τη βοήθεια σας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234

    τη βοήθεια σας

    καλησπέρα σας! θέλω τη βοήθεια σας σε κάτι γιατί θα τρελαθω! Ο γιος μου 5 χρονων πριν 3 εβδομαδες ξεκίνησε να έχει μυξα κ πυρετο που κράτησε 3 μερες μετα εκανε ωτιτδα κ πηρε αντιβιωση για 10 μερες!να σημειώσω ότι κολησε το ιδιο κ η κόρη μου 7 χρονων. πήγε ο γιος μου 1 μερα σχολειο κ ξυπνησε την επόμενη μέρα με τάση για εμετο κ εκανε 2 διαροιες. εντάξει λεω γαστρεντερίτιδα αυτό έγινε Πέμπτη. του έκανα δίαιτα Πέμπτη Παρασκευή ολα καλα. Σάββατο πηγαμε το απογευμα σε ένα παρτυ κ εκει εφαγε βλακιες με αποτέλεσμα τη Κυριακή να σηκωθεί με τα ίδια ταση για εμετο πονος στη κοιλια κ διαροια! Εκανε κ τη Δευτέρα κ τη Τρίτη διαροια κ Τετάρτη μαζί με ένα εμετο κάναμε όλες αυτές τις μέρες τα φνωστα που πρέπει. Πέμπτη Παρασκευή μια χαρα κ εκανε κ κανονικα κακα. εχθές τον άφησα στη πεθερά μου για να παω για δουλεια του έδωσε να φαει σνιτσελ έτοιμο μιμικος κ μήλο με μέλι κ σημερα ξεκίνησε παλι τα ιδια. Εκανε ενα σωρο διαροιες το πρωι. να σημειώσω ότι κ η κόρη μου εχει διαροιες από τη Τετάρτη. εγώ σήμερα μάζεψα δείγμα κ το πηγαμε για καλλιέργεια κοπράνων για το γιο μου! Εχει τύχει σε καμια άλλη κατι τετοιο? φταίει που εκει που γίνεται καλα τρώει κατι που δν κανει? έχω κατά αγχωθει! Κ κατι τελευταίο μου ειπε μια γνωστή μηπως έχουν κολησει κατι από το σκυλι που έχουμε σπίτι αν κ ειναι εμβολιασμενο κ με ολα όσα πρέπει!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Νομιζω οτι Αφρουλα πρεπει να το συζητησεις με τον παιδιατρο. Μην αγχωνεσαι χωρις λόγο. Αυτο με τον σκυλο μου φαινεται ακυρο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,751
    καλησπερα, οτι και να ειναι θα το ανακαλυψουν ευκολα οι γιατροι μετα τις εξετασεις. επιπλεον οτι και να εχει δεν ειναι και κατι σπουδαιο.
    υπολογιζω οτι δινεις ηλεκτρολυτες και αλλα τετοια στα παιδακια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Νομιζω οτι Αφρουλα πρεπει να το συζητησεις με τον παιδιατρο. Μην αγχωνεσαι χωρις λόγο. Αυτο με τον σκυλο μου φαινεται ακυρο
    Εχω μιλήσει εννοείται κ όχι με ένα με 2.μου είπαν αυστηρή δίαιτα για τουλάχιστον 4 μερες ακομα κ αν ειναι καλα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Να κολλήσουν τι ακριβώς από το σκυλί; Δρν κολλανε ασθενειες ζωων στους ανθρώπους.
    Πιο πιθανο ειναι τα παιδιά σου να μεταφερουν ασθενεια στο σκυλι (δεν το λεω προσβλητικα, ισχυει) Αντί να ακούς την κάθε αμορφωτη κυρατσα, συζητα το με τον παιδιατρο σου. Ίωση είναι λογικά, θα κάνει τον κύκλο της.
    Φρούτα και σνίτσελ δεν ειναι διατροφή για διάρροια. Ειναι βαριά για το στομάχι. Ζυμαρικα σκέτα,φιδέ κλπ θέλει.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    καλησπερα, οτι και να ειναι θα το ανακαλυψουν ευκολα οι γιατροι μετα τις εξετασεις. επιπλεον οτι και να εχει δεν ειναι και κατι σπουδαιο.
    υπολογιζω οτι δινεις ηλεκτρολυτες και αλλα τετοια στα παιδακια
    ναι φυσικά κ δίνω κ προβιοτικα! το ξέρω μέσα μου πως δεν είναι κάτι σπουδαίο αλλα κάθε φορά που τα παιδια αρρωσταινουν νιωθω να πνιγομαι κ να αγχωνομαι υπερβολικά!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Να κολλήσουν τι ακριβώς από το σκυλί; Δρν κολλανε ασθενειες ζωων στους ανθρώπους.
    Πιο πιθανο ειναι τα παιδιά σου να μεταφερουν ασθενεια στο σκυλι (δεν το λεω προσβλητικα, ισχυει) Αντί να ακούς την κάθε αμορφωτη κυρατσα, συζητα το με τον παιδιατρο σου. Ίωση είναι λογικά, θα κάνει τον κύκλο της.
    Φρούτα και σνίτσελ δεν ειναι διατροφή για διάρροια. Ειναι βαριά για το στομάχι. Ζυμαρικα σκέτα,φιδέ κλπ θέλει.
    αχ το ξερω αλλα τι να κανω που μόλις ξεκινησα νέα δουλειά κ δν μπορω να λείψω.μια χαρα δίαιτα τους εκανα κ μολις έφαγαν αυτά χθες παλι τα ιδια! σήμερα κ αυριο θα τα έχω εγώ κ ελπίζω με αυτα που θα τους δώσω να παμε καλα! το ξέρω πως αυτό με το σκυλι δν ισχύει απλα όπως είπα κ πιο πάνω όταν αρρωσταινουν δν σκεφτομαι λογικα κ ηρεμα αγχωνομαι υπερβολικά!

  8. #8
    kopela93
    Guest
    Πήγε στο πάρτι ενώ δεν έπρεπε να βγει γιατί δεν είχε αναρρώσει και έφαγε βλακείες. Απαντάς μόνη σου.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Πήγε στο πάρτι ενώ δεν έπρεπε να βγει γιατί δεν είχε αναρρώσει και έφαγε βλακείες. Απαντάς μόνη σου.
    Ναι το ξερω αλλα ξαναεγινε αυτό σημερα ενω 2 μερες ήταν καλα!αχ εγω φταιω που τον άφησα κ πηγα για δουλεια αφου ξερω πως σν θα κάνουν ότι πω! αλλά μετά από 7 χρόνια εινακ μεγάλη ευκαιρία για εμενα! Τυψεις για παντα!

  10. #10
    kopela93
    Guest
    Οι τύψεις δε θα βοηθήσουν πουθενά. Όπως δε βοηθάει το άγχος ούτε ο πανικός ούτε τίποτα από αυτά.
    Απλά αυτό, την επόμενη φορά κράτα το πρόγραμμα ανάρρωσης για λίγο παραπάνω.Τα τρόφιμα αυτά ερέθισαν το στομαχάκι τους.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by kopela93 View Post
    Οι τύψεις δε θα βοηθήσουν πουθενά. Όπως δε βοηθάει το άγχος ούτε ο πανικός ούτε τίποτα από αυτά.
    Απλά αυτό, την επόμενη φορά κράτα το πρόγραμμα ανάρρωσης για λίγο παραπάνω.Τα τρόφιμα αυτά ερέθισαν το στομαχάκι τους.
    δυστυχώς είναι οι τύψεις της μαμάς όπως της λεω εγω! ελπίζω σύντομα να περασεο κ αυτο να περάσουν τα παιδακια μου καλές γιορτές!

  12. #12
    kopela93
    Guest
    Κάνεις ο,τι καλύτερο μπορείς. Εντάξει επιτρέπονται τα λάθη, είσαι άνθρωπος. Να προσέχεις τον εαυτό σου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    234
    Προσπαθω όσο μπορώ! σε ευχαριστώ πολύ! να έχεις ένα όμορφο βράδυ!

Similar Threads

  1. Ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή ή τίποτε άλλο? Βοήθεια παρακαλώ! Βοήθεια!
    By kanela2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 27-04-2020, 22:33
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ!Διακοπη εφεξορ αποτομα ΒΟΗΘΕΙΑ!
    By anxious4ever in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 47
    Last Post: 11-04-2019, 23:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •