Να τον αφήσω οριστικά ή όχι; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 174
  1. #16
    Honorata
    Guest
    Το να μπαίνεις συνειδητά ως τρίτο πρόσωπο σε μια σχέση δεν είναι η πιο ηθικη επιλογή. Όμως Αν εσύ πρώτα δεν σεβεσαι και δεν προστατευεις τη σχέση σου είτε άντρας είσαι είτε γυναίκα, τότε γιατί να τη σεβαστεί το τρίτο πρόσωπο;;;
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αμα φας κανα βιτριολη στην μαπα μην λες οτι φταιει η πατριαρχια οπως η προηγουμενη

  2. #17
    Honorata
    Guest
    Έξω από το χορό, πολλά δεν καταλαβαίνουμε....
    Σου εύχομαι να μη σου συμβεί να φας κέρατο σε σοβαρή σχέση... Ο άντρας που θα διαλέξεις να σε σέβεται και να μη βρεθεί καμία που κοιτάει τη πάρτη της και λόγω χαμηλής αυτοεκτίμησης του ανοίξει τα πόδια της.

    Η γυναίκα που είναι μαζί του είναι το θύμα της υπόθεσης, αυτή θα πληγωθεί από την προδοσία.
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ναι σίγουρα δεν με νοιάζουν τα δικά του τα προβληματα, απλά κουβέντα κάνουμε και εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα αυτό με το κέρατο. Εγώ θα διαολοστελνα κάποιον αν με απατούσε, δεν θα το δεχομουν. Άλλες μπορεί να έλεγαν κι ευχαριστώ που είναι οι επίσημες ( κι ας τις έχει στολίσει ο άλλος με περικοκλάδες)

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Τελικά τι είναι; Γάτα ή θύμα; Ο άντρας που είναι δίπλα της την θέλει ή δεν την σέβεται;
    Εγώ γιατί να μην κοιτάξω την πάρτη μου; Αν αλλάζαμε θέσεις εκείνη θα έλεγε " α δεν πάω μαζί του γιατί είναι κρίμα για την κοπέλα του;" Δεν το ξέρουμε αυτό

    Δεν θα φάω κέρατο γιατί απλά δεν θα κάνω σοβαρή σχέση.

  4. #19
    Honorata
    Guest
    Ο,τι θέλει εκείνη μπορεί να είναι.

    Εσένα όμως τι σε ενδιαφέρει τι είναι αυτή και τι νιώθει εκείνος για αυτήν;

    Μήπως εκτός από το ότι ήταν safe επιλογή για σένα ο δεσμευμένος ήταν και ιδανική επιλογή για να εκδικηθείς και να πονέσεις μια άλλη γυναίκα;

    Εκτός από καχυποψία και θυμό προς τους άντρες, μηπως έχεις ζήλεια και μίσος ΚΑΙ για τις γυναίκες που έχουν αυτό που εσύ δεν έχεις;;

    Αυτοί μια χαρά θα ζήσουν στο τέλος. Αγαπάνε, κάνουν σχέσεις, θυμώνουν, πονάνε..το ξεπερνάνε..

    Εσύ τι θα κάνεις που έχεις αποφασίσει να μην δεθεις ποτέ με κανέναν συναισθηματικα...και έχεις βαλθεί να καταστρέψεις τις ευτυχίες των άλλων
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Τελικά τι είναι; Γάτα ή θύμα; Ο άντρας που είναι δίπλα της την θέλει ή δεν την σέβεται;
    Εγώ γιατί να μην κοιτάξω την πάρτη μου; Αν αλλάζαμε θέσεις εκείνη θα έλεγε " α δεν πάω μαζί του γιατί είναι κρίμα για την κοπέλα του;" Δεν το ξέρουμε αυτό

    Δεν θα φάω κέρατο γιατί απλά δεν θα κάνω σοβαρή σχέση.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Ποια ευτυχία καταστρέφω μωρέ; Που άμα δεν ήμουν εγώ θα ήταν κάποια άλλη ; Κέρατο θα τρώνε ούτως ή άλλως ορισμένες!
    Που θα ζήσουν και μια χαρά...ναι μια χαρά με τις περικοκλάδες.
    Προτιμώ να μην κάνω ποτέ μου σχέση και απλά να γλενταω με τους άντρες (τους) τώρα που είδα ότι μια χαρά είμαι σεξουαλικά απλα είχα την ατυχία να πέφτω σε άσχετους

    Πρέπει να έχεις φάει πολύ κέρατο για να προσπαθείς να χρυσωσεις το χάπι. Συγγνώμη αλλά δεν θα κάθομαι να με προσβάλεις

  6. #21
    Μας λες ότι ταιριάζετε πολύ και είναι δύσκολο να βρεις έναν άντρα σαν αυτόν. Υπάρχουν ελλείψεις και κενά στην αφήγηση σου ως προς το χαρακτήρα του και τον δικό σου χαρακτήρα. Έχω βγει από μια παρόμοια κατάσταση και σου μιλάω ως η επίσημη γυναίκα του σε σχέση με την ανεπίσημη . Εγώ διακρίνω λοιπόν έναν απέραντο εγωισμό από την πλευρά σου ότι σε ενοχλεί που υπάρχει η επίσημη και θέλεις για όσο καιρό εσυ γουστάρεις να τον έχεις αποκλειστικότητα κατι που δεν μπορεί να γίνει εφόσον γνωρίζεις εξαρχής την ύπαρξη μιας άλλης γυναίκας και ότι αυτός ο άντρας μοιράζεται ανάμεσα σε δυο γυναίκες και όχι ισόποσα . Για ποιο λόγο σπαταλάς σε μια τόσο ωραία ηλικία που είσαι ,χρόνο για κατι που είναι ανέφικτο ;; Τι ηλικία έχει ο κύριος που σε ενδιαφέρει ; Δεν μας λες τα πραγματικά πρόβληματα θαρρώ .

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ!
    Θέλω να τον έχω τις ώρες που είμαστε μαζί, να τις περνάω με την ησυχία μου χωρίς άγχος! Ευτυχώς όταν κάνουμε ο,τι κάνουμε δεν πιάνει κινητό, μόνο στο ενδιάμεσο μπορεί να τσεκαρει και να απαντήσει, αλλά την τελευταία φορά πρέπει να μάλωναν γιατί είχε νεύρα και δεν το ευχαριστήθηκα και θα ήθελα .
    Εκείνος είναι 35

  8. #23
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ποια ευτυχία καταστρέφω μωρέ; Που άμα δεν ήμουν εγώ θα ήταν κάποια άλλη ; Κέρατο θα τρώνε ούτως ή άλλως ορισμένες!
    Που θα ζήσουν και μια χαρά...ναι μια χαρά με τις περικοκλάδες.
    Προτιμώ να μην κάνω ποτέ μου σχέση και απλά να γλενταω με τους άντρες (τους) τώρα που είδα ότι μια χαρά είμαι σεξουαλικά απλα είχα την ατυχία να πέφτω σε άσχετους

    Πρέπει να έχεις φάει πολύ κέρατο για να προσπαθείς να χρυσωσεις το χάπι. Συγγνώμη αλλά δεν θα κάθομαι να με προσβάλεις
    Σορρυ αλλά πως το ξέρεις αυτό και προκαταβάλλεις πως αν δεν εισουν εσυ ,κάποια άλλη θα ήταν που θα κεράτωνε την κοπέλα του . Γιατί το πιστεύεις αυτό ?. Έχεις κάποιο ψυχολογικό υπόβαθρο που προτιμάς τον δεσμευμένο σε σχέση με κάποιον ελεύθερο που μπορείς να τον έχεις και ολόκληρο ?

  9. #24
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ!
    Θέλω να τον έχω τις ώρες που είμαστε μαζί, να τις περνάω με την ησυχία μου χωρίς άγχος! Ευτυχώς όταν κάνουμε ο,τι κάνουμε δεν πιάνει κινητό, μόνο στο ενδιάμεσο μπορεί να τσεκαρει και να απαντήσει, αλλά την τελευταία φορά πρέπει να μάλωναν γιατί είχε νεύρα και δεν το ευχαριστήθηκα και θα ήθελα .
    Εκείνος είναι 35

    Δηλαδή την άλλη γυναίκα δεν την υπολογίζεις ? Δεν υπολογίζεις ότι μπορεί να σε βρει στην δουλειά σου στο σπίτι σου στο δρόμο η στο καφε που συχνάζεις με απρόβλεπτες συνέπειες ? Εκεί δεν έχεις άγχος ?

  10. #25
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ποια ευτυχία καταστρέφω μωρέ; Που άμα δεν ήμουν εγώ θα ήταν κάποια άλλη ; Κέρατο θα τρώνε ούτως ή άλλως ορισμένες!
    Που θα ζήσουν και μια χαρά...ναι μια χαρά με τις περικοκλάδες.
    Προτιμώ να μην κάνω ποτέ μου σχέση και απλά να γλενταω με τους άντρες (τους) τώρα που είδα ότι μια χαρά είμαι σεξουαλικά απλα είχα την ατυχία να πέφτω σε άσχετους

    Πρέπει να έχεις φάει πολύ κέρατο για να προσπαθείς να χρυσωσεις το χάπι. Συγγνώμη αλλά δεν θα κάθομαι να με προσβάλεις
    Βέβαια εδώ που τα λέμε όχι μόνο χαμένη δεν θα είναι η αλλη κοπέλα, αλλά μάλλον κερδισμένη. Ξέρεις, ειλικρινά πιστεύω πως κάνεις μεγάλη χάρη σε οποιαδήποτε γυναικα που πας με τον άντρα της. Αν δεν ήσουν εσύ θα ήταν δυστυχισμένες γιατί δεν θα ήξεραν τι έχουν δίπλα τους τώρα δίνεις την ευκαιρία στην άλλη να τον διώξει και να βρει κάτι καλύτερο όσο εσύ θα εισαι με τα χειρότερα είδη άντρα...και θα κάνεις κρεβάτι.

    Οπότε μάλλον αυτή είναι η έξυπνη και εσύ η χαζή αν με ρωτας.

    Δώρο είσαι για εκείνη και για όποια άλλη γυναίκα που θα ήταν στη θέση της ..... μπράβο σου γιατί τελικά τασσεσαι υπέρ των γυναικών χρησιμοποιώντας τα σκουπίδια τους , κρατώντας τα εσύ!! Συμβάλεις στην ευτυχία τους ουσιαστικά. Φαντάζομαι ότι και εσύ θα νιώθεις καλά με αυτό...

    Τις υποθέσεις σου καλύτερα να τις κρατήσεις για τον εαυτό σου. Τη γνώμη μας ζήτησες αυτή σου δίνουμε.

    Ότι θες εσύ κανε, δικά σου τα μυαλά δικά σου και τα προβλήματα

  11. #26
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Βέβαια εδώ που τα λέμε όχι μόνο χαμένη δεν θα είναι η αλλη κοπέλα, αλλά μάλλον κερδισμένη. Ξέρεις, ειλικρινά πιστεύω πως κάνεις μεγάλη χάρη σε οποιαδήποτε γυναικα που πας με τον άντρα της. Αν δεν ήσουν εσύ θα ήταν δυστυχισμένες γιατί δεν θα ήξεραν τι έχουν δίπλα τους τώρα δίνεις την ευκαιρία στην άλλη να τον διώξει και να βρει κάτι καλύτερο όσο εσύ θα εισαι με τα χειρότερα είδη άντρα...και θα κάνεις κρεβάτι.

    Οπότε μάλλον αυτή είναι η έξυπνη και εσύ η χαζή αν με ρωτας.

    Δώρο είσαι για εκείνη και για όποια άλλη γυναίκα που θα ήταν στη θέση της ..... μπράβο σου γιατί τελικά τασσεσαι υπέρ των γυναικών χρησιμοποιώντας τα σκουπίδια τους , κρατώντας τα εσύ!! Συμβάλεις στην ευτυχία τους ουσιαστικά. Φαντάζομαι ότι και εσύ θα νιώθεις καλά με αυτό...

    Τις υποθέσεις σου καλύτερα να τις κρατήσεις για τον εαυτό σου. Τη γνώμη μας ζήτησες αυτή σου δίνουμε.

    Ότι θες εσύ κανε, δικά σου τα μυαλά δικά σου και τα προβλήματα




    Wow. Grand Master. Σου βγάζω το καπέλο .

  12. #27
    Honorata
    Guest
    Δεν σε προσβάλω αλήθειες λέω. Και τις λέω και τσαμπα
    Αν με ρωτάς ίσως είμαι εκείνη από εδώ μέσα που έχει μπει καλύτερα στη ψυχολογία σου . Το βασικό πρόβλημα που δεν πας μπροστά είναι ότι σου είναι αδύνατο να παραδεχτείς ότι κάνεις λάθη. Μισείς να νιώθεις ότι βρίσκεσαι σε μειονεκτική θέση. Θες να είσαι τέλεια και έτσι φοράς παρωπίδες και δεν βελτιώνεσαι. Ακόμα και δουλειά να κάνεις με ειδικό αν δεν καταφέρεις να καμψεις τις άμυνες σου και να δεις τις αδυναμίες σου, θα τρωγεσαι με τα ρούχα σου..
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ποια ευτυχία καταστρέφω μωρέ; Που άμα δεν ήμουν εγώ θα ήταν κάποια άλλη ; Κέρατο θα τρώνε ούτως ή άλλως ορισμένες!
    Που θα ζήσουν και μια χαρά...ναι μια χαρά με τις περικοκλάδες.
    Προτιμώ να μην κάνω ποτέ μου σχέση και απλά να γλενταω με τους άντρες (τους) τώρα που είδα ότι μια χαρά είμαι σεξουαλικά απλα είχα την ατυχία να πέφτω σε άσχετους

    Πρέπει να έχεις φάει πολύ κέρατο για να προσπαθείς να χρυσωσεις το χάπι. Συγγνώμη αλλά δεν θα κάθομαι να με προσβάλεις

  13. #28
    Honorata
    Guest
    Χαχαχαχα ...εδω παίζουμε σοβαρά οχι στα αστεία , πάμε να σωσουμε μια σχέση....
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Wow. Grand Master. Σου βγάζω το καπέλο .

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Με τα σκουπίδια τους μόνο κρεβάτι κάνω, δεν τα φορτώνομαι εγώ.
    Και βέβαια με ανησυχεί μην με βρει η δικιά του αυτό λέω και στο αρχικό μου ποστ και αυτός είναι ένας λόγος που θέλω να το σταματήσω

  15. #30
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Με τα σκουπίδια τους μόνο κρεβάτι κάνω, δεν τα φορτώνομαι εγώ.
    Και βέβαια με ανησυχεί μην με βρει η δικιά του αυτό λέω και στο αρχικό μου ποστ και αυτός είναι ένας λόγος που θέλω να το σταματήσω
    Πως χαρακτηρίζεις σκουπίδια ανθρώπους ? Πως ξέρεις ότι η άλλη γυναίκα είναι σκουπίδι ? Επειδή ένας βλάκας ασχολήθηκε μαζί σου είναι η άλλη γυναίκα σκουπίδι ? Μήπως έχεις μίσος για τις γυναίκες γιατί σου έχουν κλέψει τον άνδρα ? Εφόσον λοιπόν ανησυχείς μην σε βρει η δικιά του …σταμάτησε το και φτιάξε την ζωή σου με έναν που σου αξίζει και όχι σκουπίδι

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να αφήσω την Ελλάδα;
    By Runner92 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 25-11-2021, 18:53
  2. Να τον αφήσω ή όχι πρώτη σχέση, ομοφυλόφιλος
    By alberto18A.K. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 09-10-2021, 20:14
  3. Πώς να τον αφήσω ... ?
    By kitty23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 23-10-2015, 02:11
  4. Να τον αφήσω να φύγει;
    By Chris.x in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 23-10-2015, 00:53
  5. Χωρίσαμε οριστικά
    By straw in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 14-01-2014, 06:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •