Να τον αφήσω οριστικά ή όχι;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 12 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 174
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108

    Να τον αφήσω οριστικά ή όχι;

    Εδώ και δυο μηνες τραβιεμαι με έναν ανθρωπο ο οποιος εχει σχεση. Δεν τον εχω για κατι σοβαρο, εννοειται, ουτε τρεφω αυταπατες ότι θα ξεβολευτει για να ειμαστε μαζι. Εκανα, δηλαδη, πολύ συνειδητοποιημενα ο,τι εκανα. Ήταν ο πρωτος αντρας με τον οποιο ενιωθα ότι περναω πραγματικα καλα και ταιριαζω τοσο σεξουαλικα, οσο και πνευματικα. Ο,τι εκανα πριν από αυτόν ηταν τοσο ανουσια. Καταλαβα ότι εκτος από το σεξουαλικο, οπου του εκανα πραγματα που προφανως δεν δεχοταν να του τα κανει η δικια του) ηθελε και κατι πιο συναισθηματικο από εμενα. Μου ελεγε ότι εγω τον θελω γι αυτό που είναι και ότι κι εγω του αρεσω όπως ειμαι και δεν χρειαζεται να αλλαξω τιποτα. Του μιλησα για τις προηγουμενες ατυχεις εμπειριες μου κι ελεγε ότι αυτοι ηταν βλακες και εγω τους επεφτα πολλη. Αυτος ο ανθρωπος μου τονωσε την αυτοπεποιθηση και στο σεξουαλικο (που νομιζα ότι δεν θα εχω επιθυμια ποτε και τελικα μεσα σε δυο μηνες καναμε οσα οι περισσοτερες του ελεγαν όχι) αλλα και στο ότι καποιος μπορει να με δει και ως κατι παραπανω από ένα κομματι κρεας.
    Το προβλημα είναι ότι μαλλον αρχισε να καταλαβαινει κατι η δικια του, αφου τις τελευταιες φορες βρισκομασταν μεσημεριανες-απογευματινες ωρες, κοιτουσε συνεχως το κινητο και το ρολοι, και εδειχνε αγχωμενος. Εγω να σημειωσω ότι δεν θελω να μιλαμε καθολου για τη σχεση του, το ιδιο κι εκεινος, αν και πρεπει να είναι σοβαρα τα πραγματα και να πηγαινει προς γαμο). Την προτελευταια φορα με ειπε αγαπη του (την ωρα του σεξ βεβαια) και το ειπε σιγα και αυθορμητα, δεν τον ρωτησα μετα κατι. Επισης επιμενει να ρωταει αν εχω βρει εγω καποιον για σχεση και αν βρω να του το πω για να μην εχουμε προβληματα. Κι όταν του ειπα ότι δεν βλεπω να κανω σχεση , τουλαχιστον αμεσα, ειπε ΤΕΛΕΙΑ. Αυτό δεν μου αρεσε πολύ…
    Επιπλεον την τελευταια φορα που βρεθηκαμε εστελνε συνεχως η δικια του μηνυματα και αυτος ειχε εκνευριστει, όπως εκνευριστηκα κι εγω. Του εκανα στοματικο στα βιαστικα, και τελικα τα μηνυματα συνεχιστηκαν και αναγκαστηκε να φυγει νωριτερα από οσο υπολογιζαμε. Εγω το ειδα ότι ηταν αυτή που εστελνε.
    Εκνευρισμενη από αυτό το σκηνικο του ζητησα πριν λιγες μερες να διακοψουμε για ένα διάστημα επειδη ξενερωσα που του εστελνε μηνυματα. Οκ , το ξερω ότι εχει σχεση αλλα θελω να βρισκει δικαιολογιες ότι είναι εξω πχ ώστε να μην του στελνει. Και μετα με ρωτησε «ΜΟΝΟ αυτό σε πειραξε;» λες και ηταν λιγο. Του ειπα ότι εχω ξενερωσει γενικα και θελω να το αφησουμε για λιγο για να σκεφτω και αφου αρχικα ηθελε να μαθει με τι ξενερωσα τελικα ειπε ότι θα με περιμενει οσο χρειαστει.
    Εχω μπερδευτει τωρα, γιατι από τη μια εχω αρχισει να ανησυχω μην με βρει η δικια του και να θελω έναν που μπορω να τον βλεπω χωρις ολο αυτό το αγχος , αλλα σκεφτομαι που θα ξαναβρω καποιον να ταιριαζω τοσο πολύ. Δεν λεω μονο για το σεξ, που τωρα πια δεν εχω ανασφαλειες, αλλα που θα βρω καποιον με τοσα κοινα; Σκεφτηκα να του πω να αραιωσουμε αλλα να μην κοψουμε και επαφες, μεχρι να βρω αυτό που ψαχνω ή να τον βαρεθω εντελως.
    Σε κάθε περιπτωση, για να το ξεκαθαρισουμε, δεν εχω προσδοκιες για σχεση αλλα ακομα και να χωριζε και να ηθελε αυτος να αποκτησουμε σχεση, δεν θα τον ηθελα εγω γιατι δεν θα ειχα εμπιστοσυνη.

  2. #2
    kopela93
    Guest
    Λυπάμαι αλλά είσαι απαράδεκτη. Η συμπεριφορά σου είναι τραγική από τη μία τον θες από την άλλη όχι και αυτός συνεισφέρει σε όλη αυτήν την παράνοια με τις δικές του μαλακίες. Κόψε και βρες κάτι άλλο.

  3. #3
    Honorata
    Guest
    Κρίμα που τελικά αποφάσισες να προχωρήσεις με κάποιον μη διαθέσιμο. Και για σένα κρίμα και για την αλλη κοπέλα.
    Αυτός φαίνεται να περνάει καλά για αυτό σου είπε και το " ΤΕΛΕΙΑ" .

    Σκέψου λίγο καλύτερα το γεγονός ότι εκείνος έχει σχέση σοβαρή και τι αυτό συνεπάγεται για εσάς. Και τηλέφωνα θα τον παίρνει, και μηνύματα θα στέλνει και εκείνος θα απανταει. Και χυλόπιτα θα σου ρίξει ενώ τον περιμένεις έτοιμη στο κρεβάτι γιατι η επισημη γυναίκα του δεν θα νιώθει καλά ή θα πρέπει να τη συνοδεύσει κάπου.
    Κάνε τους εικόνα να ζουν μαζί,να κανουν σεξ μαζί να της λέει πολλά τρυφερά πράγματα, πολύ περισσότερα από όσα θα πει σε σένα με τη διαφορά ότι σε εκείνη θα τα εννοεί αυτά που της λέει.

    Αυτό που έγινε τώρα είναι ένα δείγμα του τι θα ακολουθήσει αν συνεχίσεις να τραβιέσαι μαζί του. Από τη στιγμή που σας κατάλαβε δεν θα συνεχίσει για πολύ.

    Αν συνεχίσει όμως, ΕΣΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΕΥΤΕΡΗ.....
    Αυτό είναι που θες; γιατί θα πρέπει να συμβιβαστείς με αυτό.

    Καταλαβαίνω ότι έχεις θέματα εμπιστοσύνης με το άλλο φύλο και δεν επιθυμείς να μπεις σε μια σχέση που να γίνεις συναισθηματικά ανοικτή και ευάλωτη. Για αυτό διάλεξες να κάνεις κάτι με τον δεσμευμένο. But there is no safe place ,όταν μιλάμε για σχέσεις.

    Λες ότι δεν θα βρεις άλλον με κοινά και ότι δεν σε βλέπει σαν ένα κομμάτι κρέας όπως οι άλλοι. Εγώ σου λέω ότι ήδη έχεις τσιμπήσει σαν το ψάρι στο αγκίστρι. Μέχρι τώρα ήξερες άντρες που ήταν απλά αδιαφοροι άντε να σου πουν στα ίσα ότι θέλουν να κάνουν σεξ και τίποτα άλλο. Τον άντρα που όντως θα σε χρησιμοποιήσει πουλώντας σου παραμύθια δεν τον ξέρεις. Αυτός για να συνεχίσει να βολευεται σε αυτή τη κατάσταση δεν ξερεις τι παραμύθι μπορεί να σου πει....προσεχε να μην βρεθείς μπλεγμένη στο τέλος.

    Αν και δεν νομίζω πως θα κρατήσει πολύ. Η δικιά του ή είναι γατα και σας κατάλαβε ήδη...ή αυτός είναι "καλό παιδι" και δεν τα πάει καλά με τα ψέματα απλά είπε να κάνει μαλακια παίζοντας το διπλό ταμπλό.

    Αν οι ενδοιασμοι σου είναι στο κομμάτι του ότι θα σας ξανά ενοχλήσει η δικιά του και εσύ δεν το θες αυτό, τότε καλύτερα να το σταματήσεις μαζί του. Γιατί αυτό είναι δεδομένο πως θα γίνει. Θα έρχεσαι δευτερη. Έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα.

    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Εδώ και δυο μηνες τραβιεμαι με έναν ανθρωπο ο οποιος εχει σχεση. Δεν τον εχω για κατι σοβαρο, εννοειται, ουτε τρεφω αυταπατες ότι θα ξεβολευτει για να ειμαστε μαζι. Εκανα, δηλαδη, πολύ συνειδητοποιημενα ο,τι εκανα. Ήταν ο πρωτος αντρας με τον οποιο ενιωθα ότι περναω πραγματικα καλα και ταιριαζω τοσο σεξουαλικα, οσο και πνευματικα. Ο,τι εκανα πριν από αυτόν ηταν τοσο ανουσια. Καταλαβα ότι εκτος από το σεξουαλικο, οπου του εκανα πραγματα που προφανως δεν δεχοταν να του τα κανει η δικια του) ηθελε και κατι πιο συναισθηματικο από εμενα. Μου ελεγε ότι εγω τον θελω γι αυτό που είναι και ότι κι εγω του αρεσω όπως ειμαι και δεν χρειαζεται να αλλαξω τιποτα. Του μιλησα για τις προηγουμενες ατυχεις εμπειριες μου κι ελεγε ότι αυτοι ηταν βλακες και εγω τους επεφτα πολλη. Αυτος ο ανθρωπος μου τονωσε την αυτοπεποιθηση και στο σεξουαλικο (που νομιζα ότι δεν θα εχω επιθυμια ποτε και τελικα μεσα σε δυο μηνες καναμε οσα οι περισσοτερες του ελεγαν όχι) αλλα και στο ότι καποιος μπορει να με δει και ως κατι παραπανω από ένα κομματι κρεας.
    Το προβλημα είναι ότι μαλλον αρχισε να καταλαβαινει κατι η δικια του, αφου τις τελευταιες φορες βρισκομασταν μεσημεριανες-απογευματινες ωρες, κοιτουσε συνεχως το κινητο και το ρολοι, και εδειχνε αγχωμενος. Εγω να σημειωσω ότι δεν θελω να μιλαμε καθολου για τη σχεση του, το ιδιο κι εκεινος, αν και πρεπει να είναι σοβαρα τα πραγματα και να πηγαινει προς γαμο). Την προτελευταια φορα με ειπε αγαπη του (την ωρα του σεξ βεβαια) και το ειπε σιγα και αυθορμητα, δεν τον ρωτησα μετα κατι. Επισης επιμενει να ρωταει αν εχω βρει εγω καποιον για σχεση και αν βρω να του το πω για να μην εχουμε προβληματα. Κι όταν του ειπα ότι δεν βλεπω να κανω σχεση , τουλαχιστον αμεσα, ειπε ΤΕΛΕΙΑ. Αυτό δεν μου αρεσε πολύ…
    Επιπλεον την τελευταια φορα που βρεθηκαμε εστελνε συνεχως η δικια του μηνυματα και αυτος ειχε εκνευριστει, όπως εκνευριστηκα κι εγω. Του εκανα στοματικο στα βιαστικα, και τελικα τα μηνυματα συνεχιστηκαν και αναγκαστηκε να φυγει νωριτερα από οσο υπολογιζαμε. Εγω το ειδα ότι ηταν αυτή που εστελνε.
    Εκνευρισμενη από αυτό το σκηνικο του ζητησα πριν λιγες μερες να διακοψουμε για ένα διάστημα επειδη ξενερωσα που του εστελνε μηνυματα. Οκ , το ξερω ότι εχει σχεση αλλα θελω να βρισκει δικαιολογιες ότι είναι εξω πχ ώστε να μην του στελνει. Και μετα με ρωτησε «ΜΟΝΟ αυτό σε πειραξε;» λες και ηταν λιγο. Του ειπα ότι εχω ξενερωσει γενικα και θελω να το αφησουμε για λιγο για να σκεφτω και αφου αρχικα ηθελε να μαθει με τι ξενερωσα τελικα ειπε ότι θα με περιμενει οσο χρειαστει.
    Εχω μπερδευτει τωρα, γιατι από τη μια εχω αρχισει να ανησυχω μην με βρει η δικια του και να θελω έναν που μπορω να τον βλεπω χωρις ολο αυτό το αγχος , αλλα σκεφτομαι που θα ξαναβρω καποιον να ταιριαζω τοσο πολύ. Δεν λεω μονο για το σεξ, που τωρα πια δεν εχω ανασφαλειες, αλλα που θα βρω καποιον με τοσα κοινα; Σκεφτηκα να του πω να αραιωσουμε αλλα να μην κοψουμε και επαφες, μεχρι να βρω αυτό που ψαχνω ή να τον βαρεθω εντελως.
    Σε κάθε περιπτωση, για να το ξεκαθαρισουμε, δεν εχω προσδοκιες για σχεση αλλα ακομα και να χωριζε και να ηθελε αυτος να αποκτησουμε σχεση, δεν θα τον ηθελα εγω γιατι δεν θα ειχα εμπιστοσυνη.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Κρίμα που τελικά αποφάσισες να προχωρήσεις με κάποιον μη διαθέσιμο. Και για σένα κρίμα και για την αλλη κοπέλα.
    Αυτός φαίνεται να περνάει καλά για αυτό σου είπε και το " ΤΕΛΕΙΑ" .

    Σκέψου λίγο καλύτερα το γεγονός ότι εκείνος έχει σχέση σοβαρή και τι αυτό συνεπάγεται για εσάς. Και τηλέφωνα θα τον παίρνει, και μηνύματα θα στέλνει και εκείνος θα απανταει. Και χυλόπιτα θα σου ρίξει ενώ τον περιμένεις έτοιμη στο κρεβάτι γιατι η επισημη γυναίκα του δεν θα νιώθει καλά ή θα πρέπει να τη συνοδεύσει κάπου.
    Κάνε τους εικόνα να ζουν μαζί,να κανουν σεξ μαζί να της λέει πολλά τρυφερά πράγματα, πολύ περισσότερα από όσα θα πει σε σένα με τη διαφορά ότι σε εκείνη θα τα εννοεί αυτά που της λέει.

    Αυτό που έγινε τώρα είναι ένα δείγμα του τι θα ακολουθήσει αν συνεχίσεις να τραβιέσαι μαζί του. Από τη στιγμή που σας κατάλαβε δεν θα συνεχίσει για πολύ.

    Αν συνεχίσει όμως, ΕΣΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΕΥΤΕΡΗ.....
    Αυτό είναι που θες; γιατί θα πρέπει να συμβιβαστείς με αυτό.

    Καταλαβαίνω ότι έχεις θέματα εμπιστοσύνης με το άλλο φύλο και δεν επιθυμείς να μπεις σε μια σχέση που να γίνεις συναισθηματικά ανοικτή και ευάλωτη. Για αυτό διάλεξες να κάνεις κάτι με τον δεσμευμένο. But there is no safe place ,όταν μιλάμε για σχέσεις.

    Λες ότι δεν θα βρεις άλλον με κοινά και ότι δεν σε βλέπει σαν ένα κομμάτι κρέας όπως οι άλλοι. Εγώ σου λέω ότι ήδη έχεις τσιμπήσει σαν το ψάρι στο αγκίστρι. Μέχρι τώρα ήξερες άντρες που ήταν απλά αδιαφοροι άντε να σου πουν στα ίσα ότι θέλουν να κάνουν σεξ και τίποτα άλλο. Τον άντρα που όντως θα σε χρησιμοποιήσει πουλώντας σου παραμύθια δεν τον ξέρεις. Αυτός για να συνεχίσει να βολευεται σε αυτή τη κατάσταση δεν ξερεις τι παραμύθι μπορεί να σου πει....προσεχε να μην βρεθείς μπλεγμένη στο τέλος.

    Αν και δεν νομίζω πως θα κρατήσει πολύ. Η δικιά του ή είναι γατα και σας κατάλαβε ήδη...ή αυτός είναι "καλό παιδι" και δεν τα πάει καλά με τα ψέματα απλά είπε να κάνει μαλακια παίζοντας το διπλό ταμπλό.

    Αν οι ενδοιασμοι σου είναι στο κομμάτι του ότι θα σας ξανά ενοχλήσει η δικιά του και εσύ δεν το θες αυτό, τότε καλύτερα να το σταματήσεις μαζί του. Γιατί αυτό είναι δεδομένο πως θα γίνει. Θα έρχεσαι δευτερη. Έτσι όπως είναι τώρα τα πράγματα.
    Μάλλον δεΝ κατάλαβες τίποτα από όσα έγραψα. Είμαι πλήρως συνειδητοποιημένη για το πώς έχει η κατάσταση, δεν είμαι σαν μερικά κορόιδα που μπλέκουν με παντρεμένους και πιστεύουν ότι θα χωρίσει ο άλλος.
    Φυσικά και το ξέρω ότι προτεραιότητα έχει η ",βιτρίνα" και δεν με νοιάζει. Εμένα με νοιάζει ότι περνάω καλά μαζί του με την ελευθερία που έχω να τον αντικαταστήσω ανά πάσα στιγμή. Ας έρχομαι και δεύτερη και τρίτη και εκατοστή, σημασία έχει να περνάω καλά. Μαζί του έχω κερδίσει περισσότερα από όσα περίμενα (εμπειρία, αίσθηση ότι κάποιος νοιάζεται, αυτοπεποίθηση) και χέστηκα αν θα παντρευτεί ακόμα και αύριο. Ήξερα ότι θα είναι τριήμερο με την άλλη και δεν ζήλεψα, το ξέρω εννοείται πως θα κάνει σεξ και με αυτήν , δεν με ενοχλεί η ιδέα. Ίσα ίσα μετά το τριήμερο είχε έρθει πιο ορεξατος σε εμένα και μάλιστα μου έστελνε κιόλας οπότε είχε ευκαιρία
    Κι αν είναι μεταξύ τους όλα τόσο ρομαντικά τότε γιατί την κερατωνει; Κι αν τα εννοεί αυτά που της λέει τότε γιατί την κάνει τάρανδο; Όσο για αυτήν , γάτα θα είναι αν τον παρατήσει, όχι αν συνεχίσει να είναι μαζί του μετά το κέρατο... Αυτές δεν είναι γάτες, θύματα είναι

  5. #5
    Honorata
    Guest
    Από αυτά που μας λες φαίνεται πάντως ότι ο τύπος δεν το έχει χομπυ να απαταει και να λέει ψέμματα, τον προδίδει το άγχος και η νευρικότητα του. Νιώθει ενοχές για αυτό που κάνει και η συμπεριφορά του δείχνει ότι ενδιαφέρεται πραγματικά για την κοπέλα του αλλιώς δεν θα αγχωνοταν τόσο, οπότε οι ελπίδες σου για το ενδεχόμενο να γίνετε ζευγάρι είναι μάλλον από τώρα μειωμένες (Αν θες να γίνετε ζευγάρι που δείχνεις ότι δεν θες....)

    Πάντως μη περιμένεις από εκείνον να σεβαστεί τον χρόνο που είστε μαζί ή να είναι συνεπής απεναντι σου στα ραντεβού σας. Αυτός θεωρεί δεδομένο πως σε ο,τι έχει να κάνει με τη κοπέλα του θα κάνεις πάντα πίσω, και θα το απαιτεί από σένα, να υποχωρείς.

    Αυτό είναι λογικό από τη πλευρά του να το απαιτήσει γιατί δεν σου έκρυψε ότι έχει σχέση. Έχεις δώσει τη συγκατάθεση σου να μπεις τρίτο πρόσωπο σε μια σχέση και έχεις ήδη συμφωνήσει να είσαι η καβατζα. Εκτός και αν βάλεις τους όρους σου και απαιτήσεις να μην σας ενοχλεί εκείνη με κανέναν τρόπο όσο θα είστε μαζί. Μετά εκείνος θα κρίνει τι είναι πιο σημαντικό να κάνει, αλλά πιστεύω πως αυτό που έγινε θα ξαναγίνει πολλές φορές.

    Κρίμα δεν είναι να μπαίνεις ανάμεσα σε ένα ζευγάρι που σκέφτεται να προχωρήσει σοβαρά μόνο και μόνο επειδή φοβάσαι πως δεν θα βρεις κάτι άλλο; γιατί να μη βρεις κάτι άλλο....Δεν θα σταματήσεις ξαφνικά να ζεις....Τώρα που πήρες μπρος στο σεξουαλικό κομμάτι μπορεί να αναθεωρήσεις αυτά που θες και να δεις αλλιώς τους άντρες.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Μα δεν με ενδιαφέρει να την χωρίσει και να είμαστε μαζί. Δεν τον θέλω για σχέση , τον θέλω για καλοπέραση στο σεξουαλικό. Σιγά μην έκανα σχέση με έναν που ξέρω ότι κερατωνει.
    Εγώ , αν το συνεχίσω, θα του το ζητήσω να μην μας ενοχλούν (ήδη του το πέταξα) αν το δεχτεί καλώς αν όχι, θα του πω τότε θα βρω άλλον που θα είμαστε πιο ξένοιαστοι.
    Αν ενδιαφερόταν όντως για την κοπέλα του θα προσπαθούσε για την σχέση τους και να τα βρουν στο σεξουαλικό, δεν θα την απατούσε! Στην τελική ας καθόταν να τον παίζει μόνος του με τις φαντασιώσεις του, αντί να την δουλεύει!

    Εγώ θα σκεφτώ αν είναι κρίμα να μπω ανάμεσα σε ζευγάρι; Εγώ είμαι ελεύθερη, δεν έχω υποσχεθεί γάμο σε κανέναν! Αν δεν το ήθελε ο ίδιος, δεν θα έμπαινε καμιά ανάμεσα τους

    Το ότι έκανα σεξ με έχει κάνει απλά να έχω περισσότερο αυτοπεποίθηση σε αυτό το κομμάτι, αφού ο άλλος με επιβεβαιώνει διαρκώς πόσο καλά περνάμε. Αλλά δεν έχει αλλάξει το ότι θα νιώθω απέχθεια για όποιον το πάει αμέσως στο σεξ και με βλέπει σαν δωρεάν βίζιτα. Τουλάχιστον όχι χωρίς να το έχω επιλέξει εγώ.
    Ναι ειμαι ακόμα 27, θα βρω πολλούς ακόμα αλλά πόσους να μου ταιριάζουν;Τόσα χρόνια δεν μου έκανε κλικ κανένας στο σεξουαλικό, φαντάσου στα πιο δύσκολα

  7. #7
    Honorata
    Guest
    Το βλέπω ότι είσαι πλήρως συνειδητοποιημενη για αυτό σου είπα κιόλας ότι πας να το παίξεις εκ του ασφαλούς, όμως όπως είπα δεν υπάρχει ασφάλεια όταν μπλέκεσαι σε οποιαδήποτε σχέση. Είσαι πλήρως συνειδητοποιημενη ΤΩΡΑ.

    Προσπερνάς ομως το γεγονός ότι είσαι εντελώς αβγαλτη και άπειρη. Δεν ξέρεις τον εαυτό σου πως αντιδράει στις σχέσεις. Και έτσι κάποιος μπορεί να βγάζει καμία φορά λάθος συμπεράσματα. Πχ μπορεί να νομίζεις ότι είσαι υπερβολικά ευαίσθητη αλλα να προσπεράσεις τελικα εύκολα κάθε δυσκολία ή αντίθετα στη περίπτωση σου να νιώθεις ότι είσαι αναίσθητη αλλα στη πράξη να βρεθείς μπλεγμένη και πληγωμένη .

    Αυτό είναι το απρόβλεπτο όταν δεν ξέρουμε τον εαυτό μας επειδή δεν έχουμε ζήσει μέσα από σχέσεις......

    Εσύ ξέρεις πως θα το χειριστεις.

    Εγώ εντελώς λογικά και εντελώς απέξω από αυτό που ζεις σου λέω ότι από τη στιγμή που θα μπεις στη διαδικασία να του κάνεις τα κέφια και να τον βολεύεις σε μια κατάσταση θα σε χτυπήσει οπου μπορεί για να μην απαγκιστρωθεις.

    Η ζωή ειναι δική σου , εσύ θα αποφασίσεις πως θα ζήσεις και ποιες εμπειρίες είναι σωστές ή λάθος για σένα.
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Μάλλον δεΝ κατάλαβες τίποτα από όσα έγραψα. Είμαι πλήρως συνειδητοποιημένη για το πώς έχει η κατάσταση, δεν είμαι σαν μερικά κορόιδα που μπλέκουν με παντρεμένους και πιστεύουν ότι θα χωρίσει ο άλλος.
    Φυσικά και το ξέρω ότι προτεραιότητα έχει η ",βιτρίνα" και δεν με νοιάζει. Εμένα με νοιάζει ότι περνάω καλά μαζί του με την ελευθερία που έχω να τον αντικαταστήσω ανά πάσα στιγμή. Ας έρχομαι και δεύτερη και τρίτη και εκατοστή, σημασία έχει να περνάω καλά. Μαζί του έχω κερδίσει περισσότερα από όσα περίμενα (εμπειρία, αίσθηση ότι κάποιος νοιάζεται, αυτοπεποίθηση) και χέστηκα αν θα παντρευτεί ακόμα και αύριο. Ήξερα ότι θα είναι τριήμερο με την άλλη και δεν ζήλεψα, το ξέρω εννοείται πως θα κάνει σεξ και με αυτήν , δεν με ενοχλεί η ιδέα. Ίσα ίσα μετά το τριήμερο είχε έρθει πιο ορεξατος σε εμένα και μάλιστα μου έστελνε κιόλας οπότε είχε ευκαιρία
    Κι αν είναι μεταξύ τους όλα τόσο ρομαντικά τότε γιατί την κερατωνει; Κι αν τα εννοεί αυτά που της λέει τότε γιατί την κάνει τάρανδο; Όσο για αυτήν , γάτα θα είναι αν τον παρατήσει, όχι αν συνεχίσει να είναι μαζί του μετά το κέρατο... Αυτές δεν είναι γάτες, θύματα είναι

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Το έχω σκεφτεί το ενδεχόμενο να πληγωθώ τελικά και το έχει σκεφτεί και εκείνος. Μου είπε ότι προτιμά να πληγωθεί ο ίδιος παρά εγώ, κι ότι θα νιώσει παρά πολύ άσχημα. Είχε τύψεις για εμένα και με ρώτησε αν είμαι σίγουρη πριν κάνουμε σεξ.

    Και επειδή το έχω σκεφτεί καλά, λέω ότι αν βλέπω να δένομαι θα το κόψω ή θα έχω και κανέναν άλλον παράλληλα να ξεχνιέμαι.
    Κι ακόμα και αν πληγωθώ , τουλάχιστον αυτή τη φορά θα είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ κι όχι ο κάθε άχρηστος

  9. #9
    Honorata
    Guest
    Δεν είναι βιτρίνα. Είναι η γυναίκα που έχει αποφασίσει να έχει μόνιμη σχέση και έχει δει κάτι πάνω της προφανώς για αυτό και είναι μαζί της. Αν το ήθελε θα ήταν με οποιαδήποτε άλλη, στο έχει αποδείξει....μπορει να έχει εκείνη και εσένα και όποια άλλη θέλει. Για να είναι μαζί με εκείνη επίσημα σημαίνει ότι έχει κάνει μια συνειδητή επιλογή και τη ζυγίζει αλλιώς.

    Εσύ εισαι η αταξία του , καθαρά σαρκικό ενδιαφέρον, δεν τον νοιάζει αν έχετε κοινά , αυτός θέλει να περνάει καλά μαζί σου και να τον επιβεβαιώνεις σαν άντρα.

    Το ότι δεν μπορείς να βρεις εύκολα αυτό που θες, είναι δουλειά δική σου να το δουλέψεις και να το διαχειριστείς. Αν θέλεις να βελτιωθεις πρέπει να βρεις τον τρόπο να γίνεις καλύτερη για να είσαι καλύτερα εσύ. Για τη δική σου τη ζωή. Σε αυτό κανένας δεν μπορεί να μας βοηθήσει. Μόνο κανένας ειδικός; Αλλά δική μας θέληση να αλλάξουμε προς το καλύτερο

    Απλά ξέρεις ήδη ότι έχεις θέματα με το άλλο φύλο,μη βγεις από μια κατάσταση που θα σου επιβεβαιώσει αυτά που ήδη νιώθεις και πιστεύεις για τους άντρες. Θα είναι επιζήμιο για εσένα μακροπρόθεσμα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Αν την ήθελε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν θα την κερατωνε.
    Εγώ αν κάποιος με κερατωνε δεν θα τον υπολόγιζα μετά καν, θα τον διέγραφα.
    Δεν κάνουμε μόνο σεξ, κάνουμε και καλή παρέα πέρα από αυτό, συζητάμε για πολλά πράγματα και μου λέει θετικά και για τον χαρακτήρα μου πέρα από την εμφάνιση μου και το πώς τα πάμε στο κρεβάτι. Αν ήθελε μόνο πήδημα, τότε θα με πηδουσε 1,2,3 και μετά θα με έστελνε. Θα ήταν πιο ακίνδυνο κιόλας!

  11. #11
    Honorata
    Guest
    Στις σχέσεις δεν είναι όλα άσπρο ή μαύρο. Αν την ήθελε δεν θα τη κερατωνε. Όμως δεν ξέρουμε για ποιους λόγους γίνεται αυτό...μπορεί μαζί της να είναι καλά και να συντρέχουν άλλοι λόγοι. Αλλά ακόμα και να μην είναι καλά μαζι και εκείνος να βολευεται δεν μας νοιάζει στη προκειμένη περίπτωση. Εσύ δες τι θα κάνεις....

    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Αν την ήθελε ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ δεν θα την κερατωνε.
    Εγώ αν κάποιος με κερατωνε δεν θα τον υπολόγιζα μετά καν, θα τον διέγραφα.
    Δεν κάνουμε μόνο σεξ, κάνουμε και καλή παρέα πέρα από αυτό, συζητάμε για πολλά πράγματα και μου λέει θετικά και για τον χαρακτήρα μου πέρα από την εμφάνιση μου και το πώς τα πάμε στο κρεβάτι. Αν ήθελε μόνο πήδημα, τότε θα με πηδουσε 1,2,3 και μετά θα με έστελνε. Θα ήταν πιο ακίνδυνο κιόλας!

  12. #12
    Honorata
    Guest
    Σιγά να μην προτιμά να πληγωθεί εκείνος. Αν το προτιμούσε αυτό τοτε δεν θα διάλεγε την εύκολη λύση και εσένα και την άλλη στα κρυφά. Θα πληγωνοταν και θα έλεγε στην άλλη τα μειονέκτημα της σχέσης τους και δεν θα προτιμουσε να τη κορόιδευει....

    Βολεψακιας ξεκάθαρα....

    Και εσύ έχεις ήδη αρχίσει να εμπιστευεσαι τα λόγια του και να αφήνεσαι παραπάνω από όσο νομίζεις...
    Quote Originally Posted by Lemonpie5 View Post
    Το έχω σκεφτεί το ενδεχόμενο να πληγωθώ τελικά και το έχει σκεφτεί και εκείνος. Μου είπε ότι προτιμά να πληγωθεί ο ίδιος παρά εγώ, κι ότι θα νιώσει παρά πολύ άσχημα. Είχε τύψεις για εμένα και με ρώτησε αν είμαι σίγουρη πριν κάνουμε σεξ.

    Και επειδή το έχω σκεφτεί καλά, λέω ότι αν βλέπω να δένομαι θα το κόψω ή θα έχω και κανέναν άλλον παράλληλα να ξεχνιέμαι.
    Κι ακόμα και αν πληγωθώ , τουλάχιστον αυτή τη φορά θα είναι ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΟΥ κι όχι ο κάθε άχρηστος

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    αμα φας κανα βιτριολη στην μαπα μην λες οτι φταιει η πατριαρχια οπως η προηγουμενη

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Quote Originally Posted by Honorata View Post
    Στις σχέσεις δεν είναι όλα άσπρο ή μαύρο. Αν την ήθελε δεν θα τη κερατωνε. Όμως δεν ξέρουμε για ποιους λόγους γίνεται αυτό...μπορεί μαζί της να είναι καλά και να συντρέχουν άλλοι λόγοι. Αλλά ακόμα και να μην είναι καλά μαζι και εκείνος να βολευεται δεν μας νοιάζει στη προκειμένη περίπτωση. Εσύ δες τι θα κάνεις....
    Ναι σίγουρα δεν με νοιάζουν τα δικά του τα προβληματα, απλά κουβέντα κάνουμε και εγώ δεν μπορώ να το καταλάβω με τίποτα αυτό με το κέρατο. Εγώ θα διαολοστελνα κάποιον αν με απατούσε, δεν θα το δεχομουν. Άλλες μπορεί να έλεγαν κι ευχαριστώ που είναι οι επίσημες ( κι ας τις έχει στολίσει ο άλλος με περικοκλάδες)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2018
    Posts
    1,108
    Η πατριαρχία θα φταίει, γιατί η τιμωρία αξίζει κανονικά στον άπιστο, όχι στην ερωμένη

Page 1 of 12 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Να αφήσω την Ελλάδα;
    By Runner92 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 0
    Last Post: 25-11-2021, 18:53
  2. Να τον αφήσω ή όχι πρώτη σχέση, ομοφυλόφιλος
    By alberto18A.K. in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 17
    Last Post: 09-10-2021, 20:14
  3. Πώς να τον αφήσω ... ?
    By kitty23 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 44
    Last Post: 23-10-2015, 02:11
  4. Να τον αφήσω να φύγει;
    By Chris.x in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 11
    Last Post: 23-10-2015, 00:53
  5. Χωρίσαμε οριστικά
    By straw in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 14-01-2014, 06:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •