Τελευταία τραβάω πάλι νάρκισσους
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1

    Τελευταία τραβάω πάλι νάρκισσους

    Μετά από 1.5 χρόνο πολλής ψυχοθεραπευτικής και προσωπικής δουλειάς έπειτα από ένα κακό φλερτ εξ αποστάσεως με ένα νάρκισσο, το τελευταίο διάστημα τραβάω κοντά μου πάλι νάρκισσους.

    Είμαι ένας νεαρός στα 26.
    Δεν πολυψάχνω κάτι σοβαρό, αλλά πολλοί έστω και σε απλή φάση τώρα τελευταία που συναντώ βγάζουν ένα ναρκισσιστικό προφίλ κι εγωιστικό, τύπου να περνάνε μόνο οι ίδιοι καλά.

    Απόψε έφαγα ξενέρα ερωτική, καιρό είχα.
    Μιλούσα από ένα σάιτ γνωριμιών με κάποιον από εδώ από το νησί. Και με τηλέφωνο.
    Βρεθήκαμε απόψε και κατάλαβα ότι ήταν κι αυτός νάρκισσος.
    Δεν με ρώτησε τίποτα για μένα, δεν ρώτησε τίποτα για τη δουλειά μου κι ας είναι ιδιαίτερη, γενικά τίποτα, ευχαριστιόταν να του κάνω συνέντευξη. Έλεγε ότι ψάχνει κάτι σοβαρό, αλλά τελικά δεν μου φάνηκε κι ιδιαίτερα σοβαρός.
    Προσβλητικός. Έβγαλε το συμπέρασμα ότι δεν ξέρω τίποτα γιατί διαλέγω να μην πολυκυκλοφορώ.
    Λες και δεν είναι οι συγκυρίες της εποχής, όταν μένεις μόνος σε νοίκι και τα έξοδα στο Θεό, με βασικούς μισθούς. Χώρια ότι τον τελευταίο χρόνο ναι διαλέγω μοναξιά γιατί τα βρίσκω καλά με αυτή για την ώρα, μέχρι να τα βρω με τον εαυτό μου 100%.
    Σε μια δόση εκεί που πίναμε ποτό, μας συναντάν κάτι γνωστοί που με ξέρουν από παιδί και από κακή σύμπτωση ήξεραν κι εκείνον και δεν ήξερα που να κρυφτώ. Τους είπε να κάτσουν κιόλας ενώ υποτίθεται ήταν μια προσωπική συνάντηση για να γνωριστούμε.

    Νιώθω ότι έπεσε ξανά λίγο την αυτοποίθηση μου, για αυτό προσελκύω παλιονάρκισσους.
    Όσο δούλευα ένιωθα να ήταν πιο ενισχυμένη.
    (Δουλεύω σεζόν 7-8 μήνες, στο αεροδρόμιο του νησιού και την αγαπώ τη δουλειά).

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by spiros.k View Post
    Μετά από 1.5 χρόνο πολλής ψυχοθεραπευτικής και προσωπικής δουλειάς έπειτα από ένα κακό φλερτ εξ αποστάσεως με ένα νάρκισσο, το τελευταίο διάστημα τραβάω κοντά μου πάλι νάρκισσους.

    Είμαι ένας νεαρός στα 26.
    Δεν πολυψάχνω κάτι σοβαρό, αλλά πολλοί έστω και σε απλή φάση τώρα τελευταία που συναντώ βγάζουν ένα ναρκισσιστικό προφίλ κι εγωιστικό, τύπου να περνάνε μόνο οι ίδιοι καλά.

    Απόψε έφαγα ξενέρα ερωτική, καιρό είχα.
    Μιλούσα από ένα σάιτ γνωριμιών με κάποιον από εδώ από το νησί. Και με τηλέφωνο.
    Βρεθήκαμε απόψε και κατάλαβα ότι ήταν κι αυτός νάρκισσος.
    Δεν με ρώτησε τίποτα για μένα, δεν ρώτησε τίποτα για τη δουλειά μου κι ας είναι ιδιαίτερη, γενικά τίποτα, ευχαριστιόταν να του κάνω συνέντευξη. Έλεγε ότι ψάχνει κάτι σοβαρό, αλλά τελικά δεν μου φάνηκε κι ιδιαίτερα σοβαρός.
    Προσβλητικός. Έβγαλε το συμπέρασμα ότι δεν ξέρω τίποτα γιατί διαλέγω να μην πολυκυκλοφορώ.

    Λες και δεν είναι οι συγκυρίες της εποχής, όταν μένεις μόνος σε νοίκι και τα έξοδα στο Θεό, με βασικούς μισθούς. Χώρια ότι τον τελευταίο χρόνο ναι διαλέγω μοναξιά γιατί τα βρίσκω καλά με αυτή για την ώρα, μέχρι να τα βρω με τον εαυτό μου 100%.
    Σε μια δόση εκεί που πίναμε ποτό, μας συναντάν κάτι γνωστοί που με ξέρουν από παιδί και από κακή σύμπτωση ήξεραν κι εκείνον και δεν ήξερα που να κρυφτώ. Τους είπε να κάτσουν κιόλας ενώ υποτίθεται ήταν μια προσωπική συνάντηση για να γνωριστούμε.

    Νιώθω ότι έπεσε ξανά λίγο την αυτοποίθηση μου, για αυτό προσελκύω παλιονάρκισσους.

    Όσο δούλευα ένιωθα να ήταν πιο ενισχυμένη.
    (Δουλεύω σεζόν 7-8 μήνες, στο αεροδρόμιο του νησιού και την αγαπώ τη δουλειά).
    καλημερα.
    μπερδευεις την ναρκισιστικη διαταραχη με ανθρωπους που δεν ταιριαζετε, ειναι εγωιστες, αδιαφοροι για σενα, ή εστω αναγωγοι ή και μαλακες...
    ο ναρκισσος, δεν δειχνει με το καλημερα το αληθινο του προσωπο. θα σου κανει επιθεση ενδιαφεροντος και αγαπης μεχρι να σε τσιμπησει. πολυ αργοτερα θα ξεκινησουν τοξικες συμπεριφορες.
    προφανως, ουτε εσυ του αρεσες, και καλεσε τους κοινους γνωστους για να διακοπει η "προσωπικη συναντηση".
    καλα εκανε αν δεν περνουσε καλα και θεωρουσε οτι δεν θα προχωρησει το μεταξυ σας. βγηκατε απο την δυσκολη θεση...

  3. #3
    Θα ήταν καλύτερα νομίζω να το κόβαμε διακριτικά, όπως και έκανα στη πορεία, όχι με τρόπους που θα έδιωχναν έτσι απλά τον άλλον...
    νομίζω αυτό που μου είπε, ότι πολλές του γνωριμίες που έκανε τελευταία, πως αυτοί σταματούσαν επικοινωνία μετά το πρώτο ραντεβού διακριτικά και δεν του απαντούσαν στα τηλ και στα μηνύματα, όλο και κάτι θα λέει για το ποιον του...
    τέλος πάντων...πάει πέρασε δεν ήταν κάτι

  4. #4
    Honorata
    Guest
    Τα αποτυχημένα ραντεβού είναι μια πραγματικότητα, εκτός από συνηθισμένο φαινόμενο. Φαίνεται ότι κάτι δεν κουμπωσε καλά μεταξύ σας. Δεν πείραζει, θα περάσεις πολλά τέτοια ραντεβού μέχρι να βρεις κάτι να προχωρήσεις. Σε όλους συμβαίνει.

    Δυστυχώς δεν υπάρχει ιδανικός τρόπος να κόψεις ένα αποτυχημένο ραντεβού, εσύ θεώρησες ότι θα ήταν καλύτερο να σου μιλήσει ανοικτά αλλα εκείνος μπορεί να ένιωσε περίεργα και να το έκανε μέσω της πλαγιας οδου καλώντας τους γνωστούς του.

    Από την άλλη βέβαια μιλάμε για ομοφυλοφιλικη σχέση, μήπως ο τύπος κάλεσε τους γνωστούς του στο τραπέζι για να δείξει ότι είστε απλά παρέα και ότι δεν τρέχει κάτι ερωτικό μεταξύ σας; Η σεξουαλικότητα του είναι φανερή ή κρατάει κρυφές τις επιλογές του;

    Σχετικά με σένα, ίσως να χρειάζεται να ενδυναμώσεις και αλλο την αυτοπεποίθηση σου. Τα αποτυχημένα ραντεβού (αν ήταν όντως αποτυχημένο) είναι αυτονόητη κατάσταση στην οποία θα βρεθείς μέχρι να βρεις κάτι. Αν έχεις παρατηρήσει ότι πελαγωνεις, μετά από κάτι που δεν πάει καλά τότε μπορεί να μην εισαι έτοιμος ακόμα να παίρνεις αποφάσεις και ρίσκα. Αν είσαι ευάλωτος. Εσύ θα το δεις.

    Νάρκισσος και εγώ δεν πιστεύω πως ήταν ο συγκεκριμενος. Δεν σημαίνει πως οποιαδήποτε στάση του αλλού που δεν αρέσει σε εμας υποδεικνύει τοξικότητα ή ναρκισσισμό.

    Και εσύ όμως πρέπει να ξεκαθαρίσεις τι θέλεις πριν αρχίσεις να ψάχνεσαι , γιατί πέφτεις σε αντιφάσεις. Είναι τα θέλω σου ξεκάθαρα; λες ότι δεν θες κάτι σοβαρό, από την άλλη ο τύπος λες πως έψαχνε κάτι σοβαρό, πράγμα που εσένα αντί να σε ξενερώσει σου άρεσε, και τελικά ξενέρωσες όταν κατάλαβες ότι δεν δείχνει ενδιαφέρον και ότι είναι αδιάφορος. Τι ζητάς πραγματικά από τον άλλον; θέλεις να έχει διεκδικητική στάση και να ενδιαφέρεται για εσένα; ή δεν θες πολλά πολλά και νοιάζεσαι πως να περάσεις καλά;

    Το να μη ζητάς κάτι σοβαρό αλλά παραλληλα να περιμένεις από τον άλλον να επενδύσει ενέργεια και συναίσθημα στη γνωριμία είναι αντιθετική προσδοκία.

    Άφησε το , και δες πως θα εξελιχθεί με τον συγκεκριμένο.
    Πόσο καιρό μιλούσατε με τον τύπο πριν βγείτε; Η επικοινωνία σας πως ήταν πριν το ραντεβού;

    Για το ποιον του δεν λεει τίποτα ότι οι γνωριμίες του δεν είχαν συνέχεια μετά από 2 ή 3 ραντεβού. Θα καταλάβεις τον χαρακτήρα του αν συναναστραφεις παραπάνω μαζί του...μιλώντας για θέματα διάφορα και πιο συγκεκριμένα μιλώντας για τις δικές του σχέσεις και τη προσωπική του ζωή.

  5. #5
    Ο τύπος κρύβει τη σεξουαλικότητα του. Επιλογή του.
    Είχε μια σχέση με έναν ψυχολόγο, αυτό μου είπε τουλάχιστον, για χρόνια κι ο ψυχολόγος τον παράτησε με κάκιστη -όπως λέει- συμπεριφορά και του είχε πει ότι τον κούρασε.

    Ήταν όλη η φάση αντιφατική και λάθος το ξέρω.
    Απλά αρχικά από το τηλ μου παρακίνησε το ενδιαφέρον να τον συναντήσω κι ό,τι θέλει ας προκύψει, προφανώς με ένα πρώτο-δεύτερο-τρίτο ραντεβού δεν ζητάς και δεν πας προς τα σοβαρά, αλλά είπα αν προκύψουν χαλάλι, μια εμπειρία ακόμη, θα το δοκιμάσω.
    Όμως είχα παρόλα αυτά ένα κακό αίσθημα όσο ήμουν μαζί του, κάτι περίεργο στην ατμόσφαιρα. Ήμουν ακόμη αναστατωμένος μέσα μου όταν γύρισα σπίτι. Και δεν μου συμβαίνει συχνά.

    Αποφάσισα να μην το προχωρήσω, και μόνο που δεν έδειξε ένα ενδιαφέρον σε μένα πχ να με μάθει κι εμένα αντί να μιλά μόνο για τη πάρτη του, μου δείχνει ότι απλά δεν θέλει, οπότε μόνο του το πράγμα δεν πάει παρακάτω.

  6. #6
    Honorata
    Guest
    Δεν θα βάλεις το μαχαίρι στο λαιμό σε κάποιον από τα 3 πρώτα ραντεβού. Αν όμως εσύ θες να έχεις κάτι σοβαρό, καλό είναι να το αναφέρεις ήδη από τα δύο πρώτα ραντεβού για να ξέρει και ο άλλος τις ανάγκες σου. Γνωστοποιείς στον άλλον αυτό που θες από νωρίς χωρίς πιέσεις, για να δεις αν θέλετε τα ίδια...

    οτιδήποτε άλλο δεν δουλεύει.....Θα το δεις και εσύ στη πράξη...

    Για αυτό εσύ πρώτα ξεκαθάρισε τι θες πραγματικά...
    Quote Originally Posted by spiros.k View Post
    Ο τύπος κρύβει τη σεξουαλικότητα του. Επιλογή του.
    Είχε μια σχέση με έναν ψυχολόγο, αυτό μου είπε τουλάχιστον, για χρόνια κι ο ψυχολόγος τον παράτησε με κάκιστη -όπως λέει- συμπεριφορά και του είχε πει ότι τον κούρασε.

    Ήταν όλη η φάση αντιφατική και λάθος το ξέρω.
    Απλά αρχικά από το τηλ μου παρακίνησε το ενδιαφέρον να τον συναντήσω κι ό,τι θέλει ας προκύψει, προφανώς με ένα πρώτο-δεύτερο-τρίτο ραντεβού δεν ζητάς και δεν πας προς τα σοβαρά, αλλά είπα αν προκύψουν χαλάλι, μια εμπειρία ακόμη, θα το δοκιμάσω.
    Όμως είχα παρόλα αυτά ένα κακό αίσθημα όσο ήμουν μαζί του, κάτι περίεργο στην ατμόσφαιρα. Ήμουν ακόμη αναστατωμένος μέσα μου όταν γύρισα σπίτι. Και δεν μου συμβαίνει συχνά.

    Αποφάσισα να μην το προχωρήσω, και μόνο που δεν έδειξε ένα ενδιαφέρον σε μένα πχ να με μάθει κι εμένα αντί να μιλά μόνο για τη πάρτη του, μου δείχνει ότι απλά δεν θέλει, οπότε μόνο του το πράγμα δεν πάει παρακάτω.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by spiros.k View Post
    Θα ήταν καλύτερα νομίζω να το κόβαμε διακριτικά, όπως και έκανα στη πορεία, όχι με τρόπους που θα έδιωχναν έτσι απλά τον άλλον...
    νομίζω αυτό που μου είπε, ότι πολλές του γνωριμίες που έκανε τελευταία, πως αυτοί σταματούσαν επικοινωνία μετά το πρώτο ραντεβού διακριτικά και δεν του απαντούσαν στα τηλ και στα μηνύματα, όλο και κάτι θα λέει για το ποιον του...
    τέλος πάντων...πάει πέρασε δεν ήταν κάτι
    ισως να ηταν καλυτερα για σενα, αλλα εκεινος να θεωρησε πιο ευκολο να ξενερωσει την κατασταση καλωντας τους γνωστους.
    τι να λεει για το ποιον του, το οτι δεν ευοδωθηκαν οι γνωριμιες του;
    δηλαδη, λεει κατι για το δικο σου ποιον, το οτι δεν του αρεσες;
    περι ορεξεως, κολοκυθοπιτα.
    σε αλλους αρεσεις, σε αλλους δεν αρεσεις.
    παντως τπτ αποα υτα δεν προδιδει ναρκισιστικη διαταραχη.
    γνωριμιες που δεν πανε καλα, υπαρχουν απειρες.
    δεν κρυβουν απαραιτητα διαταρχες, επειδη δεν ταιριαξαν..

  8. #8
    μια γνωριμία που δεν πήγε καλά ήταν κι ας πάει στην ευχή του κουτσούλου, που λέμε στην Κέρκυρα... υγεία να'χουμε να συναντιόμαστε με ανθρώπους και να αναθεωρούμε τα θέλω μας και να τα ξεκαθαρίζουμε, αναλόγως τι θεμέλια έχουμε οι ίδιοι...κακό είναι να μην κάνεις τίποτα...
    πως όμως όταν είσαι εσύ αυτός που προσπαθεί να ανοίγει συζητήσεις, να ενδιαφέρεται, να προσπαθεί να μαθαίνει τον άλλον κι ο άλλος να έρχεται να μην θέλει επί της ουσίας να σε μάθει και να σε ρωτά τίποτα για σένα και να σου ρίχνει τόσο εύκολα το Χ μόνο από τα φαινόμενα;
    δε λέω εμφανίσημος είμαι, σαν χαρακτήρας έχω τα καλά και τα κακά όπως όλοι...
    ποιος μου λέει ότι δεν έχει βαρεθεί απλά τη μοναξιά του και θέλει να περνά την ώρα του κάπως με κάποιον που δεν του καίγεται καρφί; και δεν μιλώ για το συγκεκριμένο, γενικά μιλώ...

    εσένα ρωτώ κιολας πιο πολύ Remedy, δείχνεις να με καταλαβαίνεις περισσότερο...

    όσο για αυτό που μου είπες αρχικά, νομίζω για το love bombing λες...
    όπου ο νάρκισσος ήδη έχει εντοπίσει το θύμα του και έχει βρει τα αδύναμα σημεία πριν καν τη πρώτη προσέγγιση και οσμίζονται τη συνεξάρτηση και ταυτόχρονα με τη γνωριμία βρίσκουν κι άλλα αδύναμα σημεία για τη χειριστικότητα και τη τοξικότητα μέχρι να την κάνουν..
    κάπως έτσι ήταν εκείνο το παλιό φλέρτ μου εξ αποστάσεως (δόξα το Θεό που είχε απόσταση) που με εντόπισε από το youtube και μου έκανε stalking για περίπου ένα χρόνο από facebook και κανάλι πριν καν τη πρώτη προσέγγιση που μου είχε δηλώσει αγάπες χωρίς ποτέ να έχουμε ανταλλάξει μια καλημέρα...
    εδώ είναι αλλιώς με αυτόν, πρώτη φορά βλεπόμαστε και ο τρόπος που μιλούσε, οι δηλώσεις του κι ο τρόπος που συμπεριφερόταν μου έμοιαζε κοινός με το νάρκισσο του φλερτ...
    (για το νάρκισσο του φλερτ είχα κάνει κουβέντα στη ψυχολόγο, είχε δει κάποια μηνύματα και τον θεώρησε κι εκείνη νάρκισσο χωρίς βέβαια να μπορεί να του κάνει έτσι διάγνωση...
    σόρρυ για το σεντόνι)...

  9. #9
    το μεγαλύτερο μου γαμώτο ρε παιδιά πάντως είναι που έχασα τη κάρτα της τράπεζας σε αυτή τη χθεσινή βόλτα..
    ραντεβού από τη τράπεζα με έβαλαν σε λίγες μέρες για νέα κάρτα...
    πότε δεν την έχω χάσει...
    συναλλαγές κι αναλήψεις δεν μπορώ να κάνω, οπότε έχει να πέσει Λόρδος Βύρων μέχρι την αντικατάσταση...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,296
    γιατί δεν πας στο ταμείο της τράπεζας να βγάλεις λεφτά; με το βιβλιάριο;

    όντως κι εγώ διακρίνω πως απλά δεν ήταν καλός μαζί σου.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,624
    Quote Originally Posted by spiros.k View Post
    μια γνωριμία που δεν πήγε καλά ήταν κι ας πάει στην ευχή του κουτσούλου, που λέμε στην Κέρκυρα... υγεία να'χουμε να συναντιόμαστε με ανθρώπους και να αναθεωρούμε τα θέλω μας και να τα ξεκαθαρίζουμε, αναλόγως τι θεμέλια έχουμε οι ίδιοι...κακό είναι να μην κάνεις τίποτα...
    πως όμως όταν είσαι εσύ αυτός που προσπαθεί να ανοίγει συζητήσεις, να ενδιαφέρεται, να προσπαθεί να μαθαίνει τον άλλον κι ο άλλος να έρχεται να μην θέλει επί της ουσίας να σε μάθει και να σε ρωτά τίποτα για σένα και να σου ρίχνει τόσο εύκολα το Χ μόνο από τα φαινόμενα;
    δε λέω εμφανίσημος είμαι, σαν χαρακτήρας έχω τα καλά και τα κακά όπως όλοι...
    ποιος μου λέει ότι δεν έχει βαρεθεί απλά τη μοναξιά του και θέλει να περνά την ώρα του κάπως με κάποιον που δεν του καίγεται καρφί; και δεν μιλώ για το συγκεκριμένο, γενικά μιλώ...

    εσένα ρωτώ κιολας πιο πολύ Remedy, δείχνεις να με καταλαβαίνεις περισσότερο...

    όσο για αυτό που μου είπες αρχικά, νομίζω για το love bombing λες...
    όπου ο νάρκισσος ήδη έχει εντοπίσει το θύμα του και έχει βρει τα αδύναμα σημεία πριν καν τη πρώτη προσέγγιση και οσμίζονται τη συνεξάρτηση και ταυτόχρονα με τη γνωριμία βρίσκουν κι άλλα αδύναμα σημεία για τη χειριστικότητα και τη τοξικότητα μέχρι να την κάνουν..
    κάπως έτσι ήταν εκείνο το παλιό φλέρτ μου εξ αποστάσεως (δόξα το Θεό που είχε απόσταση) που με εντόπισε από το youtube και μου έκανε stalking για περίπου ένα χρόνο από facebook και κανάλι πριν καν τη πρώτη προσέγγιση που μου είχε δηλώσει αγάπες χωρίς ποτέ να έχουμε ανταλλάξει μια καλημέρα...
    εδώ είναι αλλιώς με αυτόν, πρώτη φορά βλεπόμαστε και ο τρόπος που μιλούσε, οι δηλώσεις του κι ο τρόπος που συμπεριφερόταν μου έμοιαζε κοινός με το νάρκισσο του φλερτ...
    (για το νάρκισσο του φλερτ είχα κάνει κουβέντα στη ψυχολόγο, είχε δει κάποια μηνύματα και τον θεώρησε κι εκείνη νάρκισσο χωρίς βέβαια να μπορεί να του κάνει έτσι διάγνωση...
    σόρρυ για το σεντόνι)...

    αχμ... τι ακριβως ρωτας; αν υπαρχουν ανθρωποι που απλα περνανε την ωρα τους με γνωριμιες; ΦΥΣΙΚΑ και υπαρχουν.
    αλλα κυριως, υπαρχουν πολλοι ανθρωποι και ιδιαιτερα στον χωρο των ομοφυλοφιλων, που τις ιντερνετικες γνωριμιες τις χρησιμοποιουν κυριως για σεξουαλικες επαφες κι οχι για αναζητηση σχεσης.
    αυτοι λοιπον που ψαχνουν κυριως για σεξ, κρινουν κυριως απο την εμφανιση και μια πρωτη αισθηση αν τους κανεις η οχι κι αν δεν τους κανεις, δεν προκειται να ανοιξουν ιδιαιτερες κουβεντες για να μαθουν αυτα που περιγραφεις παραπανω. ριχνουν στα γρηγορα το ακυρο και προχωρανε.
    το τι λεει ο καθενας που μπουρδολογει στο ιντερνετ (περι του αν ψαχνει ουσιαστικη σχεση) ειναι μια αλλη ιστορια και οχι απαραιτητα συμβατη με την αληθεια...

  12. #12
    και πραγματικά Remedy, τώρα δυο μέρες μετά που σκέφτομαι πιο καθαρά τη φάση αυτή, τα πράγματα θεωρώ έγιναν actually όπως τα γράφεις...
    κι εδώ είναι το πιο χείριστο που κάνουν κάτι τέτοιοι...
    "ψάχνω μόνο σοβαρά πράγματα" που σημαίνει ψάχνω στα σοβαρά να κάνω κάτι σεξουαλικό μαζί σου και δεν μου καίγεται καρφί για το τι θες...
    δεν το λένε καθαρά για να κλειδώσουν τον άλλον σε συνάντηση...
    δεν σας είπα και το άλλο...του είχα προτείνει κάποια κορυφαία μαγαζιά σε ένα πολυσύχναστο μέρος εδώ στο νησί...
    τα αρνήθηκε όλα, απεναντίας έλεγε θα ψάξει αυτός και είχαμε σκαλίσει όλη τη γύρω περιοχή με τα πόδια μισή ώρα σε κάτι μαγαζιά απόμερα που το μάτι σου δεν θα τα κοιτούσε χωρίς ψάξιμο ή μουσική...
    τελικά βγήκαμε ξανά σε πιο δημόσιο μέρος και του έδειξα ένα μαγαζί πάνω σε ένα δρομάκι και ξύνισε... τελικά εκεί κάτσαμε

Similar Threads

  1. τι τραβαω για μια αγαπη.
    By kostis93 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 49
    Last Post: 09-11-2019, 15:10
  2. Τωρα τελευταια..
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 08-11-2019, 15:42
  3. Πάλι εδώ, πάλι κρίσεις, πάλι δεν αντέχω
    By Katerina13 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 20
    Last Post: 04-02-2019, 17:38
  4. Έχω ένα θεματάκι τελευταία
    By Pennouli in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 23-01-2013, 14:23
  5. Τελευταία προσπάθεια...
    By nifitsa in forum Παχυσαρκία
    Replies: 33
    Last Post: 15-11-2010, 14:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •