Χαζές σκέψεις - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Εγω καποιες φορες πλυνω το προσωπο με το σαπουνι και μετα αφηνω κανα διωρο μεχρι να βαλω ενυδατικη, αυτο μπορει να μου κανει ρυτιδες; Απλα δεν καταλαβαινω το σκεπτικο του πλυνω το προσωπο και μετα βαζω κατευθειαν κρεμα. Μερικες φορες το ξεχναω κιολας.

    Η ενυδατικη μπαινει παράλληλα και με την ενυδατικη ή οταν βγαινεις εξω πρεπει να βάζεις μονο αντιηλιακη;

    Καλα, ήλιος δεν με βλέπει και πολύ. Μόνο τώρα τελευταία που πηγαίνω κατά τις 11 να ταισω τα γατιά με το πατινι με βλεπει ηλιος. Είμαι πολύ άσπρος,λογω της ορθοστατικης απέφευγα να βγαίνω έξω μεσημέρι και έχω να πάω παραλία από το 2019.

    Ναι, η αυξομειωση βάρους δεν είναι τόσο μεγάλη αλλα είναι συχνή τα τελευταία τρια χρόνια. Αρχικά ήμουν σε φυσιολογικά κιλά, έχασα 6 κιλά τότε με την οισοφαγιτιδα, τα οποία τα ξαναπήρα όταν έγινα καλά+6 ακόμα κιλά που πήρα στην καραντίνα. Ημουν στα ανω φυσιολογικα για το υψος μου. Εντέλει τώρα έχασα τα έξι κιλά και είμαι στο βάρος που θα ήθελα να είμαι, ούτε πολύ αδυνατος ούτε παχύς, ίσως χάσω ακόμα ένα δύο για ασφάλεια. Στο λαιμό μου έχω δει αρνητικη διαφορά με αυτή την αυξομειωση ,αλλά ίσως φταίει και η στάση του σώματός μου.

    Το ότι δεν θα βρω κάποια αφού σπάσει το πρόσωπό μου το λέω γιατί θεωρώ ότι το πρόσωπό μου είναι το δυνατό μου σημείο. Αφού γερασω ,δεν θα έχω κάτι να προσελκυσω κάποια. Μόνο αν γινω ο δεύτερος Γούντι Άλεν.
    οι αντηλιακες ειναι πλεον ΠΟΛΥ εξελιγμενες, την πρωινη απλη ενυδατικη μπορεις ανετα να την αντικαταστησεις με μια αντηλιακη που να ειναι και ενυδατικη και αντιοξειδωτικη, ακομα και αντιγηραντικη.
    και να βαζεις μια κρεμα χωρις σπφ, το βραδυ.

    μετα το πλυσιμο, θα ταμποναρεις με παντα ΚΑΘΑΡΗ πετσετα και οχι μονο θα βαζεις αμεσως ενυδατικη/αντηλιακη, αλλα θα το κανεις οταν ακομα αν και σκουπισμενο το δερμα, ειναι νωπο ακομα. ετσι θα κρατησεις περισσοτερη υγρασια στο δερμα. 2 ωρες μετα που την βαζεις, εχει εξατμισθει και η παραμικρη υποψια υγρασιας..
    και ΟΧΙ δεν εχει παθει καμια βλαβη που το εκανες ετσι, αλλα υπεβαλες το δερμα σου σε στρεςς και αφυδατωση χωρις λογο.

    αν αντι για σαπουνι, περνουσες το προσωπο σου με ενα βαμβακι με καθαριστικη λοσιον, θα εβλεπες γιατι καθαριζουμε 2 φορες την ημερα. εχει ρυπους απο την ατμοσφαιρα, ακομα και σκονη, αλλα και ρυπους, βακτηρια,λιπαροτητα απο την επιδερμδα.

    με τα κιλα που λες +-6, δεν παθαινεις χαλαρωση στα 30, ουτε στο προσωπο ουτε πουθενα.

    δεν σου περναει απ το μυαλο να την προσελκυσεις με το σεξαπιλ σου, με το χιουμορ σου, με το πνευμα σου, ή με τον καλο σου χαρακτηρα;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    γεια σου και σενα ioudinthi , ε, δεν ειναι και ιδιαιτερα real man ......φαντασου ton Humfrey Bogart , την επιτομη του real man , να βαζει κρεμες στα μουτρα του ....ι
    Γεια σου ρε φιλαρα Macgyver! Νταξ μωρε, δεν βαριέσαι, δεν είμαι εδώ για να κρίνω. Οτι θέλει ο καθένας να κάνει, εφόσον ο φίλος μας ο Σκίουρος θέλει να μάθει δύο πράγματα ας του πουμε εμείς οι γυναίκες.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Γεια σου ρε φιλαρα Macgyver! Νταξ μωρε, δεν βαριέσαι, δεν είμαι εδώ για να κρίνω. Οτι θέλει ο καθένας να κάνει, εφόσον ο φίλος μας ο Σκίουρος θέλει να μάθει δύο πράγματα ας του πουμε εμείς οι γυναίκες.

    καλα τα λες , δεν βαριεσαι ...............αλλωστε εσεις οι γυναικες ειδικευεστε στο αντικειμενο......καποτε ειχα ρωτησει κι εγω μια γυναικα μελος για το ποδι της χηνας , αλλα δεν εβαλα ποτε την εν λογω κρεμα .....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    καλα τα λες , δεν βαριεσαι ...............αλλωστε εσεις οι γυναικες ειδικευεστε στο αντικειμενο......καποτε ειχα ρωτησει κι εγω μια γυναικα μελος για το ποδι της χηνας , αλλα δεν εβαλα ποτε την εν λογω κρεμα .....
    Έχουν αλλάξει οι εποχές. Αλλα ακομα και παλιοτερα,ειδικα οι σταρ του σινεμα, προσεχαν τον εαυτο τους. Δεν είναι ότι θα το διαφημίσεις κιόλας δεξιά και αριστερά Ότο βάζεις κρέμα.


    Κι εγώ αν δεν έβαζα αυτή την κρέμα ματιών θα είχα κάνει ποδι χήνας τώρα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Σας ευχαριστώ για τις πληροφορίες και τις συμβουλές, θα τις εφαρμόσω όσο μπορω.

    Remedy , κι όμως στο λαιμό μου έχει μαζευτεί το δέρμα, δεν ξερω πώς να το εξηγήσω. Μπορεί να είναι και λόγω κάποιας γενετικής ασθένειας, έχω ευαίσθητο δέρμα γενικά,ειδικά μετά την ορθοστατικη, έχω και δερματογραφια.

    Σεξαπιλ οκ, πες ότι έχω. Προσωπικότητα επίσης,αλλά δεν ξερω αν είναι θετική. Όπως έχω ξαναγράψει, μόλις ανοιχτηκα με την πιο πρόσφατη κοπέλα, ξενέρωσε ενώ πριν με κυνηγούσε. Πρεπει μάλλον να προσποιουμαστε.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ήρθε σήμερα το δέμα με τα προϊόντα που παράγγειλα για το δέρμα μου. Αλλά είδα ότι ξέχασα να πάρω αντιηλιακό τελικα. Μπορώ να βρω σε σούπερ μαρκετ; Είναι ίδια με αντιηλιακη σώματος ή πρέπει να είναι προσωπου;


    Επίσης, μήπως ξέρει κανένας πόσες θερμίδες εχει μισος κουραμπιες; Μετραω τις θερμίδες μου το τελευταίο δίμηνο και έχασα τα πέντε κιλά που ήθελα να χάσω, αλλά τώρα έχω συνεχη φόβο μην τα ξαναπάρω. Τρώω βεβαια και γλυκά και κάποιες φορές και πατατάκια, αλλά υπολογίζω πάντα τις θερμίδες. Τώρα έφαγα μισό κουραμπιέ γιατί το ζάχαρο μου είναι στο 89 και ετοιμάζομαι να φύγω με το πατινι για να ταισω τις γατες και δεν θέλω να πέσει κάτω από το 80 γιατί μετά έχω αναγούλες.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    https://ibb.co/nMDKLW3

    Αυτό πώς χρησιμοποιειται; Σε τι χρησιμεύει η μικρή άδεια αμπουλα;

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Θεωρώ πως στη μικρή άδεια αμπούλα αδειάζεις το υπάρχον υγρό για καλύτερη ρύθμιση της εφαρμογής. Το σερουμ το τοποθετείς σε σταγόνες (3 είναι αρκετές) μετά το τόνερ καθαρισμού και πριν την εκάστοτε κρέμα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by ioudinthi View Post
    Θεωρώ πως στη μικρή άδεια αμπούλα αδειάζεις το υπάρχον υγρό για καλύτερη ρύθμιση της εφαρμογής. Το σερουμ το τοποθετείς σε σταγόνες (3 είναι αρκετές) μετά το τόνερ καθαρισμού και πριν την εκάστοτε κρέμα.
    Τονερ δεν ξέρω τι είναι.
    Εχω πάρει: αντιηλιακη, κρέμα για μετά την έκθεση στον ήλιο, ενυδατικη , αντιγηραντικη, μασκα, καθαριστικό και πιλινγκ. Και κάτι αλλα συγκεκριμένα για τα μάτια και ένα άλλο για το λαιμό. Θα δοκιμάσω και το serum. Εψαχνα μια κρέμα που σε κάνει να δείχνεις ξεκούραστος, για ξεκούραστη όψη, αλλά δεν βρήκα. Επισης, σε ένα βιντεακι που έβλεπα από έναν άνδρα γκουρού σε θέματα ανδρικής ομορφιάς έλεγε ότι συχνά μπορούμε να χρησιμοποιούμε γυναικείες κρέμες γιατί είναι πολύ πιο ανεπτυγμένες σε τεχνοτροποια από τις ανδρικες.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    https://ibb.co/nMDKLW3

    Αυτό πώς χρησιμοποιειται; Σε τι χρησιμεύει η μικρή άδεια αμπουλα;
    το πλαστικο μερος με το καπακι, γινεται στομιο για την γυαλινη αμπουλα, για να γινει "δοχειακι" , οταν την ανοιξεις και να μπορεσεις να την χρησιμοποιησεις για 2-3 μερες.
    δηλαδη, σπαζεις το λεπτο ακρο της γυαλινης αμπουλας στο σημειο που εχει την γκρι γραμμη, κρατωντας το με ενα χαρτι, ωστε να μην σε κοψει το γυαλι.
    πετας το σπασμενο κομματι και σε αυτο που εμεινε, που εχει το υγρο μεσα , του φορας σαν σκουφακι το πλαστικο μερος.
    ετσι, ενσωματωνεται στην αμπουλα και γινεται το καπακι της.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Τονερ δεν ξέρω τι είναι.
    Εχω πάρει: αντιηλιακη, κρέμα για μετά την έκθεση στον ήλιο, ενυδατικη , αντιγηραντικη, μασκα, καθαριστικό και πιλινγκ. Και κάτι αλλα συγκεκριμένα για τα μάτια και ένα άλλο για το λαιμό. Θα δοκιμάσω και το serum. Εψαχνα μια κρέμα που σε κάνει να δείχνεις ξεκούραστος, για ξεκούραστη όψη, αλλά δεν βρήκα. Επισης, σε ένα βιντεακι που έβλεπα από έναν άνδρα γκουρού σε θέματα ανδρικής ομορφιάς έλεγε ότι συχνά μπορούμε να χρησιμοποιούμε γυναικείες κρέμες γιατί είναι πολύ πιο ανεπτυγμένες σε τεχνοτροποια από τις ανδρικες.
    ο μονος λογος που οι ανδρες δεν χρησιμοποιουν "γυναικειες" κρεμες, ειναι τα στερεοτυπα. κανενας πραγματικος λογος.

    ο,τι κρεμα θες μπορεις να χρησιμοποιεις, αρκει να ταιριαζει στις αναγκες του δερματος σου.

    ναι, η αντηλιακη για το προσωπο ειναι διαφορετικη απο του σωματος, αλλα μερικες κανουν και για τα δυο και το γραφουν. αν δεν το γραφει, παρε μια προσωπου.

    ξεκουραστο σε κανει να φαινεσαι η καθαρισμενη και καλα ενυδατωμενη επιδερμιδα.
    και γενικα μιλωντας, στην ηλικια σου, εχουν καλο αποτελεσμα για λαμψη και ξεκουραστη οψη, οι σειρες που βασιζονται στην βιταμινη C. (και οχι μονο).
    ξηρη ειναι ή κανονικη;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Οκ, θα το δοκιμάσω μετά. Νομιζω ξηρή προς κανονική είναι. Λιπαρη σιγουρα όχι.

    Η αλήθεια είναι βέβαια με τόσες κρέμες βαριέμαι, θα προτιμούσα πχ το πρωί να υπάρχει μια κρέμα ενυδατικη και ταυτόχρονα αντιηλιακη για να μην χρειάζεται να βάζω κι άλλες.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Οκ, θα το δοκιμάσω μετά. Νομιζω ξηρή προς κανονική είναι. Λιπαρη σιγουρα όχι.

    Η αλήθεια είναι βέβαια με τόσες κρέμες βαριέμαι, θα προτιμούσα πχ το πρωί να υπάρχει μια κρέμα ενυδατικη και ταυτόχρονα αντιηλιακη για να μην χρειάζεται να βάζω κι άλλες.
    υπαρχουν αρκετες και ειναι πολυ βολικες για τον χειμωνα κυριως. το καλοκαιρι, καλα ειναι να βαζεις επιπλεον αντηλιακη μεγαλυτερου δεικτη (30 η 50)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    εχω μαλιστα υποψη μου για κανονικο προς ξηρο, μια ΠΑΜΦΘΗΝΗ αν σε νοιαζει το budget που την βρισκεις και ιντερνετ και σε μερικα σουπερμαρκετ

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,682
    Κινητο ακινητο κι ενα πουλι ευκινητο ετσι για να ξερεισ τι θελουν οι καρακαίδονεσ

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Σκέψεις
    By Makis15n in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 09-03-2012, 21:27
  2. Οι σκέψεις σας...
    By spaceride in forum Παχυσαρκία
    Replies: 17
    Last Post: 04-07-2011, 10:50
  3. ΧΑΖΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ
    By stefanos_la_del_barrio in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 02-04-2011, 18:18
  4. Σκεψεις..
    By Φωτεινη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 01-11-2010, 17:38
  5. Σκεψεις ....
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 02-02-2010, 12:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •