Δεν ξέρω πως να συμπεριφερθω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    19

    Δεν ξέρω πως να συμπεριφερθω

    Καλησπέρα σας,
    Είμαι 28 ετών και μόλις 4 μήνες στη νέα μου δουλειά γραφείου.
    Γενικώς στη δουλειά πηγαίνω κάνω τη δουλειά μ και φεύγω πμως με τη πάροδο του χρόνου γνώρισα κόσμο και έκανα γνωριμίες.
    Είναι στην δουλειά ένας μεγαλύτερος μ 10χρ όπου ενώ είμαστε στο ίδιο έργο δεν είχαμε επαφή συχνή ώσπου μια μέρα ήρθε μ συστήθηκε . Ένας πολύ όμορφος γοητευτικός άντρας και εν τέλη από τότε άρχισα να τον παρατηρώ και να τον κοιτάω . Όμως , λίγες ημέρες μετά που είχαμε ένα γεια ή μια ωραία κλέφτη ματιά που και που , έμαθα πως είναι παντρεμένος και με παιδιά . Από τότε μου έκατσε στο κεφάλι σαν ρετσινιά ότι δεν θέλω πολλά πολλά μαζί του , όμως δεν σημαίνει ότι δεν τον κοιτάω ή δεν τον παρακολουθώ απλώς δεν του δίνω σημασία .. δεν τον χαιρετάω πρώτη , δεν πηγαίνω πλέον προς το γραφείο του και γενικώς τον αποφεύγω … όμως όποτε εκείνος προσπάθησε να με μιλήσει κάνα 3-4 φορές με έπιασε έντονο άγχος και κάπως έκανα και σαρδάμ . Γενικώς με στρεσάρει η παρουσία του πλέον και για αυτό τον λόγο τον αποφεύγω ακόμη πιο πολυυ. Γενικώς είναι ο μόνος που με αγχώνει στο χωρο και δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ . Νομίζω κάθε φορά που τον βλέπω να έρχεται σε μένα με πιάνει στρες . Θέλω την γνώμη σας .

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Να μεταφράσω το στρες στο ότι σού αρέσει ακόμη
    και τη γενική αποφυγή σαν 'φύγε κακό απ'τα μάτια μου' επειδή είναι παντρεμένος.
    Κοίτα,δικαίωμα σου να μη θέλεις πλέον να τον διεκδικήσεις (και καλά κάνεις) αλλά δεν παύει να είναι άνθρωπος και συνάδελφος, πράγμα που σημαίνει ότι παρά τα εγωιστικά σου κριτήρια (σού αρέσει αλλά δε γίνεται να τον έχεις) μπορείς να του μιλάς,ακόμη κι αν δεν έχεις συμφέρον.
    Είστε στο ίδιο περιβάλλον και στην ίδια δουλειά. Δε φταίει που είναι παντρεμένος και εσύ ξενερωσες. Τι να κάνουμε! Ρίξτο στο γιαλό και απλά μίλα του ανθρώπινα, μην κάνεις λες και σού σκότωσε άνθρωπο, καμία φορά στη ζωή δεν παίρνουμε αυτό που θέλουμε.

    Το άγχος δεν ξέρω πως να το διαχειριστείς, είσαι αγχώδες άτομο γενικότερα και σε άλλους τομείς;
    Τι ακριβώς σκέφτεσαι όταν αγχώνεσαι; Ή μήπως δε σκέφτεσαι τίποτα κι απλά σού βγαίνει άγχος;

Similar Threads

  1. Replies: 21
    Last Post: 03-05-2015, 20:18
  2. Πως πρέπει να συμπεριφερθώ ?
    By nikos86 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 12
    Last Post: 31-07-2014, 14:39
  3. Δεν ξέρω πώς να βοηθήσω/συμπεριφερθώ
    By Alexandra1985 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 16-10-2013, 23:49
  4. πώς να συμπεριφερθώ χωρίς να επιτείνω το χάος?
    By Tonya in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 24
    Last Post: 11-09-2013, 19:53
  5. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 21:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •