Συνάδελφοι και σχέσεις!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 69
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687

    Συνάδελφοι και σχέσεις!

    Γεια σας εργάζομαι σε δημόσιο νοσοκομείο ο λόγος που σας γράφω είναι η άσχημη μου σχέση μου με μία γιατρό. Μου δείχνει ότι με αντιπαθεί με αποτέλεσμα να με κάνει ρεζίλι στην προϊσταμένη μου. Ένα πρωινό πραγματικά δεν πίστευα στα αυτιά μου με αυτά που άκουγα. Είχε πιάσει την προϊσταμένη μου και με αφορμή μία παράληψή μου ( που όλοι οι νοσηλευτές κάνουνε κατα διαστήματα) μου έσυρε τους χειρότερους χαρακτηρισμούς όπως τι είναι τούτο νοσηλεύτρια του νοσοκομείου μας είναι και άλλα τέτοια. Επίσης έχει δείξει σε όλον τον κόσμο ότι με αντιπαθεί γιατί λέει και πολλά πίσω από την πλάτη μου . Τι μπορώ να κάνω πώς να αντιμετωπίσω μια τέτοια συμπεριφορά ; Την ενοχλεί που μιλάω δυνατά στον διάδρομο της κλινικής μέχρι και ο ήχος από το κινητό μου.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Τίποτα, παντού (η σχεδόν παντού) υπάρχουν τέτοιες καταστάσεις.
    Οσο και να προσέχεις κάποια στιγμή θα κάνεις λάθος (όλοι κάνουμε) και τότε θα κάνει την τρίχα τριχιά.

    Εγω θα είχα ενα attitude σαν "οκ εκανα μλκια, και? Τι μπορώ να κάνω για να το διορθώσω?"

  3. #3
    kopela93
    Guest
    Τίποτα. Να κοιτάς να κάνεις τη δουλειά σου και να αγνοήσεις αυτό το βλήμα που δεν έχει ζωή ή να ζητήσεις να σε βάλουν σε άλλη μονάδα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Γεια σας εργάζομαι σε δημόσιο νοσοκομείο ο λόγος που σας γράφω είναι η άσχημη μου σχέση μου με μία γιατρό. Μου δείχνει ότι με αντιπαθεί με αποτέλεσμα να με κάνει ρεζίλι στην προϊσταμένη μου. Ένα πρωινό πραγματικά δεν πίστευα στα αυτιά μου με αυτά που άκουγα. Είχε πιάσει την προϊσταμένη μου και με αφορμή μία παράληψή μου ( που όλοι οι νοσηλευτές κάνουνε κατα διαστήματα) μου έσυρε τους χειρότερους χαρακτηρισμούς όπως τι είναι τούτο νοσηλεύτρια του νοσοκομείου μας είναι και άλλα τέτοια. Επίσης έχει δείξει σε όλον τον κόσμο ότι με αντιπαθεί γιατί λέει και πολλά πίσω από την πλάτη μου . Τι μπορώ να κάνω πώς να αντιμετωπίσω μια τέτοια συμπεριφορά ; Την ενοχλεί που μιλάω δυνατά στον διάδρομο της κλινικής μέχρι και ο ήχος από το κινητό μου.
    παραληψη, απο παραληψη, εχει διαφορά. σε ενα τετοιο επαγγελμα οι παραληψεις μπορει να ειναι μοιραιες.
    σιγουρα δεν ειναι σωστη συμπεριφορα να σε κουτσομπολευει πισω απο την πλατη σου, σε εσενα πρεπει να λεει τα παραπονα της και να συζητησετε αν διορθωνονται.
    αλλα μπορει να εχει δικιο επι της ουσιας.
    η γνωμη μου ειναι να προσπαθησεις περισσοτερο.
    γιατι να φωναζεις στους διαδρομους; σε γηπεδο εισαι; εκει εχει πονεμενους ανθρωπους. τις φωνες σου θ ακουνε;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παραληψη, απο παραληψη, εχει διαφορά. σε ενα τετοιο επαγγελμα οι παραληψεις μπορει να ειναι μοιραιες.
    σιγουρα δεν ειναι σωστη συμπεριφορα να σε κουτσομπολευει πισω απο την πλατη σου, σε εσενα πρεπει να λεει τα παραπονα της και να συζητησετε αν διορθωνονται.
    αλλα μπορει να εχει δικιο επι της ουσιας.
    η γνωμη μου ειναι να προσπαθησεις περισσοτερο.
    γιατι να φωναζεις στους διαδρομους; σε γηπεδο εισαι; εκει εχει πονεμενους ανθρωπους. τις φωνες σου θ ακουνε;
    Δεν ήτανε κάτι το τόσο σημαντική ! Ξέχασα να πλύνω το στόμα ενός ασθενή! Ενώ τον έλουσα ολόκληρο ξέχασα αυτό! Πάντως τώρα τα Χριστούγεννα ανέβασα μία φωτό μου στο φβ με μένα και τις άλλες νοσηλεύτριες και μας έστειλε φιλάκια και την αγάπη της ! Άρα δεν θα με αντιπαθεί και τόσο όσο πίστεψα αρχικά

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αλλα μπορει να εχει δικιο επι της ουσιας.
    η γνωμη μου ειναι να προσπαθησεις περισσοτερο.
    γιατι να φωναζεις στους διαδρομους; σε γηπεδο εισαι; εκει εχει πονεμενους ανθρωπους. τις φωνες σου θ ακουνε;
    δυστυχως remedy για την Δελφινι , ναι θα συμφωνησω μαζι σου , εχουμε την ταση εμεις οι ανθρωποι να κανουμε τα προβληματα των αλλων καρυδια , και τα δικα μας καστανα ..........ειμαι σιγουρος οτι γνωριζεις την εκφραση ...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    δυστυχως remedy για την Δελφινι , ναι θα συμφωνησω μαζι σου , εχουμε την ταση εμεις οι ανθρωποι να κανουμε τα προβληματα των αλλων καρυδια , και τα δικα μας καστανα ..........ειμαι σιγουρος οτι γνωριζεις την εκφραση ...
    Γιατί ρε συ με ξέρεις προσωπικά ;;;;; Ξέρεις τι αστέρι είμαι εγώ στην δουλειά μου;;;; Αυτή η γιατρος με αδικεί

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Παιδιά η γιατρός είναι ανήθικη ξεκάθαρα

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Γιατί ρε συ με ξέρεις προσωπικά ;;;;; Ξέρεις τι αστέρι είμαι εγώ στην δουλειά μου;;;; Αυτή η γιατρος με αδικεί
    δεν ξερω τι αστερι εισαι στην δουλεια , που να το ξερω .........

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    δεν ξερω τι αστερι εισαι στην δουλεια , που να το ξερω .........
    Έτσι μπράβο χαχαχα 5 χρόνια δουλεύω σαν νοσηλεύτρια
    Last edited by δελφίνι; 17-12-2022 at 00:27.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Έστειλα μνμ σε μια κοπέλα που δούλευε παλιά στην κλινική μου και μου είπε ότι πρόκειται για τέρας και για φίδι κολοβό η γιατρός αυτή . Το θέμα ότι είναι ότι ασχολείται μαζί μου Τι να κάνω???

  12. #12
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Έστειλα μνμ σε μια κοπέλα που δούλευε παλιά στην κλινική μου και μου είπε ότι πρόκειται για τέρας και για φίδι κολοβό η γιατρός αυτή . Το θέμα ότι είναι ότι ασχολείται μαζί μου Τι να κάνω???

    Να της πας σοκολατάκια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Να της πας σοκολατάκια.
    Της πήγα!!!

    για να πω την αλήθεια της πήγα ένα δωράκι από ένα ταξίδι που πήγα πρόσφατα
    Last edited by δελφίνι; 19-12-2022 at 12:13.

  14. #14
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Της πήγα!!!
    ������������
    Πολύ καλά. Δώρισε της ένα usb η cd με Christmas songs με ευχές.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,687
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    ������������
    Πολύ καλά. Δώρισε της ένα usb η cd με Christmas songs με ευχές.
    Μπα δεν πιάνει..... αποδεδειγμένο !!!!

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Περίεργοι συνάδελφοι.
    By Despoina in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 18
    Last Post: 11-05-2023, 12:07
  2. οι συναδελφοι μου με εκνευριζουν
    By freskonero in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 26-07-2018, 02:52
  3. Συναδελφοι , υπομονη σε 5,10 χρ ερχονται
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 6
    Last Post: 18-02-2011, 00:33
  4. Επαγγελματικό δίλημμα: ωραίο αντικείμενο ή καλοί συνάδελφοι?
    By lisa71 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 03-03-2009, 15:12
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 18:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •