Να τον αφήσω οριστικά ή όχι; - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 174
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το προβλημα το εχεις εσυ, και στο εχουν πει ΟΛΟΙ, αλλοι ευγενικα, αλλοι λιγοτερο ευγενικα, αλλοι ευγενικα στην αρχη κι εξω απο τα δοντια οταν καταλαβαν τι ατομο εισαι...
    αλλα εσυ εισαι σε μονιμη αρνηση για τα προβληματα που η ιδια προκαλεις στον εαυτο σου...
    δεν εχω καμια αναγκη να το παιξω εξυπνη, γιατι εχω οση επιβεβαιωση χριαζομαι και για την εξυπναδα μου και για αλλα πραγματα,
    εσυ ε χεις την αναγκη να το παιξεις ανετη, γιατι δεν μπορεις να διαχειριστεις το γεγονος οτι δεν μπορεις με τπτ να βρεις σχεση ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ και παριστανεις στον εαυτο σου πρωτιστως και δευτερευοντως σε οσους λες τα ξεφτιλικια που ζεις, οτι δεν εχεις κανενα προβλημα που ο αλλος εχει σχεση. κανενα προβλημα δεν εχεις μονο που θελεις να συμπεριφερεται σαν ελευθερος!!!
    πως θα συμπεριφερθει σαν ελευθερος εφοσον τον ενδιαφερει η σχεση του κι οχι εσυ;
    και σε τι σε ενοχλουν τα μηνυματα και τα τηλεφωνηματα εφοσον δεν σε πειραζει που εχει σχεση;;; ειναι αλληλενδετα, αν δεν τοε χεις συνειδητοποιησει ακομα...

    δεν εισαι καλυτερη του, σε τιποτε αν δεν το αντιλαμβανεσαι. δεν ειναι παντρεμενος. οσο ειναι ανεντιμοτητα το να ξενοπηδαει ξεπετες χωρις να το λεει στην μονιμη σχεση του , αλλο τοσο ανεντιμη εισαι κι εσυ που φλερταρεις με 2 και 3 και 13 χωρις να τους ενημερωνεις οτι ψαχνεσαι κι αλλου.
    επομενως, ουτε εσυ εισαι κανενα κελεπουρι για σχεση.

    υ.γ. χαχαχαχα ναι, τρομερα περνας!!! παιρνεις πιπες σε εναν τσιλιμπουρδακο, στον ελευθερο χρονο που θελει εκεινος γιατι εχει ζωη με την σχεση του και σε βλεπει σε κατι ρεπα, κουδουναει ολη την ωρα το τηλεφωνο απο την γυνακα του και φευγει αλαφιασμενος στην μεση της πιπας, γιατιτρεμει μην τον παρει χαμπαρι η δικια του, κι αν οντως τον παρει, θα σε σβησει πιο γρηγορα κι απ οσο θα χρειαστει για να το σκεφτεις.. ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΖΩΑΡΑ!!!!!
    Μάλλον έχεις φάει και εσύ πολύ κέρατο για να βγάζεις τόση κακία. Και μόνο ο τρόπος που γράφεις είναι προσβλητικός και δεν είναι για το καλό μου, για να με ταρακουνήσεις υποτίθεται.
    Αυτό με τα μηνύματα έγινε μόνο την τελευταία φορά και φυσικά δεν έγινε στη μέση της πίπας! Κι αφού μίλησες για πίπες να σε ενημερώσω πως έφυγε ξαφνικά από το σπίτι του για να έρθει για μια πίπα μου (διαδρομή 40 λεπτών με το αμάξι) , δεν ξέρω με τι δικαιολογία
    Αν τον ενδιέφερε η σχέση του θα κοιτούσε να λύσει τα προβλήματα που έχουν με συζήτηση και δεν θα ψαχνοταν άλλου, άρα χεσμενη την έχει.
    Όσο δεν έχω σχέση μπορώ να φλερταρω και με δύο και με τρεις και με δεκατρείς. Εσύ δεν υποστηρίζες σε ένα άλλο παλιότερο θέμα ότι ένας ελεύθερος άντρας μπορεί να κάνει σεξ με διάφορες μέχρι να αποφασίσει αν θα κάνει σχέση; Για μια γυναίκα απαγορεύεται να κάνει το ίδιο, επειδή είναι γυναίκα και θα την πουν πορνιδιο;
    Εγώ τον έχω στον πάγο για την ώρα και ας μου πει να τελειώσουμε, θα πάω στον επόμενο με μεγαλύτερη άνεση και εμπειρία, εμένα ο προβληματισμός μου είναι να βρω κάποιον με τα ίδια γούστα στο σεξ

  2. #47
    Ακόμα να καταλαβω τί ψυχολογική υποστήριξη χρειάζεται κάποια, το θεμα της οποίας περιστρέφεται στο οτι επέλεξε για καποιους σεξουαλικης ικανοποίησης και συναφούς κάλυψης λόγους, να πηδιεται με κάποιον. Φαίνεται πως δεν έχει κάπου να τα λέει εκει εξω που μένει ή αυτοι στους οποίους τα λέει την βαρέθηκαν και την παράτησαν, και βρήκε εδω τον καταλληλο χώρο να τα εξωτερικευσει, αν και οπως είπα εδώ πρόκειται για φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης. Για τους λοιπούς που της απαντανε ή γράφουν για παρομοια τους, πρόκειται απλά για σαπουνόπερα με υψηλή τηλεθέαση.

    Αν υπήρχε θέμα ψυχολογικό, το θεμα που άνοιξε δεν θα περιστρεφόταν στη σεξουαλική σχέση αλλά στα ψυχολογικα θέματα που έπαθε ή εντόπισε στη σχέση αυτή, τα οποία ηταν σε βαθμό τέτοιο που την επηρέασαν και κατεστησαν απαραιτητο να απευθυνθεί στο φορουμ, δηλαδή καπου για γνώμη ή βοήθεια.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,654
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μάλλον έχεις φάει και εσύ πολύ κέρατο για να βγάζεις τόση κακία. Και μόνο ο τρόπος που γράφεις είναι προσβλητικός και δεν είναι για το καλό μου, για να με ταρακουνήσεις υποτίθεται.
    Αυτό με τα μηνύματα έγινε μόνο την τελευταία φορά και φυσικά δεν έγινε στη μέση της πίπας! Κι αφού μίλησες για πίπες να σε ενημερώσω πως έφυγε ξαφνικά από το σπίτι του για να έρθει για μια πίπα μου (διαδρομή 40 λεπτών με το αμάξι) , δεν ξέρω με τι δικαιολογία
    Αν τον ενδιέφερε η σχέση του θα κοιτούσε να λύσει τα προβλήματα που έχουν με συζήτηση και δεν θα ψαχνοταν άλλου, άρα χεσμενη την έχει.
    Όσο δεν έχω σχέση μπορώ να φλερταρω και με δύο και με τρεις και με δεκατρείς. Εσύ δεν υποστηρίζες σε ένα άλλο παλιότερο θέμα ότι ένας ελεύθερος άντρας μπορεί να κάνει σεξ με διάφορες μέχρι να αποφασίσει αν θα κάνει σχέση; Για μια γυναίκα απαγορεύεται να κάνει το ίδιο, επειδή είναι γυναίκα και θα την πουν πορνιδιο;
    Εγώ τον έχω στον πάγο για την ώρα και ας μου πει να τελειώσουμε, θα πάω στον επόμενο με μεγαλύτερη άνεση και εμπειρία, εμένα ο προβληματισμός μου είναι να βρω κάποιον με τα ίδια γούστα στο σεξ
    χαχαχχαχαχα!!!
    μεγαλη επιτυχια, να ερχεται ενας παντρεμενος για να σου ζητησει πιπα.
    χαχαχαχα!!!
    μα πραγματικα, διαβαζεις τι γραφεις;

    τι προβληματα εχουν που προσπαθει να λυσει με μια ξεπετα;
    μπορεις να παραμυθιαζεσαι οσο θελεις οτι ερχεται γιατι δεν περναει καλα στην σχεση του, αλλα η πικρη αληθεια ειναι, οτι αυτος που δεν εχει παντρευτει ακομα , ουτε τον περιμενουν τα 3 παιδια του, χωριζει οταν προτιμαει καποια αλλη.
    οσο παραμενει με την προηγουμενη, απλα δεν του α ρεσεις και τοσο.
    του αρεσει για ενα ξενοπηδημα, οχι παραπανω.

    θα σε στεναχωρησω και παλι, αλλα ενας ανδρας ψευτης, μπορει να ξενοπηδηξει μονο επειδη βρηκε μια προθυμη για σεξ γυναικα. ακομα κι αν δεν ειναι πολυ του γουστου του. δεν σπρωχνονται ξερεις ολες ποια θα πρωτοπηδηχτει με εναν δεσμευμενο. αυτες που εχουν εππιλογες προτιμουν ελευθερους.
    εσενα εχει χεσμενη οταν φευγει τρεχοντας επειδη του στελνει μηνυματα η δικια του. αν ειχε εκεινη χεσμενη, θα το εκλεινε το κινητο και θα της ελεγε να μην ενοχλει.

    φυσικα και μπορεις να φλερταρεις και σε σχεση και χωρις σχεση με οσους θελεις, αλλα οχι λεγοντας ψεματα στους αλλους!!!
    διαστρεφεις οτι σου λενε μονιμως, γιατι εχεις διαμαχη με την πραγματικοτητα. εσυ δεν τους λες οτι πας και με αλλους , για να μην φυγουν. αλλα φευγουν ετσι κι αλλιως.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,718
    Λεμον η αληθεια ειναι οτι οι επιθυμιεσ σου σου προκαλουν μπελαδεσ δε θεσ κατι φυσιολογικο σταθερο κλπ δεν τα υπολογιζεισ εσυ ζεισ μια στιγμη υπερτατησ μαλακιασ που προκαλεισ κ θεωρεισ οτι αξιζεισ με βαση τη στιγμη το θεμα ειναι οτι αξιζεισ χωρισ τιποτα γτ εισαι ομορφη γτ ξερεισ να μιλασ δε χρειαζεται να κανεισ τιποτα αλλο παρε το χαμπαρι ολα τα εχεισ γτ εισαι ομορφη ομιλιτικη κι εχεισ 5 φραγκα να κινηθεισ κ να κουνηθεισ για να βρεισ αντρα το θεμα ειναι οτι δεν μασ υπολογιζεισ σωστα

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χαχαχχαχαχα!!!
    μεγαλη επιτυχια, να ερχεται ενας παντρεμενος για να σου ζητησει πιπα.
    χαχαχαχα!!!
    μα πραγματικα, διαβαζεις τι γραφεις;

    τι προβληματα εχουν που προσπαθει να λυσει με μια ξεπετα;
    μπορεις να παραμυθιαζεσαι οσο θελεις οτι ερχεται γιατι δεν περναει καλα στην σχεση του, αλλα η πικρη αληθεια ειναι, οτι αυτος που δεν εχει παντρευτει ακομα , ουτε τον περιμενουν τα 3 παιδια του, χωριζει οταν προτιμαει καποια αλλη.
    οσο παραμενει με την προηγουμενη, απλα δεν του α ρεσεις και τοσο.
    του αρεσει για ενα ξενοπηδημα, οχι παραπανω.

    θα σε στεναχωρησω και παλι, αλλα ενας ανδρας ψευτης, μπορει να ξενοπηδηξει μονο επειδη βρηκε μια προθυμη για σεξ γυναικα. ακομα κι αν δεν ειναι πολυ του γουστου του. δεν σπρωχνονται ξερεις ολες ποια θα πρωτοπηδηχτει με εναν δεσμευμενο. αυτες που εχουν εππιλογες προτιμουν ελευθερους.
    εσενα εχει χεσμενη οταν φευγει τρεχοντας επειδη του στελνει μηνυματα η δικια του. αν ειχε εκεινη χεσμενη, θα το εκλεινε το κινητο και θα της ελεγε να μην ενοχλει.

    φυσικα και μπορεις να φλερταρεις και σε σχεση και χωρις σχεση με οσους θελεις, αλλα οχι λεγοντας ψεματα στους αλλους!!!
    διαστρεφεις οτι σου λενε μονιμως, γιατι εχεις διαμαχη με την πραγματικοτητα. εσυ δεν τους λες οτι πας και με αλλους , για να μην φυγουν. αλλα φευγουν ετσι κι αλλιως.
    Θα την υπολόγιζε αν του την επεφτα εγώ και μου έλεγε ΌΧΙ επειδή θα ήθελε να είναι πιστός σε εκείνη, όχι να με περιμένει 1,5 μήνα να κάνουμε σεξ και να με κυνηγάει.
    Ωραία τότε οποία την κερατωνουν να λέει " δεν πειράζει, η αγάπη μου εμένα προτιμάει, απλά βρέθηκε μια πρόθυμη και ενέδωσε ο καλός μου κι ας μην ήταν του γούστου του"
    Μου ζήτησε συγγνώμη που έφυγε και με ρωτούσε επίμονα αν με ενοχλεί και κάτι άλλο όταν τον έστειλα ...

    Και για τους άλλους γκόμενους έφευγαν επειδή δεν τους ήθελα αρκετά εγώ τελικά και το διαπιστώνω τώρα που ένιωσα σεξουαλική επιθυμία με τον συγκεκριμένο. Οι υπόλοιποι απλά δεν μου έκαναν κούκου, πως το λένε!
    Τώρα που ξέρω τι θέλω στο σεξ και ξέρω τι να ζητήσω θα μου είναι πιο εύκολο θεωρώ να βρω κάποιον να ταιριάζουμε είτε για σεξ είτε για σχέση!

  6. #51
    Quote Originally Posted by ozric82 View Post
    Δεν θα ηθικολογήσω γιατί δεν υπάρχει ηθική στις καύλες και τη σεξουαλική επιθυμία μεταξύ δύο συναινούντων ενηλίκων. Καλά κάνεις, εφόσον σε καλύπτει τέτοιου είδους σχέση και σε ανάβει ο συγκεκριμένος παρτεναίρ. Όμως οι "παράνομες" σχέσεις (και έχω κάνει πολλές και ως πρώην παντρεμένος και ως νυν ελεύθερος με άλλες παντρεμένες) θέλουν επιδέξια βρακιά. Οι καλύτερες είναι όταν και οι δύο είναι δεσμευμένοι, οπότε υπάρχει η μεταξύ κατεργαρέων ειλικρίνια. Όταν αυτές είναι ασύμμετρες, δηλαδή μόνο το ένα μέρος είναι δεσμευμένο, τότε πάντα ο αδέσμευτος έρχεται δεύτερος. Ενίοτε δε, όταν είναι γυναίκα, έχει φάει και πολύ παραμύθι. Νόμος!

    Οπότε, τα βάζεις όλα αυτά στο μυαλό σου και προχωράς αναλόγως. Είναι πάντως θετικό που δεν ζηλεύεις τη δικιά του, γιατί έτσι δημιουργείς όσο το δυνατόν λιγότερα προβλήματα. Γίνεσαι δηλαδή η ιδανική ερωμένη, με αυτή τη σιωπηρή αποδοχή της κατάστασης. Απλώς μου φαίνεται ότι αυτός δεν μπορεί να διαχειριστεί καλά τέτοιες καταστάσεις και τον πήρε πρέφα το επίσημο αμόρε, οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις για να μη μπλέξεις είναι: έιτε να τη κάνεις με ελαφρά πηδηματάκια πριν χαθεί ο έλεγχος από πλευράς του, είτε να αποστασιοποιηθείς για ένα ορισμένο χρονικό διάστημα ώστε να επανέλθει η μυστικότητα που απαιτείται.

    Τώρα το γενικεύουμε και σαφώς τίθεται θέμα ανηθικότητας και ηθικής , δηλαδή προς Χάρην της καυλας και της σεξουαλικης επιθυμίας ας το κάνει ο πατέρας στην κόρη ,η μάνα στον γιο, ο γαμπρός ο άντρας της κόρης με την πεθερά !????

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,718
    Δεν ξερεισ να οδηγασ τον εαυτο σου εισαι πορσε κ νομιζεισ οτι εισαι φιατακι οταν βλεπεισ μια πορσε τι λεσ να μια πορσε χρειαζεται να την οδηγησεισ να τισ κανεισ σερβισ χρειαζεται τιποτα απο ολα αυτα βλεπεισ κ λεσ να μια πορσε ποιοσ την εχει αν εισαι περιεργοσ ετσι γινεται κ με σενα

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,718
    Ηρεμησε ρε πολεμιστρια ηρθαν κ με βρηκαν τα παιδια μου παιρνω φαρμακα ειδικα απο το νοσοκομειο για να μην εκφραζομαι σεξουαλικα ξεκολλα προσπαθω να τουσ λυσω τα προβληματα περα απο κατι λεφτα που δινω

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,654
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Θα την υπολόγιζε αν του την επεφτα εγώ και μου έλεγε ΌΧΙ επειδή θα ήθελε να είναι πιστός σε εκείνη, όχι να με περιμένει 1,5 μήνα να κάνουμε σεξ και να με κυνηγάει.
    Ωραία τότε οποία την κερατωνουν να λέει " δεν πειράζει, η αγάπη μου εμένα προτιμάει, απλά βρέθηκε μια πρόθυμη και ενέδωσε ο καλός μου κι ας μην ήταν του γούστου του"
    Μου ζήτησε συγγνώμη που έφυγε και με ρωτούσε επίμονα αν με ενοχλεί και κάτι άλλο όταν τον έστειλα ...

    Και για τους άλλους γκόμενους έφευγαν επειδή δεν τους ήθελα αρκετά εγώ τελικά και το διαπιστώνω τώρα που ένιωσα σεξουαλική επιθυμία με τον συγκεκριμένο. Οι υπόλοιποι απλά δεν μου έκαναν κούκου, πως το λένε!
    2.Τώρα που ξέρω τι θέλω στο σεξ και ξέρω τι να ζητήσω θα μου είναι πιο εύκολο θεωρώ να βρω κάποιον να ταιριάζουμε είτε για σεξ είτε για σχέση!
    παλι παραμυθιαζεσαι...
    ζει την ζωη του με την γυναικα που θελει διπλα του και κανει σεξ μαζι της οταν εσυ λες οτι "σε περιμενει".
    αντιθετα, εσυ αν και ελευθερη, εισαι μονη εναν μηνα, δεν κανεις σεξ με κανεναν και περιμενεις να περασει ο ενας μηνας για να κανεις σεξ με εναν δεσμευμενο, οταν εχει εκεινος ελυθερο χρονο, κι οχι οποτε θελεις.
    το οτι δεν ειναι για να χαιρεται καποια που την κερατωνουν, δεν αλλαζει το γεγονος οτι αυτος που ξενοπηδαει, το κανει απλα επειδη βρισκει μια προθυμη. οχι επειδη την ερωτευτηκε, ουτε επειδη την προτιμαει...
    ρωτα καποιον που εχει ξενοπηδηξει, χωρις να εχει πηδηξει εσενα (οποτε και δεν χρειαζεται να σου πει ψεματα), μηπως καταλαβεις γιατι το κανει... θα καταλαβεις πολλα.

    αυτη που περιμενει εισαι εσυ.
    αυτος εχει και σχεση και σεξ. εσυ δενε χεις κανεναν και σεξ περιμενεις απο αυτον.

    σε ρωτησε αν σε ενοχλει και κατι αλλο, γιατι αυτο δεν μπορει να στο λυσει! δεν προκειται να πει στην δικια του να μη τον παιρνει.
    πες οτι σε ενοχλει και μια σουστα στο στρωμα..

    2. και γιατι δεν τον βρισκεις τοτε και ασχολεισαι με καποιον που σε εχει για ξεπετα;

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παλι παραμυθιαζεσαι...
    ζει την ζωη του με την γυναικα που θελει διπλα του και κανει σεξ μαζι της οταν εσυ λες οτι "σε περιμενει".
    αντιθετα, εσυ αν και ελευθερη, εισαι μονη εναν μηνα, δεν κανεις σεξ με κανεναν και περιμενεις να περασει ο ενας μηνας για να κανεις σεξ με εναν δεσμευμενο, οταν εχει εκεινος ελυθερο χρονο, κι οχι οποτε θελεις.
    το οτι δεν ειναι για να χαιρεται καποια που την κερατωνουν, δεν αλλαζει το γεγονος οτι αυτος που ξενοπηδαει, το κανει απλα επειδη βρισκει μια προθυμη. οχι επειδη την ερωτευτηκε, ουτε επειδη την προτιμαει...
    ρωτα καποιον που εχει ξενοπηδηξει, χωρις να εχει πηδηξει εσενα (οποτε και δεν χρειαζεται να σου πει ψεματα), μηπως καταλαβεις γιατι το κανει... θα καταλαβεις πολλα.

    αυτη που περιμενει εισαι εσυ.
    αυτος εχει και σχεση και σεξ. εσυ δενε χεις κανεναν και σεξ περιμενεις απο αυτον.

    σε ρωτησε αν σε ενοχλει και κατι αλλο, γιατι αυτο δεν μπορει να στο λυσει! δεν προκειται να πει στην δικια του να μη τον παιρνει.
    πες οτι σε ενοχλει και μια σουστα στο στρωμα..

    2. και γιατι δεν τον βρισκεις τοτε και ασχολεισαι με καποιον που σε εχει για ξεπετα;
    Ακόμα να καταλάβεις ότι δεν με ενδιαφέρει αν ερωτεύτηκε ή αν με έχει για πήδημα, αφού κι εγώ για πήδημα τον έχω. Και το ότι είχε σχέση και δεν ήταν στερημένος τελικά με βόλεψε στο ότι δεν με πίεσε για σεξ και κάναμε όταν ήθελα.
    Πάντως οποίος ξενοπηδαει είτε από έρωτα είτε επειδή βρήκε έναν πειρασμό μπροστά του, την γυναίκα του την έχει χεσμενη και δεν την υπολογίζει! Αν τη σεβόταν θα ήταν πιστός!

    Ζωή έχω και εγώ εκτός από αυτόν, βρίσκομαι και με έναν άλλον ( δεν έχω κάνει ακόμα σεξ με άλλον, αλλά έχω φλερτάρει) και βγαίνω και με άλλα άτομα. Αν ήθελα παραπάνω σεξ εννοείται θα έβρισκα και δεύτερο, δεν θα περίμενα ποτέ θα βρει την ευκαιρία να το σκάσει ο άλλος άμα είχα όρεξη κάθε μέρα...

  11. #56
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Ακόμα να καταλάβεις ότι δεν με ενδιαφέρει αν ερωτεύτηκε ή αν με έχει για πήδημα, αφού κι εγώ για πήδημα τον έχω. Και το ότι είχε σχέση και δεν ήταν στερημένος τελικά με βόλεψε στο ότι δεν με πίεσε για σεξ και κάναμε όταν ήθελα.
    Πάντως οποίος ξενοπηδαει είτε από έρωτα είτε επειδή βρήκε έναν πειρασμό μπροστά του, την γυναίκα του την έχει χεσμενη και δεν την υπολογίζει! Αν τη σεβόταν θα ήταν πιστός!

    Ζωή έχω και εγώ εκτός από αυτόν, βρίσκομαι και με έναν άλλον ( δεν έχω κάνει ακόμα σεξ με άλλον, αλλά έχω φλερτάρει) και βγαίνω και με άλλα άτομα. Αν ήθελα παραπάνω σεξ εννοείται θα έβρισκα και δεύτερο, δεν θα περίμενα ποτέ θα βρει την ευκαιρία να το σκάσει ο άλλος άμα είχα όρεξη κάθε μέρα...


    Επειδή μιλάμε για σεβασμό στις σχέσεις….ούτε αυτός σέβεται τον εαυτό του πρωτίστως ,ούτε σεβάστηκε την γυναίκα του ,ούτε σέβεται εσένα το τρίτο πρόσωπο. Αν βολεύετε ο κόσμος εκεί έξω με τα ψίχουλα και με μισές καταστάσεις και όχι ολόκληρες και διασπάτε σε 1000 κομμάτια έχει χάσει τον εαυτό του και δεν έχει καμία ούτε είναι με καμία .

  12. #57
    Οπως έλεγε και ο Ρούμι … «Πρέπει να εγκαταλείψεις 1000 μισές αγάπες προκειμένου να έχεις μια ολόκληρη».

  13. #58
    Honorata
    Guest
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Α καλά, διάβαζε πρώτα τι γράφω πριν ξεκινήσεις τον παροξυσμό σου ! Ρε φίλε, έχεις θέμα και σου το έχουν πει και άλλοι ότι στάζεις δηλητήριο και δεν προσέχεις καν τι λέει ο άλλος, πάνω στην ανάγκη σου να το παίξεις έξυπνη! ΧΕΣΤΗΚΑ αν θα χωρίσει, δεν πάει να παντρευτεί και αύριο, δεκάρα δεν δίνω και του το έχω πει , μεταξύ μας υπάρχει σεξ και καλή παρέα, ούτε να χωρισει θέλω ούτε τίποτα! Απλά να βρει μια δικαιολογία για εκείνες τις 3-4 ώρες ότι δεν μπορεί να μιλήσει!
    Ας με βλέπει και ως τέταρτη και ως πεμπτη και ως εκατοστή, δεν με νοιάζει να πιάσω καλή σειρά για το κελεπουρι! Όσο περνάω καλά στο σεξ μου κάνει, από εκεί και πέρα τι να τον κάνω; Να με κάνει ταρανδο κι εμένα αύριο μεθαύριο; Ας μείνει με εκείνη , να τα φοράει σε αυτήν! Είδαμε και που την έχει "προτεραιότητα" και έχουν "κανονική σχέση" ότι την έχει κάνει να μην χωράει κάτω από τις πόρτες.
    Ή μήπως εγώ δεν μιλάω και δεν θα μιλάω και με άλλον ή άλλους;
    Αν ορισμένες από εδώ μέσα τρέχετε πίσω από το βρακί του καθενός, περιμένοντας να σας ερωτευτεί, εγώ δεν ζω με τέτοιες ψευδαισθήσεις και προτιμώ να περνάω καλά. Και τώρα που είδα ότι μπορώ να περάσω καλά και στο σεξ θα περνάω ακόμα καλύτερα, αφού τελικά μπορώ να βρω και άντρα που να μου ταιριάζει
    Και γιατί να με παρακαλέσει να μη φύγω; Σχέση έχει, πήδημα έχει με αυτήν (αν και μέτριο) δεν έχει να χάσει και πολλά. Άσε που δεν έχει κανένα δικαίωμα να μου κάνει σκηνή. Γιατί να ΦΟΒΑΜΑΙ μην με σχολάσει; Ο τελευταίος άντρας στη γη είναι; Οκ δύσκολο να βρεις κάποιον να ταιριάζεις στο σεξ τόσο καλά αλλά τώρα πια επειδή με ξεκλείδωσε αυτός και ξέρω τι θέλω θα είμαι πιο τολμηρή στο να τα ζητάω από τους επόμενους παρτενέρ και θα το βρούμε πιο εύκολα
    Κανένας δεν έχει ανάγκη να στάξει δηλητήριο και ειδικά σε ένα άτομο που έχει προβλήματα ψυχολογίας σαν εσένα....

    Αυτό που θέλει να σου πει η Ρεμεντυ είναι να μη χαφτεις τις μαλακιες που λέει γιατί θα αρχίσεις να κολλάς σιγά σιγά. Εμάς σκασίλα μας , εσύ κανε ότι θες απλά μη πεις ότι δεν προειδοποίησαμε. Να είσαι έτοιμη να μαζέψεις και τα κομμάτια σου αν αργότερα τη πατήσεις μαζί του γιατί θα σε παίξει και μάλιστα πολύ καλά ενώ έχεις ήδη αρχίσει να μασας ότι σου σερβίρει....

    1)Μας είπες ότι σε είπε αγάπη του ενώ το κάνατε ( δεν χρειαζόταν να το αναφέρεις καν....αλλα το ανέφερες γιατί όταν σου το είπε σου εμεινε μέσα σου αξέχαστο....τακτικη των αντρών να χρησιμοποιούν λέξεις που δε σημαινουν τίποτα για αυτούς αλλά στο γυναικείο αυτι ακούγονται συγκλονιστικά ..ολες τη παταμε) Αλλά και να μη το έκανε επίτηδες και να το βγήκε πάνω στο πάθος πάλι δεν σημαίνει κάτι για αυτόν.

    2) λες με τη κοπέλα του κάνει μέτριο σεξ. Εσύ που το ξέρεις ; είσαι μαζί τους; Ή επειδή στο λέει αυτός επίτηδες για να το παίξει θύμα και ριγμενος και σένα ΘΕΑ για να σε πηδάει;;; τι θα σου έλεγε; ότι η γυναίκα του είναι πιο έξυπνη πχ από σένα; ότι είναι πιο καλή και την θέλει περισσότερο; το ξέρεις και το ξέρει ότι κοκο μετά από αυτό δεν θα είχε ξανά. Οπότε είναι τακτική του να κατηγορεί σε σένα την κοπέλα του για να σου θολώνει τα νερά ότι εσύ είσαι ανώτερη της επίτηδες για να παίρνει από σένα αυτό που θέλει. Και εσύ επειδή είσαι ανασφαλής θα μελωνεσαι να ακούς τις μαλακιες του ότι είσαι θεα, ότι κάνεις καλό κρεβάτι κτλ κτλ γιατί ξέρει ότι πεινάς για κοπλιμεντα. Άμα είναι τόσο χάλια η δικιά του στο σεξ τότε γιατί δεν χωρίζει; οι άντρες δίνουν αξία στο κρεβάτι...

    3)σου είπε ότι δεν πρόκειται να σε πληγώσει γιατί καλύτερα να πληγωθεί ο ίδιος...και μας το λες και εμάς λες και είναι η αλήθεια του σύμπαντος. Δεν σου είπε όμως αν φτάσει στο απροχώρητο η κατάσταση αν θα προτιμήσει να κάνει τη παπια και να μη πληγώσει τη δικιά του Αλλά εσένα.

    Όλα αυτά που σου έχει πει , μέσα σου έχουν πάρει βαρύτητα μεγαλύτερη από όσο πρέπει. Λες ότι έχεις επίγνωση ότι είσαι δεύτερη ή και τρίτη αλλά δεν το νιώθεις ουσιαστικά γιατί σε παίζει.

    Το σεξ για σένα που εισαι άπειρη είναι μια εμπειρια που συμμετέχεις και συναισθηματικά και σωματικά, μπορείς να δεθεις μαζί του και να έχεις προσδοκίες. Δεν έχεις μέτρο σύγκρισης Κρίμα είναι να τη πατήσεις σε μια τελειωμένη υπόθεση. Αλλά κανε ότι θες. Όλοι τη πατάμε. Απλά μη πεις ότι δεν σου είπαμε τίποτα. Και γυναικες και άντρες σου είπαμε ότι έχει να σου ρίξει μεγάλο δούλεμα. Η απόφαση φυσικά είναι δική σου. Και κάνεις δεν ενδιαφέρεται για το αν θα συνεχίσεις ή όχι να πηδιέσαι μαζί του.

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,109
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Κανένας δεν έχει ανάγκη να στάξει δηλητήριο και ειδικά σε ένα άτομο που έχει προβλήματα ψυχολογίας σαν εσένα....

    Αυτό που θέλει να σου πει η Ρεμεντυ είναι να μη χαφτεις τις μαλακιες που λέει γιατί θα αρχίσεις να κολλάς σιγά σιγά. Εμάς σκασίλα μας , εσύ κανε ότι θες απλά μη πεις ότι δεν προειδοποίησαμε. Να είσαι έτοιμη να μαζέψεις και τα κομμάτια σου αν αργότερα τη πατήσεις μαζί του γιατί θα σε παίξει και μάλιστα πολύ καλά ενώ έχεις ήδη αρχίσει να μασας ότι σου σερβίρει....

    1)Μας είπες ότι σε είπε αγάπη του ενώ το κάνατε ( δεν χρειαζόταν να το αναφέρεις καν....αλλα το ανέφερες γιατί όταν σου το είπε σου εμεινε μέσα σου αξέχαστο....τακτικη των αντρών να χρησιμοποιούν λέξεις που δε σημαινουν τίποτα για αυτούς αλλά στο γυναικείο αυτι ακούγονται συγκλονιστικά ..ολες τη παταμε) Αλλά και να μη το έκανε επίτηδες και να το βγήκε πάνω στο πάθος πάλι δεν σημαίνει κάτι για αυτόν.

    2) λες με τη κοπέλα του κάνει μέτριο σεξ. Εσύ που το ξέρεις ; είσαι μαζί τους; Ή επειδή στο λέει αυτός επίτηδες για να το παίξει θύμα και ριγμενος και σένα ΘΕΑ για να σε πηδάει;;; τι θα σου έλεγε; ότι η γυναίκα του είναι πιο έξυπνη πχ από σένα; ότι είναι πιο καλή και την θέλει περισσότερο; το ξέρεις και το ξέρει ότι κοκο μετά από αυτό δεν θα είχε ξανά. Οπότε είναι τακτική του να κατηγορεί σε σένα την κοπέλα του για να σου θολώνει τα νερά ότι εσύ είσαι ανώτερη της επίτηδες για να παίρνει από σένα αυτό που θέλει. Και εσύ επειδή είσαι ανασφαλής θα μελωνεσαι να ακούς τις μαλακιες του ότι είσαι θεα, ότι κάνεις καλό κρεβάτι κτλ κτλ γιατί ξέρει ότι πεινάς για κοπλιμεντα. Άμα είναι τόσο χάλια η δικιά του στο σεξ τότε γιατί δεν χωρίζει; οι άντρες δίνουν αξία στο κρεβάτι...

    3)σου είπε ότι δεν πρόκειται να σε πληγώσει γιατί καλύτερα να πληγωθεί ο ίδιος...και μας το λες και εμάς λες και είναι η αλήθεια του σύμπαντος. Δεν σου είπε όμως αν φτάσει στο απροχώρητο η κατάσταση αν θα προτιμήσει να κάνει τη παπια και να μη πληγώσει τη δικιά του Αλλά εσένα.

    Όλα αυτά που σου έχει πει , μέσα σου έχουν πάρει βαρύτητα μεγαλύτερη από όσο πρέπει. Λες ότι έχεις επίγνωση ότι είσαι δεύτερη ή και τρίτη αλλά δεν το νιώθεις ουσιαστικά γιατί σε παίζει.

    Το σεξ για σένα που εισαι άπειρη είναι μια εμπειρια που συμμετέχεις και συναισθηματικά και σωματικά, μπορείς να δεθεις μαζί του και να έχεις προσδοκίες. Δεν έχεις μέτρο σύγκρισης Κρίμα είναι να τη πατήσεις σε μια τελειωμένη υπόθεση. Αλλά κανε ότι θες. Όλοι τη πατάμε. Απλά μη πεις ότι δεν σου είπαμε τίποτα. Και γυναικες και άντρες σου είπαμε ότι έχει να σου ρίξει μεγάλο δούλεμα. Η απόφαση φυσικά είναι δική σου. Και κάνεις δεν ενδιαφέρεται για το αν θα συνεχίσεις ή όχι να πηδιέσαι μαζί του.
    Έχω πει εκατό φορές ότι έχω επίγνωση της κατάστασης και ότι εγώ τον έχω μόνο για το σεξ και για τα λόγια που μου λέει. Ας είναι και δούλεμα, λες και οι ελεύθεροι δεν λένε τέτοια για να πηδήξουν...
    Ακόμα και να την πατήσω όπως λέτε τουλάχιστον αυτή τη φορά θα είναι με κάποιον που επέλεξα και δεν θα αναρωτιέμαι αν με θεώρησε λίγη ο κάθε άκυρος που δεν μου έκανε καν κούκου ( δηλαδή στην ουσία εγώ πρώτη τους είχα απορρίψει και το βλέπω τώρα).
    Αν τυχόν δω ότι δεν με καλύπτει η συχνότητα του σεξ βρίσκω και άλλον, επίσης το ελεύθερο αυτης της σχέσης δεν με εμποδίζει να συναψω ακόμα και σχέση άμα γνωρίσω κάποιον της προκοπής...

    Το ότι είναι μετριο το σεξ μεταξύ τους δεν μου το έχει πει (γενικά δεν την έχει κακολογησει και δεν μιλάμε καν για αυτήν) , αλλά φαίνεται από αυτά που μου ζητάει στο κρεβάτι και φαίνεται πόσο τα λαχταράει. Επίσης μετά από τριήμερο ήρθε σε εμένα πιο ορεξατος και μου έλεγε πόσο του έλειψαν αυτά που κάναμε μαζί.

    Μην τα περιπλέκουμε τα πράγματα, το ότι δεν είχε μπει αλλά ένα κρέας μέσα μου ως τώρα δεν έχει σχέση με την νοημοσύνη μου. Δεν είμαι καθυστερημένη. Αν δεν μου είναι αρκετός βρίσκω κι άλλον. Αν με κουράσει τον σταματάω. Το ελεύθερο της σχέσης μας δεν με εμποδίζει να ψάξω κι αλλού, αν νιώσω την επιθυμία για κάτι παραπάνω.

  15. #60
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Εδώ και δυο μηνες τραβιεμαι με έναν ανθρωπο ο οποιος εχει σχεση. Δεν τον εχω για κατι σοβαρο, εννοειται, ουτε τρεφω αυταπατες ότι θα ξεβολευτει για να ειμαστε μαζι. Εκανα, δηλαδη, πολύ συνειδητοποιημενα ο,τι εκανα. Ήταν ο πρωτος αντρας με τον οποιο ενιωθα ότι περναω πραγματικα καλα και ταιριαζω τοσο σεξουαλικα, οσο και πνευματικα. Ο,τι εκανα πριν από αυτόν ηταν τοσο ανουσια. Καταλαβα ότι εκτος από το σεξουαλικο, οπου του εκανα πραγματα που προφανως δεν δεχοταν να του τα κανει η δικια του) ηθελε και κατι πιο συναισθηματικο από εμενα. Μου ελεγε ότι εγω τον θελω γι αυτό που είναι και ότι κι εγω του αρεσω όπως ειμαι και δεν χρειαζεται να αλλαξω τιποτα. Του μιλησα για τις προηγουμενες ατυχεις εμπειριες μου κι ελεγε ότι αυτοι ηταν βλακες και εγω τους επεφτα πολλη. Αυτος ο ανθρωπος μου τονωσε την αυτοπεποιθηση και στο σεξουαλικο (που νομιζα ότι δεν θα εχω επιθυμια ποτε και τελικα μεσα σε δυο μηνες καναμε οσα οι περισσοτερες του ελεγαν όχι) αλλα και στο ότι καποιος μπορει να με δει και ως κατι παραπανω από ένα κομματι κρεας.
    Το προβλημα είναι ότι μαλλον αρχισε να καταλαβαινει κατι η δικια του, αφου τις τελευταιες φορες βρισκομασταν μεσημεριανες-απογευματινες ωρες, κοιτουσε συνεχως το κινητο και το ρολοι, και εδειχνε αγχωμενος. Εγω να σημειωσω ότι δεν θελω να μιλαμε καθολου για τη σχεση του, το ιδιο κι εκεινος, αν και πρεπει να είναι σοβαρα τα πραγματα και να πηγαινει προς γαμο). Την προτελευταια φορα με ειπε αγαπη του (την ωρα του σεξ βεβαια) και το ειπε σιγα και αυθορμητα, δεν τον ρωτησα μετα κατι. Επισης επιμενει να ρωταει αν εχω βρει εγω καποιον για σχεση και αν βρω να του το πω για να μην εχουμε προβληματα. Κι όταν του ειπα ότι δεν βλεπω να κανω σχεση , τουλαχιστον αμεσα, ειπε ΤΕΛΕΙΑ. Αυτό δεν μου αρεσε πολύ…
    Επιπλεον την τελευταια φορα που βρεθηκαμε εστελνε συνεχως η δικια του μηνυματα και αυτος ειχε εκνευριστει, όπως εκνευριστηκα κι εγω. Του εκανα στοματικο στα βιαστικα, και τελικα τα μηνυματα συνεχιστηκαν και αναγκαστηκε να φυγει νωριτερα από οσο υπολογιζαμε. Εγω το ειδα ότι ηταν αυτή που εστελνε.
    Εκνευρισμενη από αυτό το σκηνικο του ζητησα πριν λιγες μερες να διακοψουμε για ένα διάστημα επειδη ξενερωσα που του εστελνε μηνυματα. Οκ , το ξερω ότι εχει σχεση αλλα θελω να βρισκει δικαιολογιες ότι είναι εξω πχ ώστε να μην του στελνει. Και μετα με ρωτησε «ΜΟΝΟ αυτό σε πειραξε;» λες και ηταν λιγο. Του ειπα ότι εχω ξενερωσει γενικα και θελω να το αφησουμε για λιγο για να σκεφτω και αφου αρχικα ηθελε να μαθει με τι ξενερωσα τελικα ειπε ότι θα με περιμενει οσο χρειαστει.
    Εχω μπερδευτει τωρα, γιατι από τη μια εχω αρχισει να ανησυχω μην με βρει η δικια του και να θελω έναν που μπορω να τον βλεπω χωρις ολο αυτό το αγχος , αλλα σκεφτομαι που θα ξαναβρω καποιον να ταιριαζω τοσο πολύ. Δεν λεω μονο για το σεξ, που τωρα πια δεν εχω ανασφαλειες, αλλα που θα βρω καποιον με τοσα κοινα; Σκεφτηκα να του πω να αραιωσουμε αλλα να μην κοψουμε και επαφες, μεχρι να βρω αυτό που ψαχνω ή να τον βαρεθω εντελως.
    Σε κάθε περιπτωση, για να το ξεκαθαρισουμε, δεν εχω προσδοκιες για σχεση αλλα ακομα και να χωριζε και να ηθελε αυτος να αποκτησουμε σχεση, δεν θα τον ηθελα εγω γιατι δεν θα ειχα εμπιστοσυνη.
    Καταρχην το καλό είναι ότι ξεμπερδεψες με το κομματι της ανασφαλειας/φόβου για το σεξ.Είναι πολύ σημαντικό για να συνεχίσεις πιο απελευθερωμενη στις επόμενες γνωριμιες σου.

    Γράφεις ότι κατάλαβες ότι θέλει κάτι πιο συναισθηματικο από εσένα. Δηλαδή τι εννοεις?σε όλα τα μηνύματα αναφέρεις μόνο ότι κάνετε σεξ.Τι συναισθηματικο δηλαδή σου ζητησε?Και πως δεν σε βλέπει σαν ένα κομμάτι κρεας?Βγαινετε?Έχετε εξόδους? Πάτε ταξιδια?
    Αναφέρεις επίσης ότι έχετε πολλά κοινά πέρα από το σεξ.Δηλαδή πως ακριβώς διαπιστωσατε αυτά τα κοινά αφού όπως λες μόνο σεξουαλικη είναι η σχέση σας.

    Εγώ πιστεύω ότι έχεις αρχίσει και ψιλοκολλας μαζί του.Γιατί δεν θα σε ενοχλούσε τόσο το γεγονός ότι κάποιες φορές εστελνε μήνυματα.Λογικό να στέλνει μηνύματα και να μιλάνε στο τηλ αφού υποτίθεται έχουν σχέση.Επίσης ανεφερες οτι σε ειπε αγάπη του.Και?δεν στο έχουν ξανά πει?Σε μια σεξουαλικη καθαρα σχέση ακουγονται τέτοια και πολλά άλλα λόγια χωρίς να έχουν και πολύ αξια.

    Εσυ λες ότι χεστηκες αν σε χωρίσει και μακαρί να είναι έτσι,αλλά τι θα πει πως θα βρεις άλλον να ταιριαζετε ετσι?Μόνος ένας υπάρχει? Κι αν σε χωρίσει αυτός ο ένας και μετά δεν μπορείς να βρεις άλλον να ταιριαζεις τι κάνεις το έχεις σκεφτει?

    Στην ερώτηση σου να τον αφήσεις οριστικα η όχι εγώ θα σου απαντουσα να τον αφήσεις αφού μπορείς. Δεν σου αξίζει να είσαι δεύτερη και απορώ γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου εφόσον και νεα είσαι και όμορφη είσαι και όποιον θες μπορείς να έχεις και τώρα ξέρεις ότι και με το σεξ είσαι οκ και σου αρέσει.Προχωρά και φύγε από τις τοξικες καταστασεις,έχεις τα φόντα πλεον να το κάνεις!

Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να αφήσω την Ελλάδα;
    By Runner92 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 25-11-2021, 17:53
  2. Να τον αφήσω ή όχι πρώτη σχέση, ομοφυλόφιλος
    By alberto18A.K. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 09-10-2021, 19:14
  3. Πώς να τον αφήσω ... ?
    By kitty23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 23-10-2015, 01:11
  4. Να τον αφήσω να φύγει;
    By Chris.x in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 22-10-2015, 23:53
  5. Χωρίσαμε οριστικά
    By straw in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 14-01-2014, 05:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •