απορια ?????
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    70

    απορια ?????

    απορια ????
    σασ εχει τυχη ποτε να σφιγγετε ασυνεσθητα το στομαχι σας ολη μερα ομως και μετα να αρχισει να σασ ποναει σαν να κανατε 200 κοιλιακους ?? τωρα με εχει πιασει και αυτο !! ρουφαω ολη μερα το στομαχι μου τοσο εντονα χωρις να το καταλαβενω σαν να παθενω κραμπα το αποτελεσμα ειναι να με ποναει συνεχεια και να τρελενωμε .μονο αυτο δεν ειχα παθει ...ελεος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    150
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ LOLA. ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΚΙ ΕΓΩ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΦΙΓΓΟΜΑΙ ΑΣΥΝΑΙΣΘΗΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΝΑΩ. ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ, ΠΧ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ. ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΣΦΙΓΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΟΥ

  3. #3
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    75
    Εσας σας εχει τυχει ποτε απο το πολυ το αγχος να νιωθετε τοσο χαλαρα τα ακρα σας, σε σημειο να μη τα αισθανεστε!γιατι εμενα μου τυχαινει αυτο!ΕΛΕΟΣ!!!

  4. #4
    Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    θεσσαλονικη..
    Posts
    41
    καλημερα σε ολους....αυτο με το στομαχι..το σφιξιμο εννοω ..το περναω τις τελευταιες μερες εντονα..εφτασα να φοβαμαι οτι θα προκαλεσω ελκος αν συνεχισω να φοβαμαι τοσο κ να με χτυπαει το αγχος μου στο στομαχι..ειναι η πιο εντονη σωματοποιηση του αγχους μου με τρελαινει!στην αρχη το αγχος μου αφορουσε καθε λογης αιτιες,τελευταια εστιαζεται στις αρρωστιες...με το που νιωθω καποιο πονο αρχιζω να σκεφτομαι τα χειροτερα ...πχ ποναει το ποδι μου κ το μυαλο μυο σε καρκινο των οστων...πρεπει να βγαλω απο το μυαλο μου ολες αυτες τις τρελες ιδεες γιατι ειναι φαυλος κυκλος...ο πονοσ γινεται σκεψεις κ αμεσως παραλυω απο τις κρισεις πανικου!ημουν σε αγωγη ενα χρονο κ δεν θελω να ξαναπεσω εκει...θελω μονιμως καποιον να με διαβεβαιωνει οτι ειμαι καλα κ να μου δινει εξηγησεις για τις εκαστοτε ενοχλησεις που νιωθω!τλεευταια οι πονοι στο σοτμαχι μου εχουν βαλει στο μυαλο οτι θα παθω σκωληκοειδιτιδα....ακουγετα ι απλη εγχειρηση αλλα δεν θελω να ξαναμπω χειρουργειο..εχω κανει παλιοτερα κ το αισθημα που μου εχει μεινει ηταν απελπισια κ μοναξια!κ μονο η αισθηση οτι θα μπω νοσοκομειο κ θα πρεπει να μεινω σε ενα κρεβατι με ορους στα χερια κ ακινητη με τρελαινει....στις κρισεις μου παιζει σημαντικο ρολο να μπορω να κινουμαι..να μπορω να φυγω απο την κατασταση στην οποια ειμαι..αυτο σημαινει οτι καποιες μερες καθηλωμενη σε ενα κρεβατι μου φιανονται βουνο!ειναι γελοιο νΑ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΘΑ ΒΡΕΘΩ ΣΕ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ (ειμαι γυναικα κ αρα λογικα θα γεννησω καποια στιγμη( κ πρεπει να σταματησει να ειναι τοσο παραλυτικο το ολο σκηνικο...θελω να ξανανιωσω δυνατη κ σφαλης.....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Aθηνα
    Posts
    1,334
    Μην σας φαίνεται περίεργο ο καθένας έχει τα δικά του συμπτώματα εγώ πριν υποτροπιάσω πονούσαν τα πόδια μου και δεν μπορούσα ειδικά να κατέβω τις σκάλες με το ζόρι περπατούσα.Κράτησε 3 μήνες και ξαφνικά μου πέρασε,Οσο για τα δόντια πολλοί λόγω άγχους σφίγγουν τα δόντια τους ή τα τρίζουν όταν κοιμούνται γι\'αυτό υπάρχουν ειδικά μασελάκια που τα φοράς όταν κοιμάσαι.Πολλοί έχουν πονοκεφάλους και δεν ξέρουν που οφείλονται ή πόνους στην γνάθο και με το μασελάκι το οποίο είναι διακριτικό και κουμπώνει στα δόντια ηρεμούν.

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    70
    stres εχεις δικιο απο το σφιξιμο ποναει ολη μου η σπονδυλικη στηλη και τα διαφραγματα γυρο γυρο απο το στομαχι μου ελεεινο !!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    194
    Originally posted by stress
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ LOLA. ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΩ ΚΙ ΕΓΩ, ΔΗΛΑΔΗ ΣΦΙΓΓΟΜΑΙ ΑΣΥΝΑΙΣΘΗΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΠΟΝΑΩ. ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΙ, ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΡΗ ΤΟΥ ΣΩΜΑΤΟΣ, ΠΧ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΟ ΝΙΩΘΩ ΣΤΟΝ ΑΥΧΕΝΑ. ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΡΑΤΗΡΩ ΟΤΙ ΣΦΙΓΓΩ ΚΑΙ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΜΟΥ
    Kαι εγω σαν να ρουφαω στο στομαχι μου και σφιγγω τα δοντια μου ...
    Ειδικα οταν παει να με πιασει ποιο εντονο αγχος το σφιξιμο των δοντιων το καταλαβαινω .
    Επισης εχω και μια χρονια ενοχληση στο στομαχι ..
    Δεν χρειαζεται βεβαια να αναφερω τα πονακια σε διαφορα σημεια του σωματος ειδικα ψηλα στον θωρακα κ στο κατω μερος των πλευρων οι οποιοι φυσικα γινονται ποιο αντιληπτοι οταν πιεζω αυτα τα σημεια και συνηθως περνουν μετα απο λιγα λεπτα.
    Τελευταιους αφηνω τους \"ηλεκτρικους\" πονους , που τους εχω περισσοτερο στην πλατη ..
    Γενικα η πλατη μου εδω και καιρο ειναι πολυ σφιγμενη και πολλες φορες αισθανομαι σφιγμενο και τον αυχενα..

    Αυτααα..και μπορει να ξεχνω κ κατι

    Ξεκινησα ομως και κανω διαδρομο 3-5 χλμ /καφε φορα , 5 φορες την εβδομαδα , γιατι λογω του αγχους εχω παραμελησει πολυ τον εαυτο μου και στο τελος θα παθω πραγματικες παθησεις απο την ελειψη ασκησης ..
    ας ελπισουμε οτι θα βοηθησει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    194
    Originally posted by .lola.
    stres εχεις δικιο απο το σφιξιμο ποναει ολη μου η σπονδυλικη στηλη και τα διαφραγματα γυρο γυρο απο το στομαχι μου ελεεινο !!!!
    αυτα τα διαφραγματα ,αλλα και αλλοι πονοι στομαχιου -κοιλιας που λες με πονουν κ εμενα και εκανα υπερηχο ανω κατω κοιλιας και ενα καρο αιματολογικες εξετασεις που μου εδωσε ο γαστρεντερολογος , αλλα ημουν 100% ΟΚ ...


    Στο προηγουμενο μυνημα μου ξεχασα να αναφερω και το εδω και 10 μηνες \"σφυριγμα\" που ακουω σαν να ερχεται απο το αριστερο μερος του εγκεφαλου ...

    Και γενικως εχω προσεξει οτι οι περισοτερες ενοχλησεις , π.χ πλατης τις νοιωθω στο αριστερο μερος !!!! τι λετε να σημαινει αυτο ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •