Μπερδεμένη....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1

    Μπερδεμένη....

    Καλησπέρα
    Πριν μερικους μήνες είχα μια περιπέτεια με ενα άνδρα από το φίλικο μου περιβάλλον που δεν μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μέχρι τότε ότι θα μπορούσε να υπάρξει κάτι ερωτικό ανάμεσα μας. Παρ όλα αυτά υπήρξε και περάσαμε πολύ καλά. Μετά από αυτό απομακρύνθηκαμε και οι δύο. Αυτός ήταν για δουλειά σε άλλη περιοχή από την πόλη που μένουμε, είχαμε κάποια τηλεφωνική επικοινωνία και μου είχε προτείνει να παω για διακοπές εκεί που ήταν για να βρεθούμε. Ήμουν έτοιμη να παω μετα τις15 Αυγούστου και το είχαμε σχεδόν κανονίσει όμως μου έστειλε πριν μια εβδομάδα ότι μετακομίζει και θα επιστρέψει στις 15 και εαν θελω να παω 3 μέρες πριν να φύγει και να γυρίσουμε μαζί, ή εάν δεν πάω να πάμε κάπου αλλού μαζί που θα είναι και αυτός πιο χαλαρός. Το δεύτερο μου ακούστηκε καλύτερο σαν ιδέα έτσι δεν πήγα ενώ θα μπορούσα
    Τώρα έχει επιστρέψει εδώ και δύο μέρες. Του έχω στείλει και μυνημα όμως δεν έχω πάρει καμία απάντηση.
    Θεωρώ ότι έχει ξενερώσει που δεν πηγα εκεί, και η αλήθεια είναι ότι και εγώ το μετάνιωσα που δεν πηγα. Θα μπορούσα να παω και να περνούσαμε καλά όμως για μια ακόμα φορά άρχισα να υπέρ αναλύω τις καταστάσεις και να σκέφτομαι και τη θέση του άλλου αντί να κοιτάξω τον εαυτό μου και να φέρω πιο αυθόρμητα. Γενικά το κάνω αυτό....σκέφτομαι πολύ τα πράγματα και μπλόκαρω. Τώρα δεν ξέρω τι θα κάνω με τον συγκεκριμένο και κυρίως πως να φέρω όταν ξαναβρεθούμε σε κοινή παρέα.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Καλησπέρα
    Πριν μερικους μήνες είχα μια περιπέτεια με ενα άνδρα από το φίλικο μου περιβάλλον που δεν μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μέχρι τότε ότι θα μπορούσε να υπάρξει κάτι ερωτικό ανάμεσα μας. Παρ όλα αυτά υπήρξε και περάσαμε πολύ καλά. Μετά από αυτό απομακρύνθηκαμε και οι δύο. Αυτός ήταν για δουλειά σε άλλη περιοχή από την πόλη που μένουμε, είχαμε κάποια τηλεφωνική επικοινωνία και μου είχε προτείνει να παω για διακοπές εκεί που ήταν για να βρεθούμε. Ήμουν έτοιμη να παω μετα τις15 Αυγούστου και το είχαμε σχεδόν κανονίσει όμως μου έστειλε πριν μια εβδομάδα ότι μετακομίζει και θα επιστρέψει στις 15 και εαν θελω να παω 3 μέρες πριν να φύγει και να γυρίσουμε μαζί, ή εάν δεν πάω να πάμε κάπου αλλού μαζί που θα είναι και αυτός πιο χαλαρός. Το δεύτερο μου ακούστηκε καλύτερο σαν ιδέα έτσι δεν πήγα ενώ θα μπορούσα
    Τώρα έχει επιστρέψει εδώ και δύο μέρες. Του έχω στείλει και μυνημα όμως δεν έχω πάρει καμία απάντηση.
    Θεωρώ ότι έχει ξενερώσει που δεν πηγα εκεί
    , και η αλήθεια είναι ότι και εγώ το μετάνιωσα που δεν πηγα. Θα μπορούσα να παω και να περνούσαμε καλά όμως για μια ακόμα φορά άρχισα να υπέρ αναλύω τις καταστάσεις και να σκέφτομαι και τη θέση του άλλου αντί να κοιτάξω τον εαυτό μου και να φέρω πιο αυθόρμητα. Γενικά το κάνω αυτό....σκέφτομαι πολύ τα πράγματα και μπλόκαρω. Τώρα δεν ξέρω τι θα κάνω με τον συγκεκριμένο και κυρίως πως να φέρω όταν ξαναβρεθούμε σε κοινή παρέα.
    δεν βλεπω γιατι να ξενερωσε που δεν πηγες εκει, αφου εκεινος ηταν πουτ ελικα εφυγε νωριτερα απο αυτα που αρχικα ηξερες και αυτος ηταν που προτεινε "καλυτερα" να κανετε κατι οταν γυρισει που θα ειναι ανετος...
    αφου τα παρασκεφτεσαι και τα υπεραναλυεις, σκεψου και την πιθανοτητα, το διαστημα που μεσολαβησε να εκανε αλλη γνωριμια...
    εγω στην θεση σου αυτο θα σκεφτομουν πρωτο- πρωτο...

    κατα τα αλλα ειστε και οι δυο ελευθεροι απο γαμους η μονιμες σχεσεις;

  3. #3
    Το να πάμε κάπου αλλού το πρότεινε αυτος σαν δεύτερη επιλογή εγώ θεώρησα ότι θα ήταν καλύτερα και για εκείνον , και αυτός απλά δεν διαφωνησε. Μάλιστα κοιτάζαμε και προορισμούς.
    Ελεύθεροι ήμαστε και οι δύο ναι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Καλησπέρα
    Πριν μερικους μήνες είχα μια περιπέτεια με ενα άνδρα από το φίλικο μου περιβάλλον που δεν μου είχε περάσει ποτέ από το μυαλό μέχρι τότε ότι θα μπορούσε να υπάρξει κάτι ερωτικό ανάμεσα μας. Παρ όλα αυτά υπήρξε και περάσαμε πολύ καλά. Μετά από αυτό απομακρύνθηκαμε και οι δύο. Αυτός ήταν για δουλειά σε άλλη περιοχή από την πόλη που μένουμε, είχαμε κάποια τηλεφωνική επικοινωνία και μου είχε προτείνει να παω για διακοπές εκεί που ήταν για να βρεθούμε. Ήμουν έτοιμη να παω μετα τις15 Αυγούστου και το είχαμε σχεδόν κανονίσει όμως μου έστειλε πριν μια εβδομάδα ότι μετακομίζει και θα επιστρέψει στις 15 και εαν θελω να παω 3 μέρες πριν να φύγει και να γυρίσουμε μαζί, ή εάν δεν πάω να πάμε κάπου αλλού μαζί που θα είναι και αυτός πιο χαλαρός. Το δεύτερο μου ακούστηκε καλύτερο σαν ιδέα έτσι δεν πήγα ενώ θα μπορούσα
    Τώρα έχει επιστρέψει εδώ και δύο μέρες. Του έχω στείλει και μυνημα όμως δεν έχω πάρει καμία απάντηση.
    Θεωρώ ότι έχει ξενερώσει που δεν πηγα εκεί, και η αλήθεια είναι ότι και εγώ το μετάνιωσα που δεν πηγα. Θα μπορούσα να παω και να περνούσαμε καλά όμως για μια ακόμα φορά άρχισα να υπέρ αναλύω τις καταστάσεις και να σκέφτομαι και τη θέση του άλλου αντί να κοιτάξω τον εαυτό μου και να φέρω πιο αυθόρμητα. Γενικά το κάνω αυτό....σκέφτομαι πολύ τα πράγματα και μπλόκαρω. Τώρα δεν ξέρω τι θα κάνω με τον συγκεκριμένο και κυρίως πως να φέρω όταν ξαναβρεθούμε σε κοινή παρέα.
    Αφού αυτός πρότεινε να πάτε κάπου αλλού μαζί, γιατί να ξενερώσει;

    Μήπως έχει κάποια σχέση και δεν το ξέρεις;

  5. #5
    Quote Originally Posted by george1520 View Post
    Αφού αυτός πρότεινε να πάτε κάπου αλλού μαζί, γιατί να ξενερώσει;

    Μήπως έχει κάποια σχέση και δεν το ξέρεις;
    Αυτό σκέφτομαι και εγώ...ομως γιατί χάθηκε?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Αυτό σκέφτομαι και εγώ...ομως γιατί χάθηκε?
    Ε αν έχει σχέση μπορεί να είναι μαζί της.. Χίλια δυο μπορεί να συμβαίνουν.
    Αλλά αφού είναι τόσο χαλαρό γιατί σπαταλάς τόση ενέργεια; Θα ήθελες σχέση μαζί του;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Το να πάμε κάπου αλλού το πρότεινε αυτος σαν δεύτερη επιλογή εγώ θεώρησα ότι θα ήταν καλύτερα και για εκείνον , και αυτός απλά δεν διαφωνησε. Μάλιστα κοιτάζαμε και προορισμούς.
    Ελεύθεροι ήμαστε και οι δύο ναι.
    ωραια, πολυ βασικο το οτι ειστε λευθεροι, αλλα και σαν δευτερη επιλογη που το προτεινε, μια χαρα επιλογη, ηταν και την σκεφτηκε μονος του. γιατι να ξενερωσει;;
    απλα, εγω σκεφτομαι οτι εκει που ηταν γνωρισε καποια αλλη που πηγε για διακοπες..
    το πως να φερθεις αν βρεθειτε στην παρεα, φυσιολογικα να φερθεις! να τον ρωτησεις που χαθηκε και γιατι δεν σου απαννταει.
    αλλα αν εχει σκοπο να σε αποφευγει, ΔΕΝ θα τον δεις στην παρεα. θα το αποφυγει...

  8. #8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ωραια, πολυ βασικο το οτι ειστε λευθεροι, αλλα και σαν δευτερη επιλογη που το προτεινε, μια χαρα επιλογη, ηταν και την σκεφτηκε μονος του. γιατι να ξενερωσει;;
    απλα, εγω σκεφτομαι οτι εκει που ηταν γνωρισε καποια αλλη που πηγε για διακοπες..
    το πως να φερθεις αν βρεθειτε στην παρεα, φυσιολογικα να φερθεις! να τον ρωτησεις που χαθηκε και γιατι δεν σου απαννταει.
    αλλα αν εχει σκοπο να σε αποφευγει, ΔΕΝ θα τον δεις στην παρεα. θα το αποφυγει...
    Προφανώς δεν την εννοούσε τη δεύτερη επιλογή, απλά το είπε για να δικαιολογηθεί.
    Το θέμα μου είναι ότι εγώ για άλλη μια φορά σκέφτηκα τι θα ήταν καλύτερο και γι αυτόν, και όχι μόνο τη δική μου καλοπέραση και τώρα ούτε το ταξίδι πήγα ούτε έχω κανονίσει κάτι άλλο νομίζοντας ότι θα παμε κάπου μαζί.
    Παν τα έτσι κάνω και μετά μετανιώνω, χάνω ευκαιρίες να περάσω καλά

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Προφανώς δεν την εννοούσε τη δεύτερη επιλογή, απλά το είπε για να δικαιολογηθεί.
    Το θέμα μου είναι ότι εγώ για άλλη μια φορά σκέφτηκα τι θα ήταν καλύτερο και γι αυτόν, και όχι μόνο τη δική μου καλοπέραση και τώρα ούτε το ταξίδι πήγα ούτε έχω κανονίσει κάτι άλλο νομίζοντας ότι θα παμε κάπου μαζί.
    Παν τα έτσι κάνω και μετά μετανιώνω, χάνω ευκαιρίες να περάσω καλά
    μην εισαι σιγουρη οτι το ταξιδι αυτο θα προεκυπτε.
    οταν αλλαξε προγραμμα και εφυγε απο εκει που ηταν, μπορει να ηταν ηδη με καποια αλλη. το σκεφτηκες; ειτε μια νεα γωνριμια, ειτε καποια που ηδη ηταν στην ζωη του.

  10. #10
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μην εισαι σιγουρη οτι το ταξιδι αυτο θα προεκυπτε.
    οταν αλλαξε προγραμμα και εφυγε απο εκει που ηταν, μπορει να ηταν ηδη με καποια αλλη. το σκεφτηκες; ειτε μια νεα γωνριμια, ειτε καποια που ηδη ηταν στην ζωη του.
    Και γιατί μου είπε να πάω τις συγκεκριμένες ημερομηνίες και να γυρίσουμε μαζί?
    Δε νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο....απλά εκεί (Επειδή ουσιαστικά δεν υπάρχει σχέση) θα ήταν πιο ελεύθερος, ενώ ένα ταξίδι, διακοπές , σε άλλο μέρος χωρίς να δουλεύει κάνεις από τους δυο είναι πιο μεγάλη δέσμευση και φυσικά δειλιαζει.....οπως οι περισσότεροι.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2020
    Posts
    1,983
    Ίσως για να είναι πιο πειστικός. Αλλιώς γιατί όλο αυτό το κρυφτούλι τώρα;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,604
    Quote Originally Posted by Theodora1 View Post
    Και γιατί μου είπε να πάω τις συγκεκριμένες ημερομηνίες και να γυρίσουμε μαζί?
    Δε νομίζω ότι παίζει κάτι τέτοιο....απλά εκεί (Επειδή ουσιαστικά δεν υπάρχει σχέση) θα ήταν πιο ελεύθερος, ενώ ένα ταξίδι, διακοπές , σε άλλο μέρος χωρίς να δουλεύει κάνεις από τους δυο είναι πιο μεγάλη δέσμευση και φυσικά δειλιαζει.....οπως οι περισσότεροι.
    κανενας ελευθερος δεν δειλιαζει.
    αυτος που δεν θελει να δεσμευεται σε συγκεκριμενα προγραμματα, απλα δεν γουσταρει αρκετα... οποτε, δεν τον θελουμε αν δεν γουσταρει αρκετα.

    επομενως, δεν φοβασαι μηπως ξενερωσε που δεν πηγες εγκαιρως, φοβασαι οτι δεν την εννοουσε την προταση του για να μην δειξετε "καπως" πηγαινοντας μαζι διακοπες...
    αυτο ειναι αλλο.
    αλλα δεν πιστευω οτι ισχυει.
    γιατι αν ηταν αυτος ο λογος, δεν θα εξαφανιζοταν. απλα θα το επαιρνε πισω, λεγοντας οτι δεν βολεψε και θα προσπαθουσε να σε δει σε ραντεβου εκει στην πολη σας.
    αυτος εξαφανσιτηκε, που δειχνει οτι μαλλον κατι αλλο υπαρχει ή προεκυψε σητν ζωη του...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Θα συμφωνήσω με την επικρατέστερη άποψη ότι παίζει κ κάτι άλλο στη ζωή του. Το ότι είχε μετακόμιση, δεν είχε χρόνο και δεν ξέρω τι άλλο, δεν είναι δικαιολογίες όταν θέλεις κάποιον. Και αν θες να απαντήσεις σε ένα μήνυμα, το κανείς και από την τουαλέτα που λέει ο λόγος. Διαθέτεις δυο λεπτά από τον χρόνο σου. Άσε τον να πάει στο καλό και μην ασχολείσαι άλλο. Αν τον δεις σε κοινή παρέα αγνόησε τον όπως αγνόησε κ αυτός την προσπάθεια που έκανες να επικοινωνήσεις μαζί του. Ή έστω να εισαι πολύ τυπική.

  14. #14
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Θα συμφωνήσω με την επικρατέστερη άποψη ότι παίζει κ κάτι άλλο στη ζωή του. Το ότι είχε μετακόμιση, δεν είχε χρόνο και δεν ξέρω τι άλλο, δεν είναι δικαιολογίες όταν θέλεις κάποιον. Και αν θες να απαντήσεις σε ένα μήνυμα, το κανείς και από την τουαλέτα που λέει ο λόγος. Διαθέτεις δυο λεπτά από τον χρόνο σου. Άσε τον να πάει στο καλό και μην ασχολείσαι άλλο. Αν τον δεις σε κοινή παρέα αγνόησε τον όπως αγνόησε κ αυτός την προσπάθεια που έκανες να επικοινωνήσεις μαζί του. Ή έστω να εισαι πολύ τυπική.
    Τι να πω...μπορεί, αυτό είναι κατι που δεν θα το μάθω ποτέ από τη στιγμή που δεν πηγα εκεί να τον βρω.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Μην κατηγορείς τον εαυτό σου που δεν πηγές. Δηλαδή επειδή το είπε επρεπε να πας; Ίσως η απόφαση σου να λειτούργησε υπερ σου για να δεις με τι τύπο έχεις να κανείς. Τι ηλικίες έχετε;

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμενη;/
    By Λια17 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 21-08-2015, 18:52
  2. Μπερδεμενη
    By ΣΟΥΛ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 18-08-2014, 16:39
  3. Μπερδεμενη....
    By natasa1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2014, 06:05
  4. Μπερδεμένη
    By Dina_ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 24-07-2013, 21:49
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •