? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 114

Thread: ?

  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ΤΙΣ ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ ΘΕΛΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΚΡΟΥ ΚΑΙ ΣΤΗ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ.ΠΟΥ ΝΑ ΔΩ ΤΙΣ ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ ΑΥΤΕΣ?ΔΗΛΑΔΗ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΛΕΝΕ ΣΤΟ ΜΑΚΙΓΙΑΖ ΚΑΙ ΣΤΑ ΧΡΩΜΑΤΟΠΩΛΕΙΑ.ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ.ΑΥΤΟ ΘΕΛΩ ΩΣ ΤΟ ΠΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΩΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ .ΔΕ ΜΙΛΑΜΕ ΤΣΑΜΠΑ ΑΠΛΩς ΞΕΡΩ ΘΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΟΥΝ ΜΕΧΡΙ ΜΠΕΖ -ΚΙΤΡΙΝΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΣ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΣΤΟ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΔΕ ΘΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΟΥΝ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΣ 2 ΑΠΟΧΡΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΚΙΤΡΙΝΟ!!!!!!

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΚΡΙΝΟ ΕΓΩ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ Η ΕΣΤΩ ΠΙΟ ΑΝΟΙΧΤΟ.Αλλα ολοι ειναι βλακες δε ξερουν τα χρωματα.Φυσικα και εχεις δικιο.Σευχαριστω να σαι παντα καλα που με βοηθησες και συγγνωμη που σε επρηξα αλλα οι διαφορες του σωστου χρωματος που μου δειχνεις με αυτα που βλεπω και ξερω απο την αισθητικη ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.Γιαυτο μπερδευτηκα.Σευχαριστω που ησουν διπλα μου μεσα απο τη καρδια μου.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    οκκκκκκκκκ αφου συμφωνησαμε στα περι εκρου,
    εκλεισε το θεμα....

    Μην αμελησεις ομως το θεμα να μιλησεις με καποιον ειδικο,
    φανταζομαι ηδη να εχεις κανει τις σχετικες επαφες.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    krino μου, το χρώμα γράφεται ecru και αυτό στο οποίο συνήθως αναφερόμαστε είναι αυτό :


    http://www.colourlovers.com/img/F8EBD5/228/207/ecru.png


    Υπάρχουν διάφορες αποχρώσεις του και μπορείτε να τις δείτε εδώ --->

    http://tx4.us/nbs/nbs-e.htm

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Απο οτι καταλαβα afrula καποιος σου ειπε κατι για χρωμα εκρου,οτι εχεις χρωμα εκρου?
    Βλεπεις πως εχει μπερδευτει ενα ολοκληρο φορουμ για να βρει πως ειναι ακριβως το χρωμα εκρου και εχει επιστρατευτει το internet?
    Πιστευεις οτι αυτος που σου το ειπε ειχε στο μυαλο του το συγκεκριμενο χρωμα που δειχνουμε ή οιτ ολα ειναι υποκειμενικα ακομα και για κατι τοσο απλο οσο το χρωμα?
    Ποιος ξερει ποια αποχρωση στο μυαλο του ειχε αυτος...και αν ειναι και αντρας που δεν ξερει κσι πολλα απο τις \"περιεργες\" ονομασιες χρωματων που χρησιμοποιυν οι γυναικες χαιρετισματα.
    Ελπιζω το ποστ αυτο να σου δωσει τροφη για σκεψη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by keep_walking
    Απο οτι καταλαβα afrula καποιος σου ειπε κατι για χρωμα εκρου,οτι εχεις χρωμα εκρου?
    Βλεπεις πως εχει μπερδευτει ενα ολοκληρο φορουμ για να βρει πως ειναι ακριβως το χρωμα εκρου και εχει επιστρατευτει το internet?
    Πιστευεις οτι αυτος που σου το ειπε ειχε στο μυαλο του το συγκεκριμενο χρωμα που δειχνουμε ή οιτ ολα ειναι υποκειμενικα ακομα και για κατι τοσο απλο οσο το χρωμα?
    Ποιος ξερει ποια αποχρωση στο μυαλο του ειχε αυτος...και αν ειναι και αντρας που δεν ξερει κσι πολλα απο τις \"περιεργες\" ονομασιες χρωματων που χρησιμοποιυν οι γυναικες χαιρετισματα.
    Ελπιζω το ποστ αυτο να σου δωσει τροφη για σκεψη.

    Συμφωνω απολυτα με τον keep. Βρισκω πολυ ευστοχα τα λογια αυτα. Ακομα κ για κατι τοσο απλο, δεδομενο κ \"αδιαμφισβήτητο\" υπάρχει διαφορετικη οπτικη. Νομιζω πώς ειναι μια ευκαιρια να δεις πώς εχουμε το δικαιωμα να διαφωνουμε, να βλεπουμε διαφορετικα...:)

    Να εισαι καλα!
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    θελω να πω κατι ..ας μου επιτρεψετε οι ειδικοι οι πασχοντες και ολοι οι υπολοιποι εδω. και ας γινω η κακια της ιστοριας .ξερω μαλλον θα θυμωσει η αφρουλα αλλα ας ειναι
    :cool:

    καθε τρεις και λιγο βρε κοπελα μου καλη ενα καινουργιο ποστ.μια καινουργια απορια.μια το κοκινο μετα το ασπρο τωρα το εκρου μετα δεν ξερω και γω ποιο χρωμα
    αντε και απαντησε τωρα ο κρινος τι στο καλο χρωμα ειναι το εκρου. πριν το ρολο του σωτηρα ειχε η γουιρντ πιο πριν καποιος αλλος μετα καποιος αλλος
    το ΘΕΜΑ ειναι κοπελα μου να βρεις βοηθεια απο ΕΙΔΙΚΟ.οποτοε σου μιλαμε γι αυτο ειτε αλλαζεις θεμα ειτε υπεκφευγεις.εμεις και να σου απαντησουμε στις αποριες σου και να σε βρισουμε που λεει ο λογος-που δεν παιζει τετοιο ενδεχομενο αλλα ας το υποθεσουμε κι αυτο-ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ.πρεπει να δεις ΕΙΔΙΚΟ.οσο το αναβαλεις εσυ ταλαιπωρεισαι.

    αυτα απο εμενα
    Dum spiro spero (?)

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    πανικουλα αυτο ειναι μπεζ δεν ειναι εκρου και λογικα με το χρωμα το αλλο ταυτιζομαι εγω αλλα ειδα και αλλου το κιτρινο .ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΤΗΝ ΙΔΕΑ ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ Η ΕΠΙΔΕΡΜΙΔΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ.Ελαφρυ μπεζακι ?Συμφωνω με τη κοπελια αλλα εδω τουλαχιστον ανακουφιζομαι γιατι με βοηθουν τα παιδια.Ο ψυχολογος ερχεται απο Σεπτεμβρη και ο ψυχιατρος λεει τα λογικα που λεμε ολοι παρε ενα αντιψυχωσικο οχι ευχαριστω φυτο δε γινομαι.Το δοκιμασα και εγινα ζομπι για 10 μερες.Το χρωμα του ανθρωπου μπεζ ειναι σε διαφορετικες αποχρωσεις.Η οχι.Βοηθηστε αν ξερετε ,σας παρακαλω.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    helena παω σε ειδικο .Ψυχολογο εχω αρχισει2 μηνες.Τωρα αν σε κουραζω μπορεις να μη τα βλεπεις.Εγω νιωθω καλα και δεν δενω κανενα απο το λαιμο να μου απαντησει.Εγω εχω τα χρωματα.Εσεις εχετε το αγχος και δεν αισθανεστε καλα.Οι υπολοιποι δε πανε σε ειδικο?ΜΑΣ ΘΙΓΕΙΣ ΟΛΟΥΣ .

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ονομασουμε το χρωμα της επιδερμιδας μας?ανοιχτοχρωμο μεσαιο και σκουρο ναι αλλα τι χρωμα?Της λευκης φυλης εννοω!!ΜΠΕΖ???Οι σκουροι αντε ναι οι ανοιχτοι τι λες πολυ ανοιχτο μπεζ?Το χετε σκεφτει αυτο?Ποιος ξερει να με βοηθησει?ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΧΩ ΚΛΕΙΣΤΕΙ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΚΛΑΙΩ ΜΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΙΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΚΟΛΑΣΗ.ΓΙΑΤΡΟΙ ΑΦΑΝΤΟΙ.:(

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    εδώ μάλλον
    Posts
    137
    Το χρώμα της επιδερμίδας ανθρώπων που ανήκουν στη λευκή φυλή δεν είναι ένα συγκεκριμένο.
    Είναι πολλοί διαφορετικοί τόνοι σε μεγάλη μάλιστα γκάμα, από το πιό ανοιχτό (κατάλευκο) μέχρι το πιο σκούρο (σχεδόν μιγαδικό).
    Δεν υπάρχει στάνταρ χρώμα.
    Αρα δεν μπορούμε και να το ονομάσουμε.
    Εξαρτάται από τα κύτταρα της επιδερμίδας, το πάχος της επιδερμίδας, τα επίπεδα της μελανίνης και άλλων πολλών παραγόντων.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    696
    διάβασα το θέμα σου αρκετές φορές ήμουν σε σκέψη....
    τί σε βασανίζει καλή μου κοπέλα τόσο πολύ ένα απλό χρώμα;
    γιατί καρφώθηκε στο μυαλό σου αυτή η απορία;
    έγινε κάτι συγκεκριμένο ή έτσι ξεκάρφωτα σου ήρθε;
    έχει να κάνει με την δική σου επιδερμίδα;
    όλοι οι άνθρωποι δεν έχουν το ίδιο χρώμα επιδερμίδας άλλοι είναι μελαχρινοί άλλοι πιο ανοιχτόχρωμοι....
    προσδιορισμένο χρώμα δεν υπάρχει για κανέναν.....
    λέω εγώ τώρα αν κατάλαβα και καλά βέβαια....

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟ ΜΠΕΖ?ΚΑΤΑΛΕΥΚΟ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.ΑΝΤΕ ΠΕΣ ΤΟ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑΛΕΥΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΑΜΒΑΚΙ.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    1,197
    TC NAI συμφωνω αλλα ποιο χρωμα ειναι το πρασινο το κοκκινο το ασπρο η ΤΟ ΜΠΕΖ?ΑΥΤΟ ΕΝΝΟΩ.ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΣΤΟ ΑΝΟΙΧΤΟΧΡΩΜΗ ΝΟ2 .ΜΟΥ ΚΟΛΛΗΣΕ ΤΩΡΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΜΠΕΖ ΛΙΤΣΑ ΜΟΥ.ΕΣΕΙΣ ΟΛΟΙ ΤΙ ΕΙΣΤΕ?

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •