Βοήθεια με βαρασε ο Άραβας - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 48
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Το μονο π σκέφτηκα είναι να τον καταγγειλω κατευθείαν στην οικογένεια του γιατί ξέρω θα βρει μεγάλο μπελά με τα λεγόμενα του και οτι βρισκόμασταν στα κρυφά...
    κι εκει μπορει να βρεις τον μπελα σου.
    η οικογενεια θα πει, τι δουλεια ειχες εσυ με τον παντρεμενο;
    αν δεν σε χτυπουσε, θα σουα ρεσε. πας να τους βρεις επειδη σε κακοποιησε, αν ηταν καλος, μια χαρα θα εκανες σχεση με τον παντρεμενο.μην ψαχνεις το δικιο σου εκει, αν δεν εχεις τροπο να παει σε δικαστηριο. εκει σε θεωρουν π@ρνη που κανεις σεξ και μαλιστα με παντρεμενους.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Δεν είναι παντρεμένος.. σπουδάζει δεν πρόκειται να παντρευτεί αν δεν εγκατασταθεί πρώτα μόνος του για αυτό ψάχνεται κρυφά με άλλες εγω Ελλάδα γυρνάω δεν μπορούν να σε βάλουν φυλακή εδώ για αυτό τον λογο στο Ντουμπάι είμαι οχι Σαουδική Αραβία

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Δεν είναι παντρεμένος.. σπουδάζει δεν πρόκειται να παντρευτεί αν δεν εγκατασταθεί πρώτα μόνος του για αυτό ψάχνεται κρυφά με άλλες εγω Ελλάδα γυρνάω δεν μπορούν να σε βάλουν φυλακή εδώ για αυτό τον λογο στο Ντουμπάι είμαι οχι Σαουδική Αραβία
    αφου δεν ειναι παντρεμενος, τι θα του κανουν δηλαδη, αν το πεις στην οικογενεια;
    θα σου πουν ας μην πηγαινες να κανεις σεξ με εναν αγνωστο που δεν ειναι ανδρας σου.
    επιπλεον, αφου τον περιγραφεις σαν επικινδυνο, μπορει να σε βρει και να σου κανει κακο.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Έχεις δίκιο ειναι τρελός πολύ απλά πρέπει να τον διαγράψω γτ το θέμα είναι τώρα εξαφανίστηκε γτ πήρε αυτό π ήθελε αλλά θα ξανα εμφανιστεί γτ τώρα νομίζει μπορεί να μ κάνει και χειρότερα εδώ τις προάλλες με πήρε τηλέφωνο σαν λυσασμενος και ρωτάγε π είμαι και π είμαι γτ αυτός γενικά δεν κάνει σεξ απλά ψάχνεται δεν επιτρέπεται για αυτούς να κάνουν σεξ εκτός γάμου για αυτό κλείνουν σε ξενοδοχεία κρυφά χωρίς να γνωρίζει κανένας θα έβρισκε μεγαλύτερο μπελά ο ίδιος με την οικογένεια του παρά εγώ που είμαι Ευρωπαία... καλύτερα να το ξεχάσω το όλο σκηνικό δεν είμαι μικρή ας μαζεύω τα λεφτά μ να πάω σε άλλη χώρα όπου μπορώ να γνωρίσω καλύτερους ανθρώπους

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    237
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    εγω Ελλάδα γυρνάω δεν μπορούν να σε βάλουν φυλακή εδώ για αυτό τον λογο στο Ντουμπάι είμαι οχι Σαουδική Αραβία
    Διαβάζω σε αρκετά δημοσιεύματα πως ο νόμος για το σεξ εκτος γάμου ισχύει (ή ίσχυε) και για τους τουρίστες (και στο Ντουμπάι).
    Ο μόνος τρόπος να αποφύγεις δικαστήριο (και να γυρίσεις Ελλάδα) είναι να επέμβει η πρεσβεία.. και δε νομίζω πως είναι τόσο εύκολο.. ειδικά για τέτοιο λόγο.

    Αλλά υπάρχουν και άρθρα που λένε οτι άλλαξε πρόσφατα (τα τελευταία 2 χρόνια) ο συγκεκριμένος νόμος.
    https://www.npr.org/2022/01/11/10718...ge-alcohol-cbd
    Μίλησε με δικηγόρο και αν σου πει πως όντως άλλαξε ο νόμος, μπορείς να προχωρήσεις σε καταγγελία χωρίς να έχεις κάποιο πρόβλημα.
    Αν θες όντως να μπεις σε αυτή τη διαδικασία για να τιμωρηθεί.
    Η μόνη αρνητική έκβαση που μπορεί να έχει αυτό (αν έχει αλλάξει ο νόμος),
    ίσως είναι πως θα πρέπει να μείνεις εκεί μέχρι να γίνει το δικαστήριο (αν σε κατηγορήσει και αυτός για κάτι).
    Αυτά πρέπει να τα συζητήσεις με δικηγόρο.. όχι με γνωστούς κτλ

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Απο ότι μου είπαν στην ιατρική κλινική π πήγα είναι να τον καταγγειλω και ισχύει αυτό με τους νόμους ειδικά εδώ στο Ντουμπάι δεν είναι τοσο αυστηροί οι νόμοι για το σεξ αλλα για την κακοποίηση είναι το θέμα είναι οτι μπορεί να αρνηθεί οτι έκανε εκείνος τα σημάδια δεν εχω βίντεο π να το αποδεικνύει μόνο οτι μπήκε μέσα στο δωμάτιο και περάσανε ηδη δύο μέρες τώρα στον κόσμακι του και ο ίδιος διαβάζει τα μηνύματα και αγνοεί αλλα δεν με μπλοκάρει γτ θα ξαναχρειαστει σεξ στο μέλλον γενικά είναι τρελός ο άνθρωπος σεξομανής και εγωιστής δεν φοβάται γτ γνωρίζει θα βάλει τους γονείς να τον προστατεύσουν...περα απο αυτά έκλεισα ηδη εισητηρία επιστροφής γτ αγανάκτησα πια και αν δεν φύγω απο εδώ δεν θα το ξεπερασω

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Παιδιά σε προηγούμενο ποστ έγραψα την ιστορία μ με αυτό τον άνθρωπο μην λεω παλι τα ίδια αυτη την φορά βρεθήκαμε παλι σε δωμάτιο ξενοδοχείου ο άνθρωπος με βαρεσε δυνατά με χαστούκια παντού εχω σημάδια αιμορραγία και φυσικά εξαφανίστηκε το κτήνος σηκώθηκε και έφυγε επειδή έχει λεφτά και είναι δικηγόρος νομίζει οτι έχει δύναμη δεν ξερω τι να κάνω εδώ π είμαι και τους νόμους αν τον καταγγειλω θα έχω και εγω πρόβλημα
    στηριξε την ελπιδα σου στον Χριστο και αυτος δεν θα σε απογοητευσει ποτε...μην στηριζεστε σε ανθρωπους θα σας απογοητευσουν..γυρνα κοντα στην οικογενεια σου που σε αγαπαει και φυγε απο αυτον τον ανθρωπο γρηγορα

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by niaouris View Post
    στηριξε την ελπιδα σου στον Χριστο και αυτος δεν θα σε απογοητευσει ποτε...μην στηριζεστε σε ανθρωπους θα σας απογοητευσουν..γυρνα κοντα στην οικογενεια σου που σε αγαπαει και φυγε απο αυτον τον ανθρωπο γρηγορα
    καλα τα λες, αλλα τετοια κελεπουρια καμμια γυναικα δεν θελει να τα χασει.
    εγω πιστευω οτι εαν προσπαθουσε στο τελος θα τον εκανε να τρεχει απο πισω της

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Πότε φεύγεις από κει; Θεωρώ καλύτερα να κάνεις όσες καταγγελτικες κινήσεις είναι να κάνεις είτε αφού φύγεις από εκεί είτε μια μέρα πριν φύγεις. Κακως μπλεχτηκες μαζί του, είχες εξαρχής ενδοιασμούς, έπρεπε να τους ακούσεις. Τώρα κοίτα να φύγεις από κει άμεσα.

  10. #40
    ναι οτι θα ρωτουσα...εχει ςφυγει επιτελους απο εκει;

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by φοβισμενη!!!! View Post
    ναι οτι θα ρωτουσα...εχει ςφυγει επιτελους απο εκει;
    ολες σας της γραφετε να φυγει απο εκει.
    ασφαλως λογω της γυναικειας σας ζηλιας μιας και που ειναι πλουσιος αραβας.

    καμμια σας δεν εγραψε να προσπαθησει με συζητηση διαλογο κουβεντα να βρει λυση στο προβλημα για να μην ξανασυμβει κατι τετοιο.

    δεν εντυπωσιαζομαι καθολου!!

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ολες σας της γραφετε να φυγει απο εκει.
    ασφαλως λογω της γυναικειας σας ζηλιας μιας και που ειναι πλουσιος αραβας.

    καμμια σας δεν εγραψε να προσπαθησει με συζητηση διαλογο κουβεντα να βρει λυση στο προβλημα για να μην ξανασυμβει κατι τετοιο.

    δεν εντυπωσιαζομαι καθολου!!
    Προσωπικά δεν τη ζηλεύω καθόλου, αντιθέτως τη συμπονώ γι' αυτό που της συνέβη... Και φυσικά πρέπει να φύγει αφού ο τύπος σηκώνει χέρι, σιγά μην της πούμε ν' ανοίξει κουβέντα με τον εγκληματία! Δεν πάει να είναι κι εμίρης, από άντρα που σηκώνει το χέρι του μακριά και τρέχοντας!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Καλα ρε παιδιά πλάκα μου κάνετε τόσες φορές του μίλησα γλυκά τι κάνεις πως εισαι και με εγραφε του είπα τα συναισθήματα μου και εκείνος το είδε αλλιώς σου λεει εδώ είμαστε εξαρχής στην πρώτη συνάντηση του είπα δεν θέλω σεξ και γδυθηκε 0 σεβασμός εξαρχής ήθελε μόνο σεξ ο άνθρωπος ψάχνεται να γάμησει είναι σεξομανής σας το λεω οσα εκατομμύρια και να είχε αυτό που συνειδητοποιώ εδώ πέρα στα Εμιράτα ακόμα και οι γυναίκες που παντρεύονται τέτοιους εμείς έχουμε κατι που αυτές ποτέ δεν θα μπορέσουν να εχουν ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ εννοείται και θεωρώ τον εαυτό μου τυχερή που δεν προχώρησε στο σοβαρό θα με έκλαιγε η οικογένεια μου εξαρχής είπα στον εαυτό μου να μην τον πάρω στα σοβαρά γιατί αν ερωτευομουνα μαζί του και εκείνος το ίδιο θα άλλαζα εγώ θρησκεία για να είμαι μαζί του?παμε καλα... έκανα αίτηση ήδη για βίζα για Αυστραλία ενα χρόνο είναι Holiday και working visa δεν είμαι έτοιμη να γυρίσω Ευρώπη τουλάχιστον για αυτό τον χρόνο τώρα π είμαι 26 θέλω να ταξιδεύω

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    270
    Ο άνθρωπος έχει ίδια ηλικία με εμένα δεν δούλεψε ποτέ στην ζωή του ολα έτοιμα απο την οικογένεια ακόμα δεν έχει τελειώσει με τις σπουδές εννοείται και δεν είμαστε το ίδιο εγώ δουλεύω τόσα χρόνια μόνη μου ήρθα εδώ μόνη μ 1μιση χρόνο τώρα ότι θέλω κάνω δεν θα μπορούσε να μ προσφέρει τπτ που δεν έχω ηδη...πάμε παρακάτω

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by Lenale View Post
    Καλα ρε παιδιά πλάκα μου κάνετε τόσες φορές του μίλησα γλυκά τι κάνεις πως εισαι και με εγραφε του είπα τα συναισθήματα μου και εκείνος το είδε αλλιώς σου λεει εδώ είμαστε εξαρχής στην πρώτη συνάντηση του είπα δεν θέλω σεξ και γδυθηκε 0 σεβασμός εξαρχής ήθελε μόνο σεξ ο άνθρωπος ψάχνεται να γάμησει είναι σεξομανής σας το λεω οσα εκατομμύρια και να είχε αυτό που συνειδητοποιώ εδώ πέρα στα Εμιράτα ακόμα και οι γυναίκες που παντρεύονται τέτοιους εμείς έχουμε κατι που αυτές ποτέ δεν θα μπορέσουν να εχουν ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ εννοείται και θεωρώ τον εαυτό μου τυχερή που δεν προχώρησε στο σοβαρό θα με έκλαιγε η οικογένεια μου εξαρχής είπα στον εαυτό μου να μην τον πάρω στα σοβαρά γιατί αν ερωτευομουνα μαζί του και εκείνος το ίδιο θα άλλαζα εγώ θρησκεία για να είμαι μαζί του?παμε καλα... έκανα αίτηση ήδη για βίζα για Αυστραλία ενα χρόνο είναι Holiday και working visa δεν είμαι έτοιμη να γυρίσω Ευρώπη τουλάχιστον για αυτό τον χρόνο τώρα π είμαι 26 θέλω να ταξιδεύω
    κανε την Χαρη στον εαυτο σου να πεις ολα αυτα σε εναν μια ψυχολογο.
    ισως μπορεσει να βαλει σε μια ταξη το μυαλο σου και σωθεις απο αλλα χειροτερα

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 23:33
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 12-04-2019, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •