Φυσικά αντίδοτα φαρμάκων
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Φυσικά αντίδοτα φαρμάκων

    Όσοι διαβάζουν τα ποστ μου γνωρίζουν ότι είμαι σχετικά νέος στο φόρουμ και αυτή τη στιγμή παίρνω escitalopram και pregabalin για αγχώδη διαταραχή. Ανακάλυψα όμως από ένα φαρμακείο που φτιάχνει και ομοιοπαθητικά σκευάσματα, ότι φτιάχνουν και ενεργειακά αντίδοτα σε μπιλάκια όσον αφορά τις παρενέργειες από τα φάρμακα. Και τώρα παίρνω αντίδοτο για τα δύο φάρμακα που παίρνω. Προφανώς και όφειλα να μοιραστώ αυτήν την γνώση εδώ για όποιον/α κινείται προς αυτήν την κατεύθυνση.
    Last edited by ThelwNaEimaiKala; 06-12-2022 at 14:49.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    αντιδοτο η υποκαταστατο παιρνεις ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Την πιστεύεις την ομοιοπαθητική; Εγώ πάλι όχι. Και δεν είναι ότι δεν την έχω δοκιμάσει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Πρώτη φορά το ακούω αυτό. Την πιστεύεις την ομοιοπαθητική; Εγώ πάλι όχι. Και δεν είναι ότι δεν την έχω δοκιμάσει.
    niels , εγω και ναι και οχι, πρεπει ναναι πολυ καλος ο γιατρος για να δεις αποτελεσματα , μιας φιλης μου της περασαν οι πονοκεφαλοι με αυτην αλλα ηταν στην Θεσσαλονικη ο γιατρος , και ειχε ' ονομα ' ....ουτε κι εγω θα πηγαινα παντως ....καποτε πηγα για κτθλψη στις αρχες της μαλιστα που ηταν ηπια .... αποτελεσμα 0 ........

  5. #5
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αντιδοτο η υποκαταστατο παιρνεις ?
    Όχι υποκατάστατο, αντίδοτο για τυχόν παρενέργειες, ουσιαστικά δίνεις ένα χάπι από το φάρμακο που παίρνεις και στο φτιάχνουν. Στην πόλη που μένω είναι ένα γνωστό φαρμακείο που έχει εργαστήριο και φτιάχνουν διάφορα ομοιοπαθητικά. Φαντάζομαι θα υπάρχουν κι άλλοι που φτιάχνουν παρόμοια. Ελπίζω να βοήθησα όποιον θέλει να το ψάξει. Ελπίζω να με βοηθήσει, πρέπει να το πιστεύεις και λίγο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    δεν το γνωριζω αυτο.....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    niels , εγω και ναι και οχι, πρεπει ναναι πολυ καλος ο γιατρος για να δεις αποτελεσματα , μιας φιλης μου της περασαν οι πονοκεφαλοι με αυτην αλλα ηταν στην Θεσσαλονικη ο γιατρος , και ειχε ' ονομα ' ....ουτε κι εγω θα πηγαινα παντως ....καποτε πηγα για κτθλψη στις αρχες της μαλιστα που ηταν ηπια .... αποτελεσμα 0 ........
    Κι εγώ σε όνομα πήγα εδώ στην Αθήνα αλλά τίποτα. Τι να κάνει η ομοιοπαθητική όταν έχεις ένα σωρό ψυχολογικά, λάθος τρόπο σκέψης κλπ; Κακώς παριστάνουν ότι έχουν φάρμακα για πάσα νόσο. Εγώ χρειαζομουν αγωγή και ψυχοθεραπεία. Αλλά ποιος διώχνει πελάτες;

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Εγώ χρειαζομουν αγωγή και ψυχοθεραπεία. Αλλά ποιος διώχνει πελάτες;


    σωστη σκεψη .....

  9. #9
    Τι να πω κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός, υπάρχουν άνθρωποι που δεν παίρνουν τίποτα και παιρνούν τη ζωή τους αγκαλιά με τις ψυχικές παθήσεις, άλλοι με φυσικές θεραπείες κτλ. Προσωπικά δεν με αφορά τι κάνουν οι άλλοι, το αν κάποιος βρίσκεται σε άρνηση ή όχι είναι δικό της/του θέμα. Προσωπικά μιλώντας για μένα πρώτη επιλογή είναι τα φάρμακα και ο ειδικός. Αλλά υποστηρικτικά εννοείται πως είμαι υπέρ της ομοιοπαθητικής, των ανθοϊμάτων κτλ. Ακόμη κι αν είναι placebo effect η αυθυποβολή ΤΟ ΘΕΛΩ.

    Εγώ Μαγκάιβερ το γνωρίζω και στον βαθμό μικρό ή μεγάλο που με βοηθάει είμαι ευγνώμων και όταν είσαι ευγνώμων και νιώθεις καλά με κάτι που σε βοηθάει το μοιράζεσαι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Εγώ Μαγκάιβερ το γνωρίζω και στον βαθμό μικρό ή μεγάλο που με βοηθάει είμαι ευγνώμων και όταν είσαι ευγνώμων και νιώθεις καλά με κάτι που σε βοηθάει το μοιράζεσαι.

    σευχαριστω για τα κολακευτικα σου σχολια , κι αλλα μελη ειναι ετσι ομως .......

  11. #11
    1. Δεν έκανα κάποιο κολακευτικό ή ακολάκευτο σχόλιο. 2. Πώς είναι δηλαδή τα άλλα μέλη; Απλά δεν κατάλαβα το σχόλιό σου.

Similar Threads

  1. Στηριξη με φυσικα μεσα
    By maus in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 0
    Last Post: 11-12-2017, 02:33
  2. Φυτικά - Φυσικά ηρεμιστικά / αγχολυτικά
    By Stephania in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 19
    Last Post: 03-05-2015, 03:21
  3. Φυσικα αντικαταθλιπτικα
    By Αρ_ιάδνη in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 18
    Last Post: 29-01-2015, 02:32
  4. φυσικα προιοντα και αποτελεσματικοτητα
    By γιωργος22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-08-2012, 01:57
  5. Αγχος - καταθλιψη και φυσικα αρρυθμιεςςςςς
    By viki36 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-06-2012, 15:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •