στο τέλος της ζωής μου και μάλιστα με βασανιστικό τρόπο...
    τελικά πως νικάς το φόβο του θανάτου;;;;;;
    ειτε φοβασαι ειτε δεν φοβασαι τον θανατο καποια στιγμη θα ελθει αυτο ειναι αναποφευκτο μιας και ειμαστε ολοι θνητοι.το θεμα ειναι πως να ζησεις την ζωη σου εδω αν κανεις ετσι με το παραμικρο θα εχεις μια χαλια ποιοτητα ζωης και δεν θα απολαμβανεις ουτε τις πιο καλες σου στιγμες.θα ειναι μιζερη η ζωη.δεν ξερω αν πιστευεις στο Θεο αλλα επειδη πιστευω προσωπικα εχω να πω οτι υπαρχει και μετα τον θανατο ζωη δεν σβηνουμε οποτε μην φοβασαι την ανυπαρξια εδω και επιστημονες παραδεχονται οτι η συνειδηση επιζει και μετα τον θανατο.κοιταξε να ζεις την καθε στιγμη πολυ ωραια και οταν ελθει η στιγμη να πεθανουμε ολοι θα υποδεχτουμε συγγενεις που δεν τους γνωρισαμε ποτε και θα τους δουμε στην αλλη ζωη.αλλα αν ειναι να περνας την καθε ημερα με τον φοβο μην πεθανεις ειναι σαν να εχεις πεθανει απο τωρα γιατι αυτο δεν λεγεται ζωη.σκεψου τι γινεται στην Ουκρανια και σκοτωνονται νεοι ανθρωποι και απο τιςδυο πλευρες δεν παιρνω θεση κανενος και Ρωσοι και Ουκρανοι και πολλοι ειναι νεοι κατω των 30 ετων.

    παρε λιγο δυναμη απο αυτα

  2. #17
    xaka10
    Guest
    και κατι ακομα ειπες για κυστικη ινωση αυτη ειναι κληρονομικη παθηση και εφοσον δεν την εχεις απο μικρη δεν προκειται να την εμφανισεις στο μελλον οποτε τσαμπα φοβασαι γι αυτη συγκεγκριμενα την παθηση.βεβαια λεει μια εκφραση οτι αυτος που φοβαται οτι θα πεθανει ειναι αυτος που φευγει τελευταιος συνηθως αυτοι που εχουν αγνοια θανατου φεγουν νεοι.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Οι κακοι λογισμοι ειναι η εννοια της καθημερινοτητας μου.. Εκει που ειμαι κομπλε και ολα μια χαρα ξαφνικα ερχεται αυτο το οποιο ονομαζουμε κακο λογισμο η κακη σκεψη η οπωςδηποτε μπορει καποιος να το ονομασει και το μυαλο μου το κοιταει σαν να ετρωγες ρεβυθια και να εμφανιζεται ξαφνικα ενα σουβλακι μπροστα σου.. Η εννοια της τρελας.. Οπως ολοι μας εδω που περναμε διαφορες φασεις μας με το αγχος γνωριζουν πολυ καλα για τι μιλας.. Να στο κανω λιγο πιο ξεκαθαρο.. Εχω θεματα με το στομαχι μου απο αγχος καθως και αλλα πολλα ψυχοσωματικα που κατα περιοδους εμφανιζονται. Ειμαι 21 χρονων.. Συμφωνα με τους λογισμους μου την προηγουμενη εβδομαδα επασχα σοβαρα απο πιθανοτητα καρδιακης προσβολης πανω απο 99,9%.. Και αληθεια το πιστευα λεω εχετε γεια βρυσουλες.. Λεω δεν γινεται πρεπει να παω στον καρδιολογο.. Και εκει ειναι ενα ακομα μεγαλυτερο θεμα.. Δεν μπορω την αμεσοτητα.. Δεν μπορω τον υπερηχο.. Δεν μπορω να βλεπω την φατσα του γιατρου οταν κοιταζει την οθονη και κανει λες και βλεπει κανεναν νεο ιό που ειχε εξαφανισθει απο την εποχη τον δεινοσαυρων και ξαφνικε το ειδε στην καρδια μου.. Εν τελη μετα απο 5 λεπτα αγωνιας και ακουγωντας την καρδια μου στο μονιτορ να κανει σαν τρελη λεω νταξει μην μου πειτε ευχαριστω.. Γελαει και μου λεει ειστε μια χαρα μηπως θελετε να σας γραψω χαρτι για γυμναστηριο; Τι γυμναστηριο ανθρωπε μου πηγα να του πω.. Την τελευταια βδομαδα κινιομουν για τα απολυτως απαραιτητα για να μην επιβαρυνω το προβλημα μου και αυτος θελει να μου γραψει για γυμναστηριο να κανω αρση βαρων.. Λεω οκ για να το λεει κατι ξερει.. Οποτε ελεγχθηκα λεω κομπλε ειμαι μια χαρα ηταν στο μυαλο μου.. Το μυαλο ομως του αρρωστοφοβικου πρεπει να εχει φαγητο για σκεψη.. Και εκει που καθομαι προχθες στον καναπε μου λεω.. Στον πατερα μου βουλωσε η αρτηρια στο δεξι του ποδι.. Χμμμμ ο νορμαλ λογισμος ειναι (ο πατερας μου ειναι 56 χρονων καπνιζε 2 πακετα τσιγαρα την ημερα για 30 χρονια αρα υπηρχε πιθανοτητα μεγαλη για κατι τετοιο) οχιιιιι οχιιι και λεω (με σφιγκει το ποδι μου που εντωμεταξυ απο τον φοβο ο πονος παει και ερχεται σε διαφορετικο σημειο του σωματος σε διαστημα μικροτερο 10 λεπτων και λεω παει αυτο ηταν στενωση στις αρτηριες σε ολο το σωμα).. Και εδω και 3 μερες εχω αυτο το σφιξιμο στην γαμπα στο ποδι στο χερι στον αυχενα.. Ειμαι 21 χρονων και σκεφτομαι να παω σε αγγειολογο.. Διακωμωδω την ιστορια γιατι αν δεν διακωμωδησουμε κιολας τα πραγματα τοτε θα τρελαθουμε εντελως.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Που εντωμεταξυ αν πας και γραψεις και στο γκουγκλ για τα συμπτωματα σου εκει ειναι που τελειωσες πραγματικα.. ''Συμφωνα με το google ειστε αποτεφρωμενος''

  5. #20
    Καλημερα!!!!! ετσι παθαινωκ εγω ακριβως.,....μολις επιβεβαιωθω οτι δν τρεχει κατι ...βρισκω αλλο συμοπτωμα κοκ
    πιστευω πολυ στο θεο κ ευτυχως γιατι μονο απο εκει παιρνω δυναμη κ προχωραω μπροστα σε οτι αντιμετωπιζω !! γι αυτο πιστευω κ το αντιμετωπιζω κυριως μ χιουμορ...ακομη κ οταν ειχα αληθινο προβλημα το αντιμετωπιζα ετσι.....η προσευχη μουδινει δυναμη ,οπως κ ο πνευματικος μου...αλλα το μυαλο....καλα κρασια!!!!
    και ναι εχω πολλα χρονια που δν σκαλιζω πια στο google γιατι ναι ...εχω προφανως πεθανει...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Κι εμένα σμρ με έχει πιάσει το έντερο κ γενικώς φούσκωμα και στο μυαλό μ παθαίνω έμφραγμα..

  7. #22
    κ εμενα απο αριστερα...κ εχω σκεφτει τα παντα....ευτυχως δν ειναι δεξια για να τρελαθω με την σκωληκοειδιτιδα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Από αριστερά όμως σκέφτομαι την καρδιά άστο χάλια...

  9. #24
    εγω ποναω χαμηλα εκει που ειναι το εντερο...υποθετω;;;;;
    αν ηταν να παθεις εμφραγμα παντως..θα ειχες παθει ως τωρα......αρα.....εισαι μια χαρα!!!

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Έχω σπαστική κολίτιδα κ όταν με χτυπαει πιάνει μέχρι πάνω ωμο γεμίζω και αέρα κ έχω τν αίσθηση που δεν μπορείς να πάρεις ανάσα..

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Έχω σπαστική κολίτιδα κ όταν με χτυπαει πιάνει μέχρι πάνω ωμο γεμίζω και αέρα κ έχω τν αίσθηση που δεν μπορείς να πάρεις ανάσα..
    Αυτό ακριβως… κ εγώ τα ίδια… ώρες ώρες μου κόβεται ο αέρας ή νιωθω στιγμιαία πίεση στο στήθος αριστερά…
    Σήμερα είχε πόνο αριστερά κάτω από την κοιλιά και πήρα μια βαθιά ανάσα κ να σου έκτακτη. Τώρα που κάθομαι νιωθω τον αερα παντού…δε μπορώ να το εξηγήσω το αίσθημα… σίγουρα με τρομάζει κ μου χαλάει την ποιότητα ζωης

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Εγώ έχω κ πόνο πίσω στην πλατη άσε με!!τι κακό πράγμα...

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Καλά κι αυτό… όχι πόνο, σαν κάψιμο…
    Και σήμερα σε ένα καφέ γνώρισα μια κοπέλα με θέματα στα γαστρεντερικά εσω και 15 χρόνια μου είπε…

  14. #29
    Αχ ρε παιδια....ας ποναμε..μονο οι νεκροι δν πονανε...αλλα ας μη τα ερμηνευουμε!! ας καθονται απλως εκει οι πονοι χωρις να τους μιλαμε!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Αυτό πραγματικά θέλω α σταματήσει να μ πονάει κάτι κ να σκέφτομαι γυ πονάω??

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. οι ανθρωποι ειναι κακοι ?
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 09-03-2023, 23:51
  2. δαιμονικοι λογισμοι(σκεψεις) και αγχος.
    By kostis93 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 05-07-2019, 03:21
  3. Κακοί και καλύτεροι εκπεδευτικοί ..
    By turtle in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 20-05-2018, 03:02
  4. Νιώθω μονίμως δυστυχισμένος! ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By Nickkk1994 in forum Κακοποίηση
    Replies: 14
    Last Post: 26-05-2016, 21:51
  5. γιατι μπλοκαριστηκε μονιμως το ' τι σκεφτεστε ' ?
    By Macgyver in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 18
    Last Post: 16-01-2015, 01:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •