Γνώμη ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    19

    Γνώμη ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΟ

    Καλησπερα σας,
    Χρειάζομαι την γνώμη σας , και αν υπάρχει κάποιος ειδικός γυναικολόγος καλώς να μου πει την άποψη του.
    Είμαι 28 χρόνων , δεν είχα ποτε καμία φορά γυναικολογικό πρόβλημα , δεν έχω μείνει έγκυος ποτε , δεν είχα αστάθειας ούτε προβλήματα σε περίοδο, η μήτρα μου πάντα καλή, υπέρηχος και τεστ παπ πάντα καθαρά, σύντροφοι συνολικά 2. Ο πρώτος με προφύλαξη ο δεύτερος στα 5χρ σχέσης τώρα ελεύθερα.
    Τον Σεπτέμβριο λοιπόν, ένα χρόνο για την εξέταση του τεστ παπ όπου μόνο τότε επισκέπτομαι την γυναικολόγο μου , στην εξέταση μου βρήκε παρά μα παρά πολύ κόκκινο τράχηλο και με έδωσε θεραπεία με υποθετα για 10 μέρες όπου και ακολούθησα. Το τεστ παπ μου βγήκε καθαρό. Εφόσον τελείωσε η θεραπεία τελη Οκτωβρη επισκέφτηκα την γυναικολόγο για επιβεβαίωση ότι όλα πηγαν καλά και έτσι και έγινε. Μου ειπε είσαι εντάξει είσαι καθαρή.
    Τώρα θα σας πω το πρόβλημα μου…
    30 Νοεμβρίου μου τελείωσε η περίοδος και στις 11 Δεκεμβρίου , μετά από 3 εβδομάδες αποχή από το σεξ με τον σύντροφο μου πήγαμε να έρθουμε σε επαφή , με τη διείσδυση λοιπόν ξαφνικά γεμίσαμε παντού αίματα…. Τρόμαξα και την επόμενη μέρα μίλησα με την γυναικολόγο μ που με είπε δεν είναι κάτι .. ίσως να είναι τραύμα από το σεξ… την επόμενη μέρα είχα ακόμη αίματα … σήμερα στις 15/12 που σας γράφω δεν έχω αίμα όμως νιώθω τον τράχηλο ή την μήτρα δεν ξέρω που ακριβώς είναι ο πόνος αλλά νιώθω έναν πόνο .. απλά έχω φοβηθεί πολύ.
    Δεν παίρνω αγωγές , χάπια , δεν έχω προβλήματα υγείας , ίσως ψυχολογικά να είμαι λίγο κάπως καιρό τώρα όμως πολύ παράξενη η περίπτωση … δεν ξέρω τι πρόβλημα απέκτησα στα γυναικολογικά μ όμως φοβάμαι για πολύποδες, για καρκίνους και τέτοια….

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Υπάρχουν ειδικά φόρουμ που σού απαντάνε γιατροί κάθε ειδικότητας. Εδώ δε νομίζω να υπάρχει γυναικολόγος.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Gigi93 View Post
    Καλησπερα σας,
    Χρειάζομαι την γνώμη σας , και αν υπάρχει κάποιος ειδικός γυναικολόγος καλώς να μου πει την άποψη του.
    Είμαι 28 χρόνων , δεν είχα ποτε καμία φορά γυναικολογικό πρόβλημα , δεν έχω μείνει έγκυος ποτε , δεν είχα αστάθειας ούτε προβλήματα σε περίοδο, η μήτρα μου πάντα καλή, υπέρηχος και τεστ παπ πάντα καθαρά, σύντροφοι συνολικά 2. Ο πρώτος με προφύλαξη ο δεύτερος στα 5χρ σχέσης τώρα ελεύθερα.
    Τον Σεπτέμβριο λοιπόν, ένα χρόνο για την εξέταση του τεστ παπ όπου μόνο τότε επισκέπτομαι την γυναικολόγο μου , στην εξέταση μου βρήκε παρά μα παρά πολύ κόκκινο τράχηλο και με έδωσε θεραπεία με υποθετα για 10 μέρες όπου και ακολούθησα. Το τεστ παπ μου βγήκε καθαρό. Εφόσον τελείωσε η θεραπεία τελη Οκτωβρη επισκέφτηκα την γυναικολόγο για επιβεβαίωση ότι όλα πηγαν καλά και έτσι και έγινε. Μου ειπε είσαι εντάξει είσαι καθαρή.
    Τώρα θα σας πω το πρόβλημα μου…
    30 Νοεμβρίου μου τελείωσε η περίοδος και στις 11 Δεκεμβρίου , μετά από 3 εβδομάδες αποχή από το σεξ με τον σύντροφο μου πήγαμε να έρθουμε σε επαφή , με τη διείσδυση λοιπόν ξαφνικά γεμίσαμε παντού αίματα…. Τρόμαξα και την επόμενη μέρα μίλησα με την γυναικολόγο μ που με είπε δεν είναι κάτι .. ίσως να είναι τραύμα από το σεξ… την επόμενη μέρα είχα ακόμη αίματα … σήμερα στις 15/12 που σας γράφω δεν έχω αίμα όμως νιώθω τον τράχηλο ή την μήτρα δεν ξέρω που ακριβώς είναι ο πόνος αλλά νιώθω έναν πόνο .. απλά έχω φοβηθεί πολύ.
    Δεν παίρνω αγωγές , χάπια , δεν έχω προβλήματα υγείας , ίσως ψυχολογικά να είμαι λίγο κάπως καιρό τώρα όμως πολύ παράξενη η περίπτωση … δεν ξέρω τι πρόβλημα απέκτησα στα γυναικολογικά μ όμως φοβάμαι για πολύποδες, για καρκίνους και τέτοια….
    εφοσον ειναι καθαρες οι εξετασεις σου, μην φοβασαι τπτ και ακου την γυναικολογο σου. αυτα που φοβασαι, φαινονται στον υπερηχο, ο δε καρκινος, δεν ξεκιναει με αιμοραγιες...
    ειναι σιγουρα απο το σεξ. ειτε καποιος μικροτραυματισμος, ειτε ο υμενας που θεωρουσες εσυ οτι ειχε σπασει την πρωτη φορα, εσπασε τωρα, (ναι, συμβαινει κι αυτο), η δεν εσπασε τωρα, αλλα σχιστηκε ακομα λιγο γιατι δεν ειχε σχιστει εντελως.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Μίλησες τηλεφωνικά ή σε ειδε; Καλό θα ήταν να πας να σε δει ένας γιατρός αν αιμορραγεις. Εκτός κι αν έγινε πολύ ατσουμπαλη διείσδυση.
    Όσο για το ελεύθερο σεξ, έβαλες το σύντροφό σου να κάνει εξετάσεις ή θεωρησατε πως μετά από πέντε χρόνια κοινου βίου, το πουλί του ξαφνικά έλαβε τη φώτιση του Αγίου πνεύματος και καθαριστηκε από προηγούμενες επαφές; Στο λέω γιατί οι περισσότεροι άνδρες δεν κάνουν συχνά επισκέψεις σε ουρολογους/ανδρολογους , όσο οι γυναίκες σε γυναικολογους, και επειδή τα αφροδισια δεν έχουν παντα συμπτώματα, θεωρούν ότι είναι υγιεις. Κατά τη γνώμη μου καλό είναι να κάνει και αυτός εξετασεις.
    Συγνώμη αν ακούγομαι ειρωνικος, αλλά στα επείγοντα όλα αυτά τα χρόνια είχα βαρεθεί να βλέπω κοπελίτσες με μαντραχαλους που έρχονταν λόγω "τσουξιματος" ουρολοιμωξης από ελεύθερο σεξ.
    Last edited by Skiouros8; 15-12-2022 at 09:56.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    σκιουρε, καλα αυτα που λες, αλλα δεν ε χουν σχεση με την αιμοραγια οι πιθανες λοιμωξεις απο τον συντροφο. αυτες τις τσεκαρει με εξετασεις που λεει οτι ηδη εχει κανει.

Similar Threads

  1. φοβος για γυναικολογικο προβλημα
    By chryssa990 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 03-11-2020, 10:35
  2. ΜΙΑ ΓΝΩΜΗ
    By Δημήτρης1996 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 29-08-2020, 20:16
  3. !!!!Γνώμη!!!!
    By Sofsof21 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 29-08-2020, 11:40
  4. Την γνωμη σας
    By Lupo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 20-03-2019, 22:05
  5. Μια γνώμη
    By Eve1979 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 34
    Last Post: 29-04-2012, 21:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •