Χωρισμος και επανασυνδεση - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast
Results 61 to 75 of 87
  1. #61
    Vaggg
    Guest
    Ενδεχομένως έγινε friendzone, δηλαδή σε βλέπει σα καλό φίλο. Για να είσαι σίγουρος δώσε χρόνο αρκετό χρόνο μέρες βδομάδες και εξέταζε συμπεριφορά

  2. #62
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Ελπιζω πως οχι..αν και το εκανα οσο πιο ξεκαθαρο γινετε μεσα απο συζητησεις,αλλα και στις συναντησεις υπαρχει φλερτ,κ απ τις 2 μεριες..περασαν αρκετες μερες χωρις καμια επικοινωνια και χθες ηρθε στο μαγαζι μου για καφεδακι,εφερε και δωρακι,ενα φυτο..στη μια ωρα περιπου που εμεινε ειχε χαβαλε και αρκετες αναφορες στο παρελθον μας,αλλα και στα μελλοντικα της σχεδια..ειπαμε καληνυχτα και δεν εχουμε ξαναμιλησει..

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Εδω καλα καλα δε μιλαμε,βασικα μια μιλαμε 2 δε μιλαμε..προβλημα δεσμευσης οχι δεν εχω,δε μπορω να σου πω γιατι δεν κινητοποιηθηκα,δεν ξερω γιατι..ισως γιατι η ζωη κυλαει πολυ γρηγορα..την εξηγηση αυτη την εκανα,αλλα ηταν αργα..επισης πηρα ολη την ευθυνη,παραδεχτηκα ολα τα λαθη μου και δεν εκατσα να ψαξω τα δικα της,σε μια σχεση κανουν και οι 2 λαθη..
    Το θεμα ειναι τωρα τι κανουμε?απ τη στιγμη που βλεπω οτι απολαμβανει καθε λεπτο που βρισκετε μαζι μου,και απ τις κινησεις της αισθηματα υπαρχουν,υπαρχει ομως και φοβος και αμφιβολιες..
    αργα , ειναι μονο οταν ο αλλος προχωρησει παρακατω.
    αν αυτη δεν εχει προχωρησει κι απλα απογοητευθηκε, υπαρχει χρονος.
    ΕΣΥ λες οτι εκανες καποια εξηγηση, αλλα θεωρω οτι δεν σε πιστεψε. δεν σε εμπιστευθηκε για να ξαναπροσπαθησει.

    αν ειχε κανει λαθη, δεν θα χρειαζοταν να τα ψαξεις, θα τα ηξερες ηδη.. οποτε, νομζιω ψαχνεις κι αλλες δικαιολογιες..

  4. #64
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Κοιτα δικαιολογιες δεν ψαχνω,ξερω τα λαθη μου και προσπαθω να τα διορθωσω..φυσικα και δε με πιστεψε,ουτε και μ εμπιστευθηκε,τουλαχιστον οχι στο βαθμο που θα ηθελε..απ την αλλη αν θες να χωρισεις το κανεις και απομακρυνεσε,δεν εισαι συνεχεια στα ποδια του αλλου,με την καλη εννοια..αυτο που ζηταω εγω,και γι αυτο ειμαι εδω,ειναι οτι δυσκολευομαι παρα πολυ να καταλαβω απο τη συμπεριφορα της,ειναι παρα πολυ μπερδεμενη..πχ τη μια μερα μου λεει μη με ξαναενοχλησεις και την επομενη πινουμε καφε μαζι και δε τρεχει τιποτα..τις πρωτες μερες που χωρισαμε ειχε πολλα νευρα μαζι μου,ενω τωρα δειχνει να απολαμβανει το χρονο που περναμε μαζι..

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Κοιτα δικαιολογιες δεν ψαχνω,ξερω τα λαθη μου και προσπαθω να τα διορθωσω..φυσικα και δε με πιστεψε,ουτε και μ εμπιστευθηκε,τουλαχιστον οχι στο βαθμο που θα ηθελε..απ την αλλη αν θες να χωρισεις το κανεις και απομακρυνεσε,δεν εισαι συνεχεια στα ποδια του αλλου,με την καλη εννοια..αυτο που ζηταω εγω,και γι αυτο ειμαι εδω,ειναι οτι δυσκολευομαι παρα πολυ να καταλαβω απο τη συμπεριφορα της,ειναι παρα πολυ μπερδεμενη..πχ τη μια μερα μου λεει μη με ξαναενοχλησεις και την επομενη πινουμε καφε μαζι και δε τρεχει τιποτα..τις πρωτες μερες που χωρισαμε ειχε πολλα νευρα μαζι μου,ενω τωρα δειχνει να απολαμβανει το χρονο που περναμε μαζι..
    η συμπεριφορα της, εμενα μου δειχνει οτι θελει να βρεις τον τροπο να την πεισεις οτι θα προχωρησεις οπως λεγατε στην σχεση σας και δεν θ αρχισεις τα παλια..
    η μονη περιπτωση να συμβαινει κατι αλλο, για μενα , ειναι να ειχε καποια αλλη προταση και να ειναι σε διλλημα, οποτε απλα κραταει την πορτα ανοιχτη...

  6. #66
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Χθες ημασταν μαζι σε σπιτι κοινων φιλων,δεν πηγαμε μαζι αλλα και οι 2 ξεραμε οτι θα βρεθουμε εκει..μειναμε εκει αρκετες ωρες και συζητησαμε αρκετα,περι ανεμων και υδατων,δεν ανοιξα καμια συζητηση που θα μπορουσε να την κανει να νιωσει καποιου ειδους πιεση..φενοταν οτι περνουσε καλα..οταν βαλαμε ταινια,ενω ειχε πολλες θεσεις να κατσει,ηρθε και εκατσε διπλα μου,μεχρι που κοιμηθηκε στον ωμο μου..σημερα δεν εχουμε μιλησει καθολου..

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Χθες ημασταν μαζι σε σπιτι κοινων φιλων,δεν πηγαμε μαζι αλλα και οι 2 ξεραμε οτι θα βρεθουμε εκει..μειναμε εκει αρκετες ωρες και συζητησαμε αρκετα,περι ανεμων και υδατων,δεν ανοιξα καμια συζητηση που θα μπορουσε να την κανει να νιωσει καποιου ειδους πιεση..φενοταν οτι περνουσε καλα..οταν βαλαμε ταινια,ενω ειχε πολλες θεσεις να κατσει,ηρθε και εκατσε διπλα μου,μεχρι που κοιμηθηκε στον ωμο μου..σημερα δεν εχουμε μιλησει καθολου..
    μια απ τα ιδια , οπως σε ολες τις διηγησεις συναντησεων σας. δεν υπαρχει καποια καινουρια πληροφορια, εδω..

  8. #68
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Ακριβως αυτο..θελω να τονισω οτι επαναλαμβανετε διαρκως το ιδιο,εξαφανιζετε για καποιες μερες,σ αυτο το διαστημα δεν υπαρχει επικοινωνια,και μετα εμφανιζετε παλι..τα λεμε,δειχνει να περναει καλα και μετα εξαφανιζετε παλι..αυτο που καταλαβενω εγω ειναι οτι εμφανιζετε οταν νιωθει οτι της λειπω,δε μου δειχνει κατι παραπανω ειτε επειδη ειναι μπερδεμενη,ειτε επειδη φοβατε κατι για να ειναι παλι μαζι μου..τι μπορω να κανω εγω?
    Last edited by Kostaskerkyra; 12-02-2023 at 18:48.

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Ακριβως αυτο..θελω να τονισω οτι επαναλαμβανετε διαρκως το ιδιο,εξαφανιζετε για καποιες μερες,σ αυτο το διαστημα δεν υπαρχει επικοινωνια,και μετα εμφανιζετε παλι..τα λεμε,δειχνει να περναει καλα και μετα εξαφανιζετε παλι..αυτο που καταλαβενω εγω ειναι οτι εμφανιζετε οταν νιωθει οτι της λειπω,δε μου δειχνει κατι παραπανω ειτε επειδη ειναι μπερδεμενη,ειτε επειδη φοβατε κατι για να ειναι παλι μαζι μου..τι μπορω να κανω εγω?
    οι εξαφανισεις, εμενα μου λενε οτι υπαρχει αλλος...
    για να ξαναεμφανιζεται, ή δεν την καλυπτει, ή δεν την θελει εκεινος, αρκετα...

    τι μπορεις να κανεις, τα εχουμε πει.
    ή της κανεις μια συγκεκριμενη προταση που την δεχεται, ή της το ξεκοβεις οτι δεν θελεις τετοιου ειδους "επικοινωνια" κωλοτριψιματος...
    εναλλακτικα, ξεκινα να βγαινεις με αλλη και πες της οτι δεν θελεις δημοσιες διαχυτικοτητες γιατι θα αισθανεται ασχημα η αλλη κοπελα.

  10. #70
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Καλημερα..πιστευετε πρεπει να δωσω 1 λουλουδακι λογω της ημερας η οχι?

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Καλημερα..πιστευετε πρεπει να δωσω 1 λουλουδακι λογω της ημερας η οχι?
    ωστε να πετυχεις, τι;

  12. #72
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Ολα γινοντε με το σκεπτικο να τα ξαναβρουμε..τουλαχιστον απο τη μερια μου..μια τετοια κινηση,σημερα,θα μπορουσε να τη συγκινησει η μηπως θα ενιωθε οτι την πιεζω?

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Ολα γινοντε με το σκεπτικο να τα ξαναβρουμε..τουλαχιστον απο τη μερια μου..μια τετοια κινηση,σημερα,θα μπορουσε να τη συγκινησει η μηπως θα ενιωθε οτι την πιεζω?
    δεν θα ενοιωθε οτι την πιεζεις.
    θα βεβαιωνοταν οτι θελεις να τα ξαναβρειτε.

  14. #74
    Member
    Join Date
    Dec 2022
    Posts
    40
    Το εδωσα λοιπον το λουλουδακι,το δεχτηκε με χαμογελο,ξαφνιαστηκε..μ αγκαλιασε χαμογελασε και εφυγε..νομιζω οτι εγω οτι ηταν να κανω το εκανα,3 μηνες πιστευω οτι εχει καταλαβει..ισως ειναι καλητερα να την αφησω ησυχη,να σκεφτει,και να κανει αυτη καποια κινηση αν θελει

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Kostaskerkyra View Post
    Το εδωσα λοιπον το λουλουδακι,το δεχτηκε με χαμογελο,ξαφνιαστηκε..μ αγκαλιασε χαμογελασε και εφυγε..νομιζω οτι εγω οτι ηταν να κανω το εκανα,3 μηνες πιστευω οτι εχει καταλαβει..ισως ειναι καλητερα να την αφησω ησυχη,να σκεφτει,και να κανει αυτη καποια κινηση αν θελει
    τι να σκεφτει;

Page 5 of 6 FirstFirst ... 3456 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός επανασύνδεση
    By Stuck1424 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 54
    Last Post: 16-12-2020, 01:22
  2. Χωρισμός-Επανασυνδεση
    By taekwondis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 81
    Last Post: 22-02-2019, 06:12
  3. Χωρισμός και πιθανή επανασύνδεση
    By Melba in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 07-10-2018, 19:34
  4. Χωρισμός - Επανασύνδεση ?!?!
    By Giannis_s in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 10-12-2015, 20:51
  5. επανασυνδεση
    By romantic paul in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 06-12-2012, 12:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •