κακοί λογισμοί μονίμως... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 66
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Εχετε και μυικους πονους λογω αγχους; Εχω παρατηρησει τις τελευταιες μερες σφιξιμο στην γαμπα και γενικα στα χερια στον αυχενα και γενικως σχεδον σε ολο το σωμα και ανησυχω.. Εχετε και εσεις παρομοια συμπτωματα;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Εγώ ναι στις γάμπες κατά καιρούς και γενικώς παντού!!

  3. #33
    κ εγω εχω στις γαμπες κατα καιρους!!! κ παντα νομιζω οτι εχω παθει θρομβωση!!!! μαλιστα εχω κ δυο λιγο πιο πρησμενες φλεβες που παροτι τις εχω ελεξγει ακομη πιστευω οτι ισως ειναι θρομβωση τελικα!!!!

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Thanos View Post
    Εχετε και μυικους πονους λογω αγχους; Εχω παρατηρησει τις τελευταιες μερες σφιξιμο στην γαμπα και γενικα στα χερια στον αυχενα και γενικως σχεδον σε ολο το σωμα και ανησυχω.. Εχετε και εσεις παρομοια συμπτωματα;
    Εννοείται.. είναι κάποιες μέρες που νιώθω στα χέρια στα δάχτυλα στα πόδια , μη μιλήσω για τη πλάτη..

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Απιστευτο το ευρος τον προβληματων που μπορει να μας προκαλεσει το αγχος και παλι να μην μπορουμε να το καταπολεμησουμε

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Thanos View Post
    Απιστευτο το ευρος τον προβληματων που μπορει να μας προκαλεσει το αγχος και παλι να μην μπορουμε να το καταπολεμησουμε
    Κανετε ψυχοθεραπεια παιδια? Πως να νικησεις μονος σου το αγχος θελει πολυ δουλίτσα. Κατι υπαρχει πισω απο αυτό.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Κανετε ψυχοθεραπεια παιδια? Πως να νικησεις μονος σου το αγχος θελει πολυ δουλίτσα. Κατι υπαρχει πισω απο αυτό.
    Και η ψυχοθεραπεία ΠΩΣ ακριβώς θα πολεμήσει το άγχος?

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Βρισκοντας τις αιτιες, μαθαινοντας τεχνικές, εχοντας εναν ανθρωπο να μοιράζεστε τα δυσκολα συναισθηματα σας... Δεν πιστευεις στην ψυχοθεραπεια να υποθέσω. Το χεις δοκιμάσει?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Βρισκοντας τις αιτιες, μαθαινοντας τεχνικές, εχοντας εναν ανθρωπο να μοιράζεστε τα δυσκολα συναισθηματα σας... Δεν πιστευεις στην ψυχοθεραπεια να υποθέσω. Το χεις δοκιμάσει?
    Εγω δεν εχω παει ποτε σε ψυχολογο αλλα το σκεφτομαι σοβαρα. Απλα θεωρω οτι θα παω επειδη μιλαω πολυ θα βομδαρδισω ολα αυτα που με ενοχλουν και οταν φτασω στο θεμα της αρρωστοφοβιας ο ψυχολογοσ απλα θα εκραγει..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Thanos View Post
    Εγω δεν εχω παει ποτε σε ψυχολογο αλλα το σκεφτομαι σοβαρα. Απλα θεωρω οτι θα παω επειδη μιλαω πολυ θα βομδαρδισω ολα αυτα που με ενοχλουν και οταν φτασω στο θεμα της αρρωστοφοβιας ο ψυχολογοσ απλα θα εκραγει..
    Εγώ θα πήγαινα σε ψυχολόγο ακόμα και αύριο, αλλά με 40 ευρώ την συνεδρία είναι απαγορευτικό και για να σας προλάβω πήγα σε μια ψυχολόγο στο νοσοκομείο δωρεάν αλλά αυτή αρνήθηκε να με αναλάβει και μου είπε πήγαινε στην ψυχολόγο που πήγαινες πρίν πες της να σου κάνει καλύτερη τιμή, εγώ πήγαινα σε ψυχολόγο και είπε θα μου κόψει από 40 στα 30 ευρώ αλλά με πιο συχνές επισκέψεις. Πέρσι βρήκα από ένα πρόγραμμα δωρεάν ψυχολόγο μέχρι το καλοκαίρι με ανέλαβε και από φέτος το χειμώνα είμαι στο περίμενε, δεν έχει ενεργοποιηθεί ακόμα το πρόγραμμα.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    162
    Οπα κατσε αχχαχα τι εννοεις δεν σε ανελαβε? Δωρεαν ψυχολογος δεν ειναι γιατι σου ειπε να πας στην προηγουμενη;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Quote Originally Posted by Thanos View Post
    Οπα κατσε αχχαχα τι εννοεις δεν σε ανελαβε? Δωρεαν ψυχολογος δεν ειναι γιατι σου ειπε να πας στην προηγουμενη;
    Τώρα τι να σου πω, άσε και να μου έλεγαν τώρα πήγαινε θα σε αναλάβει δεν θα πήγαινα, η πρώτη εντύπωση μετράει και εγώ δεν θα ένιωθα καθόλου άνετα εάν ξεκινουσα με την συγκεκριμένη

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Εγώ ένα πράγμα δε μπορώ να καταλάβω… διανύω μια περίοδο χωρίς άγχος αλλά τα ψυχοσωματικά δε λένε να με αφήσουν. Είναι τώρα αυτό φυσιολογικό;; Έχω αυτά τα κλεισίματα, όταν παίρνω ανάσα σα να μη μου φτανει ο αέρας, σαν να διογκώνεται κάτι μέσα μου κ να μου κόβει τον αερα στιγμιαία.
    Έχω σκεφτεί να πάω να κάνω κ αξονική κοιλιάς-θώρακα, μήπως είναι όντως κάτι.
    Καρδιολόγος κ γαστρεντερολόγος με βρίσκουν υγιέστατη

  14. #44
    εγω κανω χρονια ψυχοθεραπεια....αλλα αν δν νικησεις μονος σου το μυαλο σου.....

  15. #45
    οριστε παλι !! ξυπνησα καπως...εχω ενα τοσο τεραστιο πλακωμα στο στηθος που δν μου φτανει ο αερας οσο βαθια ανασα κ να παρω!!! καλα που δν εχω οξυμετρο στο σπιτι γιατι θα το ειχα μονιμως συνδεδεμενο μ το χερι μου....
    (χωρις βηχα πυρετο κλπ σκεφτομαι πνευμονια!!!)

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. οι ανθρωποι ειναι κακοι ?
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 09-03-2023, 22:51
  2. δαιμονικοι λογισμοι(σκεψεις) και αγχος.
    By kostis93 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 05-07-2019, 02:21
  3. Κακοί και καλύτεροι εκπεδευτικοί ..
    By turtle in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 20-05-2018, 02:02
  4. Νιώθω μονίμως δυστυχισμένος! ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By Nickkk1994 in forum Κακοποίηση
    Replies: 14
    Last Post: 26-05-2016, 20:51
  5. γιατι μπλοκαριστηκε μονιμως το ' τι σκεφτεστε ' ?
    By Macgyver in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 18
    Last Post: 16-01-2015, 00:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •