Βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2

Thread: Βοήθεια

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788

    Βοήθεια

    Σορυ αλλά έχω νεο πρόβλημα: μιλάω με μια κοπέλα (όχι ερωτικά, έχει γκομενο όπως όλες οι κοπέλες μεταξυ 18-35) για τα αδέσποτα, είναι από το χωριό, μιλάμε κάθε μέρα κ ειχε την ιδέα να συμμετέχουμε σε ένα μπαζαρ αυτό το Σάββατο στην πλατεία του χωριού.
    Εκείνη κάθισε και έφτιαξε ένα σωρό πράγματα, εγώ δεν έφτιαξα τίποτα. Της είπα ότι δεν ξερω (όντως δεν ξερω) και ότι θα φέρω βιβλία που μπορούμε να βάλουμε επίσης στον πάγκο. Της πρότεινα να της δώσω τα μισά λεφτά από όσα ξόδεψε για τα υλικά, αλλά δεν δέχτηκε. Υποτίθεται ότι θα μοιράσουμε τα κέρδη για να αγοράσουμε τροφες.

    Δεν νιώθω ανετα να συμμετέχω εφόσον δεν εκανα τίποτα. Βιβλία δεν πρόκειται να αγοράσει κανείς και θα γίνω ρεζίλι. Είπε ότι πρέπει να βάλουμε και κάποια λεφτά για ρέστα, θα κρατάει λέει ο καθένας κάποια λεφτά τα οποία θα πάρει πίσω, δεν καταλαβα τι εννοούσε. Δεν νιώθω καθόλου ανετα με οικονομικες συναλλαγές ούτε να πουλάω πραματειες στους χωριάτες.

    Επίσης θα είναι και τόσες ώρες αυτό, θα ζαλιστω. Και δεν ακούω κιόλας. Μιλάει σιγά η κοπέλα, στα ηχητικά την ακούω, από κοντά όταν ειχαμε βρεθει για στειρωσεις δεν καταλάβαινα τι έλεγε και μόλις λέω ότι έχω θέμα ακοης με κοιτάνε περίεργα. Και αν φορέσω ακουστικό κοιτάνε περίεργα το ακουστικό.

    Σκέφτηκα να πάω για λίγο να βοηθήσω στο στήσιμο (οχι πως θα ειμαι περισοτερο χρησιμος εκει) κ μετά να φύγω και να μην δεχτώ μερίδιο των κερδών. Αλλιώς πρέπει να βρώ μια καλή δικαιολογία να μην πάω γενικά.

    Δεν εχω και μέσο να κατέβω, είπε ότι θα έστελνε τον φίλο της να με φέρει, αν δεν ντρέπομαι λέει, αν είναι δυνατόν.

    Δεν θέλω να πάω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Τελικά θα αναγκαστώ να πάω, αλλά θα προσπαθήσω να φύγω νωρίτερα.


    Της είπα να κρατήσει όλα τα έσοδα εκεινη αλλά δεν θέλει.

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 23:33
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 12-04-2019, 00:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •