έχω συνέχεια έκτακτες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728

    έχω συνέχεια έκτακτες

    καλησπέρα και πάλι. έχουν ξεκινήσει πάλι οι πολλές έκτακτες. παίρνω κάθε μέρα εδώ και μια εβδομάδα ένα χάπι κάθε πρωί για το στομάχι το νεξιουμ και οκ με βοηθάει δεν λέω αλλά για λίγες μέρες και μετά συνηθίζει ο οργανισμός?δεν ξέρω αρχίζουν πάλι έκτακτες. βέβαια για να είμαι δίκαιη οι πιο πολλές ξεκινούν μόλις φάω. δεν ξέρω τι να κάνω. έχω και περίοδο τώρα περνάω και περίεργη φάση γενικά δεν ξέρω αλλά και πάλι έκτακτες όλη μέρα? και πιο πολλές κάθε απόγευμα μετά το φαγητό μου. λέω να πάω πάλι σε γαστρεντερολογο. υποφέρω αλήθεια. παλιό έκτακτες δεν σας αντέχω άλλο. αρχίζω πάλι να πέφτω πολύ ψυχολογικά

  2. #2
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    καλησπέρα και πάλι. έχουν ξεκινήσει πάλι οι πολλές έκτακτες. παίρνω κάθε μέρα εδώ και μια εβδομάδα ένα χάπι κάθε πρωί για το στομάχι το νεξιουμ και οκ με βοηθάει δεν λέω αλλά για λίγες μέρες και μετά συνηθίζει ο οργανισμός?δεν ξέρω αρχίζουν πάλι έκτακτες. βέβαια για να είμαι δίκαιη οι πιο πολλές ξεκινούν μόλις φάω. δεν ξέρω τι να κάνω. έχω και περίοδο τώρα περνάω και περίεργη φάση γενικά δεν ξέρω αλλά και πάλι έκτακτες όλη μέρα? και πιο πολλές κάθε απόγευμα μετά το φαγητό μου. λέω να πάω πάλι σε γαστρεντερολογο. υποφέρω αλήθεια. παλιό έκτακτες δεν σας αντέχω άλλο. αρχίζω πάλι να πέφτω πολύ ψυχολογικά
    Αμα δεν ειναι κολπικη μαρμαρυγη δεν ειναι σοβαρο ολοι εχουμε εκτακτες εγω πολλα χρονια εχω εκτακτες οταν στεκομαι ορθιος και φτανουν και 130 οι παλμοι και εχω συνοδο ζαλαδες τασεις λυποθυμιας ακραια κοπωση και εγκεφαλικη ομιχλη τι να κανω εχω συνηθισει και δεν παιρνω χημεια εκανα υπερηχογραφημα καρδιογραφημα προς το παρον ολα καλα απλα δεν δινω σημασια και συνεχιζω την ζωη μου.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Quote Originally Posted by Elli19899 View Post
    καλησπέρα και πάλι. έχουν ξεκινήσει πάλι οι πολλές έκτακτες. παίρνω κάθε μέρα εδώ και μια εβδομάδα ένα χάπι κάθε πρωί για το στομάχι το νεξιουμ και οκ με βοηθάει δεν λέω αλλά για λίγες μέρες και μετά συνηθίζει ο οργανισμός?δεν ξέρω αρχίζουν πάλι έκτακτες. βέβαια για να είμαι δίκαιη οι πιο πολλές ξεκινούν μόλις φάω. δεν ξέρω τι να κάνω. έχω και περίοδο τώρα περνάω και περίεργη φάση γενικά δεν ξέρω αλλά και πάλι έκτακτες όλη μέρα? και πιο πολλές κάθε απόγευμα μετά το φαγητό μου. λέω να πάω πάλι σε γαστρεντερολογο. υποφέρω αλήθεια. παλιό έκτακτες δεν σας αντέχω άλλο. αρχίζω πάλι να πέφτω πολύ ψυχολογικά
    Καλησπέρα και απο εμένα.μέχρι και τον σεπτέμβρη είχα 1 εκακτη την εβδομαδα.μετα κολλησα 2η φορα κορονοιο και μετα απο 25 ημέρες ξεκινησα να εχω καθε μερα εκτακτες.συνολικα εδω και 2 μηνες εχω καθε μερα.το μυαλο παει οτι ειναι παρενεργεια της αρρωστιας αλλα παλι να τρεχω στους καρδιολογους???πριν 9 μηνες ειχα ξαναπαει και ητανε εκτακτες συστολες ανευ σημασιας.καθε συμβουλη δεκτη!!

  4. #4
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by trelameni View Post
    Καλησπέρα και απο εμένα.μέχρι και τον σεπτέμβρη είχα 1 εκακτη την εβδομαδα.μετα κολλησα 2η φορα κορονοιο και μετα απο 25 ημέρες ξεκινησα να εχω καθε μερα εκτακτες.συνολικα εδω και 2 μηνες εχω καθε μερα.το μυαλο παει οτι ειναι παρενεργεια της αρρωστιας αλλα παλι να τρεχω στους καρδιολογους???πριν 9 μηνες ειχα ξαναπαει και ητανε εκτακτες συστολες ανευ σημασιας.καθε συμβουλη δεκτη!!
    το πιο σιγουρο ειναι να ειναι παρενεργεια του κορονοιου.πολλοι που περνουν τον κορονοιο εχουν ταχυκαρδιες και μπορει να το παθουν ειτε την δευτερη φρα που νοσουν ειτε την τριτη.καθε φορα που κολλας παιζεις τζοκερ με τις πιθανοτητες να εμφανισεις κουσουρι απο αυτον τον ιο.τι να λεμε τωρα τα επομενα χρονια θα ειναι πολλοι με προβληματα υγειας σαν αποτελεσμα της μολυνσης.αμα σε παρηγορει εχω και γω ταχυκαρδιες συγκεγκριμενα pots που το κανει σε μεγαλο βαθμο και ο κορονοιος θετικο τεστ δεν εχω δεν ειμαι στα κρουσματα της χωρας γιατι συνολικα εχω κανει τεστ στα 3 χρονια πανδημια λιγοτερες απο 10 φορες τωρα αν κολλησα και ημουν ασυμπτωματικος δεν ξερω παντως ουτε εμβολια εχω κανει.απλα οταν κολλησε ενα οικειο μου προσωπο τοτε παρατηρησα οτ χειροτερεψαν οι εκτακτες δεν ειχα συμπτωματα και ουτε εκανα τεστ τωρα αν με κολλησε γιατι ειμαι στο ιδιο σπιτι δεν θα το μαθω ποτε μιας και δεν εκανα τεστ αλλα ουτε ειχα συμπτωματα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Καλησπέρα και καλή χρόνια σε όλους!!Καλο είναι όταν κάποιος θέτει ένα θέμα, έναν προβληματισμό μην τον αγχώνουμε περισσότερο με τα δικά μας ή με υποθέσεις. Βλέπω αναφορά σε κολπική μαρμαρυγή ενώ η θεματοθετρια είναι νεότατη. Δεν είναι κανείς μας γιατρός για να λέμε με σιγουριά ότι οι περισσότεροι που νοσήσαν με κοβιντ θα έχουν θέματα υγείας τα επομενα χρόνια. Μην πανικοβάλετε τον κόσμο χωρίς λόγο!Και ιδίως όσους από εμάς έχουν άρρωστο φοβία.

    Έλλη μου επειδή και εγώ έχω θέματα με στομάχι, μόλις φάω κάτι βαρύ ή γλυκό ή πιο καφέ αρχίζουν οι έκτακτες. Μιλά με τον γαστρεντερολόγο μήπως σου αλλάξει κάποιο χάπι για το στομάχι. Μην φοβάσαι, να έχεις θετική σκέψη!

  6. #6
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Καλησπέρα και καλή χρόνια σε όλους!!Καλο είναι όταν κάποιος θέτει ένα θέμα, έναν προβληματισμό μην τον αγχώνουμε περισσότερο με τα δικά μας ή με υποθέσεις. Βλέπω αναφορά σε κολπική μαρμαρυγή ενώ η θεματοθετρια είναι νεότατη. Δεν είναι κανείς μας γιατρός για να λέμε με σιγουριά ότι οι περισσότεροι που νοσήσαν με κοβιντ θα έχουν θέματα υγείας τα επομενα χρόνια. Μην πανικοβάλετε τον κόσμο χωρίς λόγο!Και ιδίως όσους από εμάς έχουν άρρωστο φοβία.

    Έλλη μου επειδή και εγώ έχω θέματα με στομάχι, μόλις φάω κάτι βαρύ ή γλυκό ή πιο καφέ αρχίζουν οι έκτακτες. Μιλά με τον γαστρεντερολόγο μήπως σου αλλάξει κάποιο χάπι για το στομάχι. Μην φοβάσαι, να έχεις θετική σκέψη!
    δεν ηθελα να την αγχωσω ξερω οτι η κολπικη μαρμαρυγη ειναι σε μεγαλες ηλικιες απλα δεν το διατυπωσα σωστα εφοσον δεν ειναι αυτο που δεν ειναι δεν χρειαζεται να φοβασαι.ταχυκαρδιες εχεις ολος ο κοσμος αν εκανε υπερηχο καρδιογραφημα και ειναι οκ δεν χρειαζεται να φοβαται αυτο ηθελα να πω

  7. #7
    xaka10
    Guest
    και με το κοβιντ ολοι λενε οτι καθε φορα που κολλας αυξανεται η πιθανοτητα για long covid το λενε οι ειδησεις το λενε τα αρθρα.φυσικα και δεν ισχυει για ολους αλλιως θα ημασταν ολοι ανικανοι να εργαστουμε λογω του long covid αλλα για να δουλευουν τοσοι σημαινει οτι σε αρκετους δεν τους αφησε προβλημα

  8. #8
    xaka10
    Guest
    οταν ομως διαβαζεις αξιοπιστα σαιτ απο αμερικανους επιστημονες που εχουν βγαλει τοσα φαρμακα στον κοσμο και εχουν σωσει αμετρητες ζωες οπως το αρθρο το παρακατω που λεει για τις επιπτωσεις των πολλαπλων μολυνσεων απο τον κορονοιο το να κλεινεις τα ματια σου και να λες οτι ειναι μυθος ειναι καπως επικινδυνο πρεπει να προσεχεις να φορας μασκα και να ενισχυεις το ανοσοποιητικο σου.δεν λεω κατι παραπανω απο αυτο που λενε ολα τα αρθρα https://time.com/6232103/covid-19-reinfections-effects/

  9. #9
    xaka10
    Guest
    αλλα ενταξει αμα αγχωνω κοσμο δεν ξαναγραφω στην ενοτητα αγχος πανω σε ιατρικα θεματα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    μην ανησυχείτε παιδιά ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και δεν με αγχώνει κανείς παραπάνω απο ότι εγώ τον εαυτό μου. έτσι κι αλλιώς μόνο άσχημα ακούμε γύρω μας. τι να πω. υπομονή σε όλους. σε άλλα νέα έπαθα κάτι που δεν έχω ξαναπαθει. ξύπνησα στον υπνο μου με πόνο στο καρδιά. δεν ξέρω από τι ήταν κράτησε νομίζω ελάχιστα σαν νευροπονος? ήμουν σε υπνο και δεν κατάλαβα και πολλά άλλα το θυμάμαι. από όταν άρχισα να παθαίνω κρίση πανικού στον υπνο προσπάθησα να καταβαλω προσπάθεια να καταλαβαίνω τι μου γίνεται όταν παθαίνω κάτι στον υπνο και θυμάμαι ότι πανικοβληθηκα άλλα ο πόνος ήταν τοπικός και τον ένιωσα να νευροπονο άλλα λόγω του ότι ήταν στη καρδιά καταλαβενετε τι έχω πάθει. δεν ξέρω τι να κάνω.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    271
    Και εγω είμαι σε απόγνωση!!!οι έκτακτες είναι καθημερινές και δεν ξέρω τι να κάνω!!!η δεύτερη νόσηση απο τον κόβιντ με σακάτεψε λόγω των συστολών που επανήλθαν.θα πάω αύριο στη παθολόγο να μου γράψει τροπονίνη γιατί αλλιώς θα σαλτάρω!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    412
    Quote Originally Posted by trelameni View Post
    Και εγω είμαι σε απόγνωση!!!οι έκτακτες είναι καθημερινές και δεν ξέρω τι να κάνω!!!η δεύτερη νόσηση απο τον κόβιντ με σακάτεψε λόγω των συστολών που επανήλθαν.θα πάω αύριο στη παθολόγο να μου γράψει τροπονίνη γιατί αλλιώς θα σαλτάρω!!!
    Τι κάνει η τροπονινη;

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    728
    και εγώ συνεχίζω να έχω έκτακτες και προσπαθώ να το παλέψω όπως και όσο μπορώ. Ο γιατρός τι σου είπε?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by viviann View Post
    Τι κάνει η τροπονινη;
    Αν είναι αυξημένη δείχνει ότι ίσως έχεις θέμα με την καρδιά (πολύ μπακαλιστικα στο λέω)

  15. #15
    Καλημέρα σε όλους , πριν 2
    Μέρες ξύπνησα από τις έκτακτες, πρώτη φορά που μου κράτησαν 2 μέρες ασταμάτητα κάθε 5 με 10
    Λεπτά από μια μέχρι και 3…φοβήθηκα πολύ ,με έριξε όλο αυτό και ούτε για δουλειά δεν πήγα ! Σήμερα είμαι κάπως καλύτερα προς το παρόν …δεν τις αντέχω άλλο … είχα κάπως ηρεμήσει 2 μήνες …

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Νυστάζω συνέχεια
    By Άγνωστη in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 72
    Last Post: 06-01-2022, 12:29
  2. Συνέχεια και νέα..
    By Delmem2802a in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 08-02-2019, 15:31
  3. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 08:26
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 22:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •