Ποια ταινία είδατε πρόσφατα και σας άρεσε; - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 36 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 531
  1. #136
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by user View Post

    είδα το ΜΕΝ και ήμουν σε φάση "μλκ τί είδα τώρα;" και δεν ξέρω αν την προτείνω εκατο τοις εκατό. είναι Α24 κι αν έχετε δει κι άλλες της Α24 δείτε και αυτή. και επίσης θέλω το φόρεμα της πρωταγωνίστριας Τζέσι Μπάκλι αν θυμάμαι καλά;
    Το ΜΕΝ το είδα πέρυσι γιατι μου άρεσαν οι δυο προηγούμενες του σκηνοθέτη....Ωραίο ταινιάκι μέχρι την τρίτη πράξη...μετά το τερμάτισε ο δημιουργός.
    Εχθές είδα το Αντίο Παλλακίδα μου(1993)...Την παρακολουθούσα σαν υπνωτισμένος...δεν πολυκατάλαβα τι έγινε γιατί ήμουν υπνωτισμένος...Ψυχεδελική εμπειρία.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  2. #137
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    δεν ήξερα ότι έχει και άλλες ταινίες ο κύριος σκηνοθέτης.
    εμπιστεύομαι την Μπάκλι στις επιλογές της, αυτό είναι όλο.
    ενδιαφέρουσα πρόταση και η παλακίδα, δεν την έχω δει.
    είδα το Artifice girl που θίγει σοβαρά ζητήματα όπως η ελευθεριά, η προσωπική βούληση, η προστασία των παιδιών, η ματαιότητα.

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Είδα το, η συμμορία των πέντε(ladykillers) ,κωμωδία, εγκλήματος και μου άρεσε αρκετά 7/10.

  4. #139
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Quote Originally Posted by user View Post
    δεν ήξερα ότι έχει και άλλες ταινίες ο κύριος σκηνοθέτης.
    Ναι,έχει κάνει το Ex-Machina και το Annihilation...Ταινιάρες και οι δύο...Μην τις χάσετε.
    Εγώ εχθές για αλλαγή έβαλα σειρά...Το Leonardo(2021),βιογραφικγ σειρά 8 επεισοδίων για τπον Ντα βίντσι...Ειδα τα δυο πρώτα επεισόδια...Συμπαθητική...Ακ όμα δεν έχω συνέλθει απο την παλλλακίδα.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    ο Garland εχει κανει επισης και το Devs.Μια σειρα 8 επεισοδειων,την προτεινω ανεπιφυλακτα σε οσους δεν την εχετε δει.
    Γενικα τον εχω σε μεγαλη εκτιμηση και δε θυμαμαι να με εχει απογοητευσει

  6. #141
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    το devs -deus διας/θεος - ήταν πολύ βαρετό και τελείως αιωρούμενο σεναριακά. σαν παραγωγή έλεγε τρελλά βέβαια.

  7. #142
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,402
    Πολύ μου άρεσε το 8 Mile. Θα ήθελα να ζω αυτή την Αμερικάνικη ζωή.


  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.Εγω καραγουσταρα παντως απο ολες τις αποψεις.Σεναριο,σκηνοθεσια ,παραγωγη και ηθοποιια

  9. #144
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Εχθές είδα το Mary Queen of Scotts(2018) με την Σίρσα Ρόναν που είχε αναφέρει η user πριν από κάποιες μέρες...Μια χαρά ταινιούλα ήταν αν και δεν έχει καλές κριτικές,με ταξίδεψε στην Βρεττανία του 16ου αιώνα και στις βασιλικες αυλές.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  10. #145
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    α να γεια σου, αυτήν εννοούσα.
    έχει πολύ δυναμικές πρωταγωνίστριες πάντως, επιβλητικές παρά το νεαρόν της ηλικίας τους. εκτιμώ.

    καλέ σουμακ εννοείται, γι αυτό είναι προσιτή η 7η τέχνη, γιατί πρέπει να έχει ο καθένας τον χώρο του σε αυτήν. αν και μιλάμε για σειρά τελος πάντων.
    εγώ πχ έχω κολλήσει με τον Εσμαϊλ και θεωρώ τις σειρές του κορυφαίες. δεν σημαίνει τίποτα αυτό, είναι ο τόπος μου.

  11. #146
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    Ισχυει αυτο που λες user.Αυτη ειναι η ομορφια της τεχνης γενικα.Αλλη αισθητικη εχει ο καθενας μας και αλλα πραγματα τον αγγιζουν.
    Παντως,σχετικα με καποιες μινι σειρες μου αρεσει που δινεται σε εναν δημιουργο η δυνατοτητα,να μιλησει εκτενεστερα,χωριζοντας την ιστορια του σε κεφαλαια.Γενικα ομως τις σειρες τις σνομπαρω λιγο,αν και εχω δει αρκετες και καποιες τις απολαυσα πολυ.
    Τον εσμαιλ δεν τον ξερω

  12. #147
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    το Mr robot / homecoming / gaslit τα έχεις δει; δικά του είναι. το τελευταίο βασικά η παραγωγή. απο σειρές και επίσης έχει σκηνοθετήσει το comet (ταινία)

  13. #148
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    Δεν τα χω δει. Μου τα χαν κανει τσουρεκια με το μιστερ ρομποτ και εβγαλα αντιδραση.Διαβασα λιγο υποθεση του homecoming και με εψησε.
    Σε καποια φαση ειχα κολλησει με τη Brit marling .Another Earth,The East,Sound of my voice και μια σειρα το The OΑ.Μου αρεσει πολυ αυτο το στυλ

  14. #149
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    sumac τι λέει όλα καλά;

  15. #150
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Τι φλασιά έφαγα τώρα.



    Αυτό το βίντεο αποδεικνύει πόσο φανατισμό δημιουργούν οι θρησκείες και πόσο αντιανθρώπινες είναι.
    Οι πάμπλουτοι ρασοφόροι με τις λιμο που κρατούν ένα έθνος στην αμάθεια την θρησκοληψία και την φοβικότητα. Ένας αμόρφωτος, ημιμαθής όχλος που τον έχουν μπουκώσει πατριδοκαπηλία, θρησκοληψία.

Page 10 of 36 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ποια ταινια εχετε δει προσφατα?
    By mariap in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 21-09-2009, 17:04
  2. Ειδατε το μηνυμα μου υπευθυνοι του φορουμ;
    By stefanos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 5
    Last Post: 24-10-2008, 13:46
  3. Ποια θεωρειτε τη δικη σας καλυτερη ταινια
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 65
    Last Post: 27-09-2008, 20:22
  4. Παιδιά!Είδατε Τατιάνα?
    By mariella in forum Παχυσαρκία
    Replies: 0
    Last Post: 04-01-2008, 18:13
  5. Γραψτε για μια ταινια που σας αρεσε
    By KLEONIKI_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 42
    Last Post: 15-04-2007, 22:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •