Συνάδελφοι και σχέσεις! - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 69 of 69
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    εγω λεω να επικεντρωθεις στην δικη σου ικανοτητα και να μην την συγκρινεις παντα με τον αλλον ..

    Δεν εχει λογικη εφοσον λες οτι δεν εχεις δωσει δικαιωμα για να μην σε εμπιστευνται ..


    Δελφινι στην παρουσα φαση η μονη απαντηση σε ολο αυτο θα ερθει μονο μεσα απο την αποδειξη στην δουλεια σου οτι ΜΠΟΡΕΙΣ

    Δειξτους και να εισαι σιγουρη πως θα την παρεις την θεση ,αν παλι οχι τοτε πρεπει ν αναθεωρησεις ορισμενα πραγματα
    Ναι αυτό λέω και εγώ! Αν όλα είναι ανόητα κουτσομπολιά πραγματικά ντροπή τους!!!

    Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω κάνω πολλές διασωληνώσεις και έχω ένα μειονέκτημα σε αυτό ότι ίσως να μην ξέρω πώς να φερθώ σε μια τόσο επείγον περίπτωση.


    Αν αποκτήσω και αυτήν την εμπειρία τότε θα είμαι τσακάλι αστέρι πολύ καλή στην δουλειά μου!!!

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Eπίσης η προϊσταμένη μου κάνει συνεχώς παρατηρήσεις για ασήμαντα πράγματα πράγμα που με στενοχωρεί.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Eπίσης η προϊσταμένη μου κάνει συνεχώς παρατηρήσεις για ασήμαντα πράγματα πράγμα που με στενοχωρεί.
    Γραψτην και προχώρα όπως μπορείς ότι και να κάνεις πάντα κάτι θα έχει να πει

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by crixus95 View Post
    Γραψτην και προχώρα όπως μπορείς ότι και να κάνεις πάντα κάτι θα έχει να πει
    Ναι ρε συ που ξεπατώνομαι εκεί μέσα δεν λέει ούτε ένα μπράβο

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    166
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ναι ρε συ που ξεπατώνομαι εκεί μέσα δεν λέει ούτε ένα μπράβο
    τα ίδια τραβάω και εγώ αλλά δεν μιλάω.και τι να πεις να μου πεις δεν σε παίρνει και έχω περάσει ψυχωση

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by crixus95 View Post
    τα ίδια τραβάω και εγώ αλλά δεν μιλάω.και τι να πεις να μου πεις δεν σε παίρνει και έχω περάσει ψυχωση
    αλήθεια πέρασες και εσύ ψύχωση? καταλαβαίνεις λοιπόν τι έχω περάσει και εγώ

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    425
    Στην προ-προηγουμενη δουλεια,ειχα καποιους συναδελφους που ειχαμε καλη σχεση γενικα,υπηρχαν ομως και 2-3 οι οποιοι ενω εμφανιζονταν ως φιλοι,αποδειχτηκαν πως ηταν τοξικοι,οτι ηθελαν να βλαψουν με λογια και πισωπλατες μαχαιριες,με ειχαν παρασυρει και σε καποιες λαθος επιλογες που αφορουσαν την δουλεια τοτε,το ιδιο και μεσα στο εργασιακο περιβαλλον,οχι ως συναδελφοι αυτοι αλλα ως συνεργατες,εκανα οσο μπορουσα υπομονη,μεχρι που δεν αντεξα και τα παρατησα,μου πηρε αρκετο καιρο και αρκετη ενεργεια για να συνελθω.

    Πρεπει να ειμαστε δυναμικοι αλλα δεν ειναι παντα ευκολο,το καλο παιδι η την καλη κοπελα ολοι καποια στιγμη θα τoυς εκμεταλλευτουν με καποιο τροπο,εχω κατηγορησει για αυτο τον εαυτο μου κατα διαστηματα,γιατι δεν ειχα μιλησει ευθεως,δεν μπορουσα να βαλω ορια,να δωσω στον απεναντι να καταλαβει οτι φιλε ως εδω,σταματα τωρα.
    Last edited by JohnyK33; 29-04-2023 at 17:44.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Όλα καλά και οι προϊσταμένη στην αξιολόγηση πολύ καλά έβαλε σε όλους μας!

    8 δηλαδή

    Η πρώτη προϊσταμένη που είχα με έβαλε 4.5 και παρα λίγο να με διώχνανε ενώ είχα μπει με ΑΣΕΠ !!! Καλά η συγκεκριμένη ήτανε πολύ σκύλα αλλοπρόσαλλη!!!

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    425
    Απο την μεχρι τωρα εμπειρια σε εργασιακους χωρους,δυσκολα αναπτυσεται εμπιστοσυνη που θα οδογησει σε καποια συναδελφικη φιλια,κυριαρχει το ρουφιανιλικι,το κακο κουτσομπολιο,η πισωπλατες μαχαιριες,αν κολλησεις με καποια ατομα η ταιριαξεις ειναι οκευ,καποιος θα σου εμφανιστει ως φιλος και πισωπλατα θα σε σχολιαζει,θα σε κοροιδευει σε αλλους συναδελφους,αλλα μπροστα σου θα ειναι φιλος,λυκοφιλια εν ολιγις.οποτε προτιμω απλα να βγαζω αθορυβα την δουλεια και να κραταω καποιες αποστασεις γενικοτερα.

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Περίεργοι συνάδελφοι.
    By Despoina in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 11-05-2023, 12:07
  2. οι συναδελφοι μου με εκνευριζουν
    By freskonero in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 26-07-2018, 02:52
  3. Συναδελφοι , υπομονη σε 5,10 χρ ερχονται
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 18-02-2011, 00:33
  4. Επαγγελματικό δίλημμα: ωραίο αντικείμενο ή καλοί συνάδελφοι?
    By lisa71 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 03-03-2009, 15:12
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •