Να τον αφήσω οριστικά ή όχι; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 174
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Πως χαρακτηρίζεις σκουπίδια ανθρώπους ? Πως ξέρεις ότι η άλλη γυναίκα είναι σκουπίδι ? Επειδή ένας βλάκας ασχολήθηκε μαζί σου είναι η άλλη γυναίκα σκουπίδι ? Μήπως έχεις μίσος για τις γυναίκες γιατί σου έχουν κλέψει τον άνδρα ? Εφόσον λοιπόν ανησυχείς μην σε βρει η δικιά του …σταμάτησε το και φτιάξε την ζωή σου με έναν που σου αξίζει και όχι σκουπίδι
    Η λέξη "σκουπίδια" αναφέρθηκε από άλλο μέλος πρώτα και δεν αναφερόμαστε στις γυναίκες, αλλά στους άνδρες που απατουν!
    Δεν μου έχει κλέψει άνδρα καμιά γιατί δεν είχα ουσιαστική σχέση ως τώρα και δεν νομίζω να κάνω αφού οι περισσότεροι είναι έτσι

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,457
    μακριααααα απο ατομα που εχουν αμόρε μιο !! τοσα ατομα μονα ζητουν τερι αυτοι ναι φιλεεεεε ας βρουν τον ανθρωπο τους
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  3. #33
    Εγώ σου εύχομαι να βρεις έναν σύντροφο που να σου αξίζει ,να μην είσαι ποτε το τρίτο πρόσωπο καβάντζα ,να μην σε αραδιάζει ψέμματα ότι δεν αγαπάει την γυναίκα του,ότι έχουνε προβλήματα , ότι βαρέθηκαν ,η δεν κάνουν σεξ ..κλπ.. οι άντρες λένε ψέμματα όπως και οι γυναίκες που προσεγγίζουν παντρεμένους/δεσμευμένους λένε ψέμματα . Η απάτη και η προδοσία είναι πολύμορφη και πολύπλευρη σε τέτοιου είδους σχέσεις .

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Να τον αφήσεις.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by WarriorPriestess View Post
    Εγώ σου εύχομαι να βρεις έναν σύντροφο που να σου αξίζει ,να μην είσαι ποτε το τρίτο πρόσωπο καβάντζα ,να μην σε αραδιάζει ψέμματα ότι δεν αγαπάει την γυναίκα του,ότι έχουνε προβλήματα , ότι βαρέθηκαν ,η δεν κάνουν σεξ ..κλπ.. οι άντρες λένε ψέμματα όπως και οι γυναίκες που προσεγγίζουν παντρεμένους/δεσμευμένους λένε ψέμματα . Η απάτη και η προδοσία είναι πολύμορφη και πολύπλευρη σε τέτοιου είδους σχέσεις .
    Τι ψέματα δηλαδή λένε οι γυναίκες που προσεγγίζουν δεσμευμένους; Εγώ δεν του έχω πει κάποιο (σοβαρό) ψέμα. Τουλάχιστον όχι ψέμα που δεν θα έλεγα σε έναν ελεύθερο

  6. #36
    Δεν θα ηθικολογήσω γιατί δεν υπάρχει ηθική στις καύλες και τη σεξουαλική επιθυμία μεταξύ δύο συναινούντων ενηλίκων. Καλά κάνεις, εφόσον σε καλύπτει τέτοιου είδους σχέση και σε ανάβει ο συγκεκριμένος παρτεναίρ. Όμως οι "παράνομες" σχέσεις (και έχω κάνει πολλές και ως πρώην παντρεμένος και ως νυν ελεύθερος με άλλες παντρεμένες) θέλουν επιδέξια βρακιά. Οι καλύτερες είναι όταν και οι δύο είναι δεσμευμένοι, οπότε υπάρχει η μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνια. Όταν αυτές είναι ασύμμετρες, δηλαδή μόνο το ένα μέρος είναι δεσμευμένο, τότε πάντα ο αδέσμευτος έρχεται δεύτερος. Ενίοτε δε, όταν είναι γυναίκα, έχει φάει και πολύ παραμύθι. Νόμος!

    Οπότε, τα βάζεις όλα αυτά στο μυαλό σου και προχωράς αναλόγως. Είναι πάντως θετικό που δεν ζηλεύεις τη δικιά του, γιατί έτσι δημιουργείς όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα. Γίνεσαι δηλαδή η ιδανική ερωμένη, με αυτή τη σιωπηρή αποδοχή της κατάστασης. Απλώς μου φαίνεται ότι αυτός δεν μπορεί να διαχειριστεί καλά τέτοιες καταστάσεις και τον πήρε πρέφα το επίσημο αμόρε, οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις για να μη μπλέξεις είναι: έιτε να τη κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια πριν χαθεί ο έλεγχος από πλευράς του, είτε να αποστασιοποιηθείς για ένα ορισμένο χρονικό διάστημα ώστε να επανέλθει η μυστικότητα που απαιτείται.

  7. #37
    Honorata
    Guest
    Τουλάχιστον φαντάζομαι εσύ τα λες που τα κάνεις ή μάλλον όχι.
    Υπάρχουν και άλλοι που θα ρίξουν το παραμύθι,για να πάρουν επιβεβαίωση θα περιμένουν ειλικρίνεια και καλά ότι αυτοί κάνουν μόνο σοβαρά πράγματα....(ψεμααα ) και αυτοί μετά θα μαλακιζονται παράλληλα με άλλες χωρίς να το ξέρει αυτή που δεχεται το παραμύθι.
    Αλλα μάλλον για σένα αυτό είναι πραγματικότητα όσο και για άλλους....
    Ξεφεύγω από το θέμα
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Δεν θα ηθικολογήσω γιατί δεν υπάρχει ηθική στις καύλες και τη σεξουαλική επιθυμία μεταξύ δύο συναινούντων ενηλίκων. Καλά κάνεις, εφόσον σε καλύπτει τέτοιου είδους σχέση και σε ανάβει ο συγκεκριμένος παρτεναίρ. Όμως οι "παράνομες" σχέσεις (και έχω κάνει πολλές και ως πρώην παντρεμένος και ως νυν ελεύθερος με άλλες παντρεμένες) θέλουν επιδέξια βρακιά. Οι καλύτερες είναι όταν και οι δύο είναι δεσμευμένοι, οπότε υπάρχει η μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνια. Όταν αυτές είναι ασύμμετρες, δηλαδή μόνο το ένα μέρος είναι δεσμευμένο, τότε πάντα ο αδέσμευτος έρχεται δεύτερος. Ενίοτε δε, όταν είναι γυναίκα, έχει φάει και πολύ παραμύθι. Νόμος!

    Οπότε, τα βάζεις όλα αυτά στο μυαλό σου και προχωράς αναλόγως. Είναι πάντως θετικό που δεν ζηλεύεις τη δικιά του, γιατί έτσι δημιουργείς όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα. Γίνεσαι δηλαδή η ιδανική ερωμένη, με αυτή τη σιωπηρή αποδοχή της κατάστασης. Απλώς μου φαίνεται ότι αυτός δεν μπορεί να διαχειριστεί καλά τέτοιες καταστάσεις και τον πήρε πρέφα το επίσημο αμόρε, οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις για να μη μπλέξεις είναι: έιτε να τη κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια πριν χαθεί ο έλεγχος από πλευράς του, είτε να αποστασιοποιηθείς για ένα ορισμένο χρονικό διάστημα ώστε να επανέλθει η μυστικότητα που απαιτείται.

  8. #38
    Ανοιξε δύο ολόκληρα θέματα για να μας εξιστορήσει πώς πηδιέται με τον συζυγο της άλλης!

    Κοσμος εδώ μέσα στο φόρουμ χάνεται και ζηταει βοήθεια και οι συμφορουμητες που θα μπορουσαν να πουν μια καλή κουβέντα σε έχοντες ανάγκη, παρακολουθουν τη σαπουνόπερα της δεσποινίδας.

  9. #39
    Honorata
    Guest
    Καθένας όπου θέλει γράφει πρώτον. Υπάρχουν και θέματα που είναι λάιτ και επιδέχονται βελτίωση....μια γνώμη σε απλά θέματα ξέρεις ότι θα βοηθήσει τον άλλον. Είναι κάτι που μπορείς να του απαντήσεις να του δώσεις μια λύση.
    Όταν έχεις να κάνεις όμως με περιπτώσεις ατόμων πχ που έχουν ψυχικές διαταραχές χρόνιες και αντιμετωπίζουν δυσκολίες που είναι απόρροια της διαταραχής (απομόνωση, έλλειψη κινήτρου, μειωμένη ή καθόλου κοινωνικότητα, χαμηλή αυτοεκτίμηση, απουσία ερωτικής ζωής και αρνητικά συναισθήματα) εκεί οι άνθρωποι χρειάζονται αλλού είδους βοήθεια. Κάποιον ειδικό κάτι πιο δραστικό. Δεν μπορείς να πεις σε κάποιον άνθρωπο που υποφέρει κανε υπομονή ούτε να του δώσεις λύση γιατί αν σκαψεις μέσα του θα βρεις πολλά σύνθετα και συνήθως χρόνια προβλήματα που δεν θα του τα λύσεις με ένα σχόλιο σε ένα δημόσιο φόρουμ. Ούτε καν θα τα αγγίξεις.

    Καθένας λοιπόν ας γράψει εκεί που νομίζει ότι θα πει κάτι που να βοηθήσει
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Ανοιξε δύο ολόκληρα θέματα για να μας εξιστορήσει πώς πηδιέται με τον συζυγο της άλλης!

    Κοσμος εδώ μέσα στο φόρουμ χάνεται και ζηταει βοήθεια και οι συμφορουμητες που θα μπορουσαν να πουν μια καλή κουβέντα σε έχοντες ανάγκη, παρακολουθουν τη σαπουνόπερα της δεσποινίδας.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Εδώ και δυο μηνες τραβιεμαι με έναν ανθρωπο ο οποιος εχει σχεση. Δεν τον εχω για κατι σοβαρο, εννοειται, ουτε τρεφω αυταπατες ότι θα ξεβολευτει για να ειμαστε μαζι. Εκανα, δηλαδη, πολύ συνειδητοποιημενα ο,τι εκανα. Ήταν ο πρωτος αντρας με τον οποιο ενιωθα ότι περναω πραγματικα καλα και ταιριαζω τοσο σεξουαλικα, οσο και πνευματικα. Ο,τι εκανα πριν από αυτόν ηταν τοσο ανουσια. Καταλαβα ότι εκτος από το σεξουαλικο, οπου του εκανα πραγματα που προφανως δεν δεχοταν να του τα κανει η δικια του) ηθελε και κατι πιο συναισθηματικο από εμενα. Μου ελεγε ότι εγω τον θελω γι αυτό που είναι και ότι κι εγω του αρεσω όπως ειμαι και δεν χρειαζεται να αλλαξω τιποτα. Του μιλησα για τις προηγουμενες ατυχεις εμπειριες μου κι ελεγε ότι αυτοι ηταν βλακες και εγω τους επεφτα πολλη. Αυτος ο ανθρωπος μου τονωσε την αυτοπεποιθηση και στο σεξουαλικο (που νομιζα ότι δεν θα εχω επιθυμια ποτε και τελικα μεσα σε δυο μηνες καναμε οσα οι περισσοτερες του ελεγαν όχι) αλλα και στο ότι καποιος μπορει να με δει και ως κατι παραπανω από ένα κομματι κρεας.
    Το προβλημα είναι ότι μαλλον αρχισε να καταλαβαινει κατι η δικια του, αφου τις τελευταιες φορες βρισκομασταν μεσημεριανες-απογευματινες ωρες, κοιτουσε συνεχως το κινητο και το ρολοι, και εδειχνε αγχωμενος. Εγω να σημειωσω ότι δεν θελω να μιλαμε καθολου για τη σχεση του, το ιδιο κι εκεινος, αν και πρεπει να είναι σοβαρα τα πραγματα και να πηγαινει προς γαμο). Την προτελευταια φορα με ειπε αγαπη του (την ωρα του σεξ βεβαια) και το ειπε σιγα και αυθορμητα, δεν τον ρωτησα μετα κατι. Επισης επιμενει να ρωταει αν εχω βρει εγω καποιον για σχεση και αν βρω να του το πω για να μην εχουμε προβληματα. Κι όταν του ειπα ότι δεν βλεπω να κανω σχεση , τουλαχιστον αμεσα, ειπε ΤΕΛΕΙΑ. Αυτό δεν μου αρεσε πολύ…
    Επιπλεον την τελευταια φορα που βρεθηκαμε εστελνε συνεχως η δικια του μηνυματα και αυτος ειχε εκνευριστει, όπως εκνευριστηκα κι εγω. Του εκανα στοματικο στα βιαστικα, και τελικα τα μηνυματα συνεχιστηκαν και αναγκαστηκε να φυγει νωριτερα από οσο υπολογιζαμε. Εγω το ειδα ότι ηταν αυτή που εστελνε.
    Εκνευρισμενη από αυτό το σκηνικο του ζητησα πριν λιγες μερες να διακοψουμε για ένα διάστημα επειδη ξενερωσα που του εστελνε μηνυματα. Οκ , το ξερω ότι εχει σχεση αλλα θελω να βρισκει δικαιολογιες ότι είναι εξω πχ ώστε να μην του στελνει. Και μετα με ρωτησε «ΜΟΝΟ αυτό σε πειραξε;» λες και ηταν λιγο. Του ειπα ότι εχω ξενερωσει γενικα και θελω να το αφησουμε για λιγο για να σκεφτω και αφου αρχικα ηθελε να μαθει με τι ξενερωσα τελικα ειπε ότι θα με περιμενει οσο χρειαστει.
    Εχω μπερδευτει τωρα, γιατι από τη μια εχω αρχισει να ανησυχω μην με βρει η δικια του και να θελω έναν που μπορω να τον βλεπω χωρις ολο αυτό το αγχος , αλλα σκεφτομαι που θα ξαναβρω καποιον να ταιριαζω τοσο πολύ. Δεν λεω μονο για το σεξ, που τωρα πια δεν εχω ανασφαλειες, αλλα που θα βρω καποιον με τοσα κοινα; Σκεφτηκα να του πω να αραιωσουμε αλλα να μην κοψουμε και επαφες, μεχρι να βρω αυτό που ψαχνω ή να τον βαρεθω εντελως.
    Σε κάθε περιπτωση, για να το ξεκαθαρισουμε, δεν εχω προσδοκιες για σχεση αλλα ακομα και να χωριζε και να ηθελε αυτος να αποκτησουμε σχεση, δεν θα τον ηθελα εγω γιατι δεν θα ειχα εμπιστοσυνη.
    γενικα, δεν μαρεσει να λεω "στα λεγα", αλλα εισαι εξαιρεση.
    στο ειχα πει οτι θ αρχισεις να γλυκαινεσαι αφου σου αρεσε να εισαι μαζι του και θα σε ενοχλει οτι εχει σχεση, αλλα εσυ πετουσες αητο...

    γιατι να μην σε θελει οπως ακριβως εισαι, αφου δεν θελει τπτ σοβαρο μαζι σου και δεν σκοπευει οχι απλα να χωρισει, αλλα ουτε καν να ταραξει την δικια του, για την γνωριμια σας; απλα δεν τον νοιαζει.

    δεν νομιζω οτι πρεπει να φοβασαι την δικια του μην σε βρει, εκτος αν ειναι παλαβη. αυτο που πρεπει να φοβασαι ειναι να μην σε διωξει εκεινος για να μην ταραχτει η δικια του, πριν φυγεις μονη σου .
    αν δεν τον ενοιαζε η σχεση του, θα την γειωνε οταν καλουσε και δεν θα εφευγε τρεχοντας.
    εδωσε ηδη εξετασεις, οτι σε θελει μονο ως ξεπετα. δεν σκεφτεται να κανει σχεση μαζι σου.
    εσυ ελεγες οτι δεν σε πειραζει οτι ειναι δεσμευμενος και σε ενοχλουν τα μηνυματα; ετσι ειναι οι σχεσεις. στελνουν μηνυματα ο ενας στον αλλον οποτε τους κατεβει. κακως εκνευριστηκες. αν καποτε κανεις καμια σχεση κανονικη, κι εσυ θα στελνεις μηνυματα χωρις να παρεις αδεια απο κανεναν...
    εσυ θεωρουσες οτι θα εχει μια σχεση, αλλα σαν να ειναι χωρισμενος;

    τι να σου πουμε εμεις τι να κανεις; ο,τι θες και οτι αντεχεις να κανεις.

    υ.γ. "θα σε περιμενω οσο χρειαστει" οταν λες οτι ξενερωσες που εχει σχεση και φευγεις, αντι να σου πει οτι σε θελει, δεν μπορει χωρις εσενα κλπ, μεταφραζεται σαν "ΝΑ κι αν φυγεις ΝΑ κι αν δεν φυγεις" (στα @@του).
    Last edited by Remedy; 30-12-2022 at 20:03.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Το έχω σκεφτεί το ενδεχόμενο να πληγωθώ τελικά και το έχει σκεφτεί και εκείνος. Μου είπε ότι προτιμά να πληγωθεί ο ίδιος παρά εγώ, κι ότι θα νιώσει παρά πολύ άσχημα. Είχε τύψεις για εμένα και με ρώτησε αν είμαι σίγουρη πριν κάνουμε σεξ.

    Και επειδή το έχω σκεφτεί καλά, λέω ότι αν βλέπω να δένομαι θα το κόψω ή θα έχω και κανέναν άλλον παράλληλα να ξεχνιέμαι.
    Κι ακόμα και αν πληγωθώ , τουλάχιστον αυτή τη φορά θα είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ κι όχι ο κάθε άχρηστος
    πολυ συγκινητικο... εκλαψε;

    δεν σου ειπε ομως οτι προτιμαει να φυγει η δικια του, παρα εσυ.
    αυτη ειναι η ουσια της ιστοριας.
    ο,τι παρλαπιπες και να σου λεει, δεν σε θελει διπλα του, ουτε θα αφηνε την δικια του ποτε για σενα. ασχετως τι θες η δεν θες εσυ, αυτος σε θεωρει δευτερη στην ζωη του. αν οχι τριτοτεταρτη...

    σε εκεινη ποτε δεν θα πει να μην τηλεφωνει γιατι τον ενοχλει. εσυ μπορεις να του τηλεφωνεις οσο συχνα θελεις οταν ειναι μαζι της;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πολυ συγκινητικο... εκλαψε;

    δεν σου ειπε ομως οτι προτιμαει να φυγει η δικια του, παρα εσυ.
    αυτη ειναι η ουσια της ιστοριας.
    ο,τι παρλαπιπες και να σου λεει, δεν σε θελει διπλα του, ουτε θα αφηνε την δικια του ποτε για σενα. ασχετως τι θες η δεν θες εσυ, αυτος σε θεωρει δευτερη στην ζωη του. αν οχι τριτοτεταρτη...

    σε εκεινη ποτε δεν θα πει να μην τηλεφωνει γιατι τον ενοχλει. εσυ μπορεις να του τηλεφωνεις οσο συχνα θελεις οταν ειναι μαζι της;
    Α καλά, διάβαζε πρώτα τι γράφω πριν ξεκινήσεις τον παροξυσμό σου ! Ρε φίλε, έχεις θέμα και σου το έχουν πει και άλλοι ότι στάζεις δηλητήριο και δεν προσέχεις καν τι λέει ο άλλος, πάνω στην ανάγκη σου να το παίξεις έξυπνη! ΧΕΣΤΗΚΑ αν θα χωρίσει, δεν πάει να παντρευτεί και αύριο, δεκάρα δεν δίνω και του το έχω πει , μεταξύ μας υπάρχει σεξ και καλή παρέα, ούτε να χωρισει θέλω ούτε τίποτα! Απλά να βρει μια δικαιολογία για εκείνες τις 3-4 ώρες ότι δεν μπορεί να μιλήσει!
    Ας με βλέπει και ως τέταρτη και ως πεμπτη και ως εκατοστή, δεν με νοιάζει να πιάσω καλή σειρά για το κελεπουρι! Όσο περνάω καλά στο σεξ μου κάνει, από εκεί και πέρα τι να τον κάνω; Να με κάνει ταρανδο κι εμένα αύριο μεθαύριο; Ας μείνει με εκείνη , να τα φοράει σε αυτήν! Είδαμε και που την έχει "προτεραιότητα" και έχουν "κανονική σχέση" ότι την έχει κάνει να μην χωράει κάτω από τις πόρτες.
    Ή μήπως εγώ δεν μιλάω και δεν θα μιλάω και με άλλον ή άλλους;
    Αν ορισμένες από εδώ μέσα τρέχετε πίσω από το βρακί του καθενός, περιμένοντας να σας ερωτευτεί, εγώ δεν ζω με τέτοιες ψευδαισθήσεις και προτιμώ να περνάω καλά. Και τώρα που είδα ότι μπορώ να περάσω καλά και στο σεξ θα περνάω ακόμα καλύτερα, αφού τελικά μπορώ να βρω και άντρα που να μου ταιριάζει
    Και γιατί να με παρακαλέσει να μη φύγω; Σχέση έχει, πήδημα έχει με αυτήν (αν και μέτριο) δεν έχει να χάσει και πολλά. Άσε που δεν έχει κανένα δικαίωμα να μου κάνει σκηνή. Γιατί να ΦΟΒΑΜΑΙ μην με σχολάσει; Ο τελευταίος άντρας στη γη είναι; Οκ δύσκολο να βρεις κάποιον να ταιριάζεις στο σεξ τόσο καλά αλλά τώρα πια επειδή με ξεκλείδωσε αυτός και ξέρω τι θέλω θα είμαι πιο τολμηρή στο να τα ζητάω από τους επόμενους παρτενέρ και θα το βρούμε πιο εύκολα

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Δεν θα ηθικολογήσω γιατί δεν υπάρχει ηθική στις καύλες και τη σεξουαλική επιθυμία μεταξύ δύο συναινούντων ενηλίκων. Καλά κάνεις, εφόσον σε καλύπτει τέτοιου είδους σχέση και σε ανάβει ο συγκεκριμένος παρτεναίρ. Όμως οι "παράνομες" σχέσεις (και έχω κάνει πολλές και ως πρώην παντρεμένος και ως νυν ελεύθερος με άλλες παντρεμένες) θέλουν επιδέξια βρακιά. Οι καλύτερες είναι όταν και οι δύο είναι δεσμευμένοι, οπότε υπάρχει η μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνια. Όταν αυτές είναι ασύμμετρες, δηλαδή μόνο το ένα μέρος είναι δεσμευμένο, τότε πάντα ο αδέσμευτος έρχεται δεύτερος. Ενίοτε δε, όταν είναι γυναίκα, έχει φάει και πολύ παραμύθι. Νόμος!

    Οπότε, τα βάζεις όλα αυτά στο μυαλό σου και προχωράς αναλόγως. Είναι πάντως θετικό που δεν ζηλεύεις τη δικιά του, γιατί έτσι δημιουργείς όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα. Γίνεσαι δηλαδή η ιδανική ερωμένη, με αυτή τη σιωπηρή αποδοχή της κατάστασης. Απλώς μου φαίνεται ότι αυτός δεν μπορεί να διαχειριστεί καλά τέτοιες καταστάσεις και τον πήρε πρέφα το επίσημο αμόρε, οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις για να μη μπλέξεις είναι: έιτε να τη κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια πριν χαθεί ο έλεγχος από πλευράς του, είτε να αποστασιοποιηθείς για ένα ορισμένο χρονικό διάστημα ώστε να επανέλθει η μυστικότητα που απαιτείται.
    Α, να και μια σοβαρή απάντηση ανάμεσα στις κακίες.
    Εγώ σήμερα ειμαι ελεύθερη, όμως ανά πάσα στιγμή μπορεί να βρω άλλον (και όλο με ρωτάει εκείνος) και να γίνουν τα πράγματα ισότιμα.
    Ναι, το έχω στο πίσω μέρος του μυαλού μου ότι θα λέει και παραμύθια αλλά θέλω να περάσω καλά στην παρούσα φάση, μέχρι να βρεθεί κάτι καλύτερο. Η αποστασιοποίηση που διάλεξα είναι για να σκεφτώ καλύτερα αν θα το συνεχίσω, να δω αν θα βρω κανέναν εξίσου καλό στο σεξ ενδιάμεσα αλλά και να σταματήσει να υποψιάζεται η δικιά του

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Παντωσ ρε λεμον οντωσ σαπουνοπερα το εκανεσ χαιρετισματα στον ροναλντο

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Α καλά, διάβαζε πρώτα τι γράφω πριν ξεκινήσεις τον παροξυσμό σου ! Ρε φίλε, έχεις θέμα και σου το έχουν πει και άλλοι ότι στάζεις δηλητήριο και δεν προσέχεις καν τι λέει ο άλλος, πάνω στην ανάγκη σου να το παίξεις έξυπνη! ΧΕΣΤΗΚΑ αν θα χωρίσει, δεν πάει να παντρευτεί και αύριο, δεκάρα δεν δίνω και του το έχω πει , μεταξύ μας υπάρχει σεξ και καλή παρέα, ούτε να χωρισει θέλω ούτε τίποτα! Απλά να βρει μια δικαιολογία για εκείνες τις 3-4 ώρες ότι δεν μπορεί να μιλήσει!
    Ας με βλέπει και ως τέταρτη και ως πεμπτη και ως εκατοστή, δεν με νοιάζει να πιάσω καλή σειρά για το κελεπουρι! Όσο περνάω καλά στο σεξ μου κάνει, από εκεί και πέρα τι να τον κάνω; Να με κάνει ταρανδο κι εμένα αύριο μεθαύριο; Ας μείνει με εκείνη , να τα φοράει σε αυτήν! Είδαμε και που την έχει "προτεραιότητα" και έχουν "κανονική σχέση" ότι την έχει κάνει να μην χωράει κάτω από τις πόρτες.
    Ή μήπως εγώ δεν μιλάω και δεν θα μιλάω και με άλλον ή άλλους;
    Αν ορισμένες από εδώ μέσα τρέχετε πίσω από το βρακί του καθενός, περιμένοντας να σας ερωτευτεί, εγώ δεν ζω με τέτοιες ψευδαισθήσεις και προτιμώ να περνάω καλά. Και τώρα που είδα ότι μπορώ να περάσω καλά και στο σεξ θα περνάω ακόμα καλύτερα, αφού τελικά μπορώ να βρω και άντρα που να μου ταιριάζει
    Και γιατί να με παρακαλέσει να μη φύγω; Σχέση έχει, πήδημα έχει με αυτήν (αν και μέτριο) δεν έχει να χάσει και πολλά. Άσε που δεν έχει κανένα δικαίωμα να μου κάνει σκηνή. Γιατί να ΦΟΒΑΜΑΙ μην με σχολάσει; Ο τελευταίος άντρας στη γη είναι; Οκ δύσκολο να βρεις κάποιον να ταιριάζεις στο σεξ τόσο καλά αλλά τώρα πια επειδή με ξεκλείδωσε αυτός και ξέρω τι θέλω θα είμαι πιο τολμηρή στο να τα ζητάω από τους επόμενους παρτενέρ και θα το βρούμε πιο εύκολα
    το προβλημα το εχεις εσυ, και στο εχουν πει ΟΛΟΙ, αλλοι ευγενικα, αλλοι λιγοτερο ευγενικα, αλλοι ευγενικα στην αρχη κι εξω απο τα δοντια οταν καταλαβαν τι ατομο εισαι...
    αλλα εσυ εισαι σε μονιμη αρνηση για τα προβληματα που η ιδια προκαλεις στον εαυτο σου...
    δεν εχω καμια αναγκη να το παιξω εξυπνη, γιατι εχω οση επιβεβαιωση χριαζομαι και για την εξυπναδα μου και για αλλα πραγματα,
    εσυ ε χεις την αναγκη να το παιξεις ανετη, γιατι δεν μπορεις να διαχειριστεις το γεγονος οτι δεν μπορεις με τπτ να βρεις σχεση ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ και παριστανεις στον εαυτο σου πρωτιστως και δευτερευοντως σε οσους λες τα ξεφτιλικια που ζεις, οτι δεν εχεις κανενα προβλημα που ο αλλος εχει σχεση. κανενα προβλημα δεν εχεις μονο που θελεις να συμπεριφερεται σαν ελευθερος!!!
    πως θα συμπεριφερθει σαν ελευθερος εφοσον τον ενδιαφερει η σχεση του κι οχι εσυ;
    και σε τι σε ενοχλουν τα μηνυματα και τα τηλεφωνηματα εφοσον δεν σε πειραζει που εχει σχεση;;; ειναι αλληλενδετα,
    αν δεν τοε χεις συνειδητοποιησει ακομα...

    δεν θελω να σε μπερδεψω περισσοτερο απο οσο εισαι μπερδεμενη, αλλα οι αλλες γυναικες βρισκουν πολλους να τις ερωτευθουν, χωρις να χρειαζεται να τρεχουν απο πισω τους, ουτε να παρακαλανε παντρεμενους.
    εσενα δεν ερωτευονται (κι οχι λογω ατυχιας) κι ε χεις φλιπαρει, ουτε ξερεις τι κανεις και γιατι.

    δεν εισαι καλυτερη του σε τιποτε, αν δεν το αντιλαμβανεσαι. δεν ειναι παντρεμενος. οσο ειναι ανεντιμοτητα το να ξενοπηδαει ξεπετες χωρις να το λεει στην μονιμη σχεση του , αλλο τοσο ανεντιμη εισαι κι εσυ που φλερταρεις με 2 και 3 και 13 χωρις να τους ενημερωνεις οτι ψαχνεσαι κι αλλου.
    επομενως, ουτε εσυ εισαι κανενα κελεπουρι για σχεση.τι να σε κανει καποιος;

    τι εννοεις μπορεις να βρεις ανδρα που να σου ταιριαζει;;;;
    ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ;;;; τετοιον μπορουν να βρουν ολες!!!
    αλλα δεν μπορουν να τον εχουν, γιατι προτιμαει αλλη...
    το θεμα ειναι να βρεις ελευθερο ανδρα που να σου ταιριαζει.

    υ.γ. χαχαχαχα ναι, τρομερα περνας!!! παιρνεις πιπες σε εναν τσιλιμπουρδακο, στον ελευθερο χρονο που θελει εκεινος γιατι εχει ζωη με την σχεση του και σε βλεπει σε κατι ρεπα, κουδουναει ολη την ωρα το τηλεφωνο απο την γυνακα του και φευγει αλαφιασμενος στην μεση της πιπας, γιατι τρεμει μην τον παρει χαμπαρι η δικια του, κι αν οντως τον παρει, θα σε σβησει πιο γρηγορα κι απ οσο θα χρειαστει για να το σκεφτεις.. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΖΩΑΡΑ!!!!!

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να αφήσω την Ελλάδα;
    By Runner92 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 25-11-2021, 18:53
  2. Να τον αφήσω ή όχι πρώτη σχέση, ομοφυλόφιλος
    By alberto18A.K. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 09-10-2021, 20:14
  3. Πώς να τον αφήσω ... ?
    By kitty23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 23-10-2015, 02:11
  4. Να τον αφήσω να φύγει;
    By Chris.x in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 23-10-2015, 00:53
  5. Χωρίσαμε οριστικά
    By straw in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 14-01-2014, 06:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •