Με το δάσκαλο???
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 50
  1. #1
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44

    Με το δάσκαλο???

    Καλησπέρα σας!
    Πριν 4 χρόνια,αυτό το φόρουμ και οι πιο ειδικές συμβουλές μιας κοπέλας έγιναν η αρχή για να γλιτώσω από έναν κακοποιητικο γάμο!Μου πήρε σχεδον 1,5 χρόνο και ώρες ψυχανάλυσης για να τα καταφέρω αλλά τελικά έκανα τοεγαλο βήμα!Ας μπω λοιπόν στο θέμα μου!Εδώ και λίγο καιρό πηγαίνω σε μια σχολή πολεμικών τεχνών και νιώθω ότι έχω ερωτευτεί τον δάσκαλο μου! Υπάρχουν μέρες που είμαι σίγουρη ότι ενδιαφέρεται κι αυτός κι άλλες μέρες που τα βάζω με τον εαυτό μου ότι όλα είναι στο μυαλό μου και απογοητεύομαι...Δεν έχω δείξει ότι ενδιαφέρομαι γιατί ντρέπομαι πάρα πολύ αλλά φοβάμαι ότι καρφωνομαι γιατί όποτε με κοιτάει κατεβάζω το βλέμμα.Ο δάσκαλος είναι ένας πολύ τυπικός και μάλλον ψυχρός άνθρωπος που όμως δε χάνει ευκαιρία να με πειράξει.Δυο φορές μάλιστα έχει πει άλλη κοπέλα με το όνομα μου!Δεν έχει κάνει όμως καμία κίνηση και πιστεύω ότι δεν θα κάνει εύκολα...Επίσης νομίζω ότι δεν ξέρει ότι είμαι χωρισμένη...Κι αυτός χωρισμένος είναι,δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του.Πως θα καταλάβω αν όντως υπάρχει ενδιαφέρον ή αν είναι απλά ευχάριστος και φιλικός? Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    δεν ξερω τι ηλικια εχεις παντως για να λες οτι εχεις χωρισει εισαι αρκετα μεγαλη και αφου δεν ξερεις τι πρεπει να κανεις σιγουρα εχεις καποιο θεμα κοινωνικοποιησης.

    η λυση ειναι πριν και μετα το μαθημα να του πιανεις κουβεντα για να δεις τι παιζεται αν δεν μπορεις μερικα χαμογελα ισως του δωσουν το μηνυμα οτι υπαρχει καποιο ενδιαφερον εκ μερους σου και κανει και αυτος καποιο βημα εφ οσων ενδιαφερεται.

    διαφορετικα τα βλεπω δυσκολα τα πραματα κυριως γιατι δεν ξερεις τι να κανεις. ομως θα σου προτεινα αφου εχεις κανει ψυχαναλυση ισως θα ηταν πολυ καλη ιδεα να συνεχισεις με καποιον ψυχολογο οπως εγραψες και η ιδια σε βοηθησε πολυ και να συζητατε και για τετοια θεματα.

    επιπλεον σαν συμβουλη θα σου ελεγα να μην προσπαθεις για ακατορθωτους στοχους να ασχολησε κυριως με αυτα που μπορεις να κανεις δηλαδη ας πουμε σε αυτην την περιπτωση εστω οτι ο δασκαλος ειναι κατι δυσκολο για εσενα για διαφορους λογους, ε ποσο καιρο μπορεις να ασχολησε με αυτον μηπως εαν ασχοληθεις με καποιον αλλον εχεις καποια επιτυχια;

  3. #3
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Είμαι 35 κι ήμουν 15 χρόνια σε έναν κακοποιητικο γάμο.Τα θέματα αυτοεκτίμησης κτλ τα δούλεψα με τον ψυχολόγο και έχουν λυθεί.Δεν έχω θέμα κοινωνικοποίησης μιας και φίλους έχω και με τα φλερτ τα πάω καλά.Μ'αυτον έχει αρχίσει το πρόβλημα!Ο λόγος που δεν ξέρω τι να κάνω είναι ότι μου δένεται η γλώσσα όταν με κοιτάζει και δεν μπορώ να πω κάτι παραπάνω από τα βασικά (καλησπέρα, καληνύχτα)...Επίσης είναι λίγο "απλησιαστος" σαν τύπος,έτσι δείχνει τουλάχιστον....
    Δεν θεωρώ ότι είναι θέμα δύσκολου ή εύκολου "στόχου" μιας και θα πρέπει να σου κάνει κλικ ο άλλος για να θελήσεις να ασχοληθείς...Κι εδώ μιλάμε για κλικ καραμπινατο!Γιατί να το αφήσω?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    τοτε, καταλαβα λαθος αλλα αφου λες δεν εχεις προβλημα θα επρεπε να εχεις ηδη δωσεις λυση

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Να τα πάρω από την αρχή τα πράγματα γιατί έτσι όπως τα έγραψα είναι λογικό να μην φαίνεται το πρόβλημα!
    Μου άρεσε από την πρώτη στιγμή που τον είδα αλλά δεν έδειξα κάτι.Οταν ξεκινήσαμε τα μαθήματα έδειξε μια "προτίμηση" προς το πρόσωπο μου είτε διαλέγοντας συνεχώς εμένα για να δείξει μια άσκηση,είτε προσέχοντας με λίγο παραπάνω για να με διορθώσει και να μου ξαναδειξει κάτι.Υπηρξε μάθημα που δεν είχα "ζευγάρι" και μου είπε να είναι αυτός το "ζευγάρι" μου κι ήταν λες και κάναμε προπόνηση μόνοι μας!Σα να ξεχασε ότι είναι ο δάσκαλος!Από τότε άρχισα να νιώθω ακόμα πιο άβολα απέναντι του και να προσπαθώ ακόμα περισσότερο να κρύψω πόσο μου αρέσει γιατί ντρεπόμουν τις υπόλοιπες κοπέλες....Εν τω μεταξύ,στο τμήμα μας υπάρχει μια κοπέλα που δείχνει με κάθε τρόπο ότι τον γουστάρει κι αυτός μαζεύεται και μοιάζει να ενοχλείται.Η συγκεκριμένη κοπέλα ξεκινησε να κάνει πιο πολύ παρέα μαζί μου και κανονίσαμε να έρθει από το μαγαζί που δουλεύω για να πιούμε καφέ.Την ημέρα που ήρθε μαζί με μια φίλη της και κατάφερα να κάτσω λίγο μαζί τους για ένα τσιγάρο,έτυχε να έρθει και ο δάσκαλος.Μολις μας είδε έπαθε σοκ και ειπε "Αυτά κάνετε όταν δεν έχουμε προπόνηση?" για να του απαντησουμε ταυτόχρονα ότι είναι η πρώτη φορά που έρχονται τα κορίτσια για καφέ.Μπήκα μέσα μαζί του και με ρώτησε αν θα έχω χρόνο να κάτσω λίγο,του απάντησα θετικά και έκατσε σε διπλανό τραπέζι από αυτές.Ενιωσα πολύ άβολα να τις αφήσω και να κάτσω μαζί του και έκατσα κάπως ενδιάμεσα και στα δύο τραπέζια οπότε συζητήσαμε περί ανέμων και υδάτων όλοι μαζί μέχρι που έφυγε μετά από ένα τέταρτο.Η κοπέλα σκυλιασε... Πώς και ήρθε αυτός από δω και τέτοια!Να σημειώσω πως είναι παντρεμένη.Μου εξομολογήθηκε λοιπόν πως μιλουσε μαζί του από πέρσι(όλο αυτό στο φιλικό όμως υποτίθεται) και πως του στέλνει μηνύματα κι αυτός δεν της απαντάει.Απο εκείνη την ημέρα και μετά η κοπέλα ασχολήθηκε πάρα πολύ, ερχόταν συνέχεια προσπαθώντας έμμεσα να μάθει αν υπάρχει κάτι μεταξύ μας.Επειδη ερχόμουν σε πολύ δύσκολη θέση της έλεγα ότι είναι αντικοινωνικός,ότι δεν τον συμπαθώ και ιδιαίτερα και κάτι τέτοιες χαζομάρες....Στα μηνύματα που ανταλλάξαμε τις ημέρες των εορτών απαντούσε αμέσως και έδειχνε να απαντάει ευχάριστα!Ώσπου έφτασαν τα γενέθλιά του και του πήρα κάτι συμβολικό αλλά ντράπηκα να του το δώσω μπροστά της και αναγκάστηκα να τον ενημερώσω ότι κάτι του έχω πάρει και αν μπορεί να περάσει από το μαγαζί για να του το δώσω...Η αντίδραση του ήταν μη αναμενόμενη!Με ευχαρίστησε,μου είπε ότι δεν έπρεπε και άφησε αόριστο το πότε και αν θα έρθει να το πάρει!Ένιωσα τόσο χαζή!Δεν είχα μούτρα να τον κοιτάξω!Του ζήτησα συγγνώμη αν ξεπέρασα τα όρια,μου είπε ότι δεν έγινε κάτι αλλά εγώ έμπαινα για μάθημα και δεν του μιλούσα καν.Οχι επειδή είχα θυμώσει αλλά επειδή ντρεπόμουν!Δεν ξέρω αν πήρε αλλιώς τη συμπεριφορά μου αλλά σταμάτησε κι αυτός να μου μιλάει,να με κοιτάει...Ήταν λες κι ήμασταν δύο ξένοι ξαφνικά! Κατάλαβα πως το ενδιαφέρον που νόμιζα ότι μου έδειχνε ήταν απλά στο μυαλό μου κι είπα στον εαυτό μου "Φάε τη χυλοπιτα σου και προχωρα".Είχαν περάσει δύο βδομάδες από τότε όταν μου είπαν από το μαγαζί ότι είχε έρθει μια μέρα που έλειπα και αποφάσισα να του στείλω και να τον ρωτήσω αν θα ξαναέρθει μιας και δεν κατάφερα να του δώσω το δώρο...Μου απάντησε αμέσως ότι εννοείται ότι θα ξαναέρθει και από την ίδια μέρα άρχισαν να καλυτερεύουν τα πράγματα και στο μάθημα μεταξύ μας.Και έρχομαι τώρα να ρωτήσω.... Πιστεύετε ότι ενδιαφέρεται? Ή όντως ήταν στο μυαλό μου και μόλις ένιωσε ότι "ξεπερνάω τα όρια" έκανε πίσω για να μου δείξει ότι έχω παρερμηνεύσει την συμπεριφορά του και να μου το κόψει?

  6. #6
    kopela93
    Guest
    Λοιπόν από αυτά που έγραψες θεωρώ ότι είχε κάποιο παρελθόν με την άλλη την κοπέλα αλλά ξενέρωσε και την αποφεύγει γιατί αυτή η λογικά κόλλησε επάνω του και αυτός δεν την πολύ γούσταρε αλλά πιστεύω ότι κάτι σεξουαλικό παίχτηκε μεταξύ τους
    Πιστεύω ότι εσύ τον γουστάρεις αλλά το κοιτάς και λίγο ανταγωνιστικά με τις άλλες που τον θέλουν για να τον κερδίσεις εσύ κάτι τέτοιο έχω καταλάβει Δεν ξέρω αν πέφτω μέσα αλλά μπορεί ούτε εσύ ακόμα να το έχεις καταλάβει αν όντως ισχύει ή να μη θες να το παραδεχτείς αλλά πιστεύω Δεν το έχεις καταλάβει ότι το κοιτάς και λίγο ανταγωνιστικά
    Πιστεύω ότι εσένα απλά σε συμπαθεί και σε κοιτάει φιλικά και απλά είναι ευγενικός μαζί σου γιατί δεν έχεις ξεπεράσει τα όρια όπως η άλλη τα ξεπέρασε ... Δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει αν του την πέσεις γιατί και η άλλη έκανε κίνηση και έφαγε πόρτα βέβαια δεν σημαίνει ότι θα ρίξει και σε σένα πόρτα γιατί μπορεί ο δικός σου τρόπος να είναι πιο χαμηλόφωνος και σε περίπτωση που αυτός είναι του στυλ "κάνει αυτός την πρώτη κίνηση" θα κάνει πιστεύω θα ανταποκριθεί. Αλλά εφόσον είναι χωρισμένος πιστεύω σίγουρα θα παίζει κάτι άλλο στη ζωή του και επίσης να θυμάσαι ότι σε τέτοιους χώρους επαγγελματικούς κανένας δεν ρισκάρει αν δεν είναι δικό του το μαγαζί και είναι απλά υπάλληλος να χάσει τη δουλειά του γιατί το να βρεις δουλειά είναι λίγο δύσκολο οπότε αν είναι απλά υπάλληλος δεν θα κάνει κίνηση εκτός αν βγείτε κάπου έξω δηλαδή αλλά και πάλι νομίζω θα προτιμήσει κάτι πιο ασφαλές σε επιλογή να την πέσει σε κάποια δηλαδή που δεν έχει να κάνει με τον επαγγελματικό του χώρο.
    Κοίτα με εκείνη δεν νομίζω να κάνει κάτι και εκείνη θα σκάει λογικά
    Αλλά εγώ θέλω να ρωτήσω κάτι εσύ όντως τον γουστάρεις ή απλά σε έχουν πιάσει οι καύλες σου και θες να ξεσπάσεις πάνω του;
    Επίσης γιατί το βλέπεις με αυτό τον τρόπο τον τόσο μετριοπαθή ηττοπαθή;;
    Ολόκληρη γυναίκα είσαι κάνε την κίνηση σου όταν πιστέψεις ότι είναι κατάλληλη στιγμή και πάρε τα ρίσκα σου αν πιστεύεις ότι όντως αξίζει καν την κίνηση σου Δεν σου είπα να την πέφτεις σε όποιον βρεις μπροστά σου αλλά αν έχεις φάει κόλλημα πιστεύω ότι αξίζει να φας χυλόπιτα για κάποιον που γουστάρεις πολύ

  7. #7
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Δεν το βλέπω καθόλου ανταγωνιστικά, ίσα ίσα πιο πολύ με κάνει να κάνω πίσω αυτό παρά να κολλάω περισσότερο.Νιωθω ότι την έχω πατήσει μαζί του,δεν είναι ουτε καύλα,ούτε με έχει πιάσει κάτι να την πέσω σε όποιον βρω!Γενικά δεν κάνω το πρώτο βήμα εύκολα, ποτέ δεν το έκανα και δεν θέλω να φέρνω και σε δύσκολη θέση τον άλλον.Λογω της σχέσης δασκάλου -μαθητη που έχουμε φοβάμαι πως αν εκτεθω χωρίς ανταπόκριση δεν θα μπορώ καν να συνεχίσω τα μαθήματα εκεί πια αφού θα είναι πολύ άβολα τα πράγματα!Γιατί αν με βλέπει φιλικά κι απλά με συμπαθεί όπως λες,άντε μετά να ξανακάνεις μάθημα μαζί του σα να μην τρέχει τίποτα!Την έχω πατήσει τόσο πολύ που μου αρκεί και μόνο που τον βλέπω ή που μου χαμογελάει...Τέτοιο σκάλωμα έχω φάει!Από τη μία σκέφτομαι ότι ίσως κολλάει κι ο ίδιος στη σχέση δασκάλου -μαθητη κι από την άλλη μου περνάει από μυαλό μέχρι κι ότι πιστεύει ότι με την άλλη κοπέλα "τον παίζουμε" μιας και δεν ξέρει ότι αυτή με έχει από πίσω κι ότι δεν είναι αμφίπλευρη η "φιλία" μου μαζί της....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ele_nitsa View Post
    Καλησπέρα σας!
    Πριν 4 χρόνια,αυτό το φόρουμ και οι πιο ειδικές συμβουλές μιας κοπέλας έγιναν η αρχή για να γλιτώσω από έναν κακοποιητικο γάμο!Μου πήρε σχεδον 1,5 χρόνο και ώρες ψυχανάλυσης για να τα καταφέρω αλλά τελικά έκανα τοεγαλο βήμα!Ας μπω λοιπόν στο θέμα μου!Εδώ και λίγο καιρό πηγαίνω σε μια σχολή πολεμικών τεχνών και νιώθω ότι έχω ερωτευτεί τον δάσκαλο μου! Υπάρχουν μέρες που είμαι σίγουρη ότι ενδιαφέρεται κι αυτός κι άλλες μέρες που τα βάζω με τον εαυτό μου ότι όλα είναι στο μυαλό μου και απογοητεύομαι...Δεν έχω δείξει ότι ενδιαφέρομαι γιατί ντρέπομαι πάρα πολύ αλλά φοβάμαι ότι καρφωνομαι γιατί όποτε με κοιτάει κατεβάζω το βλέμμα.Ο δάσκαλος είναι ένας πολύ τυπικός και μάλλον ψυχρός άνθρωπος που όμως δε χάνει ευκαιρία να με πειράξει.Δυο φορές μάλιστα έχει πει άλλη κοπέλα με το όνομα μου!Δεν έχει κάνει όμως καμία κίνηση και πιστεύω ότι δεν θα κάνει εύκολα...Επίσης νομίζω ότι δεν ξέρει ότι είμαι χωρισμένη...Κι αυτός χωρισμένος είναι,δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του.Πως θα καταλάβω αν όντως υπάρχει ενδιαφέρον ή αν είναι απλά ευχάριστος και φιλικός? Ευχαριστώ για το χρόνο σας!
    Quote Originally Posted by Ele_nitsa View Post
    Να τα πάρω από την αρχή τα πράγματα γιατί έτσι όπως τα έγραψα είναι λογικό να μην φαίνεται το πρόβλημα!
    Μου άρεσε από την πρώτη στιγμή που τον είδα αλλά δεν έδειξα κάτι.Οταν ξεκινήσαμε τα μαθήματα έδειξε μια "προτίμηση" προς το πρόσωπο μου είτε διαλέγοντας συνεχώς εμένα για να δείξει μια άσκηση,είτε προσέχοντας με λίγο παραπάνω για να με διορθώσει και να μου ξαναδειξει κάτι.Υπηρξε μάθημα που δεν είχα "ζευγάρι" και μου είπε να είναι αυτός το "ζευγάρι" μου κι ήταν λες και κάναμε προπόνηση μόνοι μας!Σα να ξεχασε ότι είναι ο δάσκαλος!Από τότε άρχισα να νιώθω ακόμα πιο άβολα απέναντι του και να προσπαθώ ακόμα περισσότερο να κρύψω πόσο μου αρέσει γιατί ντρεπόμουν τις υπόλοιπες κοπέλες....Εν τω μεταξύ,στο τμήμα μας υπάρχει μια κοπέλα που δείχνει με κάθε τρόπο ότι τον γουστάρει κι αυτός μαζεύεται και μοιάζει να ενοχλείται.Η συγκεκριμένη κοπέλα ξεκινησε να κάνει πιο πολύ παρέα μαζί μου και κανονίσαμε να έρθει από το μαγαζί που δουλεύω για να πιούμε καφέ.Την ημέρα που ήρθε μαζί με μια φίλη της και κατάφερα να κάτσω λίγο μαζί τους για ένα τσιγάρο,έτυχε να έρθει και ο δάσκαλος.Μολις μας είδε έπαθε σοκ και ειπε "Αυτά κάνετε όταν δεν έχουμε προπόνηση?" για να του απαντησουμε ταυτόχρονα ότι είναι η πρώτη φορά που έρχονται τα κορίτσια για καφέ.Μπήκα μέσα μαζί του και με ρώτησε αν θα έχω χρόνο να κάτσω λίγο,του απάντησα θετικά και έκατσε σε διπλανό τραπέζι από αυτές.Ενιωσα πολύ άβολα να τις αφήσω και να κάτσω μαζί του και έκατσα κάπως ενδιάμεσα και στα δύο τραπέζια οπότε συζητήσαμε περί ανέμων και υδάτων όλοι μαζί μέχρι που έφυγε μετά από ένα τέταρτο.Η κοπέλα σκυλιασε... Πώς και ήρθε αυτός από δω και τέτοια!Να σημειώσω πως είναι παντρεμένη.Μου εξομολογήθηκε λοιπόν πως μιλουσε μαζί του από πέρσι(όλο αυτό στο φιλικό όμως υποτίθεται) και πως του στέλνει μηνύματα κι αυτός δεν της απαντάει.Απο εκείνη την ημέρα και μετά η κοπέλα ασχολήθηκε πάρα πολύ, ερχόταν συνέχεια προσπαθώντας έμμεσα να μάθει αν υπάρχει κάτι μεταξύ μας.Επειδη ερχόμουν σε πολύ δύσκολη θέση της έλεγα ότι είναι αντικοινωνικός,ότι δεν τον συμπαθώ και ιδιαίτερα και κάτι τέτοιες χαζομάρες....Στα μηνύματα που ανταλλάξαμε τις ημέρες των εορτών απαντούσε αμέσως και έδειχνε να απαντάει ευχάριστα!Ώσπου έφτασαν τα γενέθλιά του και του πήρα κάτι συμβολικό αλλά ντράπηκα να του το δώσω μπροστά της και αναγκάστηκα να τον ενημερώσω ότι κάτι του έχω πάρει και αν μπορεί να περάσει από το μαγαζί για να του το δώσω...Η αντίδραση του ήταν μη αναμενόμενη!Με ευχαρίστησε,μου είπε ότι δεν έπρεπε και άφησε αόριστο το πότε και αν θα έρθει να το πάρει!Ένιωσα τόσο χαζή!Δεν είχα μούτρα να τον κοιτάξω!Του ζήτησα συγγνώμη αν ξεπέρασα τα όρια,μου είπε ότι δεν έγινε κάτι αλλά εγώ έμπαινα για μάθημα και δεν του μιλούσα καν.Οχι επειδή είχα θυμώσει αλλά επειδή ντρεπόμουν!Δεν ξέρω αν πήρε αλλιώς τη συμπεριφορά μου αλλά σταμάτησε κι αυτός να μου μιλάει,να με κοιτάει...Ήταν λες κι ήμασταν δύο ξένοι ξαφνικά! Κατάλαβα πως το ενδιαφέρον που νόμιζα ότι μου έδειχνε ήταν απλά στο μυαλό μου κι είπα στον εαυτό μου "Φάε τη χυλοπιτα σου και προχωρα".Είχαν περάσει δύο βδομάδες από τότε όταν μου είπαν από το μαγαζί ότι είχε έρθει μια μέρα που έλειπα και αποφάσισα να του στείλω και να τον ρωτήσω αν θα ξαναέρθει μιας και δεν κατάφερα να του δώσω το δώρο...Μου απάντησε αμέσως ότι εννοείται ότι θα ξαναέρθει και από την ίδια μέρα άρχισαν να καλυτερεύουν τα πράγματα και στο μάθημα μεταξύ μας.Και έρχομαι τώρα να ρωτήσω.... Πιστεύετε ότι ενδιαφέρεται? Ή όντως ήταν στο μυαλό μου και μόλις ένιωσε ότι "ξεπερνάω τα όρια" έκανε πίσω για να μου δείξει ότι έχω παρερμηνεύσει την συμπεριφορά του και να μου το κόψει?
    γεια σου βρε ελενιτσα.
    μολις ειδα το παλιο σου θεμα.
    πολυ χαιρομαι που καταφερες να απαλλαγεις απο τον κακοποιητικο σου συζυγο!!
    με τον κυριο παρη, δεν μας ειπες τι εγινε, οταν τελικα χωρισες..

    δεν μας ειπες την οικογενειακη κατασταση του γυμναστη, εκτος αν δεν το ειδα εγω.
    ειναι παντρεμενος/ δεσμευμενος;;

    αν ηθελε να απαλλαγει και ειχες παρεξηγησει, θα εμενε στην ψυχροτητα. για να σε ψαξει και να σου πει οτι θα ερθει οπωσδηποτε, μαλλον κατι θελει.
    οταν ερθει θα το ξεκαθαρισεις.
    αλλα οταν μιλησετε μονοι σας, καλα θα ειναι να ξεκαθαρισεις και το τι παιζει στην ζωη του, γιατι αυτα τα κρυο- ζεστη, δειχνουν συνηθως μπερδεματα...

    με την νεα σου "φιλη", ξεκοψε εντελως.
    πιστευω οτι ο μονος λογος που σε κανει παρεα ειναι για να πλησιασει αυτον που την φτυνει και να μαθαινει πληροφοριες για εσας..
    μην της κανεις την χαρη να σε κανει σκαμπουδακι επειδη εφαγε χιλοπιτα. αστην να βραζει στο ζουμι της μονη της. ειχα κι εγω μια τετοια "φιλη" παλια κι απ οταν την εστειλα στον διαολο, εζησα ζωη χαρισαμενη..

  9. #9
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Κι εγώ χαίρομαι που κατάφερα και γλίτωσα και μάλιστα έχουμε και άριστες σχέσεις πλέον!Λες κι έπαθε μετάλλαξη μετά το χωρισμό μας!
    Ο κύριος Πάρης....Τον παντρεψαμε τον κύριο Πάρη καλέ!(όχι,δεν έγινα κουμπάρα αλλά έδωσα την ευχή μου????)
    Ο κύριος Πάρης συνέχιζε να θέλει να βρισκόμαστε,δεν έλεγε να σταματήσει όλο αυτό,εμένα με έφθειρε μιας κι έκανα ψυχοθεραπεία και έμπαινα σε εντελώς άλλη φάση με τον εαυτό μου και έκλεινα τρύπες οπότε τον ξεκοψα εγώ και το είχα αποφασίσει ότι θα το κρατήσω! Οπότε την τελευταία φορά που μου ζήτησε να βρεθούμε μετά από τις πολλές που είχα ήδη απορρίψει,τον έστειλα στην επιλογή 2 και του είπα ότι το εννοώ! Συνεχίσαμε να βλεπομαστε τυπικά και λόγω ίδιου κύκλου χωρίς άλλες προσπάθειες για συναντήσεις.Οταν χώρισα ήρθε στο νέο μου σπίτι και με βρήκε,έκανε κίνηση να ξεκινήσει πάλι κάτι αλλά του είπα ότι πλέον έχω αλλάξει και θα έπρεπε να ξεκινήσουμε με άλλα δεδομένα μιας και εκείνος ήταν ήδη με την επιλογή 2!Μου είπε να πάρω το χρόνο μου και όποτε νιώσω έτοιμη να μιλήσουμε αλλά είχα ήδη ξεπεράσει πολλά και μαζί με αυτά και την ψυχολογική κατάρευση που ένιωσα όταν τελείωσε το μεταξύ μας και τον είχα ήδη πενθήσει.Δεν άντεχα να το προσπαθήσω.Του το είπα,μου είπε ότι με ερωτεύτηκε πάρα πολύ κι ότι αν γύριζε ο χρόνος πίσω,θα το ξαναζούσε.Του είπα ακριβώς το ίδιο κι οτι είμαι καλά και μετά από ένα χρόνο μου ανακοίνωσε ότι παντρεύεται την επιλογή 2.Του έδωσα την ευχή μου,με έπιασε και μια νοσταλγία αλλά μέχρι εκεί.
    Στο θέμα μας τώρα,ο δάσκαλος είναι χωρισμένος με παιδιά.Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του αλλά ξέρω ότι δουλεύει πολλές ώρες.
    Η νέα μου "φίλη" ξέρω γιατί επιδιώκει τόσο την παρέα μου και όσο μπορώ την αποφεύγω και φοβάμαι ότι ίσως του έχει πει κι ότι δεν τον συμπαθώ (αυτές τις χαζομάρες που της είχα πει τότε)
    Σκέφτομαι όταν έρθει να του πω και γι'αυτην για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου...Δεν ξέρω αν είναι σωστό αλλά μου περνάει από το μυαλό ότι κάπου έχει βάλει το χέρι της

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ele_nitsa View Post
    Κι εγώ χαίρομαι που κατάφερα και γλίτωσα και μάλιστα έχουμε και άριστες σχέσεις πλέον!Λες κι έπαθε μετάλλαξη μετά το χωρισμό μας!
    Ο κύριος Πάρης....Τον παντρεψαμε τον κύριο Πάρη καλέ!(όχι,δεν έγινα κουμπάρα αλλά έδωσα την ευχή μου????)
    Ο κύριος Πάρης συνέχιζε να θέλει να βρισκόμαστε,δεν έλεγε να σταματήσει όλο αυτό,εμένα με έφθειρε μιας κι έκανα ψυχοθεραπεία και έμπαινα σε εντελώς άλλη φάση με τον εαυτό μου και έκλεινα τρύπες οπότε τον ξεκοψα εγώ και το είχα αποφασίσει ότι θα το κρατήσω! Οπότε την τελευταία φορά που μου ζήτησε να βρεθούμε μετά από τις πολλές που είχα ήδη απορρίψει,τον έστειλα στην επιλογή 2 και του είπα ότι το εννοώ! Συνεχίσαμε να βλεπομαστε τυπικά και λόγω ίδιου κύκλου χωρίς άλλες προσπάθειες για συναντήσεις.Οταν χώρισα ήρθε στο νέο μου σπίτι και με βρήκε,έκανε κίνηση να ξεκινήσει πάλι κάτι αλλά του είπα ότι πλέον έχω αλλάξει και θα έπρεπε να ξεκινήσουμε με άλλα δεδομένα μιας και εκείνος ήταν ήδη με την επιλογή 2!Μου είπε να πάρω το χρόνο μου και όποτε νιώσω έτοιμη να μιλήσουμε αλλά είχα ήδη ξεπεράσει πολλά και μαζί με αυτά και την ψυχολογική κατάρευση που ένιωσα όταν τελείωσε το μεταξύ μας και τον είχα ήδη πενθήσει.Δεν άντεχα να το προσπαθήσω.Του το είπα,μου είπε ότι με ερωτεύτηκε πάρα πολύ κι ότι αν γύριζε ο χρόνος πίσω,θα το ξαναζούσε.Του είπα ακριβώς το ίδιο κι οτι είμαι καλά και μετά από ένα χρόνο μου ανακοίνωσε ότι παντρεύεται την επιλογή 2.Του έδωσα την ευχή μου,με έπιασε και μια νοσταλγία αλλά μέχρι εκεί.
    Στο θέμα μας τώρα,ο δάσκαλος είναι χωρισμένος με παιδιά.Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο στη ζωή του αλλά ξέρω ότι δουλεύει πολλές ώρες.
    Η νέα μου "φίλη" ξέρω γιατί επιδιώκει τόσο την παρέα μου και όσο μπορώ την αποφεύγω και φοβάμαι ότι ίσως του έχει πει κι ότι δεν τον συμπαθώ (αυτές τις χαζομάρες που της είχα πει τότε)
    Σκέφτομαι όταν έρθει να του πω και γι'αυτην για να ξεκαθαρίσω τη θέση μου...Δεν ξέρω αν είναι σωστό αλλά μου περνάει από το μυαλό ότι κάπου έχει βάλει το χέρι της
    κι εγω την ιδια εντυπωση εχω....
    να το κανεις αυτο, με ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ. δηλαδη, αν κανετε προσωπικες κουβεντες, ακομα κι αν δεν προχωρησετε αλλα μιλατε στο φιλικο, να του πεις οπωσδηποτε τις περιεργες συζητησεις που σου ανοιγει η "φιλη" και οτι αναγκαστηκες να της πεις τα συγκεκριμενα πραγματα μπας και την ξεφορτωθεις. πιθανοτατα η παγωμαρα του να εχει σχεση με την απογοητευμενη "φιλη"...

  11. #11
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν κι εγώ όταν άρχισα να υποψιάζομαι ότι κάπου έχει βάλει το χέρι της!Ότι ακόμα και φιλικά να με βλέπει,θέλω να του ξεκαθαρίσω τη θέση μου γιατί δεν υπάρχει λόγος να έχει μια άλλη γνώμη για μένα από λεγόμενα τρίτου.Και τι τρίτου μάλιστα! Τουλάχιστον θεωρείς ότι τον κάτι τον τρώει πέραν του φιλικού κι ότι δεν είναι από την επιθυμία μου προς αυτόν μια ιστορία που φτιάχνει το μυαλό μου και μπερδεύει το ευγενικό με το κάτι παραπάνω....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Ele_nitsa View Post
    Ακριβώς αυτό σκεφτόμουν κι εγώ όταν άρχισα να υποψιάζομαι ότι κάπου έχει βάλει το χέρι της!Ότι ακόμα και φιλικά να με βλέπει,θέλω να του ξεκαθαρίσω τη θέση μου γιατί δεν υπάρχει λόγος να έχει μια άλλη γνώμη για μένα από λεγόμενα τρίτου.Και τι τρίτου μάλιστα! Τουλάχιστον θεωρείς ότι τον κάτι τον τρώει πέραν του φιλικού κι ότι δεν είναι από την επιθυμία μου προς αυτόν μια ιστορία που φτιάχνει το μυαλό μου και μπερδεύει το ευγενικό με το κάτι παραπάνω....
    δεν ξερω αν τον "τρωει", ειμαι βεβαιη ομως οτι αντιλαμβανεται οτι σε τρωει εσενα, οποτε αν δεν γουσταρε, θα ειχε ξεκαθαρισει την θεση του και θα ειχε απομακρυνθει.
    εκεινος, δεν πρεπει να εχει λερωμενη την φωλια του σε σχεση με την "φιλη", γιατι αν την ειχε, θα εφευγε τρεχοντας οταν σας ειδε εκει, μαζι. δεν θα καθοταν στο διπλανο τραπεζι. το οτι εκατσε με ανεση, δειχνει οτι δεν ειναι σε τπτ υπολογος απεναντι της.
    πιο σημαντικο θεωρω, αφενος να μαθεις απο τον ιδιο τι συμβαινει στην ερωτικη του ζωη κι αφετερου να τον ενημερωσεις τι εχεις πει στην "φιλη" και οτι μαλλον σε κυνηγαει εξαιτιας του ενδιαφεροντος της για εκεινον.
    ειναι δικο του το γυμναστηριο η εργαζεται εκει;
    λαβε υποψη οτι αν εργαζεται, πιθανον να εχει περιορισμους για σχεσεις με πελατισες..

  13. #13
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Είναι του αδερφού του το γυμναστήριο,δεν ξέρω αν έχει ποσοστό γιατί αυτός είναι συνέχεια στους χώρους άθλησης.Στο γραφείο είναι μόνο ο αδερφός του.Αυτος είναι και ο λόγος που δε μπορείς να πεις μαζί του και μια κουβέντα εκεί μέσα γιατί είσαι μονίμως με κόσμο γύρω σου.Μου πέταξε κάποια στιγμή αυτή η "φίλη" ότι ο τρόπος που μιλαει τώρα σε μένα,μιλούσε πέρσι σ'αυτην.Και μια μέρα με πήρε τηλέφωνο έξαλλη ότι του έστειλε πάλι κάτι σχετικό με το μάθημα και της απάντησε μονολεκτικά κι ότι δεν κατάλαβε και τον ξαναρωτησε και δεν της απάντησε καθόλου και πάλι της είπα ότι ο άνθρωπος είναι αντικοινωνικός κι ότι εμένα τότε που μου είχε απαντήσει που αλλάξαμε τα ωράρια της εβδομάδας, έπρεπε να μου απαντήσει για να ξέρουμε πότε θα πάμε για προπόνηση.Ικανη την έχω να του έκανε σκηνή ότι σε μένα απαντάει και να νομίζει ο άνθρωπος ότι κάθομαι και της λέω ότι έχουμε μιλήσει με μηνύματα! Γι'αυτό σου λέω, πρέπει να τα ξεκαθαρίσω αυτά!

  14. #14
    kopela93
    Guest
    Γιατί να κάτσεις να μιλήσεις για την ξένη από τη στιγμή που δεν είσαι σίγουρη ότι μίλησε για σένα σε αυτόν και επίσης αν μιλήσεις για αυτήν η προσοχή σου και προσοχή του θα πάει πάνω σε αυτήν ενώ εσυ υποτίθεται θες να δεις τι θα κάνεις μαζί του να δεις αν είναι δεσμευμένος και αν γίνεται να φλερτάρετε.
    Δεν έχει νόημα να συζητήσετε για αυτήν να κάθεστε να κουτσομπολεύετε για μία που δεν πρόκειται να της δώσει σημασία . Δεν τον ενδιαφέρει και για σένα είναι περιττό. Δε νομίζω ότι αυτή θα έκατσε να του πει για σένα δεν τη συμφέρει να βγάλει ούτε κακία ούτε κουτσομπολιό. Δεν νομίζω ότι θα σε αντιπαθούσε απο λογια τρίτου ούτε ότι σε αντιπαθεί οπότε δεν έχεις κάτι να φοβάσαι.
    Ή κανε την κίνησή σου και δες αποτέλεσμα, ή περίμενε να κάνει αυτός καμία κίνηση.
    Και να σου πω τη γνώμη μου η μ****** που δεν την έχεις πέσει σε κανέναν γιατί έτσι δεν δοκιμάζεις τον εαυτό σου το βλέπεις παθητικά και αφήνει στην τύχη να δουλέψει για σένα αν εσύ πιστεύεις το ένστικτό σου ότι αυτός είναι καλός γιατί να μην κάνεις μία προσπάθεια;;;

  15. #15
    Member
    Join Date
    May 2019
    Posts
    44
    Μέσα στο γυμναστήριο φαίνεται απρόσιτος, απόμακρος, σοβαρός σχεδόν αγέλαστος....Έχω καταλάβει ότι αυτό θελει να βγάζει προς τα έξω στο χώρο εργασίας του οπότε σίγουρα δεν θα την έπεφτε σε κάποια που θα τον έκανε βουκινο.Αρα αν του έχει πει κάτι η συγκεκριμένη και νομίζει ότι συζητάω γι'αυτόν,δεν υπάρχει περίπτωση να ξεκλειδώσει ποτέ!Απλά να ξέρει ότι σέβομαι τη μεταξύ μας σχέση και δεν κάθομαι να τον συζητάω θέλω να του πω.Αυτος είναι ο μόνος λόγος που θέλω να συζητήσουμε για την κοπέλα αυτή,αλλιώς δεν είχα λόγο!

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •