Χωρισμος και επανασυνδεση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 87
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Να την κάνεις να ζηλέψει. Κανόνισε να βρεθείτε στο ίδιο μαγαζί και βάλε μία πολύ όμορφη κοπέλα να σε προσεγγίζει, χωρίς όμως εσύ να κάνεις κάτι, να είσαι παθητικός (για να μην ξενερώσει)
    Ο έρωτας μπορεί να εκκινήσει ξανά από λίγη ανασφάλεια (ότι σε διεκδικούν και άλλες και μπορεί να σε χάσει).
    Και εάν πάνε όλα καλά, θέλει δραστηριότητες, νέες εμπειρίες, ραντεβού, να φροντίσετε την σχέση όχι μέσα σε ένα σπίτι.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Art_Phil View Post
    Να την κάνεις να ζηλέψει. Κανόνισε να βρεθείτε στο ίδιο μαγαζί και βάλε μία πολύ όμορφη κοπέλα να σε προσεγγίζει, χωρίς όμως εσύ να κάνεις κάτι, να είσαι παθητικός (για να μην ξενερώσει)
    Ο έρωτας μπορεί να εκκινήσει ξανά από λίγη ανασφάλεια (ότι σε διεκδικούν και άλλες και μπορεί να σε χάσει).
    Και εάν πάνε όλα καλά, θέλει δραστηριότητες, νέες εμπειρίες, ραντεβού, να φροντίσετε την σχέση όχι μέσα σε ένα σπίτι.
    πως μπορει να κανονισει κατι τετοιο οταν η αλλη δεν θελει καμια επικοινωνια και καμια επαφη μαζι του;
    πολλω δε μαλλον, αν εκεινη ειναι στο μαγαζι με αλλον...

  3. #18
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους..μετα απο αρκετες μερες αποχης απο καθε ειδους επικοινωνια με τη κοπελα η ζωη αρχιζει και επανερχετε,εχω ορεξη για να περασω καλα πλεων εχω ορεξη για αλλαγες..εχω εντοπισει τα λαθη μου και προσπαθω να τα λυσω,για εμενα..
    Και ξαφνικα προχθες εμφανιζετε στο μαγαζι μου,το πρωι,που ξερει οτι λειπω,για να δει την κοπελα που δουλευει στο μαγαζι μου,κοινη φιλη..και το βραδυ,που ξερει οτι ειμαι εκει,για να μου φερει καποια πραγματα για τον κολλητο μου,κ αυτος κοινος φιλος..και παμε παλι απ την αρχη..
    Εγινε μια πολυ χαλαρη συζητηση χωρις καμια αναφορα στη σχεση μας ξεκινησε να μου λεει τα νεα της..της ζητησα να παμε για ενα καφεδακι και καθε αλλο παρα αρνητικη ηταν..δεν επικοινωνισαμε καθολου χθες και σημερα..δε μπορω να καταλαβω να τι γινετε..

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Μηπως να το πιειτε αυτο το καφεδακι και να της εκφρασεις τα συναισθηματα σου και τις επιθυμίες σου? Έτσι θα της δωσεις την ευκαιρια να σου πει και εκεινη τι νιωθει και τι θελει και θα καταλαβεις τι γινεται!

  5. #20
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Εννοειτε οτι θα το πιουμε το καφεδακι..να πιεσω για το ποτε ομως?η να περιμενω να μου το ζητησει?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Γιατι δεν το ζητας εσύ? Δεν χρειαζεται να πιεσεις καταστασεις απλα να της το προτεινεις και αν θελει θα ρθει.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Το εκανα ηδη αυτο..εγω το ζητησα και δεχτηκε,αοριστα ομως χωρις να πουμε κατι αλλο

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Εννοειτε οτι θα το πιουμε το καφεδακι..να πιεσω για το ποτε ομως?η να περιμενω να μου το ζητησει?
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Καλησπερα και καλη χρονια σε ολους..μετα απο αρκετες μερες αποχης απο καθε ειδους επικοινωνια με τη κοπελα η ζωη αρχιζει και επανερχετε,εχω ορεξη για να περασω καλα πλεων εχω ορεξη για αλλαγες..εχω εντοπισει τα λαθη μου και προσπαθω να τα λυσω,για εμενα..
    Και ξαφνικα προχθες εμφανιζετε στο μαγαζι μου,το πρωι,που ξερει οτι λειπω,για να δει την κοπελα που δουλευει στο μαγαζι μου,κοινη φιλη..και το βραδυ,που ξερει οτι ειμαι εκει,για να μου φερει καποια πραγματα για τον κολλητο μου,κ αυτος κοινος φιλος..και παμε παλι απ την αρχη..
    Εγινε μια πολυ χαλαρη συζητηση χωρις καμια αναφορα στη σχεση μας ξεκινησε να μου λεει τα νεα της..της ζητησα να παμε για ενα καφεδακι και καθε αλλο παρα αρνητικη ηταν..δεν επικοινωνισαμε καθολου χθες και σημερα..δε μπορω να καταλαβω να τι γινετε..
    καβαντζα γινεται. αυτο γινεται...
    ειχε συνηθισει να ασχολεισαι μαζι της και να "πιεζεις" οπως σου ελεγε και τωρα που δεν ασχοληθηκες την επιασε η ανασφαλεια οτι εχεις προχωρησει και δεν θα παρακαλας πλεον...
    γνωμη μου, να κμην κανεις τπτ, να μη προτεινεις τπτ, και να ασχοληθεις ΜΟΝΟ εαν μονη της σου πει ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. οτι μετανοιωσε για την απομακρυνση πχ, οτι θελει να ειστε μαζι κλπ.
    νομιζω οτι η κυρια ψαχνει κοροιδακι...

  9. #24
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Δε νομιζω,δεν ειναι τετοιος τυπος,οχι ομως οτι το αποκλειω..και ετσι να ειναι δεν θα γινει κατι τετοιο αν δεν το επιτρεψω εγω..ειναι ομως σημαδι οτι κανει δευτερες σκεψεις?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Δε νομιζω,δεν ειναι τετοιος τυπος,οχι ομως οτι το αποκλειω..και ετσι να ειναι δεν θα γινει κατι τετοιο αν δεν το επιτρεψω εγω..ειναι ομως σημαδι οτι κανει δευτερες σκεψεις?
    αν η "δευτερη σκεψη", ειναι το οτι δεν θελει να προχωρησεις στην ζωη σου αλλα να εισαι διαθεσιμος μηπως αποτυχουν οι επιλογες και να μεινεις μπακουρι να την περιμενεις, ειναι μια "δευτερη σκεψη" που σε ενδιαφερει;;;

  11. #26
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Οχι δεν εννοω αυτο σε καμια περιπτωση..μετα απο τοσα χρονια νομιζω ειναι λογικο να σκεφτομαι πως θα τα ξαναβρουμε,νομοτελιακα αν δε γινει αυτο θα προχωρησουμε παρακατω..λογω του οτι ζουμε σε πολυ μικρη κοινωνια με παρα πολλους κοινους φιλους τυχενει να γνωριζω οτι δεν υπαρχει κατι αλλο στη ζωη της,τουλαχιστον οχι ακομα..οπως εγω μετα απο 1 μηνα ειδα τα πραγματα πιο καθαρα και πλεων βλεπω οτι ενα διαλημα για να παρουμε λιγο αερα και οι 2 και να συνεχισουμε αποφευγοντας καποια λαθη ειναι αναγκεο..κ απ τη στιγμη που βλεπω οτι με τη συμπεριφορα της και αυτη δεν απομακρινετε,νομιζω οτι κανει δευτερες σκεψεις..

  12. #27
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Καλησπερα..κλεινουμε αισιως 2 μηνες χωρια..η μαυρη περιοδος και τα νευρα εχουν υποχωρισει και για τους 2..μετα απο σχεδον 1.5 μηνα βρεθηκαμε και καναμε μια πολυ ωραια συζητηση σε παρα πολυ καλο κλιμα,αναλυσαμε ολα τα λαθη που καναμε,ζητησαμε συγγνωμη,κλαψαμε,αγκαλιαστ ηκαμε,δωσαμε αμοιβεες υποσχεσεις οτι θα ημαστε διπλα σε οτι χρειαστει και νιωσαμε καλητερα και οι 2..την επομενη μερα με πηρε τηλ και μου ειπε οτι ξυπνησε διαφορετικα και της λειπω..το προηγουμενο σαββατο κανονισε με μια φιλη μου,που λογω της σχεσης μας εγινε κοινη φιλη,και ηρθαν για ποτο στο μαγαζι μου,ο λογος απ οτι της ειπε ηταν οτι της λειπω και οταν με βλεπει ισιωνει..απο εκεινη τη μερα μιλαμε και βρισκομαστε συχνοτερα,οι συζητησεις μας εχουν γινει αναλαφρες και σε πολυ καλο κλιμα,χωρις καμια αναφορα στο παρελθον,εκτως απο καποια ευτραπελα..στο μυαλο μου φενετε σαν το ιδανικο σεναριο,οτι σκεφτετε οτι ισως αξιζει μια δευυερη ευκαιρια σ αυτο που ειχαμε..ειναι ομως ετσι?

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Καλησπερα..κλεινουμε αισιως 2 μηνες χωρια..η μαυρη περιοδος και τα νευρα εχουν υποχωρισει και για τους 2..μετα απο σχεδον 1.5 μηνα βρεθηκαμε και καναμε μια πολυ ωραια συζητηση σε παρα πολυ καλο κλιμα,αναλυσαμε ολα τα λαθη που καναμε,ζητησαμε συγγνωμη,κλαψαμε,αγκαλιαστ ηκαμε,δωσαμε αμοιβεες υποσχεσεις οτι θα ημαστε διπλα σε οτι χρειαστει και νιωσαμε καλητερα και οι 2..την επομενη μερα με πηρε τηλ και μου ειπε οτι ξυπνησε διαφορετικα και της λειπω..το προηγουμενο σαββατο κανονισε με μια φιλη μου,που λογω της σχεσης μας εγινε κοινη φιλη,και ηρθαν για ποτο στο μαγαζι μου,ο λογος απ οτι της ειπε ηταν οτι της λειπω και οταν με βλεπει ισιωνει..απο εκεινη τη μερα μιλαμε και βρισκομαστε συχνοτερα,οι συζητησεις μας εχουν γινει αναλαφρες και σε πολυ καλο κλιμα,χωρις καμια αναφορα στο παρελθον,εκτως απο καποια ευτραπελα..στο μυαλο μου φενετε σαν το ιδανικο σεναριο,οτι σκεφτετε οτι ισως αξιζει μια δευυερη ευκαιρια σ αυτο που ειχαμε..ειναι ομως ετσι?
    στο απανταω κι εδω λοιπον,

    η γνωμη μου ειναι οτι αν της ελειπες ερωτικα, θα επεφτε στην αγκαλια σου μετα την πρωτη αυτη συζητηση. δεν θα αναλωνοταν σε "καλα κλιματα" και συζητησεις.
    γι αυτο και η γνωμη μου ειναι οτι γυρισε γιατι απετυχε κατι αλλο που την απασχολουσε (ερωτικα), η γιατι δεν βρηκε τπτ να παει παρακατω και αναλογιστηκε οτι εμεινε μονη.

  14. #29
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Οταν καταλαβα οτι ανοιξα καινουριο θεμα το ανεβασα κ εδω,λαθος..καταρχην να αποκλεισουμε το οτι κατι αλλο την απασχολουσε ερωτικα,λογω της αδερφης της,της εμπιστευετε τα παντα,και ξερω οτι δεν παιζει κατι τετοιο..επισης οτι μιλαει και ρωταει για εμενα σε δικους μου ανθρωπους,δε λεει κατι?μετα τη συζητηση που καναμε διαπιστωσε οτι πολλα απ αυτα που την πειραξαν ηταν ετσι στα δικα της ματια,πιστευω οτι ισως το ξανασκεφτετε..

  15. #30
    Το θέμα φιλε Κώστα είναι , εσύ τι θέλεις? Περνούσες τόσο καλά μαζί της που θεωρείς ότι είναι ο ανθρωπος σου? Θεωρείς ότι μπορείς να μην την έχεις δεδομένη,να αφιερωνεις τον χρόνο που πρέπει και να μην την παραμελείς?

    Αν είσαι διατεθειμένος να το κάνεις, πάτε για round 2.

    Το " την πείραξαν πράγματα που έτσι ήταν στα δικά της μάτια " είναι απλά μια δικαιολογία. Ότι την ενόχλησε σε εσένα τη πρώτη φορά, θα την ενοχλήσει και την δεύτερη. Μη κοιτάς τώρα που της βγήκαν οι ανασφάλειες , της έλειψες και κοιτάει να τα πετάξει κάτω απο το χαλί.

    Υ.Γ. 1. Η αδερφή της την αδερφή θα καλύψει , είτε υπάρχει άλλος είτε όχι


    Υ.Γ. 2. Το ότι μιλάει σε γνωστούς και ρωτάει για σενα , μπορεί να είναι χίλια πραγματα, από περιέργεια, ανασφάλεια, ζήλεια, κουτσομπολιο και ότι θες. Δε σημαίνει ότι θέλει να είναι μαζί σου. ΤΟ ΜΟΝΟ πράγμα που σημαίνει ότι θέλει να ξαναπροσπαθήσετε, είναι αν στο ζητήσει στα ίσια.



    Κάνατε λες 2 συζητήσεις για τη σχέση. Ωραία ως εδω. Γιατί κάθεσαι και μυρίζεις τα νύχια σου για το τι θέλει και αν θέλει επανασύνδεση αντί να τη ρωτήσεις στα ίσια? Αν αυτή απλά κωλοτρίβεται και θέλει να τη διεκδικήσεις, θα το κάνεις?

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός επανασύνδεση
    By Stuck1424 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 54
    Last Post: 16-12-2020, 01:22
  2. Χωρισμός-Επανασυνδεση
    By taekwondis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 81
    Last Post: 22-02-2019, 06:12
  3. Χωρισμός και πιθανή επανασύνδεση
    By Melba in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-2018, 19:34
  4. Χωρισμός - Επανασύνδεση ?!?!
    By Giannis_s in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2015, 20:51
  5. επανασυνδεση
    By romantic paul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-2012, 12:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •