Χωρισμος και επανασυνδεση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 87
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Οταν καταλαβα οτι ανοιξα καινουριο θεμα το ανεβασα κ εδω,λαθος..καταρχην να αποκλεισουμε το οτι κατι αλλο την απασχολουσε ερωτικα,λογω της αδερφης της,της εμπιστευετε τα παντα,και ξερω οτι δεν παιζει κατι τετοιο..επισης οτι μιλαει και ρωταει για εμενα σε δικους μου ανθρωπους,δε λεει κατι?μετα τη συζητηση που καναμε διαπιστωσε οτι πολλα απ αυτα που την πειραξαν ηταν ετσι στα δικα της ματια,πιστευω οτι ισως το ξανασκεφτετε..
    η αδερφη της και να ξερει κατι, δεν θα στο πει. ειναι ψευδαισθηση δικη σου, και αναγκη (σου) ελεγχου το οτι επειδη "το μερος ειναι μικρο", κατοικεις μεσα στο κεφαλι της...
    αν ειχε καποιον στο μυαλο της που δεν της εκατσε και ξανασκεφτηκε εσενα, μμπορει ουτε η αδερφη της να μην το ξερει...
    το οτι ρωταει για σενα λεει το ιδιο που λεει και το οτι μιλησατε, ειστε "σε καλο κλιμα", κλπ.
    δεν λεει ομως ουτε οτι δεν ηθελε καποιον αλλον, ουτε οτι ειναιε ρωτευμενη μαζι σου.
    δειχνει και οτι την επιασαν οι ανασφαλειες επειδη σταματησες να την πιεζεις.

  2. #32
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Μετα απο αρκετο διαστημα χωρις επαφες και σκεψεις επι σκεψεων,ξερω πλεον παρα πολυ καλα τι θελω και δε γινετε χωρις αυτην..δε λεω οτι δε θα ξανακανω λαθη,οπως κ αυτη το ιδιο,ανθρωποι ημαστε..σιγουρα ομως θα προσπαθησω για το καλητερο..ισως και να φοβαμαι την απαντηση της γι αυτο και δεν το λεω στα ισα..επισης ισως δεν ξερω και με ποιο τροπο πρεπει να τη διεκδικησω παλι..

  3. #33
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Μετα απο αρκετο διαστημα χωρις επαφες και σκεψεις επι σκεψεων,ξερω πλεον παρα πολυ καλα τι θελω και δε γινετε χωρις αυτην..δε λεω οτι δε θα ξανακανω λαθη,οπως κ αυτη το ιδιο,ανθρωποι ημαστε..σιγουρα ομως θα προσπαθησω για το καλητερο..ισως και να φοβαμαι την απαντηση της γι αυτο και δεν το λεω στα ισα..επισης ισως δεν ξερω και με ποιο τροπο πρεπει να τη διεκδικησω παλι..
    Να τη διεκδικήσεις κανονικά αφού τη θέλεις. Να τη βγάλεις εξω για καφέ ή για ποτό και ανάλογα πως θα ανταποκριθεί κανονίζεις το δεύτερο βήμα.

    Δεν υπάρχει λόγος άγχους, αν είσαι σωστός μαζί της και είναι να γυρίσει θα γυρίσει. Αν δεν σας βγει ή αν θέλει να πάει αλλού θα ξέρεις ότι προσπάθησες

  4. #34
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Το σαββατο που μας περασε ηρθε για ποτο στο μαγαζι μου με κοινους φιλους,περασαμε ομορφα,ματιες χαδια και ολα αυτα τα ωραια..οταν ηρθε η ωρα να φυγει μου πε οτι περασε πολυ ομορφα με κοιτουσε και ελλιωνε,το εβλεπα στα ματια της..τη ρωτησα γιατι κανουμε τη ζωη μας δυσκολη και απαντησε οτι δεν ξερει τι θελει..την πεμπτη βρεθηκαμε σε σπιτι κοινου μας φιλου,παλι τα ιδια,ματιες και χαδια..ειχε παει αρκετα αργα και τη ρωτησαν πως και δεν εχει φυγει ακομα,η απντηση ηταν θα φυγει οταν φυγω κ εγω..μετα παιξαμε ταμπου,τη ρωτησε μια φιλη να πανε μαζι και απαντησε οχι μονο μαζι μου θα παιξει..πριν απο λιγο βρεθηκαμε στην παραλια,αγαπημενο μας σημειο,ξεκινησα συζητηση και ηταν πολυ ψυχρη απεναντι μου..ξεκαθαρισα τη θεση μου,οτι την αγαπαω και τη θελω στη ζωη μου,χωρις πιεση και χωρις υποσχεσεις..μου ειπε οτι ξερω οτι μ αγαπας,κ εγω σ αγαπαω και αθελα μου στο δειχνω,δεν ειμαι σιγουρη..που οφειλετε αυτο το μια κρυο μια ζεστη?τι πρεπει να κανω εγω?

  5. #35
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Το σαββατο που μας περασε ηρθε για ποτο στο μαγαζι μου με κοινους φιλους,περασαμε ομορφα,ματιες χαδια και ολα αυτα τα ωραια..οταν ηρθε η ωρα να φυγει μου πε οτι περασε πολυ ομορφα με κοιτουσε και ελλιωνε,το εβλεπα στα ματια της..τη ρωτησα γιατι κανουμε τη ζωη μας δυσκολη και απαντησε οτι δεν ξερει τι θελει..την πεμπτη βρεθηκαμε σε σπιτι κοινου μας φιλου,παλι τα ιδια,ματιες και χαδια..ειχε παει αρκετα αργα και τη ρωτησαν πως και δεν εχει φυγει ακομα,η απντηση ηταν θα φυγει οταν φυγω κ εγω..μετα παιξαμε ταμπου,τη ρωτησε μια φιλη να πανε μαζι και απαντησε οχι μονο μαζι μου θα παιξει..πριν απο λιγο βρεθηκαμε στην παραλια,αγαπημενο μας σημειο,ξεκινησα συζητηση και ηταν πολυ ψυχρη απεναντι μου..ξεκαθαρισα τη θεση μου,οτι την αγαπαω και τη θελω στη ζωη μου,χωρις πιεση και χωρις υποσχεσεις..μου ειπε οτι ξερω οτι μ αγαπας,κ εγω σ αγαπαω και αθελα μου στο δειχνω,δεν ειμαι σιγουρη..που οφειλετε αυτο το μια κρυο μια ζεστη?τι πρεπει να κανω εγω?
    Απομακρύνσου και μην ξαναασχοληθεις. Δυστυχώς αφου λεει " δεν ξέρει τι θέλει" σε αναγκάζει να σεβαστείς τον εαυτο σου , γιατί αυτή δεν σε σέβεται. Μην γίνεις παιχνιδάκι της.

    Τι ηλικίες έχετε?

  6. #36
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    38 εγω 30 αυτη..
    Εγω απομακρυνθηκα απ την αρχη που χωρισαμε..2 φορες μαλιστα..εμφανιζετε ομως μπροστα μου και παμε παλι απ την αρχη..και οχι οπουδηποτε και τυχαια αλλα στο μαγαζι μου συγκεκριμενες μερες και ωρες που ξερει οτι θα ειμαι σιγουρα εκει..
    Πριν λιγο εμαθα οτι ζητησε απο κοινη μας φιλη που δουλευει εδω μαζι μου να ερθουν το βραδυ για ποτο..να την αγνοησω?

  7. #37
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    38 εγω 30 αυτη..
    Εγω απομακρυνθηκα απ την αρχη που χωρισαμε..2 φορες μαλιστα..εμφανιζετε ομως μπροστα μου και παμε παλι απ την αρχη..και οχι οπουδηποτε και τυχαια αλλα στο μαγαζι μου συγκεκριμενες μερες και ωρες που ξερει οτι θα ειμαι σιγουρα εκει..
    Πριν λιγο εμαθα οτι ζητησε απο κοινη μας φιλη που δουλευει εδω μαζι μου να ερθουν το βραδυ για ποτο..να την αγνοησω?

    30 χρονών και κάνει τέτοιες μλκίες ?
    Σε παίζει , σε έχει δεδομένο και θεωρεί ότι όποτε εμφανίζεται στη δουλειά σου μπορεί να σε έχει.

    Είμαι υπέρ στο να δίνουμε ευκαιρίες, αλλά εσύ ήσουν ξεκάθαρος και αυτή μια στη πέφτει μια λεει δεν ξέρω τι θέλω. Στη θέση σου , το βράδυ θα την άφηνα να έρθει και θα φλερταρα μπροστά της με άλλη στο μαγαζί.

    Δεν αξίζει άλλη ευκαιρία , να προσγειωθεί.


    edit. Διαβάζω κάτι ιστορίες εδω μέσα και λεω, στην εφηβεία θα είναι και κάνουν έτσι ... Τελικά κάποιοι /ες δεν ωριμάζουν ποτέ
    Last edited by Σπουργίτι; 21-01-2023 at 20:17.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ακουσε με, μπορείς να την ξαναέχεις αρκει να κινηθείς προσεκτικά. Η κοπέλα σου δείχνει πολλα δείγματα, εχει ενδιαφέρον, κάνει κινήσεις, συνήθως αν διαβάσεις και άπειρα αλλα θέματα εδω, θα δεις οτι οταν η κοπέλα σε χωρίζει δεν ασχολείται πλεον καθόλου και αποφεύγει κάθε συνάντηση, επικοινωνία κλπ. Λοιπον σε βλέπω οτι εχεις ενα άγχος να το πειτε στα λόγια οτι ξαναείστε μαζί, δεν χρειάζεται αυτο, δεν είναι απαραίτητο αυτα γίνονται καπως αυθόρμητα, οποτε μην ξανααναφέρεις κατι παρόμοιο. Πες μου οταν ξαναμπεις ποτε μιλήσατε τελευταία φορά?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    38 εγω 30 αυτη..
    Εγω απομακρυνθηκα απ την αρχη που χωρισαμε..2 φορες μαλιστα..εμφανιζετε ομως μπροστα μου και παμε παλι απ την αρχη..και οχι οπουδηποτε και τυχαια αλλα στο μαγαζι μου συγκεκριμενες μερες και ωρες που ξερει οτι θα ειμαι σιγουρα εκει..
    Πριν λιγο εμαθα οτι ζητησε απο κοινη μας φιλη που δουλευει εδω μαζι μου να ερθουν το βραδυ για ποτο..να την αγνοησω?
    ειπες στην αρχη, οτι το παραπονο που ειχε και ειχε αρχισει να απομακρυνεται και τελικα σε χωρισε, ηταν το οτι δεν της εδινες αρκετη προσοχη.
    εκτος απο αυτο, ειχατε καποια διαφωνια σε κατι συγκεκριμενο;;;
    για παραδειγμα, ηθελε να παντρευτειτε κι εσυ το καθυστερουσες, ή δεν ηθελες, ή απεφευγες να πειτε συγκεκριμενα πραγματα;

  10. #40
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Χθες μιλησαμε τελευταια φορα και απο εμενα τουλαχιστον οριστικα,πηγαμε μια βολτα με δικη μου πρωτοβουλια..τη ρωτησα που οφειλετε αυτο το μια κρυο μια ζεστη η απαντηση ηταν προτιμας μονο κρυο?επισης της ειπα οτι ειναι καλητερο μεχρι να τα βρει με τον εαυτο της και να ξεκαθαρισει τι θελει,καλητερα και για τους 2 να μην εχουμε επαφες..επισης στα 40 λεπτα περιπου που ημασταν μαζι τσακωθηκε 3 φορες στο τηλ,2 με το αφεντικο της και μια με τη μανα της..γο αναφερω γιατι γενικα ειναι πολυ ηρεμος ανθρωπος και δεν την εχω δει ποτε να κανει καγι τετοιο,σαν να δεχετε καποιου ειδους πιεση και σπαει

  11. #41
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Και οι 2 το θελαμε αυτο,ισως ομως να την πηραξε το οτι μειναμε στασιμοι πολυ καιρο..κατι αλλο δε νομιζω,τουλαχιστον δε μου εχει αναφετει κατι αλλο

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Και οι 2 το θελαμε αυτο,ισως ομως να την πηραξε το οτι μειναμε στασιμοι πολυ καιρο..κατι αλλο δε νομιζω,τουλαχιστον δε μου εχει αναφετει κατι αλλο
    οι κινησεις της δειχνουν οτι προσπαθει να σε καψουρεψει για να της πεις οτι συμφωνεις σε κατι που ζητουσε και δεν ηθελες εσυ.

  13. #43
    Το θεμα δεν νομίζω πως είναι αν μπορεί να γυρισει πίσω η κοπελα. Ο θεματοθέτης θα ήθελε μια σύντροφο που προτίθεται να τον χωρίσει για 2 μηνες, να επανεμφανίζεται και μόλις τσιμπήσει αυτός να απομακρύνεται πάλι? Σ αγαπάει όντως ένας άνθρωπος που για τις όποιες δικες του ανασφάλειες, πατάει τα δικά σου συναισθηματα?

    Και πόσο μπορείς να εμπιστευτείς εναν ανθρωπο που " δεν ξέρει τι θέλει" για να δώσεις αλλα 2-3 χρόνια απο τη ζωή σου μεχρι να φύγει πάλι?

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Σπουργίτι View Post
    Το θεμα δεν νομίζω πως είναι αν μπορεί να γυρισει πίσω η κοπελα. Ο θεματοθέτης θα ήθελε μια σύντροφο που προτίθεται να τον χωρίσει για 2 μηνες, να επανεμφανίζεται και μόλις τσιμπήσει αυτός να απομακρύνεται πάλι? Σ αγαπάει όντως ένας άνθρωπος που για τις όποιες δικες του ανασφάλειες, πατάει τα δικά σου συναισθηματα?

    Και πόσο μπορείς να εμπιστευτείς εναν ανθρωπο που " δεν ξέρει τι θέλει" για να δώσεις αλλα 2-3 χρόνια απο τη ζωή σου μεχρι να φύγει πάλι?
    καλα τα λες, δεν λεω...
    αλλα απεκτησα την αμυδρη υποψια οτι η κοπελα ενοιωσε οτι την δουλευει στο θεμα του γαμου και ειπε να απομακρυνθει για να δει αν οντως ενδιαφερεται....
    μπορει να κανω και λαθος, δεν ξερω...

  15. #45
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Χθες μιλησαμε τελευταια φορα και απο εμενα τουλαχιστον οριστικα,πηγαμε μια βολτα με δικη μου πρωτοβουλια..τη ρωτησα που οφειλετε αυτο το μια κρυο μια ζεστη η απαντηση ηταν προτιμας μονο κρυο?επισης της ειπα οτι ειναι καλητερο μεχρι να τα βρει με τον εαυτο της και να ξεκαθαρισει τι θελει,καλητερα και για τους 2 να μην εχουμε επαφες..επισης στα 40 λεπτα περιπου που ημασταν μαζι τσακωθηκε 3 φορες στο τηλ,2 με το αφεντικο της και μια με τη μανα της..γο αναφερω γιατι γενικα ειναι πολυ ηρεμος ανθρωπος και δεν την εχω δει ποτε να κανει καγι τετοιο,σαν να δεχετε καποιου ειδους πιεση και σπαει

    Χειραγώγηση σου κάνει και τερτίπια όταν σου απαντάει έτσι...στο προτιμάς μόνο κρύο? Δηλαδή σου κάνει και χάρη και πρέπει να λες και πάλι καλά που σου δείχνει και λίγο ζέστη? Ωπα!
    Καλή εξήγηση έκανες,ας τα βρει με το τι θέλει απο εσένα και εφοσον εσυ μιλησες ανοικτα οτι την θελεις στην ζωη σου η αποφαση και το τι θα θελησει πλεον αναμενονται απο την ιδια,,, Αν ξαναεπιχειρησει να ερθει τις ωρες που ξερει οτι θα σε βρει..ΧΩΡΙΣ ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ να σε πάρει τηλεφωνο και να σου πει οτι θελω να μιλησουμε ευκαιρεις κλπ...φροντισε να γνωριστεις η πιασε παρτιδες με αλλη κοπελα και αφησε την να το δει.. Οποια πίεση και να δεχεται εσυ δεν της φταις κατι αρα θα πρεπει να ειναι οκ μαζι σου και να σου μιλησει η να σου ζητησει συγγνωμη και να παρει λιγο χρονο μεχρι να ηρεμησουν τα προβληματα της

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός επανασύνδεση
    By Stuck1424 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 54
    Last Post: 16-12-2020, 01:22
  2. Χωρισμός-Επανασυνδεση
    By taekwondis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 81
    Last Post: 22-02-2019, 06:12
  3. Χωρισμός και πιθανή επανασύνδεση
    By Melba in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-2018, 19:34
  4. Χωρισμός - Επανασύνδεση ?!?!
    By Giannis_s in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2015, 20:51
  5. επανασυνδεση
    By romantic paul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-2012, 12:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •