Σεξουαλικη παρενοχληση,τι είναι αυτό τωρα;;; Δεν βγαζω άκρη.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1

    Σεξουαλικη παρενοχληση,τι είναι αυτό τωρα;;; Δεν βγαζω άκρη.

    Περίεργη μπερδεμένη κατάσταση. Είμαστε παντρεμένοι με τον συντροφό μου 26 χρόνια,54 εκείνος,46 εγώ, αγαπημένοι,με τα προβληματα μας σαφώς οπως όλα τα ζευγαρια κατα καιρους . Ο γάμος μας έγινε απο έρωτα,δεν υπάρχουν συμβατικές καταστάσεις,συγγενείς περιουσιακα κλπ. Παιδιά αποφασίσαμε απο κοινού να μην κάνουμε για διάφορους λόγους(εαν με ρωτήσετε θα σας απαντήσω τους λόγους). Πριν 10 χρόνια προέκυψαν κάποια δικά μου θεματα υγείας, αλλα όχι κατι σοβαρό επι της ουσιας για να κινδυνευει η ζωη μου, το 1 ηταν αφαιρεση θυρεοειδη και το 2 χειρουργειο αφαιρεση δερμοειδης κυστης απο την ωοθηκη. Εγω δεν εργάζομαι ουτε τωρα ουτε τοτε που έκανα τα χειρουργεια.

    Ο συντροφος μου με στηριξε ηταν διπλα μου αλλα αυτη η κατασταση -μας επηρέασε ως προς την συμπεριφορά μας κυρίως εμένα γιατι χαλασε ολο το ορμονικο μου(διαθεση,ισως καταθλιψη,διαφορα σωματικα συμπτωματα,ακανόνιστη περιοδο, και αλλα πολλα.. ουσιαστικα αρχισα να νιωθω καλα μετα απο 2 χρονια αλλα ολο αυτο που περασα με φόβισε και με αποξένωσε ,οταν εχεις ναυτια,ζαλαδες,δεν μπορεις να φας και αλλα 10 συμπτωματα μαζί ηθελα να κοιμαμαι δεν ειχα δυναμεις και εκανα υπομονη. Εκεινος λοιπον έφευγε πρωι και ερχοταν βραδυ σχεδον παντα μετα τις 8-9. Στα τηλέφωνα δεν μιλούσαμε αν δεν καλούσα εγώ συνηθως 1-2 τηλεφωνα του εκανα καθημερινά.

    Η εργασία του είναι πολλές ωρες ως Ιδιωτ..υπάλληλος σε μια μεγάλη εταιρία και το πόστο του νευραλγικό,δεν μπορει να μιλησει στα τηλεφωνα γιατι είναι αλλοι διπλα η απεναντι του οποτε αναγκάζεται να βγαινει εξω αν θελησει να με παρει τηλ. Η δικη μου σταση ολα τα χρονια εως τωρα ειναι διακριτικη προς τις εταιριες που εχει εργαστει δηλαδη δεν εχω επισκεπτει ποτε το χωρο εργασιας του και οταν κανουν παρτυ,συγκεντρωσεις,events διάφορα είναι μεταξύ τους εντος της εταιριας η σε καποιο αλλο χωρο που έχουν νοικιασει για το σκοπο αυτο. Ειναι εξαρχης αφιλοξενος ο τροπος που κανουν τα events δηλαδη οσοι ειναι παντρεμενοι δεν μπορουν ευκολα να παρουν μαζι τους/τις/ συντροφους ,ασε δε που τα περισσοτερα εσωτερικα παρτυ κρατανε μιση ωρα τυπικα. Συνοπτικα σας δίνω την πληροφορια ως επεξεργασια περαιτερω ,ολη αυτη κατασταση μας απομακρυνε ως ζευγαρι εγω ειχα την δικη μου καθημερινη βολη/ρουτινα/αφεθηκα, και εκεινος περνούσε πολλες ωρες στην εταιρια χωρις να μιλαμε και να έχουμε ουσιαστικη επικοινωνια. Το 2019 προς 2020 παθαίνει κολικό νεφρου και αρχιζει μια περιπετεια της δικης του υγειας οπου καταλήγει να μαθει για πρωτη φορα οτι έχει γεννηθει με ενα νεφρο και το αλλο υπολειτουργει η δεν λειτουργει καθολου,οι αποψεις μεταξυ των γιατρων αμφιλεγομενες διίστανται.
    Ακουσε πολλα που δεν ηταν προετοιμασμενος να ακουσει και γειωθηκε αποτομα τον κυριευσε φοβος και εκανε μαυρες σκεψεις, σκεφτοταν το οικονομικο,οτι δεν εχουμε στηριξη απο κανεναν,εγω δεν εργαζομαι,οτι μπορει να οδηγηθει αργα η γρηγορα σε αιμοκαθαρση αν δεν προσεχει,τι θα γινει η δουλεια του η καριερα του κλπ. Να τονίσω εδω πως η αιμοκαθαρση δεν καλυπτεται απο τα ασφαλιστικα ταμεια 100% καθε τρεις μερες κοστιζει 300 ευρω και οπως τα ειχαμε υπολογισει μαζι με την μετακινηση εβγαινε πανω απο 60.000 το χρονο κοστος. Ευτυχώς προς το παρόν έχουμε γλυτώσει τα χειρότερα δεν χρειάστηκε αιμοκαθαρση,προσεχουμε τι τρωμε,εκανε διαιτα,εβαλε το περπατημα στην καθημερινη του ρουτινα πρεπει να περπαταει 2 ωρες την μερα και βλεπουμε οτι τον βοηθαει γενικοτερα. Κάποια μέρα το 2020 προς 2021 μου λεει δεν είμαι καλα του εφταιγαν ολα,δεν μιλουσε δεν μου ελεγε τιποτα,ειμασταν μουγγα μεσα στο σπιτι,και μου ξεφουρνισε οτι εχει σκεφτει να αυτοκτονησει. Τον είχα ηρεμήσει προσπαθουσα να του μιλαω αλλα η απομακρυνση που μας συνοδευε απο τα προηγουμενα χρονια τα λογια η κακη συμπεριφορα ο θυμος τα νευρα ο εγωισμος τα προβληματα δεν βοηθουσαν την ολη κατασταση. Σεξ δεν υπήρχε ολα αυτα τα δεκα χρονια και αρχισε τα τελευταια 2-3 χρονια να έχει Στυτική δυσλειτουργία με βάση τα δικα του λεγόμενα. Φτάνουμε στο δια ταύτα ενα βράδυ του 2021 γυρίζει σπίτι μεθυσμένος ειχε βγει αντροπαρεα και κατεληξε σπιτι στις 1:00 το βράδυ παραμιλώντας οτι με αγαπάει. Αρχισα να κάνω δεύτερες σκέψεις αλλα δεν του είπα κάτι παρα μόνο τον ρώτησα γιατι έφτασε σε αυτη την κατασταση και αν υπαρχει κατι΄αλλο στην ζωη του το οτιδηποτε....! Οχι μου απανταει. Σε αγαπω μου λεει. Να σας γνωστοποιησω οτι 25 χρόνια δεν με εχει παρατησει ποτε μονη , δεν ειναι ο τυπος αντρα του καφενειου,του ποδοσφαιρου που θα παρκαρει την γυναικα για να παει με φιλους η θα φερει φιλους αντρες στο σπιτι να πινουν μπυρες .. αν και πολλες φορες του ελεγα βγες με φιλους αρκει να το γνωριζω.

    Ουτε και εγω ομως τον παρατησα ποτε να βγω με φιλες ουσιαστικα ποτε δεν αποκτησα φιλες μετα την σχεση μου μαζι του οχι γιατι δεν ηθελα αλλα δεν ετυχε λογω συγκυριων και δεν το κυνηγουσα.Τα ορια μας ως ζευγαρι ειναι μιλημενα εξηγημενα απο την αρχη. Οταν πρωτογνωριστηκαμε και μιλησαμε του ξεκαθαρισα οτι δεν πιστευω στη φιλια μεταξυ γυναικας και ανδρα και οτι ειναι καμουφλαζ που ελοχεύει κατι αλλο.Του ειπα οτι εαν ποτε γνωρισεις καποια αλλη θελω να το ξερω. Δεν μου αρεσει το ψεμα.Δεν ειμαι γυναικα που συγχωρω τετοιου ειδους καταστασεις. Το ιδιο μου λεει θελω και εγω πιστη αφοσιωση ειλικρινεια και να σε βλεπω χαρουμενη και γελαστη. Ξαφνικα άρχισα να βλεπω κρεμες προσωπου να βαζει,και serum,lipgloss στα χειλη, αρωμα στο backpack,διπλες τριπλες συσκευες κινητων και καρτοτηλεφωνα, να ξυριζεται επιμελως στα αποκρυφα του σημεια (οχι οτι πριν δεν το εκανε) αλλα εφοσον δεν ειχαμε επαφη μου φαινοταν καπως....! Μια αλλη μερα βρηκα στα πραγματα του ραβασακια και εγραφε οτι ειναι λεσβια, μια αλλη μερα σε αλλο ραβασακι εγραφε τι ωραια που μιλας και περασα μαζι σου ενα ωραιο βραδυ...Αρχισα να προσπαθω να ελεγχω το χρόνο του ,το κινητό του ,αν όντως παει στην δουλεια,τι κάνει μετα την δουλεια, κλπ..Αλλο απογευμα κατα τις 8-9 του λεω που εισαι γιατι αργεις και δεν με παιρνεις ενα τηλ ανησυχω! Μου απαντα : ΟΠΟΥ ΘΕΛΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΕΡΝΑΩ ΚΑΛΑ. Αντιλαμβανομαι αμεσως οτι έιναι με καποια αλλη και θυμωνω απεριγραπτα,αρχισα να του φωναζω και μου εκλεισε το τηλεφωνο. Ειμουνα σε φαση νευρικου κλονισμου. Περασαν χιλιαδες σκεψεις απο το μυαλο μου ποσο καιρο συμβαινει αυτο πισω απο την πλατη μου ποσα ψεμματα μου εχει πει,γιατι οταν τον ρωτησα δεν μου το ειπε οτι ναι βγαινω με καποια αλλη φιλη γκομενα οτι ηταν τελοςπαντων...! Βάζω φιλους και ντετεκτιβς και του κάνουν παρακολουθηση, αρση απορρητου,gps,κοριους,ανοιγο υν κινητα,emailς,telegram,viber,whatsup,linked in,τα παντα ολα...Βρισκω μυνηματα προς 3 γνωστους του αντρες και εγραφε για εκεινη.. στον ενα φιλο του δικηγορο οτι δεν ειναι ερωτας αλλα μια εγκεφαλικη συνδεση και αν την χασω δεν θα με πειραξει αλλα θα χασω ενα κομματι απο την ψυχη μου.Οτι προσπαθω να κανω διαιτα στην γυναικα μου και οτι η γυναικα μου μαγειρευει για να με σκοτωσει. Οτι η γυναικα μου με αγαπαει απο συνηθεια. Οτι στην αλλη γνωρισε τον κηπο της Εδεμ και αλλα πολλα τετοια.

  2. #2
    Συνεχιζω εδω μιας και δεν το χωραει...

    Σε αλλο μυνημα προς αλλον φιλο του εγραφε οτι ονειρευομαι να δω την κοιλιτσα της αλλης φουσκωμενη,πως πηγε και εκανε προσευχες να ερθουν τα παιδια και πως αν πει το ναι η αλλη τα παραταει ολα και φευγει,οτι αν την καταφερεις την λεγαμενη θα στα χαρισω ολα...ασυστολες μπουρδες εγραφε. Ο κοριος καθως και η παρακολουθηση κινητου έπιασε μια απο τις πολλες,συνομιλια, προς τον φιλο του να του λεει πως ξεκινησε η ολη ιστορια με αυτην. Εφριξα...του ελεγε οτι ηταν μια συναδελφος απο την δουλεια του και ηταν χαμηλοβλεπουσα και ενα πρωι πριν καλα καλα προλαβουν να ερθουν οι υπολοιποι υπαλληλοι της εταιριας εφυγε απο το αλλο δωματιο που ειναι το γραφειο της και πηγε στο γραφειο στου συζυγου μου και εκανε πανω κατω πασαρελα 3 φορες με διαφανα ρουχα και εσωρουχα για να του δειξει τον κωλο της,αμεσως τον πλησιαζει στα 50 εκατοστα μεσα απο το γραφειο και του ανεβαζει το πουλεβερ της να φανει η κοιλια της και του χαμογελουσε σαν χαζο κοριτσακι αψυχολογητα. Τοτε ηταν μια χρονικη περιοδος με το κινημα metoo και την σεξουαλικη παρενοχληση σε χωρους εργασιας..ειχε ξεσπασει και ο covid19 και αυτη μετα απο αυτο το επεισοδιο πηγε τηλεργασια για περιπου ενα μηνα δλδ χωριστηκαν..Ο δικος μου οταν την ρωτησε γιατι το εκανες αυτο τι συμπεριφορα ειναι αυτη,του το παιζει τρελλιτσα α δεν το καταλαβα συγνωμη τελικα νοημα δεν βγηκε γιατι.

    Μετα απο 1 μηνα αφου γυριζει στην εταιρια απο τηλεργασια του εβαζε καρδουλες στην εταιρικη εφαρμογη σε κατι αρθρα επαγγελματικα που ανεβαζε ο δικος μου και ηταν προς ολους δημοσια,αρχισε η λεγαμενη να εκτιθεται βαζοντας καρδιες. Ο προισταμενος της του τμηματος την εκανε παρατηρηση και της ειπε τι ειναι αυτα που κανεις σε εναν ανθρωπο που δεν τον γνωριζεις και δεν εχετε ανταλαξει κουβεντα ποτε. Απαντηση δεν πηρε. Ουτε χαμπαριασε την επιπληξη.Να σημειωσω οτι έχουν μεγαλη διαφορα ηλικιας αυτη ειναι 30 ετων..και αποτι φαινεται με τις παρακολουθησεις εχει νταλαβεριστει ξανα με παντρεμενους...Με βαση τα λεγομενα του δικου ΜΟΥ ΤΟΝ ΚΥΝΗΓΟΥΣΕ αυτη και του προτεινε να την παει για φαγητο στο hasciko ασιατικο πολυτελειας 4 φορες.

    Ποια γυναικα κανει τετοιου ειδους προσεγγισεις ηλιθιες? Μια αλλη μερα πηγε και πηρε αυτη ενα μπουκαλι κρασι απο ενα καλαθι δωρου που ειχε φερει πελατης στην εταιρια και του λεει του δικου μολυ παρτο βαλτο στην ακρη να το πιουμε,ενα απογευμα καθοντουσαν και πινανε κρασι στην εταιρια...Ο δικος μου αρχισε να αντιλαμβανεται οτι κατι δεν παει καλα αλλα ηθελε να δει τι θελει εκεινη απο αυτον και συμπεριφερεται ετσι. Παει ο δικος μου της βαζει 1000 ευρω στην τσαντα της χωρις να της το πει αμεσως. Το βραδυ που μιλανε τις λεει οτι εκεινος τα εβαλε και την επομενη το πρωι του τα επιστρεφει στην εταιρια. Οταν τον ρωτησα γιατι το εκανες αυτο ως ΔΕΛΕΑΡ Η για να της δειξεις προθυμος χορηγος και να την επιβραβευσεις οτι εχει ωραιο κωλο,μου απαντησε οτι το εκανε για να την προσβαλει.Μετα μου λεει ημουν σιγουρος οτι θα τα επιστρεψει γιατι του ελεγε οτι ειναι περηφανη και οτι δεν εχει κανεναν αναγκη.. Σαφως και δεν το πιστεψα. Ενολιγης μου ειπε οτι αυτη προσπαθουσε να χειραγωγησει μια κατασταση με την ανοχη και το χρονο που της διεθετε ο δικος μου κυριως μετα την δουλεια αφου φευγανε μαζι κρυφα και πηγαινανε για καφε η για πεζοπορια 3-4 ωρες σε συνολο να εχουν βγει μαζι 40-80 φορες. Η εξοδος τους παντα ηταν σε καφε ποτε ερωτικη σε σπιτι η ξενοδοχειο, μιλουσαν επαγγελματικα και του ελεγε αυτη ολα τα προβληματα της με τους γκομενους της αλλα την περιοδο που εδειξε τον κωλο της ταυτοχρονα ειχε σχεση με εναν ελληνογαλλο και αντι να μιλαει με τον ελληνογαλλο επαιρνε τον δικο μου και του μιλουσε με τις ωρες ,μια φορα μιλουσαν και 8 ωρες στο τηλεφωνο.Αυτα ειναι οσα μου εχει πει ο δικος μου. Στις παρακολουθησειςεπισης δεν φαινεται απο την πλευρα της να μιλαει ερωτικα η να φλερταρει τον δικο μου και οταν επρεπε να γυρισει ο καθενας στο σπιτι του δεν υπηρχε καληνυχτα χωριζαν οι δρομοι τους μουγγα..Ο δικος μου φαινεται και εγραφε και της ελεγε κοπλιμεντα θαυμασμο και ανεβαστικα λογια..Το μονο που εκανε αυτη ηταν να ελεγχει το χρονο του και να προσπαθει να τον κρατησει σε παραμονη μαζι της στα καφε..δεν εχουν αγγιξει ο ενας τον αλλον, δεν καθοντουσαν διπλα απλα επιχειρουσε μετα τις 5 το απογευμα να τον καλει αυτη να του στελνει δηθεν για την δουλεια αλλα στην ουσια ποτε δεν την ενδιαφερε η δουλεια..

    14 Φεβρουαριου του 2022 σηκωθηκε ο καλος μου πηγε απεναντι στην παραλια και 7 η ωρα το πρωι εβγαζε φωτογραφιες στην αμμο ζωγραφιζωντας καρδουλες με το ονομα της. Τα βρηκα στο κινητο του και οταν του ζητησα εξηγησεις μου ειπε οτι την δουλευε γιατι τον δουλευε και εκεινη βαζοντας του καρδιες στην εταιρικη εφαρμογη. ////?????!!! Προκυπτει και αλλο σκηνικο οτι ειχαν προβληματα μεσα στην εταιρια με τον CIO ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΣΧΕΔΙΑ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΚΑΙ μια αλλη συναδελφο να πανε σε αλλη εταιρια ανταγωνιστικη , οταν τον ρωτησα γιατι να την παρεις αυτη μαζι και ενδιαφερεσαι για αυτην και κοιτας να την εξασφαλισεις μια καλυτερη ενεδεχομενως θεση μισθο καριερα μου ειπε επειδη αυτη εχει ενα παραπανω χαρτι που εκεινος δεν το εχει και ουσιαστικα θα την εκμεταλλευοταν .Σαφως ομως σε εμενα δεν ειπε τιποτα για την επαγγελματικη του σταδιοδρομια αλλαγη η τα προβληματα και τα συζητουσε με εκεινη ολα. Σαν να ηταν η γυναικα του και το τριτο προσωπο μαζι χωρις σεξ οπως λεει αλλα πραγματικα αν με ρωτατε δεν ξερω τι εχει γινει μεταξυ τους και τι ισχυει. Τελικα δεν εκατσε η δουλεια στην αλλη εταιρια που σκοπευαν να πανε και παραμενουν στην ιδια,ειναι στο ιδιο τμημα αλλα τους χωριζει μια ανοικτη πορτα και ενας τοιχος δλδ δεν εχουν οπτικη επαφη παρα μονο ακουστικη αλληλεπιδραση. Δεν ειναι μονοι τους στο τμημα υπαρχουν αλλα 4-5 ατομα.

    Το πως σταματησε μεταξυ τους προεκυψε μετα απο βρισιμο δικο μου προς εκεινη οταν καλεσε στο κινητο του τηλεφωνο τον αντρα μου που βρισκοταν σε αδεια λογω επισκεψης σε γιατρο...και εκεινη τον καλουσε επι 3 μερες χωρις εκεινος να τις απανταει ...Ως που..ενα απογευμα στις 16 μαρτιου του ξαναστελνει την 4η μερα και του λεω απαντησε της και δεν θα μιλησω,την παιρνει απο το κινητο του και εγω διπλα ακουγα,ελα του λεει που εισαι γιατι δεν απαντας στα τηλεφωνα και στα μηνυματα,τον ρωταει πως πηγε με τον γιατρο,και τοτε ξεχασε ο δικος μου το ψεμα που της ειχε πει περι γιατρου και επισκεψης και της λεει δεν σου ειπα εγω ποτε οτι θα παω σε γιατρο με αλλους μιλας και δεν ξερεις τι σου γινεται,ΜΑ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΑΥΤΗ ESYYYY ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ!! Αρπαξα το κινητο και την εβρισα της ειπα να τελειωνει η ξεκ......λιαρα και να παρει τον π...ου..λο. Μου παιρνει απο τα χερια το κινητο και ακουω που του λεει καλα καλα θα τα πουμε. Μου φωναζει μετα ο δικος μου οτι του χαλασα ντεμεκ την δουλεια και φευγει εκτος σπιτιου την παιρνει αμεσως τηλεφωνο και της ζηταει συγγνωμη για την επεμβαση ενος τριτου προσωπου που φερθηκε αψυχολογητα...χωρις να αναφερθει οτι ειμουν η γυναικα του/.

    Του ζηταει και αυτη συγγνωμη και του εγραφε στον πλυθυντικο. Φυσικα αυτη δεν εννοουσε την συγγνωμη της γιατι του εδωσε διορια 1 εβδομαδα πριν το πασχα να παει να της δωσει εξηγησεις μετα το βρισιμο ο δικος μου δεν το επραξε την εγραψε κανονικα η φοβηθηκε ο δικος μου οτι παρακολουθειται.. και εκεινη μετα τον διεγραψε απο τα apps της ως επαφη..και τις γιορτινες μερες δεν εστειλε ευχες . Τωρα δεν ξερω αν με καποιο τροπο μιλανε εχουν βριστει κλπ..Εχω ματια ανοικτα και κεραιες... Νομιζω πως εχουν δωσει δειγματα μεσα στην εταιρια και σε ορισμενα ατομα οτι κατι ετρεχε μεταξυ τους περα απο το επαγγελματικο ο προισταμενος ο cio και αλλες 2 γυναικες ισως εχουν πιασει κατι στο αερα..Δεν εχω ομως προσβαση ουτε τους γνωριζω προσωπικα ωστε να ξεκαθαριζε η υποθεση ΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ. Aπο τοτε λοιπον που την εβρισα δεν ξαναμιλησαν δεν αργει ο δικος μου,με παιρνει τηλεφωνα μεσα απο την δουλεια αλλα και πριν φυγει απο την εταιρια και μιλαμε 1-2 ωρες μεχρι να ερθει σπιτι..Κλονιστηκε η εμπιστοσυνη σαφως κλονιστηκε...απο πλευρας μου..αλλα βλεπω οτι κανει προσπαθειες να κρατησει την σχεση μας. Εχει κρατησει καποιες συνομιλιες με αυτην σε περιπτωση που εμπλακουν οι αρχες ως αποδεικτικο στοιχειο οτι αυτη του τηλεφωνουσε 6-7 η ωρα το πρωι ειδικα οταν αρχισε ο δικος μου να απομακρυνεται και αυτη το αντιλαμβανοταν..Οταν την ρωτησε ποιον αλλον περνεις 7 η ωρα το πρωι του ειπε την Μανα μου μονο. Ηξερε οτι ειναι παντρεμενος και οτι μπορει να ειναι στο κρεββατι του με την γυναικα του αρα γιατι επαιρνε τηλεφωνο? Ασχετως αν απαντουσε ο δικος μου για να δει τι θελει το αρρωστακι και τον καλει με την τσιμπλα στο ματι. Αν θυμηθω και αλλα θα τα προσθεσω αυτο που κυριως μας εχει κανει εντυπωση και θα ηθελα τις αποψεις σας παρακαλω ειναι γιατι για ποιο λογο τα εκανε ολα αυτα τι μπορει να ηθελε αφου δεν κανανε σεξ δεν του ειπε ποτε οτι μου αρεσεις σε θελω κατι τελοςπαντων και μιλαω περισσοτερο απο την δικη της πλευρα που αποσκοπουσε ολο αυτο?? Γιατι να παιξει ετσι κακοτροπα με τους αντρες εκει εξω και δη με παντρεμενους ,μια ελευθερη γυναικα να κυνηγαει παντρεμενους χωρις ουσιαστικο λογο.?? Ακουω σοβαρα τις αποψεις σας. Και ζητω συγγνωμη για το σεντονι αλλα δεν γινεται διαφορετικα να σας δωσω να καταλαβετε καθε σκηνικο που εχει συμβει.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Άκουσέ με, μονο πρωτότυπη δεν είναι η περίπτωση που περιγράφεις, ρωτάς στο τέλος γιατι μια ελέυθερη γυναίκα να φλερτάρει παντρεμένους, ομως αυτο δεν εχει νόημα και δεν φταίει η αλλη γυναίκα. Η μις κόσμος μπορεί να έρθει να την πέσει στον άντρα σου, αν η σχέση σας είναι καλή δεν τίθεται θέμα, αλλωστε οι πειρασμοί είναι αμέτρητοι καθημερινά. Εδω ομως ο γάμος σας εεχει διαλυθεί προ πολλού, δεν υπάρχει τίποτα, ουτε σεξ ουτε επικοινωνία, βαρεμάρα, απομάκρυνση κλπ. Για μενα δεν είναι το θέμα να πας να τον πιάσεις, να παρακολουθείς τηλέφωνα κλπ, δηλ να τον αποτρέψεις με αστυνομικά μέτρα, πες του να κάνει ο,τι θέλει αρκει να δίνει τα λεφτά εαν θέλετε για λόγους κοινωνικούς κλπ να μείνετε μαζί και ειδικά εφόσον δεν εργάζεσαι εσυ και δεν θα του δημιουργήσεις εντάσεις. Το να πας με καταναγστικό τρόπο ή αστυνομικά μέτρα να ελέγξεις τον παντρεμένο δεν γίνεται. Πρεπει να λειτουργήσεις κουλ δηλαδη οσο δύσκολο και αν είναι. Ισως ετσι σωθεί και κατι. Και είναι και ένα αλλο, οτι οσο αυτοι οι 2 λειτουργούν υπο καθεστώς παρανόμου και απαγόρευσης, αυτο δυναμώνει το πάθος, ενω αν οι 2 κρυφοί εραστές πανε να μέινουν μαζι τοτε ρουτινιάζουν.

  4. #4
    Καλημέρα. Συμφωνώ δεν είναι πρωτότυπο μια ελεύθερη να κυνηγάει παντρεμένους ,πρωτότυπος είναι ο τρόπος προσέγγισης καθώς και οι προθέσεις ,κακόβουλες ενδεχομένως ώστε να δημιουργήσει πρόβλημα είτε μέσα στην εταιρία πιθανόν μια ενδεχόμενη απόλυση για παράδειγμα ,η να την έχουν βάλει άλλοι να παίζει ένα ρόλο… Τώρα ως ζευγάρι ναι μεν είχαμε τα θεματάκια μας αλλά δεν θέλαμε ούτε θελουμε να χωρίσουμε δεν μας πέρασε ποτε από το μυαλό,εκείνος το παράπονο του είναι ότι τον αγνόησα αδιαφόρησα και επειδή βρέθηκε μια άλλη να τον κυνηγάει του έδειξε ενδιαφέρον θαυμασμό πάνω στην δουλεια για αυτό τις μιλούσε ,μου είπε και μου λέει ότι αν του μιλούσα τότε δεν θα έβγαινε μαζί της. Συμφωνώ πως όταν θέλει να κάνει κάποιος κατι ,το κάνει ,ο κόσμος να χαλάσει . Η παρακολούθηση αναγκαστικά προέκυψε γιατι σε ερωτήσεις μου δεν έπαιρνα αλήθειες και η αλήθεια είναι λύτρωση . Αποτροπή ψέμματος και σεβασμός προς εμένα ώστε να κοιτάξω πως θα συνεχίσω την ζωή μου με η χωρίς εκείνον εφόσον ο ίδιος δεν είχε το σθένος να μου μιλήσει έπρεπε κατι να κάνω για μένα . Σε κανέναν δεν αρέσει το δούλεμα.Η άλλη γυναίκα σαφέστατα φταίει φέρει ευθύνη επεμβαινει σε ζωές άλλων και σπίτια χωρίς να σκέφτεται τις συνέπειες και τους ενδεχόμενους κινδύνους η ότι υπάρχουν πιο τρελλές από εκείνη ,δεν λογαριάζει την καριέρα της ότι μπορεί η κάθε γυναίκα του κάθε παντρεμένου να της κάνει την ζωή δύσκολη και να την καταστρέψει λίγα ακούμε η λίγα γίνονται?Σίγουρα έχει ψυχολογικά προβλήματα αν δεν υπάρχει δόλος και πάρουμε το σενάριο να γούσταρε πραγματικά σαν άντρα τον σύντροφο μου. Αλλά έτσι ξαφνικά χωρίς να ξέρεις τον άλλον αρχίζεις κυνήγι ποσο ξεφτιλισμενη φθηνή πειναλα είναι και να μην λογαριάζει σπουδές και καριέρα να κάνει σοβαρά παραπτώματα εντός της εταιρίας να δείχνει κωλους ,και την στιγμή που υπάρχουν κρυφές κάμερες και δεν φαίνονται μέσα στην εταιρία σε όλους τους χώρους διακινδυνεύεις και ρισκάρεις τα πάντα όλα ;; Στην θέση της θα έψαχνα άλλου για δουλειά η θα εξαφανιζόμουν στο χωριό της . Αν δεν ειναι σχέδιο να αρπάξει ότι μπορεί είτε χρήματα είτε να δημιουργήσει προβλήματα γενικά τότε μιλάμε για μια ανεγκέφαλη πραγματικά ηλιθια γυναίκα που δεν αντιλαμβάνεται τους κινδύνους .Σωστά ;

  5. #5
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    μιλάμε για μια ανεγκέφαλη πραγματικά ηλιθια γυναίκα που δεν αντιλαμβάνεται τους κινδύνους .Σωστά ;
    Ποιούς κινδύνους βρε κοπέλα μου. Δηλαδή τι θα της κάνεις? θα πεις στην δουλειά της ότι την πέφτει στον αντρα σου?

    κλαιν. Ήδη το ξέρουν. Θα την απειλήσεις? Θα την κυνηγήσεις? Εσύ θα βγεις η τρελή

  6. #6
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Ποιούς κινδύνους βρε κοπέλα μου. Δηλαδή τι θα της κάνεις? θα πεις στην δουλειά της ότι την πέφτει στον αντρα σου?

    κλαιν. Ήδη το ξέρουν. Θα την απειλήσεις? Θα την κυνηγήσεις? Εσύ θα βγεις η τρελή




    Η γυναίκα το έχει σύστημα το κάνει και σε άλλους παντρεμένους με παιδιά φρέσκο παντρεμένους . Μάλιστα μόνη της αναφέρει και τα έλεγε και στον σύντροφο μου οτι πάνε παντρεμένα ζευγάρια κάτω από το σπίτι της και φωνάζουν χτυπάνε κουδούνια και αυτή κρύβεται δεν τους ανοίγει . Υπό αυτή την έννοια όταν επίτηδες πάει δημιουργεί προβλήματα σε σπίτια και ζωές παντρεμένων ζευγαριών ενώ εκεί έξω υπάρχουν εκατομμύρια ελευθέροι άντρες άρα τραβάει η ψυχούλα σου ξύλο φασαρίες και δράματα ? Γιατί να μην πάνε και στην οποία εταιρία εργάζεται και να την ξεφτιλίσουν η να την κατεβάσουν κάτω από το μαλλί . Αφού ρισκάρει για φασαρίες και προβληματικές καταστάσεις ε από κάπου θα το βρει. Στην εταιρία αυτή έχει εκτεθεί όχι ο σύντροφος μου. Αυτή πήγαινε στο γραφείο του και του έκανε νάζια . Αυτή τον έπαιρνε τηλέφωνα 7στις 10 φορές. Ξέρω που φταίει ο σύντροφος μου,ποτε δεν φταίει ο ένας αλλά όχι να βγάλω λάδι μια που λειτουργεί με σχέδιο να διαλύει σπίτια και κυνηγάει αυτή τους άντρες .

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    παραληρημα...
    σε ποιο παραλληλο και συμπαν θα σου δωσουν αρση απορρητου για να παρακολουθεις τον ανδρα σου επειδη νομιζεις οτι σε κερατωνει;;;;
    ΤΡΟΛΟΛ!!!

    ΣΑΛΒΑΤΟΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ...

  8. #8
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παραληρημα...
    σε ποιο παραλληλο και συμπαν θα σου δωσουν αρση απορρητου για να παρακολουθεις τον ανδρα σου επειδη νομιζεις οτι σε κερατωνει;;;;
    ΤΡΟΛΟΛ!!!

    ΣΑΛΒΑΤΟΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ...


    Αυτό είναι άλλο θέμα και όχι το ζητούμενο . Κάποιος/α/ να απαντήσει επι του θέματος . ?? Please thanks

  9. #9
    Δεν γίνονται στη πραγματική ζωή αυτά που περιγράφεις... ωραίο σαν σενάριο, αλλά δράκο δεν έχει.

    Είσαι σε ένα άλλο σύμπαν πάντως, για να ποστάρεις τέτοια φίδια.

    MEGA TROLL ALERT!

  10. #10
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Δεν γίνονται στη πραγματική ζωή αυτά που περιγράφεις... ωραίο σαν σενάριο, αλλά δράκο δεν έχει.

    Είσαι σε ένα άλλο σύμπαν πάντως, για να ποστάρεις τέτοια φίδια.

    MEGA TROLL ALERT!

    Δεν μπήκα εδώ μέσα για να προσβάλω και να χαρακτηρίσω θέματα ως τρολιές. Να σοβαρευτούμε και να αναλύσουμε σας παρακαλώ την συμπεριφορά μιας τέτοιας γυναίκας ? Για παράδειγμα γιατί δεν μπλέκει με άνδρες ελεύθερους της ηλικίας της και στοχεύει αποκλειστικά σε παντρεμένους ;;;

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Δεν μπήκα εδώ μέσα για να προσβάλω και να χαρακτηρίσω θέματα ως τρολιές. Να σοβαρευτούμε και να αναλύσουμε σας παρακαλώ την συμπεριφορά μιας τέτοιας γυναίκας ? Για παράδειγμα γιατί δεν μπλέκει με άνδρες ελεύθερους της ηλικίας της και στοχεύει αποκλειστικά σε παντρεμένους ;;;
    ε ναι. το τρολ, δεν μιλαει για τρολιες...
    λες να σοβαρευτουμε και πετας την ακομα μεγαλυτερη τρολια, για να μην εχουμε καμια αμφιβολια για τις ασυναρτησιες που ειπες!!!!

    η απαντηση στο κοσμοιστορικο ερωτημα σου, ειναι "γιατι ετσι γουσταρει". αυτο ειναι ο θεμα; το γιατι μια ασχετη, παει με παντρεμενους;;;
    τι θα πει "τον κυνηγαει"; λαγος ειναι; αν δεν θελει αυτος να τον κυνηγαει, ας της το κοψει.
    η ιστορια σου μπαζει απο 1000 μεριες. δεν θα κατσω να αναλυσω.

  12. #12
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Δεν μπήκα εδώ μέσα για να προσβάλω και να χαρακτηρίσω θέματα ως τρολιές. Να σοβαρευτούμε και να αναλύσουμε σας παρακαλώ την συμπεριφορά μιας τέτοιας γυναίκας ? Για παράδειγμα γιατί δεν μπλέκει με άνδρες ελεύθερους της ηλικίας της και στοχεύει αποκλειστικά σε παντρεμένους ;;;
    Από το σημείο (εκεί στην αρχή) που προσπάθησες να μας πείσεις ότι ο σύζυγος, skillful μεγαλοϋπάλληλος ιδιωτικής εταιρίας, στα 50 του "καταλήγει να μαθει για πρωτη φορα οτι έχει γεννηθει με ενα νεφρο και το αλλο υπολειτουργει η δεν λειτουργει καθολου", μπήκα κατευθείαν σε troll mode.

    Τα υπόλοιπα βέβαια που ακολούθησαν εκτίναξαν τη τρολλιά στη στρατόσφαιρα.

  13. #13
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε ναι. το τρολ, δεν μιλαει για τρολιες...
    λες να σοβαρευτουμε και πετας την ακομα μεγαλυτερη τρολια, για να μην εχουμε καμια αμφιβολια για τις ασυναρτησιες που ειπες!!!!

    η απαντηση στο κοσμοιστορικο ερωτημα σου, ειναι "γιατι ετσι γουσταρει". αυτο ειναι ο θεμα; το γιατι μια ασχετη, παει με παντρεμενους;;;
    τι θα πει "τον κυνηγαει"; λαγος ειναι; αν δεν θελει αυτος να τον κυνηγαει, ας της το κοψει.
    η ιστορια σου μπαζει απο 1000 μεριες. δεν θα κατσω να αναλυσω.
    Α εμένα με ενδιαφέρει η άποψη σου στα ερωτήματα μου αλλά αφού δεν θες να κάτσεις να αναλύσεις θα το σεβαστώ. Μα τις το έκοψε μαχαίρι και με άσχημο τρόπο όπως και άλλοι πολλοί παντρεμένοι τις το έκοψαν καθώς δημιουργεί προβλήματα παντού και έχουν ανακατευτεί οι αρχές που πιθανόν υποψιάζονται ότι θέλει να εκβιάζει χρηματικά τους παντρεμένους στήνοντας τους παγίδες . Μιλάνε για γυναίκα αράχνη. Εγώ πάλι διατηρώ απορίες γιατί αυτές οι γυναίκες καταφέρονται έτσι δεν φτιάχνουν την ζωή τους με έναν άνθρωπο να κάνουν οικογένεια παιδιά κλπ και κυνηγούν παντρεμένους με σκοπό να του χαλάσουν την οικογένεια τι ψυχολογικό υπόβαθρο δίνεται σε αυτές τις συμπεριφορές? Που κατατάσσονται ?

  14. #14
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Από το σημείο (εκεί στην αρχή) που προσπάθησες να μας πείσεις ότι ο σύζυγος, skillful μεγαλοϋπάλληλος ιδιωτικής εταιρίας, στα 50 του "καταλήγει να μαθει για πρωτη φορα οτι έχει γεννηθει με ενα νεφρο και το αλλο υπολειτουργει η δεν λειτουργει καθολου", μπήκα κατευθείαν σε troll mode.

    Τα υπόλοιπα βέβαια που ακολούθησαν εκτίναξαν τη τρολλιά στη στρατόσφαιρα.

    Μμμ λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να σε βοηθήσω έτσι αν προκαταβάλλεις και χαρακτηρίζεις ένα θέμα ψεύτικο η τον άνθρωπο που κάθεται να το γράψει ελέφαντα που πετάει. Αφού έτσι θέλεις να με βλέπεις και χωρίς να γνωριζόμαστε σε προσωπικό επίπεδο εγώ τι μπορώ να κάνω ? Το θέμα προσπαθούμε να αναλύσουμε καθώς και συμπεριφορές αλλά εσείς κάνετε προσωπική επίθεση λες και έχουμε προηγούμενα από μια άλλη ζωή. Τα πράγματα είναι ακριβώς όπως τα περιγράφω χωρίς ίχνος ψευτιάς και θεώρησα σωστό να το μοιραστώ σε ένα φόρουμ ψυχολογίας για να ακούσω απόψεις . Ας μείνουμε στο θέμα και όχι σε προσωπικές επιθέσεις που δεν οδηγούν πουθενά και είναι αβάσιμες .

  15. #15
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε ναι. το τρολ, δεν μιλαει για τρολιες...
    λες να σοβαρευτουμε και πετας την ακομα μεγαλυτερη τρολια, για να μην εχουμε καμια αμφιβολια για τις ασυναρτησιες που ειπες!!!!

    η απαντηση στο κοσμοιστορικο ερωτημα σου, ειναι "γιατι ετσι γουσταρει". αυτο ειναι ο θεμα; το γιατι μια ασχετη, παει με παντρεμενους;;;
    τι θα πει "τον κυνηγαει"; λαγος ειναι; αν δεν θελει αυτος να τον κυνηγαει, ας της το κοψει.
    η ιστορια σου μπαζει απο 1000 μεριες. δεν θα κατσω να αναλυσω.

    Περίμενα μια πιο λογική απάντηση και όχι γιατί έτσι της αρέσει, δεν μιλάμε για μια προσωπική της απόφαση στην ζωή της αλλά για εμπλοκή σε ζωές άλλων ανθρώπων με σκοπό να διαλύσει σπίτια με τρόπους και σχεδιασμούς που μέχρι και οι αρχές την παρακολουθούν ,και σαν αυτή την γυναίκα κυκλοφορούν χιλιάδες άλλες τέτοιες εκεί έξω . Το γιατί έτσι γουστάρει λοιπόν δεν υπάρχει γιατί έτσι γουστάρει και η κάθε γυναίκα του κάθε παντρεμένου να της ανοίξει το κεφάλι και θα έχει κάθε δίκιο από την στιγμή που αυτή κυνηγάει και ο άντρας της το έχει ξεκόψει για όλα υπάρχουν συνέπειες όταν μπλέκεσαι στις ζωές των άλλων .Δεν είναι όλες οι υποθέσεις μια αμφίδρομη κατάσταση ,μα και να ήταν στην αρχή δεν σημαίνει ότι κάποιος παντρεμένος θέλει να συνεχιστεί η επαφή αυτή εφόσον διακρίνει διαταραχές ψυχασθένειας . Τίποτα δεν είναι δεδομένο στις σχέσεις των ανθρώπων .

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 08-12-2020, 23:48
  2. Σεξουαλική Παρενόχληση
    By deletedmember15122017 in forum Κακοποίηση
    Replies: 55
    Last Post: 16-12-2017, 12:28
  3. Δε βγαζω ακρη..
    By boo in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 30
    Last Post: 13-08-2016, 12:18
  4. δεν βγαζω ακρη
    By magdalene in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 03-02-2016, 01:20
  5. σεξουαλική παρενόχληση ?
    By Renia29 in forum Κακοποίηση
    Replies: 10
    Last Post: 18-09-2010, 00:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •