Αντικαταθλιπτικα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Μια που υπέπεσε στην αντίληψή μου να απαντήσω και γω. Σίγουρα δεν μπορούμε να είμαστε στο μυαλό ενός συγγραφέα. Ακόμη και κριτικοί έχουν ερμηνεύσει ''λάθος'' τα κείμενα Τσέχωφ, αν και κάθε ερμηνεία βοηθάει στην επέκταση της αντίληψης.
    Η δικιά μου ερμηνεία βασίζεται στο ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ. Τα άλογα είναι πλάσματα ελεύθερα, έτσι δεν μπορούν να αποτελούν ιδιοκτησία κανενός. Άρα ίσως τα βάζει με το κεφάλαιο, χωρίς ωστόσο αυτό να σημαίνει ότι προκρίνει την παρανομία. Απλά προσπαθεί να κάνει μια ζυγοστάθμιση.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    ειναι μια καλη σκεψη ........δεν το ειχα σκεφτει......

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    κατιαχ , επειδη φαινεσαι σκεπτομενο παιδι, μπορεις να μου εξηγησεις γιατι η ταινια ΄συμμορια σικελων ' που προκειται για μια συμμορια που κανει κατα συρροην ληστειες , αρχιζει με την ρηση του Τσεχωφ στην οθονη ' οταν δειχνω αλογοκλεφτες , δεν εννος οτι ειναι κακο να κλεβεις αλογα , αυτο ειναι δουλεια των δικαστων κι οχι δικη μου ' .........΄.
    Ιδέα δεν εχω macgyver

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Ιδέα δεν εχω macgyver

    τουλαχιστον εισαι ειλικρινης , λιγοι θα πουνε ' δεν το ξερω αυτο '.......

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by crixus95 View Post
    Έπαιρνα ρεμερον αλλά δε μπορούσα να πάρω τα πόδια μου και σαβουριαζα συνέχεια και κοιμόμουν.Τωρα παίρνω σεροξατ 60mg και με βοηθαει στο άγχος αν και νιώθω ένα βραδυψυχισμο βέβαια σαν όλα να κινούνται αργά.Παντως σκοπεύω να μείνω εκεί στο σεροξατ για καιρό και να μην πειραματιζομαι γιατί το κεφάλι μου έχει γίνει πουρες από τις αλλαγές
    Νομίζω πως είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις. Μόνο έτσι θα βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα για ένα φάρμακο. Έχεις δίκιο και για το ρεμερον, το παίρνω χρόνια, εγώ υπέφερα με την πείνα που μου δημιουργούσε. Τώρα παίρνω μικρή δόση, δεν ενοχλεί. Το χρειάζομαι για τον ύπνο. Καλά Χριστούγεννα.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Νομίζω πως είναι το καλύτερο που μπορείς να κάνεις. Μόνο έτσι θα βγάλεις ασφαλές συμπέρασμα για ένα φάρμακο. Έχεις δίκιο και για το ρεμερον, το παίρνω χρόνια, εγώ υπέφερα με την πείνα που μου δημιουργούσε. Τώρα παίρνω μικρή δόση, δεν ενοχλεί. Το χρειάζομαι για τον ύπνο. Καλά Χριστούγεννα.
    to remeron ειναι οτι πρεπει για να σου ανοιξει ακατασχετα την ορεξη , προσοχη δε αυτο το παλιοφαρμακο, φτιαχνει το ενα , και χαλαει το αλλο ........καλα Χριστουγεννα και σε σενα φιλε μου ......

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Εμένα με έπιασαν περίπου στους 6 μήνες και ειδικά όταν πήγα απ το 1 χάπι στο 1,5.(zoloft)έκανα υπομονή όμως

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Αντικαταθλιπτικα
    By Faihh95 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 17-03-2021, 09:26
  2. αντικαταθλιπτικά
    By matamatoula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 24
    Last Post: 16-03-2021, 09:28
  3. αντικαταθλιπτικα σε mp3...
    By james in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 21-08-2010, 16:20
  4. Αντικαταθλιπτικά.
    By Primrose in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 04-05-2010, 18:48
  5. Αντικαταθλιπτικά
    By smoke08 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 13
    Last Post: 07-05-2007, 13:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •