Πού αποσκοπούσε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788

    Πού αποσκοπούσε;

    Πριν κάποιους μήνες είχε γίνει ένα περιστατικό με κάτι γάτες, σε μια γειτονιά τους πετάνε συνέχεια τα μπολακια κάτι που απαγορεύεται. Επειδή έχω αυτή την ομάδα με την κοπέλα που ήμασταν στο μπαζαρ, είχαμε κάνει μαι δημοσίευση που εξηγουσαμε ότι είναι παράνομο και ότι αν συνεχιστεί θα εντοπίσουμε τον υπεύθυνο και θα έχει κυρώσεις κλπ κλπ. Σε αυτή τη δημοσίευση ένας χωριάτης έβαλε γελακι. Επειδή ήμουν στη φάση που έψαχνα ποιος μπορεί να είναι ο ενοχος, του έστειλα μήνυμα και τον ρώτησα πού βρίσκει το αστείο και αν ξέρει ποιος μπορεί να το κάνει (τυπικο μηνυμα ,στο οποιο του απηύθυνα το λογο στον πληθυντικο). Αυτός απάντησε κάτι γενικουρες του στυλ όχι δεν ξέρω, έβαλα γελακι γιατί δεν βρίσκω το λόγο να γίνει καταγγελία, κάτι βλακειες τέλος πάντων στις οποίες δεν εκανα καν τον κόπο να απαντήσω.
    Τελος παντων, ξεχασα εντελώς τον τύπο και δεν ξανασχοληθηκα μαζί του.
    Σημερα ήμουν με την αδερφή μου στο χωριό και όσο εγώ τάιζα τις γάτες, αυτός ο τύπος της έπιασε κουβέντα (ειναι γνωστοι απο οτι μου ειπε η αδερφη μου) και σε κάποια φάση τη ρώτησε ποιος είμαι και αν με ξέρει (είχαν οπτική επαφή προς εμενα) γιατι πριν κάποιους μήνες (το καλοκαίρι έγινε το περιστατικό που ανέφερα πιο πανω) του έστειλα μήνυμα επειδή έβαλε γελακι σε μια δημοσίευση κλπ κλπ (έτσι της ανέφερε αυτος) Η αδερφή μου είπε ότι είμαι αδερφός της, δεν μου μετέφερε όμως ούτε τι ύφος είχε αυτός, ούτε τι είπε αφότου έμαθε ότι είμαι αδερφός της.
    Και αναρωτιέμαι, τι αποσκοπούσε το να ρωτάει για μένα (σε ένα άτομο που δεν ήξερε ακόμα ότι είναι συγγενης μου) ΜΗΝΕΣ μετα; Τι το τόσο εξωφρενικό του φάνηκε στο να του στείλω μήνυμα να τον ρωτήσω τι πρόβλημα έχει με την ανάρτηση που έκανα προς όφελος των ζώων και για ένα θέμα το οποίο διώκεται ποινικά; Δεν του φαίνεται δηλαδή ανώριμο και παλιμπαιδιστικο να βάζει γελάκια σαν 15χρονο και στο καπάκι να ρωτάει για μένα ΜΗΝΕΣ μετά, ενώ εγώ δεν θυμόμουν καν τη φάτσα του; (εχει και χαρακτηριστικη φάτσα γιατι πάσχει από αλωπεκία, έχει πολύ έντονο άσπρο πρόσωπο και καθόλου τρίχες) Με κριπαρε ο τύπος.
    Και αξιζει να σημειωθει οτι τότε στο προφίλ μου ΔΕΝ είχα ΚΑΝ φωτογραφία μου , πολύ πρόσφατα έβαλα φωτογραφία μου ,άρα για να με ήξερε φατσικα πάει να πει ότι κάθεται και τσεκάρει ανά διαστήματα το προφίλ μου; Τι κριπουλας. Να του στείλω μήνυμα να τον ρωτήσω για ποιο λόγο πιάνει τρίτους και ειδικά την αδερφή μου και ρωτάει για μένα ή απλά να τον μπλοκαρω; (δεν είμαστε καν φίλοι στο φβ, πρέπει να κάτσω να ψάξω τα μηνύματα μου μήνες πριν για να το βρω) Κάθεται και τσεκάρει το προφίλ μου το ψυχακι.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    με τι ασχολεισαι, βρε σκιουρε8 ..........ασχολησου με κατι εποικοδομητικο.......

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •