Help Φοβαμαι οτι δεν θα βγω η κατι θα μου αφησει αυτη τη φορα! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    αν σου γραψω ποσο καιρο ειμαι αυτη την κατασταση , θα καραφλιασεις .................το καλοκαιρι του 20 , επαθα ενα αυτ0 ανοσο, που συνεπραξε με την κτθλιψη , ασχημη κατασταση , για 2 μηνες , δεν σκφτομουν σν θατοκτονησω αλλα το πως , ωστε να φανει ατυχημα , μην σκασουν οι γονεις μου ........
    1) πεσω με μεγαλη ταχυτητα ( 250-300χλμ./ωρα ) στο διαχωρηστικο των διοδιων , εχω απο μικρος την συνηθεια την καλη να φοραω κρανος , οποτε θα φαινοταν υποπτο ...
    2) να κρεμαστω αποκλειεται, μου φαινοταν αποτροπαιο
    3) να αυτοπυροληθω, αποκλειεται θα φαινοταν αυτοκτονια
    4) να παρω χαπακια με αλκοολ, αποκλειεται , μπορει να μην πετυχαινε , να μουκαναν πλυση στομαχου...
    5) να πεσω απο υψος , αποκλειται, θα φαινοταν αυτοκτονια
    6) να επεφτα απο ενα πλοιο στην πορεια του , με μια καραμπινα γεματη, στα ανοιχτα , κι αμα το μετανιωνα μετα απο λιγο ?
    ειχα αφησει χαρτια με τους κωδικος του σπιτιου μου, κωδικους τραπεζων , αντικλειδια για τα οχηματα μου .... σε σημεια οχι υποπτα , να μην φαινεται αυτοκτονια , στο κατω διαμερισμα το δικο μου
    7)να εβαζα τα χερια μου στην πριζα, κι αν δεν ειχε το επιθυμητο αποτελεσμα ?
    8) να μαχαιρονομουν μενα απο τα μαχαιρια μου ? μπαα, δεν θα τολμαγα να το κανω,,,,,
    9) μεσουσης καταιγιδας , να στεκομουν σενα σημειο ωστε να χτυπαζε κεραυνος , θα κρατουσα και μια μεταλλικη ραβδο, ωστε να προσελκυσω τον κεραυνο .....
    10) να προκαλεσω τιποτα γομαρια , ωστε να με σκοτωσουν στο ξυλο, αλλα μπορει και να μην τοκαναν , ασε που μπορει να μου αφηναν καποια αναπηρια απο το ξυλο
    11) να ληστεψω ενα κοσμηματοπωλειο η τραπεζα ωστε ναρθουν οι μπατσοι, να μην δινω τα κλοπιμαια , και να με πυροβολησουν, συνηθιζεται τελευταια
    12) να φαω ενα φουγκου, δηλητηριωδες ψαρι, αλλα αντε στην Ιαπωνια να το βρεις
    13) να παω Αυστραλια , να με τσιμπηει το πιοδηλητηριωδες στον πλανητη, η κυβομεδουσα , αρκει ανα τσιπημα της , ειναι και διαφανης , δεν την βλεπεις και το δηλητηριο της σκοτωνει μεχρι και 50 ατομα, αλλα που νατρεχω στην Αυστραλια....πολυ μακρια
    14) να πας στην Λεγεωνα των ξενων , μισθοφορος δλδ....
    τελικα το ναυτοκτονησεις δεν ειναι καθολου ευκολο , και να μην πικρανεις τους δικους ανθρωπους .......

    παντως τωρα περασε δεν θελω ναυτοκτονησω , παει πια , και να μην βαζω ιδεες στους αλλους ......................
    Macgyver σορρυ αλλα βρισκω λιγο επιθετικο το μνμ σου αν και δοσμενο με χιουμορ. Καταλαβαινω οτι ειναι η προσωπική σου αληθεια αλλά δεν βοηθαει ιδιαιτερα τους ανθρωπους που είναι σε καταθλιψη αυτη τη στιγμή και δεν ξερουν αν θα βγουν όπως εγω! Εγω δςν σκεφτομαι να αυτοκτονήσω αλλα αν παραμεινω ετσι όπως ειμαι για κανα 2 μηνο ακόμα δεν ξερω τι θα σκεφτώ. Ισως να κλειστω σε καμια κλινική.
    Last edited by Κατιαχ; 21-12-2022 at 07:47.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Ισως ειναι αληθεια αυτο με τον μεταβολισμό. Δεν αντιλέγω. Το μονο που με παρηγορεί έιναι οτι εχουν λειτουργησει στο παρελθον. Γιατί οχι και τωρα? Φοβαμαι ωστοσο μπας και δεν λειτουργησουν Ειδομεν.
    Last edited by Κατιαχ; 21-12-2022 at 07:45.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Σκατά αισθανομαι. Ειχα σχεδον χαρα στην αρχή της αγωγής καθε φορά.που επαιρνα τα χαπακια μου. Τωρα μα αυτα με τον μεταβολισμό των χαπιων εχω πέσει. Οχι οτι δεν το ξερα οτι αργουν αλλά ηλπιζα αυτη τη φορά. Εξαλλου παιρνω και 2σια δοση από την αλλη φορα απο το σεροπραμ. Δεν θα πρεπει να εχει δρασει πιο γρηγορα?
    Last edited by Κατιαχ; 21-12-2022 at 08:35.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Macgyver σορρυ αλλα βρισκω λιγο επιθετικο το μνμ σου αν και δοσμενο με χιουμορ. Καταλαβαινω οτι ειναι η προσωπική σου αληθεια αλλά δεν βοηθαει ιδιαιτερα τους ανθρωπους που είναι σε καταθλιψη αυτη τη στιγμή και δεν ξερουν αν θα βγουν όπως εγω! Εγω δςν σκεφτομαι να αυτοκτονήσω αλλα αν παραμεινω ετσι όπως ειμαι για κανα 2 μηνο ακόμα δεν ξερω τι θα σκεφτώ. Ισως να κλειστω σε καμια κλινική.
    Καλημερα Κατιαχ , οπωσδηποτε εχει μια δοση χιουμορ το ποστ μου , επιθετικο γιατι ? ηθελα να διασκεδασω τις εντυπωσεις , δεν εχει ο καθενας τις δυνατοτητες η την θεληση ναυτοκτονονησει, ουτε εγω , ουτε κι εσυ ,,,,,το προβλημα του καθενος φανταζει το μεγαλυτερο στα ματια του, δεν ειναι ομως ετσι........δεν εχεις κανεναν λογο να κλειστεις σε κλινικη , εχω κλειστει 2 φορες , και δεν εγινε τιποτα , την κτθλψη την αντιμετωπιζεις με φαρμακα και ψυχοθραπεια ...αυτο με τον μεταβολισμο, ομολογω οτι δεν το γνωριζω ........παιρνεις ηδη μεγαλες δοσεις αντικαταθλιπτικων , ειναι η μαξιμουμ δοση του σεροπραμ , , και μεγαλη του ρεμερον, γι αυτο εχεις παρενεργειες ......κανω υπομονη 15 χρονια με αγχωδη κτθλψη, δεν χανω ομως ποτε την ελπιδα μου, εδω και 14 μηνες ειμαι πολυ καλυτερα ,χωρις να μπορω να το αποδωσω καπου, παιρνω σεροξατ, 15 mg, , αν οφειλεται σε αυτο η βελτιωση της διαθεσης , αν και δεν το νομιζω , το 1/2 των ανθρωπων περνα μια φαση κτθψης στην ζωη του, δεν υπαρχει χρονιζουσα κατθλψη, εκτος αν παραδωσεις εσυ τα οπλα , εγω δεν τα παρεδωσα ποτε , ειχα κατι φασεις με εντονη κτθλψη , τις υπεμεινα, και ναμαι τωρα που γραφω ΄χιουμοριστικα ' κειμενα , ελπιζω να μην σας εριξα , δεν ηταν αυτη η προθεση μου .......να το διασκεδασετε ηθελα ,.......και δεν ξερω η διαχειρηση αν θα σβησει το ποστ μου....
    Last edited by Macgyver; 21-12-2022 at 08:48.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Καλημερα Κατιαχ , οπωσδηποτε εχει μια δοση χιουμορ το ποστ μου , επιθετικο γιατι ? ηθελα να διασκεδασω τις εντυπωσεις , δεν εχει ο καθενας τις δυνατοτητες η την θεληση ναυτοκτονονησει, ουτε εγω , ουτε κι εσυ ,,,,,το προβλημα του καθενος φανταζει το μεγαλυτερο στα ματια του, δεν ειναι ομως ετσι........δεν εχεις κανεναν λογο να κλειστεις σε κλινικη , εχω κλειστει 2 φορες , και δεν εγινε τιποτα , την κτθλψη την αντιμετωπιζεις με φαρμακα και ψυχοθραπεια ...αυτο με τον μεταβολισμο, ομολογω οτι δεν το γνωριζω ........παιρνεις ηδη μεγαλες δοσεις αντικαταθλιπτικων , ειναι η μαξιμουμ δοση του σεροπραμ , , και μεγαλη του ρεμερον, γι αυτο εχεις παρενεργειες ......κανω υπομονη 15 χρονια με αγχωδη κτθλψη, δεν χανω ομως ποτε την ελπιδα μου, εδω και 14 μηνες ειμαι πολυ καλυτερα ,χωρις να μπορω να το αποδωσω καπου, παιρνω σεροξατ, 15 mg, , αν οφειλεται σε αυτο η βελτιωση της διαθεσης , αν και δεν το νομιζω , το 1/2 των ανθρωπων περνα μια φαση κτθψης στην ζωη του, δεν υπαρχει χρονιζουσα κατθλψη, εκτος αν παραδωσεις εσυ τα οπλα , εγω δεν τα παρεδωσα ποτε , ειχα κατι φασεις με εντονη κτθλψη , τις υπεμεινα, και ναμαι τωρα που γραφω ΄χιουμοριστικα ' κειμενα , ελπιζω να μην σας εριξα , δεν ηταν αυτη η προθεση μου .......να το διασκεδασετε ηθελα ,.......και δεν ξερω η διαχειρηση αν θα σβησει το ποστ μου....
    Καλημέρα και από μενα Macgyver. Η επιθετικότητα του μνμ σου νομιζω οτι εγκειται στο θεμα της αυτοκτονίας το οποιο οπως είπα ειναι δοσμενο μεν με χιουμορ αλλά.δεν ειναι ιδιαιτερα βοηθητικό. Παρενεργειες δεν εχω πια απο τα φαρμακα αλλα δεν εχω συνλελθει. Και ξερω ότι μπορέι να μου πεις οτι να προετοιμάζομαι ότι μπορεί και να μην συνέλθω.Μου το εχεις γραψει σε αλλο ποστ! Χρονιζουσα καταθλιψη επισης ειχες πει ότι εχεις σε άλλο πόστ και πραγματικλα ειχα τρομάξει και ειχα ταυτιστεί.. Δεν ειχα σκοπο να σε προσβαλω όπως και να χει ειπα τη γνωμη μου και ειμαι σε ευαισθητη φαση! Παντως ειλικρινα χαιρομαι που εισαι καλά και που εισαι τοσο δυνατος που υπέμεινες την καταθλιψη σου τοσο καιρό. Μαλλον εγω δεν ειμαι τοσο δυνατή..
    Last edited by Κατιαχ; 21-12-2022 at 09:17.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Καλημέρα και από μενα Macgyver. Η επιθετικότητα του μνμ σου νομιζω οτι εγκειται στο θεμα της αυτοκτονίας το οποιο οπως είπα ειναι δοσμενο μεν με χιουμορ αλλά.δεν ειναι ιδιαιτερα βοηθητικό. Παρενεργειες δεν εχω πια απο τα φαρμακα αλλα δεν εχω συνλελθει. Και ξερω ότι μπορέι να μου πεις οτι να προετοιμάζομαι ότι μπορεί και να μην συνέλθω.Μου το εχεις γραψει σε αλλο ποστ! Χρονιζουσα καταθλιψη επισης ειχες πει ότι εχεις σε άλλο πόστ και πραγματικλα ειχα τρομάξει και ειχα ταυτιστεί.. Δεν ειχα σκοπο να σε προσβαλω όπως και να χει ειπα τη γνωμη μου και ειμαι σε ευαισθητη φαση! Παντως ειλικρινα χαιρομαι που εισαι καλά και που εισαι τοσο δυνατος που υπέμεινες την καταθλιψη σου τοσο καιρό. Μαλλον εγω δεν ειμαι τοσο δυνατή..
    λυπαμαι Κατιαχ που δεν βρισκεις το κειμενο μου διασκεδαστικο, αν και αυτο θα το κρινει η διαχειρηση ...........εμ , αμα εχεις 15 χρονια κτθλψη , χρονιζουσα θα την αποκαλεσεις , δεν με προσβαλεις καθολου Κατιαχ , μην ταυτιζασαι με οτι σαχλαμαρα γραφει ο καθενας , ναχεις την δικη γνωμη, και μην γραφεις οτι εσυ δεν εισαι τοσο δυνατη, ειχα κι εγω τις στιγμες μου που επεφτα στην αβυσσο , και δεν μποιρουσα να κανω κατι γι αυτο , αρα δεν ειμαι κατι το εξαιρετικο .....δεν θυμαμαι σε ποιο ποστ σου εγραψα ............ καμμια φορα ειχε πει ο ψυχιατρος μου , οτι η κτθλψη πρεπει να κανει τον κυκλο της , οπως η δικη σου και ισως η δικη μου , ενας κοινος ασθενης ειμαι που στα καλα του καθουμενου, ανευ λογου, αρχισα να παιρνω την ανω βολτα .....τα φαρμακα δεν κανουν και πολλη δουλεια , μονο στο συνοδευτικο αγχος της κατθλψης δρουν , κατι ειναι κι αυτο, το ρεμερον , ειναι ισως το πιο καλο αντικαταθλιπτικο, αν δεν σου φερνει ακατασχετη πεινα , εμενα μουφερνε , τοκοψα το 2000 γι τον λογο αυτο......μην χανεις την ελπιδα σου, ουτε να μην εισαι ρεαλιστικη , το ' ολα θα πανε καλα ' ειναι μια επικινδυνη συβουλη .....πολλες φορες αργουν να πανε καλα .....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    λυπαμαι Κατιαχ που δεν βρισκεις το κειμενο μου διασκεδαστικο, αν και αυτο θα το κρινει η διαχειρηση ...........εμ , αμα εχεις 15 χρονια κτθλψη , χρονιζουσα θα την αποκαλεσεις , δεν με προσβαλεις καθολου Κατιαχ , μην ταυτιζασαι με οτι σαχλαμαρα γραφει ο καθενας , ναχεις την δικη γνωμη, και μην γραφεις οτι εσυ δεν εισαι τοσο δυνατη, ειχα κι εγω τις στιγμες μου που επεφτα στην αβυσσο , και δεν μποιρουσα να κανω κατι γι αυτο , αρα δεν ειμαι κατι το εξαιρετικο .....δεν θυμαμαι σε ποιο ποστ σου εγραψα ............ καμμια φορα ειχε πει ο ψυχιατρος μου , οτι η κτθλψη πρεπει να κανει τον κυκλο της , οπως η δικη σου και ισως η δικη μου , ενας κοινος ασθενης ειμαι που στα καλα του καθουμενου, ανευ λογου, αρχισα να παιρνω την ανω βολτα .....τα φαρμακα δεν κανουν και πολλη δουλεια , μονο στο συνοδευτικο αγχος της κατθλψης δρουν , κατι ειναι κι αυτο, το ρεμερον , ειναι ισως το πιο καλο αντικαταθλιπτικο, αν δεν σου φερνει ακατασχετη πεινα , εμενα μουφερνε , τοκοψα το 2000 γι τον λογο αυτο......μην χανεις την ελπιδα σου, ουτε να μην εισαι ρεαλιστικη , το ' ολα θα πανε καλα ' ειναι μια επικινδυνη συβουλη .....πολλες φορες αργουν να πανε καλα .....
    Δεν νομιζω οτι το ποστ σου είναι για σβησιμο απο τη διαχειριση εχει όντως χιουμορ. Όπως και να χει το γεγονος ότι εισαι καλά παρά τα δυσκολα σου ειναι εξαιρετικά ευχαριστο! Ναι εισαι παντα δυνατός σου ευχομαι! Μου κανει παντως πολυ εντυπωση ότι περασες τοσα χρόνια καταθλιψη... δηλαδή καποια στιγμή έπεσες σε αγχωδη καταθλιψη και σου πηρε τοσα χρονια να συνέλθεις? Και πως εργαζόσουν, πως λειτουργουσες πραγματικά.με ενδιαφέρει να μαθω για σενα.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Δεν νομιζω οτι το ποστ σου είναι για σβησιμο απο τη διαχειριση εχει όντως χιουμορ. Όπως και να χει το γεγονος ότι εισαι καλά παρά τα δυσκολα σου ειναι εξαιρετικά ευχαριστο! Ναι εισαι παντα δυνατός σου ευχομαι! Μου κανει παντως πολυ εντυπωση ότι περασες τοσα χρόνια καταθλιψη... δηλαδή καποια στιγμή έπεσες σε αγχωδη καταθλιψη και σου πηρε τοσα χρονια να συνέλθεις? Και πως εργαζόσουν, πως λειτουργουσες πραγματικά.με ενδιαφέρει να μαθω για σενα.
    επαψα να εργαζομαι, αναγκαστικα , ο πατερας μου δεν ηθελα την δουλεια που εκανα , η απραξια μαλλον μεριξε ψυχολογικα , ειμαι δημιουργικος ανθρωπος , ειχα κανει αρκετα χρηματα , δεν εχω καμμια φοβια , αισθανομουν οτι επεφτα σιγα σιγα , μεχρι που ζητησα βοηθεια απο ειδικο το 1999, δεν μου΄ αρεσεσε ΄ πηγα σε αλλον, αναθεμα την ωρα που αλλαξα ψυχιατρο, μουγραφε 10ζαναξ/μερα , και νομιζω οτι επεσα βαθυτερα στην κτθλιψη, το 2010 ξαναλλαξω ψυχιατρο , αλλα καιαυτος μουγραφε 7-8 ζαναξ /μερα (τοτε δεν γραφοντουσαν στο ΑΜΚΑ σου ), , μου ειπε ενας φιλος ψυχολογος οτι τοσα ζαναξ, ειναι αρκετα για να επιδεινωσουν μια κτθλψη, η να πυροδοτησουν μια νεα , ελα ομως που ημουν ηδη εθισμενος , πιστευω οτι η κτθλη μου οφειλεται στην υπερσυνταγογραφηση των υπερβολικα πολλων ζανανξ, το 2000 τα μειωσα στα 3 /μερα με πολλη δυσκολια , και προφανως αρχισε η ανω βολτα , τωρα παιρνω 2 ζαναξ , και αισθανομαι καλα , αλλα ειναι πολλα τα χρονια που ειχα εναν μονοτονο τροπο ζωης ( ανηδονια , κοινωνικη αποσυρση κυριως ) , αν και ταφτιαξα με μια κοπελα απο το φορουμ , 23 χρονια μικροτερη μου , δεν ειχε κατι σοβαρο, ουτε εντοπισα κατι τετοιο, καναμε σεξ πολλακις , καλο σωμα , αλλα οχι καλο προσωπο, το σταματησα αυτο, τωρα φλερταρω μια που εχουμε πιο μεγαλη διαφορα ηλικιας , αλλα ποτε δεν ξερεις τι γινεται, με ελκυει πολυ , αλλα δεν μπορω να γυρισω μεμιας σελιδα στην ζωη μου , ποιος ξερει ομως ......ολα παιζονται ......να προσθεσω οτι ποτέ δεν μουφυγε η αυτοπεποιθηση μου .....επειδη σημειωνω τι παιρνω , επι 20 χρονια εχω το παγκοσμιο ρεκορ στην ληψη ζαναξ, 50.000 ζαναξ !!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Και γω παιρνω αρκετα λεξοτανιλ στη διαρκεια της καταθλιψη μου. Βεβαια τα κοβω μαχαιρι μολις συνερχομαι. Η κοινωνιή αποσυρση και η ανηδονία ειναι αποτελεσμα της κααθλιψης. Προφανως εκεινη την περιοδο ή ο συγκεκριμένος ψυχιατρος που πηγες ήταν υπερ των αγχολυτικών. Ειναι ομως αξιεπαινο που τα μειωσες τόσο πολύ. Είσαι πολυ δυνατός ανθρωπος και η περιπτωση σου είναι αξιοθαυμαστη. Ειναι μια ιστορια επιτυχίας για μένα. Ευχομαι απο καρδιας μια νεα αρχή. ...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    σευχαριστω Κατιαχ , καλα κανεις και κοβεις τα λεξοτανιλ οταν συνερχεσαι, περισσοτερο καλο απο οσο νομιζεις , ναι δυσκολευτηκα πολυ να τα μειωσω , και στους δυο μας ευχομαι μια νεα αρχη ......θα σου στειλώ ενα πμ.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Κι αν αυτή τη φορά τα καταφέρω? :))
    By marianna90 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 17-09-2022, 20:25
  2. Μήπως αυτή η φορά;
    By Tod179 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 07-05-2019, 21:19
  3. Αυτη τη φορα θα τα καταφέρω!
    By Evelina :) in forum Παχυσαρκία
    Replies: 18
    Last Post: 04-02-2016, 19:40
  4. Αυτη τη φορά θα επιμείνω
    By vickoulina in forum Παχυσαρκία
    Replies: 16
    Last Post: 21-02-2012, 00:51
  5. Replies: 28
    Last Post: 03-05-2010, 09:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •