Ποια ταινία είδατε πρόσφατα και σας άρεσε; - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 11 of 36 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast
Results 151 to 165 of 531
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    το ΟΑ πρέπει να είναι πολύ καλή σειρά. και το East ιντριγκαδόρικο.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Μια ταινία που δεν πρέπει να χάσει κανείς είναι το Quartier Lointain(2010),Τα χαμένα όνειρα της νιότης μου...Συγκλονιστική!...Η νοσταλγία χτυπάει κόκκινο.
    Είναι ένας μεσήλικας οικογενειάρχης με τελματωμένη ζωή,ο οποίος επισκέπτεται τους τάφους των γονιών του στο νεκροταφείο του χωριού του,όπου λιποθυμεί και όταν ξυπνάει είναι και πάλι 15 χρονών και οι γονείς του ζουν!
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Τι φλασιά έφαγα τώρα.



    Αυτό το βίντεο αποδεικνύει πόσο φανατισμό δημιουργούν οι θρησκείες και πόσο αντιανθρώπινες είναι.
    Οι πάμπλουτοι ρασοφόροι με τις λιμο που κρατούν ένα έθνος στην αμάθεια την θρησκοληψία και την φοβικότητα. Ένας αμόρφωτος, ημιμαθής όχλος που τον έχουν μπουκώσει πατριδοκαπηλία, θρησκοληψία.
    που σαι χαμενος τομ?
    ετσι ειναι δυστυχως .Αυτο που με νευριαζει πιο πολυ,ειναι οτι τα χριστιανοσκυλα δεν παιζει να διαβασαν το βιβλιο,ουτε να ειδαν την ταινια και κατεβηκαν για μπαχαλα,επειδη εδωσε γραμμη ο βοσκος.
    Στα της ταινιας,ειναι απο της αγαπημενες μου.Πιτερ γκαμπριελ,σκορτσεζε,νταφοε ,καιτελ.μπαρμπαρα χερσευ και η τελευταια σεκανς ειναι αντε γεια..

  4. #154
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Quote Originally Posted by sumac View Post
    που σαι χαμενος τομ?
    ετσι ειναι δυστυχως .Αυτο που με νευριαζει πιο πολυ,ειναι οτι τα χριστιανοσκυλα δεν παιζει να διαβασαν το βιβλιο,ουτε να ειδαν την ταινια και κατεβηκαν για μπαχαλα,επειδη εδωσε γραμμη ο βοσκος.
    Στα της ταινιας,ειναι απο της αγαπημενες μου.Πιτερ γκαμπριελ,σκορτσεζε,νταφοε ,καιτελ.μπαρμπαρα χερσευ και η τελευταια σεκανς ειναι αντε γεια..
    Φιλέ είμαι χαμένος στο διάστημα. Όπως είπε ο Αγγελάκας δεν πιστεύω σε αυτή την κοινωνία, είναι σε παραίσθηση. Άντε τώρα να εξηγήσεις στον κάθε φανατικό θρησκόληπτο το πόσο ανόητο και ανούσιο φαντάζει όλο αυτό. Βασικά δεν έχει καν νόημα να αντιτάσσεις επιχειρήματα. Για αυτό δε μπαίνω σε διάλογο μαζί τους. Η έχεις λειτουργικό εγκέφαλο, ικανό για κριτική σκέψη, ή απλά παπαγαλίζεις ότι θέλουν οι πολλοί.

    Θα μου πεις πάλι καλά να λέμε. Σε ιστορικό χρόνο καίγανε ανθρώπους σε πλατείες, αφορίζανε, βασανίζανε σκοτώνανε.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    May 2021
    Posts
    915
    Πριν καμιά εβδομάδα είδα αυτό το αριστούργημα. Εξαιρετική ταινία. Το ότι είναι εμπνευσμένη από αληθινά γεγονότα τη κάνει ακόμα πιο ενδιαφέρουσα. Είναι αυτό που λέμε: ''Αν θες να μάθεις έναν άνθρωπο δώσε του εξουσία''.


  6. #156
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Πριν καμιά εβδομάδα είδα αυτό το αριστούργημα. Εξαιρετική ταινία. Το ότι είναι εμπνευσμένη από αληθινά γεγονότα τη κάνει ακόμα πιο ενδιαφέρουσα. Είναι αυτό που λέμε: ''Αν θες να μάθεις έναν άνθρωπο δώσε του εξουσία''.
    Διαβασα υποθεση και ψηθηκα.θα το δω μεστην εβδομαδα.
    Τωρα περιμενω να βγει το Beau Is Afraid του αγαπημενου ari aster

  7. #157
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Smuggling Hendrix
    Αγαπημένη ταινία, την έχω ήδη δει δύο φορές

    Hit me with music...

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Behappy View Post
    Smuggling Hendrix
    Αγαπημένη ταινία, την έχω ήδη δει δύο φορές

    Κι εμένα μου αρέσει πολύ!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    είναι αλήθεια ότι το Beau is afraid είναι .. επικών διαστάσεων; δηλαδή πάνω από τρεις ώρες;

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    Quote Originally Posted by user View Post
    είναι αλήθεια ότι το Beau is afraid είναι .. επικών διαστάσεων; δηλαδή πάνω από τρεις ώρες;
    Στο IMDB γραφει 2 ωρες και 59 λεπτα!Εμενα δε με τρομαζει αυτο,αλλα οι φρικες που θα δειξει παλι ο αστερ.
    Καθως αυτη τη φορα,προκειται για δραμα και οχι για ταινια τρομου.Ψιλιαζομαι οτι θα πονεσει η ψυχη μου,αλλα η νεκροψια θα δειξει.
    Πρωτο επεισοδειο homecoming και επεται συνεχεια

  11. #161
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2023
    Posts
    280
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εμένα μου αρέσει πολύ!
    Καλημέρα, χαίρομαι που σου αρέσει Κύκνε! Έχει ωραίο χιούμορ, σασπένς και κοινωνικό σχόλιο για την κατάσταση που επικρατεί εκεί. Και ο Jimi είναι απαιχτος

    Είδα και το ελληνικό Xenia, καλό ήταν, μου κράτησε το ενδιαφέρον, ίσως έχει ένα δύο αδυναμίες σε κάποια σημεία, αλλά γενικά αξίζει και στα συν βάζω τις μικρές δόσεις μαγικού ρεαλισμού σε κάποιες σκηνές.

    Εγώ i am still afraid, να δω το Beau is afraid, αν και θεωρώ τον Joaquin Phoenix ηθοποιαρα, βασικά αυτή την εποχή νομίζω δυσκολεύομαι με τις πολύ ψυχοπιεστικες, ψυχοβγαλτικες ταινίες...
    Hit me with music...

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Από sci-fi, νομίζω οι καλύτερες των τελευταίων ετών είναι το Arrival και το Interstellar...Must see και οι δυο εννοείται.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  13. #163
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    το Midsomar αν δε κανω λάθος ήταν δικό του; δεν το έχω δει, αισθητικά είναι οκ.
    κάτι θα σου πει η ταινία, και οι ευπεπτες καλές είναι αλλά αν είναι τόσο ψυχοβγάλτης μην τη ξαναδεις, αυτό είναι η λύση.

  14. #164
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    Το hereditary και το midsomar εχει κανει ο aster.Ταινιαρες.
    ταινιαρα το arrival και το Xenia μου ειχε αρεσει

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    801
    Quote Originally Posted by tommorello View Post
    Πριν καμιά εβδομάδα είδα αυτό το αριστούργημα. Εξαιρετική ταινία. Το ότι είναι εμπνευσμένη από αληθινά γεγονότα τη κάνει ακόμα πιο ενδιαφέρουσα. Είναι αυτό που λέμε: ''Αν θες να μάθεις έναν άνθρωπο δώσε του εξουσία''.

    πολυ καλη η ταινια τομ.με επιασε ο διαολος!
    Ειναι μερικοι τυποι ανθρωπων που δεν μπορω να τους αντεξω,σαν τον ηρωα της ταινιας.
    Το να εισαι καιροσκοπος και υποκριτης απεναντι ακομα και στο ιδιο σου το ειναι,ειναι κατι που βλεπω οτι επιβραβευεται και δυστυχως η πιστη μου στους ανθρωπους και τις κοινωνιες τους φθινει περισσοτερο,οσο περνανε τα χρονια.
    Ζουμε αναμεσα τους

Page 11 of 36 FirstFirst ... 91011121321 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ποια ταινια εχετε δει προσφατα?
    By mariap in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 5
    Last Post: 21-09-2009, 17:04
  2. Ειδατε το μηνυμα μου υπευθυνοι του φορουμ;
    By stefanos in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 5
    Last Post: 24-10-2008, 13:46
  3. Ποια θεωρειτε τη δικη σας καλυτερη ταινια
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 65
    Last Post: 27-09-2008, 20:22
  4. Παιδιά!Είδατε Τατιάνα?
    By mariella in forum Παχυσαρκία
    Replies: 0
    Last Post: 04-01-2008, 18:13
  5. Γραψτε για μια ταινια που σας αρεσε
    By KLEONIKI_ed in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 42
    Last Post: 15-04-2007, 22:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •