κακοί λογισμοί μονίμως... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 66
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Σκέψου ότι το έχεις καιρό κ είσαι οκ! Πάντα σου έφτανε ο αέρας!
    Εγώ πλέον δεν μπορω να πιστέψω ότι είναι ψυχοσωματικό…αρνούμαι! Όλο αυτό που νιωθω μου δημιουργεί άγχος κ φόβο…
    Αν νιώθεις σαν αρρυθμία λογικό δεν είναι να ταράζεται; ή να σου κόβεται η ανάσα γτ κάτι σε κλείνει στους οισοφάγο. Σαν ένα μπαλόνι που φουσκώνει κ ξεφουσκώνει νιώθει.
    Έχει τύχει να περπατάω κ ενώ νιωθω βαριά από το φαγητό, να πάρω ανάσα βαθιά και δώστου εκείνη την ώρα δόνηση στο έντερο στομάχι κ να σου κ έκτακτη
    Ένας χρόνος τώρα πάει με αυτό το χαλι. Με λίγες υφέσεις

  2. #47
    ναι το ξερω !!! ακου ομως....κ εσυ εδω κ ενα χρονο λες το εχεις...αν δν ηταν ψυχοσωματικο δν θα εξελισσοταν σε κατι;;; αυτα πως θα αποβληθουν δν ξερω...
    για παραδειγμα κατα διατσηματα στην ζωη μου λαχανιαζω χωρις αιτια.....να κανω σπειρομεττρηση;;; αν εχω κατι κακο στους πνευμονες που συνδεεται μ τον πονο στα πλευρα;;; πριν 6 μηνες εκανα ακτινα αλλα δν εδειξε κατι...γιατι ομως λαχανιαζω;;;; ακομη κ οταν μιλαω!!!!

  3. #48
    και ερωτω!!!! λαχανιαζετε;;; απο το στομαχι; απο το αγχος;;; απο τι; ελεγμενα ολα θυροειδης κλπ ολα καλα!!! μ πιανει συνηθως κοντα στη μεραπου περιμενω περιοδο!!!

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Ναιιι εννοείται λαχανιαζω!!εγώ θα ρωτήσω το άλλο π έπαθα σήμερα στιγμιαία στη δουλειά έπαθα ένα black out να τ πω ιλίγγο δν ξέρω πως να τ περιγράψω λες κ στιγμιαία έβλεπα όνειρο δν ξέρω πολύ περίεργη αίσθηση δευτερολεπτων

  5. #50
    Χωρίς να έχεις άσθμα; η θυρεοειδή;;; από τι λαχανιαζεις... Α αυτό δν το έπαθα ακόμη.




    Τελικά τι ήταν;

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Marg27 View Post
    Ναιιι εννοείται λαχανιαζω!!εγώ θα ρωτήσω το άλλο π έπαθα σήμερα στιγμιαία στη δουλειά έπαθα ένα black out να τ πω ιλίγγο δν ξέρω πως να τ περιγράψω λες κ στιγμιαία έβλεπα όνειρο δν ξέρω πολύ περίεργη αίσθηση δευτερολεπτων
    Κι εγώ το έχω πάθει.. Σαν ζάλη που με αποσυντονιζει για δευτερόλεπτα και μετά εννοείται με πιάνει πανικος.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    τίποτα δεν μ έχουν βρει κάτι!!περπατάω γρήγορα και ανεβαίνουν οι παλμοί μου είμαι σε θεραπεία για την ταχυκαρδία!

  8. #53
    Εμ γω δν έχω ταχυκαρδία!!! Μόνο λαχανιαζω !! Μιλάω λαχανιαζω ,σκύβω λαχανιαζω .....μπορεί να έχω οχ κάτι στους πνεύμονες που δημιουργήθηκε μετά την ακτίνα ;;;

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    δεν νομίζω!εξετάσεις έκανες?το είπες στον γιατρό σου?

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Λοιπόν, σας έφαγα που λένε! Τα έχω παθει κ τα 2… όχι λαχάνιασμα ακριβως αλλά σαν να μη μου φτάνει ο αέρας την ώρα που μιλάω! Απλώς το νιωθω σα φούσκωμα πιο πολύ, παίρνω βαθιά ανάσα κ συνεχίζω!
    Την στιγμιαία ζάλη, σαν να χάνομαι για δευτερόλεπτα ένα πράγμα, σαν να νιωθω ότι θα πέσω κάτω ή θα λιποθυμήσω το έχω παθει κ αυτό κ πίστευα το πάθαινα γτ κάνω αρρυθμίες κι μόλις το σκεφτόμουν αυτό, με πιάνανε κρίσεις άγχους με ταχυπαλμία και φόβο ότι κάτι θα μου συμβεί τώρα κ ότι δε το προκαλώ εγώ.

    Το ξέρω φοβισμένη μου αλλά με τρομάζει γτ μέσα στις περιόδους αλλάζει… πχ τώρα εκτακτες δεν κάνω αλλά νιωθω σαν εσωτερικά τινάγματα κ δονήσεις , άλλες φορές νιωθω ότι ακόμα κ αν γελάσω ή σκύψω κάτι με κλείνει στιγμιαία, άλλοτε νιωθω τρόμο κ το στομάχι μου ακορντεόν κ ένα περίεργο συναίσθημα ότι αν δε φάω κάτι κάνει σα κράμπες το στομάχι κ νιωθω θα λιποθυμήσω κ αλλά τέτοια

  11. #56
    Έχω κάνει ακτίνα ,έχω κάνει εξετάσεις για θυροειδή κ η κλινική μου εικόνα είναι αριστη !! Αιματολογικές σούπερ κλπ !!!! Μπορεί μου είπαν να είναι απ' το στομάχι !!!!!! Λόγω γοπ η επειδή έχω έξτρα κιλά ...μη φανταστείς πολλά αλλά απ' ότι φαίνεται το σώμα μου δν τα σηκώνει .....

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    ναι για το στομάχι μ το έχουν πει κ μενα

  13. #58
    καλησπερα!! ακουστε τωρα (η μαλλον διαβαστε )τι μου συμβαινει στο μυαλο κ ελπιζω μονο εκει!!
    επειδη οπως εχω πει εχω σχεδον μονιμο πονο στα πλευρα , θωρακα και ωμοπλατες (αλλες μερες πολυδυνατο αλλες οκ) κυριως οταν ξυπναω κ νιωθω αδυνατο να ξεπιαστω μου μοπηκε στο μυαλο οτι ισως εχω καποιον ογκο που εξελισσεται αργα
    πχ οπως αυτος ο ολυμπιονικης που τελικα ειχε μεταστατικο καρκονο στον εγκεφαλο απ τον πνευμονα και πεθανε σε 6 μηνες!!!
    γιατι εχω κ πονοκεφαλους κατα διαστηματα!!!
    ολη νυχτα δν κοιμηθηκα σκεφτομενη αυτο το σεναριο!!! ολοι οι καρκινοι φαινονται στις ακτινες;
    μηπως χρειαζομαι μαγνητικη τελικα; αλλα μηπως να μην μπω ξανα σ αυτη τη διαδικασια;;;;;;;;
    περσι τετοιο καιρο φοβομουν για το εντερο μου ...τωρα......χριστε μου τι τραβαω μ αυτο το μυαλο που κουβαλαω;;;
    αν εχω οντως καρκινο που απλως παει αργα αργα;;;;

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Σε καταλαβαινω αγαπητη φοβισμένη. Είναι όμως μόνο σκέψεις και φοβος. Παιρνεις καποια αγωγή ή κανεις μονο ψυχοθεραπεία? Αληθεια ποσο καιρό εισαι σε ψυχοθεραπεία και τι ψυχοθεραπεία κανεις?

  15. #60
    ξερεις τι φοβαμαι ; οτι καποια στιγμη ισως δν ειναι μονο φοβος......κ αν οντως ειναι κατι τετοιο αυτη τη φορα;
    κανω , οποτε ειμαι σε εξαρση πηγιανω πια! παλια πηγαινα κανονικα καθε εβδομαδα!! οχι δν κανω αγωγη γιατι ειμαι πολυ πολυ λειτουργικη ! παιρνω καποιες φορες σαν "αγωγη" βαλμαν καποιες βδομαδες!! συμβουλυετικη νομιζω;; αν υπαρχει αυτο που λεω!! ειναι εξαιρετικος ο ψυχιατρος που πηγαινω! το θεμα ειναι στο δικο μου κεφαλι τι γινεται! οταν δν ποναω ολα ειναι σουπερ....μολις εμφανιζονται οι πονοι εμφανιζονται κ οι "καρκινοι"

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. οι ανθρωποι ειναι κακοι ?
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 09-03-2023, 22:51
  2. δαιμονικοι λογισμοι(σκεψεις) και αγχος.
    By kostis93 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 05-07-2019, 02:21
  3. Κακοί και καλύτεροι εκπεδευτικοί ..
    By turtle in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 4
    Last Post: 20-05-2018, 02:02
  4. Νιώθω μονίμως δυστυχισμένος! ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By Nickkk1994 in forum Κακοποίηση
    Replies: 14
    Last Post: 26-05-2016, 20:51
  5. γιατι μπλοκαριστηκε μονιμως το ' τι σκεφτεστε ' ?
    By Macgyver in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 18
    Last Post: 16-01-2015, 00:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •