Μια μερα καλά μια μερα φοβισμενη οτι δεν περναει.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242

    Μια μερα καλά μια μερα φοβισμενη οτι δεν περναει.

    Μια μερα ειμαι καλά μια μερα τρομαγμενη οτι δεν θα συνελθω αυτη τη φορά! 2,5 μηνες με αγωγή! Που θα πλαει αυτη η βαλίτσα? Και διαβαζω τοσα για εδω μέσα για ανθρωπους που δεν ιαθηκαν ποτε με τα φαρμακα, γιτι δεν τους πιανουν. Θελω τον παλιο εαυτό μου πίσω!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Posts
    281
    Aχ κορίτσι μου νομίζω όλοι έτσι είμαστε μια μέρα καλά μια χαλια...δεν ξέρω πάνω που λέω τι ωραία π είμαι σήμερα χαλαρή τσουπ κάτι συμβαίνει...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Κατια αν περναει δεν ειναι προβλημα τωρα που δεν περναει εβγαλεσ προβλημα πρωτη φορα ειναι που εχεισ θεμα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Καλή χρονια Elis. Δεν πολυπερναει αλα υπομονή οπως παντα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,062
    Αν περιμένουμε από τα χάπια ως μάννα εξ ουρανού να μας σώσουν,κλάψ'τα Χαράλαμπε...Οσο εξακολουθούμε ωα κάνουμε τα ίδια πράγματα που μας οδήγησαν στην πάθηση,δεν θα απαλλαγούμε ποτέ απο αυτήν.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Μια μερα ειμαι καλά μια μερα τρομαγμενη οτι δεν θα συνελθω αυτη τη φορά! 2,5 μηνες με αγωγή! Που θα πλαει αυτη η βαλίτσα? Και διαβαζω τοσα για εδω μέσα για ανθρωπους που δεν ιαθηκαν ποτε με τα φαρμακα, γιτι δεν τους πιανουν. Θελω τον παλιο εαυτό μου πίσω!
    Είναι πολύ καλό σημάδι, που μια μέρα είσαι καλά και παίρνεις την αγωγή μολις δυόμιση μήνες.
    Μην παίρνεις παράδειγμα από άλλους εδώ μέσα, ο καθένας έχει διαφορετική πάθηση.
    Ήδη από το γραπτό σου λόγο βλέπω βελτίωση σε σένα.
    Καλή χρονιά με υγεία ψυχική κ σωματική ν έχεις.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,769
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΩ ΜΑ ΘΑ ΠΩ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ .........
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Δικιο εχεις Yoko choco! Εσυ τι και πως το αντιμετωπίζεις? Καμια καλή ιδέα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Καλη χρονια player ευχαριστω για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Ελπιζω να μαστε ολοι καλυτερα τη νεα χρονια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by asperger39 View Post
    ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΩ ΜΑ ΘΑ ΠΩ Η ΣΚΕΨΗ ΜΟΥ ΜΑΖΙ ΣΟΥ .........
    Ευχαριστώ asperger39. Το καλυτερο ευχομαι για όλους μας.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,769
    2023 ευχες ολοψυχα στελνω σε ολο το κοσμο .φιλαρακι μου κρατα γερα δυνατα κι ολα οκ. δε ζηταμε πολλα απ τη ζωη λιγη ψυχικη ηρεμια μονο.
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,062
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Δικιο εχεις Yoko choco! Εσυ τι και πως το αντιμετωπίζεις? Καμια καλή ιδέα?
    Δεν το αντιμετωπίζω,δυστυχως...το αφήνω και με τρώει...Ωστόσο,δυο πράγματα που με εχουν βοηθήσει είναι το να βγαίνω κάθε βράδυ βόλτα για περπάτημα και να βλέπω μια ταινία την ημέρα...Με βοηθάνε να ξεφεύγω.
    Χωρίς αυτά τα δυο απλά πραγματακια ήμουν χειροτερα...Ωστόσο δεν επαρκούν....Χρειάζεται πολύωρη καθημερινή δραστηριότητα για να μην βαλτώνουμε στο overthinking,και υγιείς σχέσεις και συναναστροφή με ανθρώπους για να ησυχαζει η συνείδηση.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Δεν το αντιμετωπίζω,δυστυχως...το αφήνω και με τρώει...Ωστόσο,δυο πράγματα που με εχουν βοηθήσει είναι το να βγαίνω κάθε βράδυ βόλτα για περπάτημα και να βλέπω μια ταινία την ημέρα...Με βοηθάνε να ξεφεύγω.
    Χωρίς αυτά τα δυο απλά πραγματακια ήμουν χειροτερα...Ωστόσο δεν επαρκούν....Χρειάζεται πολύωρη καθημερινή δραστηριότητα για να μην βαλτώνουμε στο overthinking,και υγιείς σχέσεις και συναναστροφή με ανθρώπους για να ησυχαζει η συνείδηση.
    Σου ευχομαι από καρδιας η νεα χρονια να γινει το εφαλτηριο να αντιμετωπισεις ότι σε τρωει και να αρχισεις να εκτιμας τα απλά πραγματα που ήδη κάνεις και να χαιρεσαι με αυτα που εχεις! Εγω ας πουμε οτι κανω τα περισσότερα από αυτα που προτεινεις (δουλεια, καλους φιλους, συντροφο) αλλά παραταύτα νομιζω οτι με αφήνω πίσω και δεν με φροντιζω οσο θα έπρεπε και αφηνω τους φοβους ή τα πτοβλήματα να με καταβαλλουν)! Μακαρι τη νεα χρονια να χαιρομαστε περισσότερο με αυτα που εχουμε και να βλεπουμε με μια πιο ηρεμη ματια τη ζωή!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,062
    Ευχαριστώ για τις ευχες!...και εσύ ότι επιθυμείς...Φαντάζομαι είναι εύκολο να μαντέψω τι επιθυμείς..Να γίνεις καλά!...και εγω αυτό εύχομαι.
    Απο την στιγμή που έχεις δουλειά,φίλους,σύντροφο, δεν σε φοβαμαι,θα την βρείς την ακρη...Περαστικά θα είναι,και το άγχος και η κατάθλιψη,είτε με αυτήν την αγωγή είτε με κάποια άλλη.
    Αλλά αλήθεια αισθάνεσαι καποιο κενό ή κάποιο αίσθημα ανικανοποίητου παρ'όλο που έχεις όλα αυτα?
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Ευχαριστώ για τις ευχες!...και εσύ ότι επιθυμείς...Φαντάζομαι είναι εύκολο να μαντέψω τι επιθυμείς..Να γίνεις καλά!...και εγω αυτό εύχομαι.
    Απο την στιγμή που έχεις δουλειά,φίλους,σύντροφο, δεν σε φοβαμαι,θα την βρείς την ακρη...Περαστικά θα είναι,και το άγχος και η κατάθλιψη,είτε με αυτήν την αγωγή είτε με κάποια άλλη.
    Αλλά αλήθεια αισθάνεσαι καποιο κενό ή κάποιο αίσθημα ανικανοποίητου παρ'όλο που έχεις όλα αυτα?
    Υπαρχει ανθρωπος που δεν περναει δυσκολα ποτέ στη ζωή του αραγε? Που δεν πονάει? Που δεν αιαθανεται μοναξια? Νομιζω πως οχι! Ειτε περναει καταθλιψη, είτε μια περιοδο δυσκολη , είτε πένθος! Κενό δεν αισθανομαι γιατι δεν μου είναι οικειο συναισθημα αλλα προφανώς ανικανοποιητο αισθανομαι καθως έχω ριξει το βλεμα σε αυτα που με χαλανε και σε αυτα που δεν εχω και όχι σε αυτα που έχω. Η ζωη μου δεν ειναι βεβαι σπαρμένη με ροδοπέταλα ....υπαρχουν ασθενειες, πένθη, οικονομικά.θεματα ματαιωσεις και μοναξια ενιοτε!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. κάθε μέρα.. όλη μέρα σφίξιμο στο κεφάλι...!
    By akis1 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 14-01-2019, 07:22
  2. Δεν ξεκίνησε καλά η μέρα...
    By Κύκνος in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 24-05-2018, 18:28
  3. Πώς περνάει η μέρα σας;
    By psy me in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 59
    Last Post: 09-01-2016, 17:51
  4. πονοκεφαλος καθε μερα ολη μερα εδω και 5 μερες
    By elirene in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 22-06-2013, 20:41
  5. Replies: 21
    Last Post: 01-09-2011, 15:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •