Να τον αφήσω οριστικά ή όχι; - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112
Results 166 to 174 of 174
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Άντε πάλι ... Που ξέρετε ότι δεν είχα επιθυμία για τον συγκεκριμένο και το έκανα για να χάσω την παρθενιά μου; Αν ήθελα απλά αυτό είχα άπειρες ευκαιρίες από τα 22-23 μου! Ήθελα και πήγα, άσχετα που ήταν φειλ τελικα η διείσδυση ( στα προκαταρκτικά πάλι και σε άλλα πράγματα μια χαρά τα βρίσκουμε)! Επίσης ποιος σας ειπε ότι δεν μιλάω και με άλλους παράλληλα; Εγώ του είπα να ξεκοψουμε και εκείνος μου ζήτησε να ξαναδώσουμε μια ευκαιρία! Δεν τον έψαξα εγώ, εκείνος με ψάχνει! Επίσης εκείνος με πλησίασε , δεν πήγα να βρω εγώ επίτηδες δεσμευμένο, όπως λέτε!
    Ο συγκεκριμένος μου έκανε πράγματα που δεν κάνουν αρκετοί ελεύθεροι!
    Ποιος είπε ότι πάω με τον κάθε γλοιώδη; Γλοιώδεις πολλούς γνώρισα και πήγα το πολύ μέχρι φασωμα. Σεξ μόνο με τον δεσμευμένο έχω κάνει και δεν είναι γλοιώδης. Αν ήθελα γλοιώδη το είχα κάνει από τα 15 μου, με τόσους που κυκλοφορούν...
    Και δεν κάνω πια υποχωρήσεις. Έξοδοι σε παγκάκια και λοιπές γυφτιες τρώνε πόδι! Ναι προτιμώ έναν δεσμευμένο που θα με κυκλοφορήσει σε καλά μέρη, θα μου κάνει δύο δώρα, θα με ψάχνει και θα μου στέλνει, παρά έναν ελεύθερο τσιπη που έχει το νου του μόνο σε αυτό που δεν ξέρει καν να το χρησιμοποιήσει! Δεν ήμουν ουτε ασεξουαλ ούτε τίποτα από αυτά που μου λέγατε απλά δεν με άναβαν οι προηγούμενοι, ήταν ξενερωτοι και δεν ήξεραν να με διεκδικήσουν!

    Αλ Μπάντι, δεν θα σου το ξαναπώ για εκατοστή φορά πως καμιά γυναίκα δεν έχει κόλλημα με το να μείνει παρθένα απλά δεν ξέρουν να την καυλωσουν οι χιλιάδες άχρηστοι που κυκλοφορούν

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αλ Μπάντι, δεν θα σου το ξαναπώ για εκατοστή φορά πως καμιά γυναίκα δεν έχει κόλλημα με το να μείνει παρθένα απλά δεν ξέρουν να την καυλωσουν οι χιλιάδες άχρηστοι που κυκλοφορούν
    Το ίδιο λέμε. Οι άπειρες παρθένες, ψάχνουν καλύτερους από αυτούς που τους αξίζουν για αυτό παραμένουν παρθένες. Αν άξιζαν καλύτερους θα τους είχαν . Σε όλα τα επίπεδα, ο πληθυσμός είναι μισός μισός. Πολλές θέλουν άνδρες με κότερα και σπίτια στο μονακό και στην ελβετία πχ. Υπάρχουν τέτοιοι άνδρες, αλλά βρίσκουν γυναίκες με πατεράδες που έχουν σπίτια στο μονακό και στην ελβετία .... γείτονες δηλαδή ! Οι Σούλες που δουλεύουν υπάλληλοι στο office για 900€ και ψάχνουν τέτοιους, μένουν παρθένες για πάντα. Κερδισμένοι είναι οι σκύλοι οι γάτες και το κύκλωμα που κονομάει από αυτό , πετ σοπς , κτηνίατροι κτλ .

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Ρε Marilou ειλικρινά ... έγραψε η Λέμον ότι πήγε με πολλούς ; Δεν τα διάβασα και με πολύ προσοχή. Εγώ κατάλαβα ότι πήγε με έναν που έχει μόνιμη σχέση και το κάνει μαζί της ... κάθε κάτι βδομάδες. Έγραψε πουθενά ότι κάνει περιστασιακό σεξ με πολλούς ; Αυτό που μου έμεινε , είναι ότι έγραφε ότι βγήκε με άπειρους, φασώθηκε , αλλά σεξ δεν έκανε.
    Μόνο με αυτόν που έχει άλλη και δεν κατόρθωνε να βρεί στο ... στόχο για διείσδυση ! Κάνω κάποιο λάθος ;
    ξαναδιάβασε όταν έχεις ώρα όλα τα θέματα της από το πρώτο έως το τελευταίο...

    "Δεν πάω με γλοιώδες αλλά φασωνοναι με αυτούς.."

    εμένα σαν γυναίκα μόνο που το διαβάζω μου προκαλεί αηδία όχι να επιτρέψω να με αγγίζει και ένας από αυτούς ...

    έπειτα από όλους αυτούς που έβγαινε επέλεξε τον δεσμευμένο να κάνει σχέση και δεν τη ένοιαξε καν η κοπέλα του ...

    μήπως η ζηλεια που βγάζει προς όλες αυτές που έχουν άντρα την οδήγησε και σε αυτή της την επιλογή;

    θα μου πεις εδώ δεν την σκέφτηκε η σχέση της η Λεμοβ θα σκεφτεί και έχεις δίκιο αλλά σαν γυναίκα που συναισθανεται θα έπρεπε να τη ενδιαφέρει. .

    ποια γυναίκα που λέει ότι ψάχνει σοβαρή σχέση πάει με δεσμευμένο;

    και να κάνει σχέση μαζί του η επινενω που θα φάει κέρατο αυτή θα είναι, ο άντρας ή καλύτερα ο άνθρωπος δεν αλλάζει..

    Πραγματικα εδώ μέσα θα ξεχάσουμε πολλά.

    ένα θα πω στα 43 μου χρόνια εκπλήσσομαι ακόμα και σήμερα για το τι μπορεί να βγάλει μια γυναίκα που έχει απωθημένα και ζηλεια σε άλλες γυναίκες όχι μόνο στους άντρες...

    αυτά...και το τελευταίο μήνυμα της επιβεβαιώνει όλα αυτά.

    επιλογή της πλέον να ειναι με όλους αυτούς που δεν την ικανοποιούν και θα το πω ,όσο συνεχίζει στο ίδιο τέμπο θα φτάσουμε αλλά δύο χρόνια μετά και πάντα τα ίδια θέματα θα ανοίγει...

    Η κάθε Λέμον ειβαι το θέμα και όχι τα τυπακια που πηγαίνει!!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by konstantina m View Post
    Εγώ σου απάντησα στα boldaρισμένα που έγραψες γιατί πραγματικά δεν ξέρω τι ήθελες να πεις αλλά έβγαλες μια πολύ αρνητική εικόνα για τις γυναίκες που κάνουν περιστασιακό σεξ σαν κατηγοριοποιημένες σε γυναίκες που δεν κάνουν για κάτι σοβαρό και αυτό τους φταίει που δεν βρίσκουν σχέση κι όπως έστρωσαν να κοιμηθούν, πως έστρωσαν δηλαδή? Κι οτι αυτές ευθύνονται που άλλες ''σοβαρές'' δεν βρίσκουν σχέση και σωστό άνθρωπο. Για αυτό σου είπα λίγο παραπάνω προσοχή στην έκφραση.
    Δεν επικρότησα ποτέ καμία γυναίκα να πιέσει τον εαυτό της, ο κάθε άνθρωπος έχει τους δικούς του ρυθμούς και χρόνους και κολλήματα και η λέξη ''περαστική'' από κρεββάτια αντρών είναι πολύ low και όντως μισογύνικη. Το ήθελε η θεματοθέτρια και το έκανε, έτσι της είπε εκείνη την ώρα το μυαλό της, who fucking cares?

    Και μην παρασύρεσαι και δίνεις σημασία σε αυτά που λένε τύποι σαν τον nikos2 ή τουλάχιστον ψάχνε το λίγο καλύτερα , εκτός αν δεν έχεις αντιληφθεί ακόμα για τι άνθρωπο μιλάμε. Όταν μου κάνουν προσωπικές, άθλιες επιθέσεις και μου εύχονται αντίστοιχα ε θα αντευχηθώ κι εγώ, κατάλαβες πως πάει? Είσαι γυναίκα, μην δίνεις αξία στα λεγόμενα αντρών τέτοιας νοοτροπίας γιατί μπορεί αυτό να επηρεάζει και τη δική σου νοοτροπία κι είναι πολύ κρίμα.
    το ξαναλέω αν είχες κάνει τον κόπο να διαβάσεις και παρακάτω απαντούσα σε όλα αυτά που άστοχο συνεχισες να ερμηνεύει λάθος....


    μην στεναχωριέσαι μετά από τόσα χρόνια εδώ μέσα ξέρω τα παλιά μέλη τι εστι αλλά αυτό δεν λέγεται έτσι απλά εξου και ρώτησα...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Δεν έχει να κάνει με τη Marilou, αλλά γενικότερα. Άτομα που θέλουν και έχουν κάμποσες σεξουαλικές εμπειρίες, κατακρίνονται από πάσχουσες κοινωνίες , όπως η ελληνική.
    Και βέβαια οι άνδρες, πολύ περισσότερο από τις γυναίκες. Επειδή αν δεν βρίσκονται σε συγκεκριμένες θέσεις , δεν είναι εφικτό να έχουν σεξ με ωραίες γυναίκες, αναγκαστικά θα καταφύγουν στο αγορασμένο , που λόγω στέρησης της κοινωνίας και κατά συνέπεια ζήτησης , έχει πολλές προτάσεις στην αγορά.
    Θάβονται και αυτοί , περισσότερο από γυναίκες που έχουν περιστασιακές σχέσεις και σεξ . "Ο αλήτης που πάει με πουτ..." κτλ κτλ κτλ

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Η γυναίκα που θα κατακρίνει μια άλλη γυναίκα με γνωστές λαϊκές φράσεις "οι π@τ@νες και οι τρελές έχουν τις τύχες τις καλές "
    σαφέστατα και κρύβει νοσηρες καταστάσεις.

    μια γυναίκα που ειναι πλήρης με τον ευατο της έχει στη ζωή της αυτά που θέλει δεν θα μπειστημ διαδικασία να κρίνει νια άλλη γυναίκα για τον άντρα που έχει επιλέξει, αυτό ειναι νόμος πλέον

    άλλο όμως κρίνω με παράδειγμα αυτή την λαϊκή φράση και άλλο διατυπώνω τις ηθικές αξίες και τα πιστεύω που κουβαλάει ένας άνθρωπος.

    και για να λέμε τα πραγνατα με το όνομα τους ΚΑΝΕΝΑΣ άντρας δεν θα κρίνει αρνητικά μια γυναίκα που επιλέγει την πολυγαμια ..
    το γιατί νομίζω είναι προφανές..
    Η μόνη που θα κριθεί αρνητικά θα ειναι η σύζυγος του και αυτό γιατί πήγε με κάποιον που καταβαθος υποστηρίζει τα ίδια με αυτόν αλλά δυστηχως εκεί μπαίνει ο εγωισμός η κτητικοτητα και το αίσθημα της προδοσίας ώστε να την κρίνει διαφορετικά ..
    δύο μέτρα και δύο σταθμά για όλους μας λοιπόν ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  7. #172
    Quote Originally Posted by Al_Bundy View Post
    Και βέβαια οι άνδρες, πολύ περισσότερο από τις γυναίκες. Επειδή αν δεν βρίσκονται σε συγκεκριμένες θέσεις , δεν είναι εφικτό να έχουν σεξ με ωραίες γυναίκες, αναγκαστικά θα καταφύγουν στο αγορασμένο , που λόγω στέρησης της κοινωνίας και κατά συνέπεια ζήτησης , έχει πολλές προτάσεις στην αγορά.

    Κοίτα, σε ατομοκεντρικό καπιταλισμό ζούμε και δεν υπάρχει κοινοντημοσύνη στο νινί. Έχει ένα point η Lemon, εδώ. Αν δεν είσαι κιμπάρης, αν δεν πληρώσεις ως γαλαντόμος, αξιόλογη περίπτωση δεν μαμάς. Και μιλάμε πάντα για σεξ και γούστα, όχι σχέση.

    Σε αυτό τον άδικο, σκληρό κόσμο, με τον ανελέητο ανταγωνισμό, οι ψηλότεροι κρίκοι της τροφικής αλυσίδας ζουν. Οι μεσαίοι απλώς επιβιώνουν και οι χαμηλοί παίρνουν τον π*$λο. Αν δεν μπορεί κάποιος να αντεπεξέλθει στα βασικά που προϋποθέτει ένα χλιδάτο μαμίσι, υπάρχουν και τα σπερματοδοχεία του δεκάρικου στο Μετάξι, που αδειάζει το μισό Πακιστάν. Cold facts.

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Επιτελουσ καποιοσ ειπε την αληθεια αν δεν κλεψεισ λεφτα πεθαινεισ οχι απλα δε γαμασ ξεσφηνωστε την ****** απο τον εγκεφαλο

  9. #174
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2021
    Location
    Athens
    Posts
    926
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Κοίτα, σε ατομοκεντρικό καπιταλισμό ζούμε και δεν υπάρχει κοινοντημοσύνη στο νινί. Έχει ένα point η Lemon, εδώ. Αν δεν είσαι κιμπάρης, αν δεν πληρώσεις ως γαλαντόμος, αξιόλογη περίπτωση δεν μαμάς. Και μιλάμε πάντα για σεξ και γούστα, όχι σχέση..
    Μιλάς για μοντελο-celbrito-influencers ; Δεν θέλουν όλοι αυτό το συνάφι . Κι αυτές εδώ που τα λέμε , έχουν χαμηλώσει ταρίφες , σε σχέση με τις εποχές του ατέλειωτου clubbing και των μπητσόμπαρων . Το χρήμα λιγόστεψε πολύ. Απλά σε αυτό το συνάφι , βλέπεις αυτές που έπιασαν τους στόχους. Που είναι ο μαραντόνα και ο μέσι . Δεν γίναν όλοι οι πιτσιρικάδες της πάμπας που ξεκίνησαν να παίζουν μπαλίτσα, μαραντόνα και μέσι Η κάθε κοπελιά αν νομίζει ότι μπορεί να βρει τον τύπο με φεράρι και πισίνα, ιδού η ρόδος ......

    Έχεις ακούσει τι λένε για όσες θέλουν να το παίξουν μπάρμπι ; Καλό είναι να μελετήσουν το τέλος που έχουν οι κούκλες μπάρμπι των μικρών κοριτσιών . Καταλήγουν κομμάτα στα σκουπίδια , γυμνές και ξεμαλλιασμένες ......

Page 12 of 12 FirstFirst ... 2101112

Similar Threads

  1. Να αφήσω την Ελλάδα;
    By Runner92 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 25-11-2021, 17:53
  2. Να τον αφήσω ή όχι πρώτη σχέση, ομοφυλόφιλος
    By alberto18A.K. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 09-10-2021, 19:14
  3. Πώς να τον αφήσω ... ?
    By kitty23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 23-10-2015, 01:11
  4. Να τον αφήσω να φύγει;
    By Chris.x in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 22-10-2015, 23:53
  5. Χωρίσαμε οριστικά
    By straw in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 14-01-2014, 05:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •