Σεξουαλικη παρενοχληση,τι είναι αυτό τωρα;;; Δεν βγαζω άκρη. - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Γιατί είμαι εγώ τρολ και όχι εσείς τι σας διαφοροποιεί από άλλους χρήστες ? Επειδή είστε καιρό εδώ μέσα η έχετε περισσότερα πόστς? Σας κάνει αυτομάτως αξιόπιστους ενώ αν μπουν νέα μέλη είναι αναξιόπιστα ? Τις ιστορίες τα βιώματα τις συμπεριφορές τα προβλήματα συζητάμε αν έχω καταλάβει σωστά ,και όχι τι είναι αυτός που τα ποστάρει . Δεν με ενδιαφέρει αν είναι κατάδικος στην φυλακή και γράφει τι τον απασχολεί ,θα επικεντρωθώ στο αν μπορώ να βοηθήσω κάπου η να του δώσω την γνώμη μου και εκεί τελειώνει το αφήγημα αν είναι πεταλούδα,τρολ,αστροναύτης ,η Κουκουβάουνα. Χαλαρώστε ,μεγάλα παιδιά είμαστε.Εύχομαι καλή συνύπαρξη για όλους προς όλους. Και επιτέλους ας μπει κάποιος/α/ στην ουσία του θέματος.Ευχαριστώ.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,650
    Ελα εγω ειμαι απο τη φυλακη μια ελευθερη κυνηγαει αντρα γτ νομιζει οτι αλλο φαινεται κι αλλο ειναι η μπορει να τον εκτιμαει εν παση περιπτωση φταιει ο ανδρασ εδωσε δικαιωμα θελημενα η αθελα του σε αυτεσ τισ μαλακιεσ παντα φταιει ο αντρασ

  3. #18
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Περίμενα μια πιο λογική απάντηση και όχι γιατί έτσι της αρέσει, δεν μιλάμε για μια προσωπική της απόφαση στην ζωή της αλλά για εμπλοκή σε ζωές άλλων ανθρώπων με σκοπό να διαλύσει σπίτια με τρόπους και σχεδιασμούς που μέχρι και οι αρχές την παρακολουθούν ,και σαν αυτή την γυναίκα κυκλοφορούν χιλιάδες άλλες τέτοιες εκεί έξω . Το γιατί έτσι γουστάρει λοιπόν δεν υπάρχει γιατί έτσι γουστάρει και η κάθε γυναίκα του κάθε παντρεμένου να της ανοίξει το κεφάλι και θα έχει κάθε δίκιο από την στιγμή που αυτή κυνηγάει και ο άντρας της το έχει ξεκόψει για όλα υπάρχουν συνέπειες όταν μπλέκεσαι στις ζωές των άλλων .Δεν είναι όλες οι υποθέσεις μια αμφίδρομη κατάσταση ,μα και να ήταν στην αρχή δεν σημαίνει ότι κάποιος παντρεμένος θέλει να συνεχιστεί η επαφή αυτή εφόσον διακρίνει διαταραχές ψυχασθένειας . Τίποτα δεν είναι δεδομένο στις σχέσεις των ανθρώπων .

    ας τη μπλοκάρει ο δικός σου αν δεν είναι αμφίδρομη κατάσταση. Αυτή θα κάνει ότι της καπνίσει. Δεν χρωστάει να σε σεβαστεί. Ο μόνος που σου χρωστάει εξηγήσεις και σεβασμό είναι ο άντρας σου.


    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Και επιτέλους ας μπει κάποιος/α/ στην ουσία του θέματος.Ευχαριστώ.
    για εσένα η ουσία είναι να βρίσουμε αυτη. Η ουσία όμως είναι ότι θα μπορούσε να την ξεκόψει ο άντρας σου, του οποίου εσύ του έδωσες συγχωροχάρτι. Τίποτα δεν μπορεί να γίνει ή να ειπωθεί. Ή τον χωρίζεις, ή την ανέχεσαι μέχρι να τη ξεκόψει ο σύζυγος.

  4. #19
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ελα εγω ειμαι απο τη φυλακη μια ελευθερη κυνηγαει αντρα γτ νομιζει οτι αλλο φαινεται κι αλλο ειναι η μπορει να τον εκτιμαει εν παση περιπτωση φταιει ο ανδρασ εδωσε δικαιωμα θελημενα η αθελα του σε αυτεσ τισ μαλακιεσ παντα φταιει ο αντρασ
    ������ Πως είναι εκεί στις φυλακές ? Δηλαδή μου λες ότι αυτή η γυναίκα θέλει να παίρνει τον ρόλο της πραγματικής γυναίκας στην ζωή ενός παντρεμένου έστω και για λίγο . ? Φταίει ο σύντροφος μου και φταίω και εγώ σε μερικά θέματα τον αγνόησα αδιαφόρησα και ένιωθε μοναξιά του βγήκε εγωισμός ..το αναγνωρίζω.

  5. #20
    Σπουργίτι .. ευχαριστώ για την απάντηση. Από που προκύπτει ότι θέλω να την βρίσετε ? Δεν περιμένω από εσάς το κάνω μόνη μου αυτό . Τα λάθη και τις ευθύνες ο σύντροφος μου τα κατάλαβε μου είπε ήταν λάθος που τις έδινε χρόνο και παραμονή στα καφέ και καθόταν να ακούει τα ψέμματα της γιατί από την αρχή κατάλαβε ότι κατι δεν πάει καλά και τον δούλευε ..Δεν του άρεσε ποτε σαν γυναίκα ,δεν την ερωτεύτηκε…αυτό άλλωστε το έχει πει σε φίλους του για εκείνη και το παραδέχτηκε και σε εμένα όταν αποκαλύφθηκε η ιστορία και εδώ που τα λέμε δεν είναι κανα μοντέλο αυτή ,μια απλή καθημερινή γυναικούλα με χαμηλή αυτοεκτίμηση και ποιος ξέρει τι αλλά ψυχολογικά προβλήματα έχει που δεν στεριώνει άντρας δίπλα της ελεύθερος και παντρεμένος και φεύγουν όλοι…,αν την είχε ερωτευτεί θα έκανε άλλες κινήσεις. Θα με χώριζε , θα πήγαινε μαζί της ,θα έκανε ταξίδια ,πολλά και διαφορετικά θα έκανε..και θα έλειπε τις νύχτες η μονοήμερες τριήμερες αποδράσεις ,ποιος ο λόγος να κάτσει μαζί μου εφόσον δεν μας δένει και τίποτα ούτε παιδιά ούτε σκυλιά ούτε περιουσιακά .Εγώ δεν είπα ότι έδωσα συγχωροχάρτι πάραυτα δεν εξέφρασα τις προθέσεις μου .Δεν διαβάζετε και απαντάτε χωρίς να δίνετε βάση στο τι ακριβώς γράφω.Έπαψαν να μιλάνε ,οριστικά με αυτήν ,εδώ και μήνες ,ούτε καλημέρα δεν ανταλλάσσουν αυτοί οι δυο. Ο σύντροφος μου δεν θα μου έκανε έρωτα σαν τρελός καθημερινά και πολλές φορές αν ήταν τσιμπημένος με εκείνη .Μου κάνει δώρα ,μου φέρνει λουλούδια,κάνουμε ρομαντικούς περιπάτους ,μου κρατάει το χέρι ,μου κάνει εκπλήξεις ,θέλει να με πάει ταξίδια ,προσέχει το σπίτι μας δείχνει ενδιαφέρον σε όλα τα θέματα , και προσπαθεί πολύ να ξανακερδίσει την εμπιστοσύνη μου. Κάνει κινήσεις συνεχώς και έχει γίνει πιο ρομαντικός ,μιλάμε πολύ πλέον έχουμε επικοινωνία και μόνος του αποφάσισε να μου δώσει τα κινητά του χωρίς κωδικούς ,ακόμα και την εταιρική εφαρμογή να βλέπω για να έχω μια εικόνα καθώς πλέον έχουν μάθει όλοι και η διοίκηση της εταιρίας για αυτή την κυρία ….την έχουν σιχαθεί όλοι . Για αυτό προείπα καλό θα ήταν έτσι που τα έχει κάνει η ίδια να πήγαινε στο χωριό της να αρμέγει γίδες. Εκτός αν φύγει στο εξωτερικό.

    Αντί να μιλήσουμε να αναλύσουμε συμπεριφορές γιατί μια γυναίκα δεν φτιάχνει την ζωή της και ζει και υπάρχει για να καταστρέφει παντρεμένα ζευγάρια ,η πως νιώθει ένας άντρας όταν δέχεται σεξουαλικη παρενόχληση στον εργασιακό χώρο άρα θύματα δεν είναι μόνο οι γυναίκες αλλά και οι άντρες . Γιατί όλα αυτά τα σημαντικά γεγονότα δεν τονίζονται σε ένα φόρουμ ψυχολογίας ?! Το mobbing και η ηθική παρενόχληση που προέκυψε περνάει στο απυρόβλητο .
    Με τον όρο Mobbing αποδίδεται το φαινόμενο της ηθικής παρενόχλησης στο χώρο εργασίας, της «απλής» ή «μη σεξουαλικής» παρενόχλησης ως μορφή απαγορευμένης διάκρισης στην εργασία. Το φαινόμενο αυτό, το οποίο εμφανίζει στις μέρες μας ολοένα αυξανόμενη σημασία και επικαιρότητα, επιφέρει σοβαρό πλήγμα στην υγεία και ασφάλεια των εργαζομένων, καθ’ ότι ευθύνεται για την πρόκληση έντονου εργασιακού stress, εν γένει για την εκδήλωση σοβαρών εργασιακών παθήσεων. Προς τούτο, αναγκαία κρίνεται η ανάδειξη του φαινομένου, προκειμένου για την δραστική αντιμετώπιση αυτού εντός της επιχείρησης. Εγώ ξέρω νομικά αν κινηθώ και με τις αποδείξεις που έχω στα χέρια μου καθώς και το βίντεο από τις κάμερες εντός της εταιρίας ,πως θα την τελειώσω θα την σβήσω από τον ελλαδικό χάρτη και δεν θα ξαναβρεί δουλειά στον χρηματοοικονομικό κλάδο. Το πολύ πολύ να πάει να αρμέγει τις γίδες στο χωριό της. Ξέρω πως θα κινηθώ.Το ζητούμενο από εσάς είναι η ψυχολογική προσέγγιση τόσο του θύματος όσο και του θύτη κατι που αποφεύγετε να συζητήσετε .
    Last edited by WarriorPriestess; 16-12-2022 at 15:47.

  6. #21

    Talking

    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Το ζητούμενο από εσάς είναι η ψυχολογική προσέγγιση τόσο του θύματος όσο και του θύτη κατι που αποφεύγετε να συζητήσετε .
    Το θύμα (όπως τον παρουσιάζεις) είναι ένας θλιβερός ανάρχιδος πυρφόρος.
    Ο θύτης (όπως την παρουσιάζεις) μια τελειωμένη αυτοεκτίμηση στα όρια του οίκτου.
    Και εσύ ένα mega-troll του οποίου η αφήγηση μπάζει από παντού ως credibility.

  7. #22
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Το θύμα (όπως τον παρουσιάζεις) είναι ένας θλιβερός ανάρχιδος πυρφόρος.
    Ο θύτης (όπως την παρουσιάζεις) μια τελειωμένη αυτοεκτίμηση στα όρια του οίκτου.
    Και εσύ ένα mega-troll του οποίου η αφήγηση μπάζει από παντού ως credibility.
    Ωραία . Κάνε μια χάρη λοιπόν στον εαυτό σου γιατί όσο ασχολείσαι με τα γραφωμενα μου αυτοαναιρεισαι εσυ ,,,ως αναξιόπιστος ,μιας και μας θεωρείς μέγα τρολ και αφήστε κανέναν άλλον σοβαρό που να μπορεί η να έχει γνώσεις να μιλήσει αν θέλει επι του θέματος και όχι απλώς να μπαίνει για να κάνει προσωπικές επιθέσεις αδιευκρίνιστης αντιπάθειας . Next please.

  8. #23
    Λοιπόν παιδιά καλησπέρα ,θυμήθηκα και το εξής περίεργο , αυτή έστελνε φωτογραφίες από το 1ο νεκροταφείο Αθηνών σε κινητά φίλων και γνωστών καθώς και στο κινητό του δικού μου. Τις αρέσει βόλτες με φίλους άντρες στο νεκροταφείο. Τι ερμηνεία δίνετε σε αυτό ? Επίσης η μητέρα της είναι υπό ιατρική παρακολούθηση παίρνει κάποια ψυχιατρικά φάρμακα για να είναι σε καταστολή. Έπαιρνε η μάνα την κόρη κάθε πρωί για χρόνια και τις έλεγε *εγώ σου είπα να παντρευτείς *. Μήπως αυτή η συμπεριφορά της μάνας πυροδότησε την κόρη να κάνει ασύστολα πράγματα ?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Λοιπόν παιδιά καλησπέρα ,θυμήθηκα και το εξής περίεργο , αυτή έστελνε φωτογραφίες από το 1ο νεκροταφείο Αθηνών σε κινητά φίλων και γνωστών καθώς και στο κινητό του δικού μου. Τις αρέσει βόλτες με φίλους άντρες στο νεκροταφείο. Τι ερμηνεία δίνετε σε αυτό ? Επίσης η μητέρα της είναι υπό ιατρική παρακολούθηση παίρνει κάποια ψυχιατρικά φάρμακα για να είναι σε καταστολή. Έπαιρνε η μάνα την κόρη κάθε πρωί για χρόνια και τις έλεγε *εγώ σου είπα να παντρευτείς *. Μήπως αυτή η συμπεριφορά της μάνας πυροδότησε την κόρη να κάνει ασύστολα πράγματα ?
    μηπως εσυ εισαι η κορη που κανει τα "ασυστολα πραγματα";; που ξερεις τι της ελεγε η μανα της καθε πρωι στο τηλεφωνο και με ποιους παει στα νεκροταφεια; εβαλες και στην μανα της κοριους;

  10. #25
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως εσυ εισαι η κορη που κανει τα "ασυστολα πραγματα";; που ξερεις τι της ελεγε η μανα της καθε πρωι στο τηλεφωνο και με ποιους παει στα νεκροταφεια; εβαλες και στην μανα της κοριους;
    Όχι όχι Remedy. Βρήκα στο κινητό του δικού μου φωτογραφίες σελφι που του έστελνε αυτή όταν πήγαινε βόλτα με φίλους της . Και είναι διήγηση και του άντρα μου που του τα έλεγε.

  11. #26
    Πολλή καύλα να βλέπεις σελφι με φόντο τον τάφο όμως. Ίσως γι αυτό ο δικός σου έφτιαχνε καρδούλες στην άμμο και της έστελνε.

    Τι άλλο ?

  12. #27
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Πολλή καύλα να βλέπεις σελφι με φόντο τον τάφο όμως. Ίσως γι αυτό ο δικός σου έφτιαχνε καρδούλες στην άμμο και της έστελνε.

    Τι άλλο ?
    Οι καρδούλες ήταν για δούλεμα προς εκείνη στην αρχή ,όταν τον είχε προσεγγίσει και του έβαζε αυτή καρδούλες στην εταιρική εφαρμογή χωρίς να τον ξέρει και να έχουν μιλήσει ποτε …μιας και εκείνη ήταν σε άλλο τμήμα τότε,όποτε αναρωτήθηκε εύλογα ο σύντροφος μου γιατί μια γυναίκα με γεμίζει με καρδιές μέσα στην εταιρία και δίνει στόχο δικαιώματα και τροφή για κουτσομπολιά σχόλια την στιγμή που δεν γνωριζόμαστε καν και τις κάνει σύσταση ο προϊστάμενος της καθώς και ο CIO της εταιρίας ότι εκτείθεται. Αν σας τύχαινε ένα τέτοιο περιστατικό πως θα το αντιμετωπίζατε ;

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Οι καρδούλες ήταν για δούλεμα προς εκείνη στην αρχή ,όταν τον είχε προσεγγίσει και του έβαζε αυτή καρδούλες στην εταιρική εφαρμογή χωρίς να τον ξέρει και να έχουν μιλήσει ποτε …μιας και εκείνη ήταν σε άλλο τμήμα τότε,όποτε αναρωτήθηκε εύλογα ο σύντροφος μου γιατί μια γυναίκα με γεμίζει με καρδιές μέσα στην εταιρία και δίνει στόχο δικαιώματα και τροφή για κουτσομπολιά σχόλια την στιγμή που δεν γνωριζόμαστε καν και τις κάνει σύσταση ο προϊστάμενος της καθώς και ο CIO της εταιρίας ότι εκτείθεται. Αν σας τύχαινε ένα τέτοιο περιστατικό πως θα το αντιμετωπίζατε ;
    πιστευεις και στον αγιο βασιλη;

    αν μας τυχαινε και ειμασταν ο ανδρας σου, ή αν μας τυχαινε και ειμασταν η γυναικα του ανδρα σου;

  14. #29
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Οι καρδούλες ήταν για δούλεμα προς εκείνη στην αρχή ,όταν τον είχε προσεγγίσει και του έβαζε αυτή καρδούλες στην εταιρική εφαρμογή χωρίς να τον ξέρει και να έχουν μιλήσει ποτε …μιας και εκείνη ήταν σε άλλο τμήμα τότε,όποτε αναρωτήθηκε εύλογα ο σύντροφος μου γιατί μια γυναίκα με γεμίζει με καρδιές μέσα στην εταιρία και δίνει στόχο δικαιώματα και τροφή για κουτσομπολιά σχόλια την στιγμή που δεν γνωριζόμαστε καν και τις κάνει σύσταση ο προϊστάμενος της καθώς και ο CIO της εταιρίας ότι εκτείθεται. Αν σας τύχαινε ένα τέτοιο περιστατικό πως θα το αντιμετωπίζατε ;
    Αρχικά θα γελούσα με τις εξηγήσεις που μου δίνει ο άντρας μου.


    Μετά θα εβρισκα δουλειά.

    Και μετά θα έφευγα νύχτα και θα τους ευχόμουν καλή τύχη. Σε αυτόν, στη κοπέλα και στον CEO.

    Το μοναδικό πρόβλημα που βλέπω στην ιστορία είναι ότι δεν δουλεύεις. Όλα τα άλλα θέματα λύνονται πανεύκολα.

  15. #30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πιστευεις και στον αγιο βασιλη;

    αν μας τυχαινε και ειμασταν ο ανδρας σου, ή αν μας τυχαινε και ειμασταν η γυναικα του ανδρα σου;
    Ναι όταν ειμουν μικρό παιδί πίστευα . Ας πάρουμε και τις δυο εκδοχές.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 08-12-2020, 23:48
  2. Σεξουαλική Παρενόχληση
    By deletedmember15122017 in forum Κακοποίηση
    Replies: 55
    Last Post: 16-12-2017, 12:28
  3. Δε βγαζω ακρη..
    By boo in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 30
    Last Post: 13-08-2016, 12:18
  4. δεν βγαζω ακρη
    By magdalene in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 03-02-2016, 01:20
  5. σεξουαλική παρενόχληση ?
    By Renia29 in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 18-09-2010, 00:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •