Παρενέργειες από τα φάρμακα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352

    Παρενέργειες από τα φάρμακα

    Καλησπέρα και καλή χρονιά!! Με τα καινούργια φάρμακα που μου έγραψε η ψυχίατρος μου νιώθω νυστα και με πονάει το κεφάλι, μπορεί από το πρωί μέχρι το απόγευμα να είμαι κάτι σαν ναρκωμενος, μόνο το απόγευμα και αν βγω έξω για καφέ, βόλτα συνερχομε. Σκέφτομαι να τα σταματήσω και να γυρίσω στα παλιά, μέχρι το επόμενο μας ραντεβού στης 16 Ιανουαρίου!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Ποια νεα φαρμακα σου εδωσε? Τα παλια ποια ήταν? Ξερεις οτι στην αρχη εχουν ολα παρενεργειες. Υπομονή

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Ποια νεα φαρμακα σου εδωσε? Τα παλια ποια ήταν? Ξερεις οτι στην αρχη εχουν ολα παρενεργειες. Υπομονή
    Δεν τα πήρα από χθές, γύρισα πάλι στα παλιά, όχι ότι βοηθάνε αλλά δεν θα είμαι σαν μαστουρομενος

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Ρε συ ανδρεα αφου τα παλια δεν σε βοηθησαν. Γιατι τα περνεις ξανα και δεν δοκιμάζεις τα νέα? Όταν λες ότι τα ππαιρνες παλια εννοεις μεχρι προσφατα ή πιο παλια?

  5. #5
    Όλα τα φάρμακα σκατά είναι. Εγώ θα ήθελα να ζω στην Αρχαία Ελλάδα τότε που το έδαφος ήταν αγνό και τα βότανα και τα φυτά είχαν πράγματι θεραπευτικές ιδιότητες.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by Κατιαχ View Post
    Ρε συ ανδρεα αφου τα παλια δεν σε βοηθησαν. Γιατι τα περνεις ξανα και δεν δοκιμάζεις τα νέα? Όταν λες ότι τα ππαιρνες παλια εννοεις μεχρι προσφατα ή πιο παλια?
    Μέχρι πριν λίγες μέρες τα έπαιρνα και σήμερα έκοψα τα καινούργια και τα ξανά πήρα, ούτε υπνηλία τίποτα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Μην κάνεις του κεφαλιού σου, χωρίς να στο πει ο ψυχίατρος.
    Είναι λογικό στην αρχή για κανένα μήνα να φέρνουν υπνηλία.
    Αυτό θα περάσει.
    Οπότε άκου τον γιατρό σου.
    Σαν συμβουλή στο λέω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Όλα τα φάρμακα σκατά είναι. Εγώ θα ήθελα να ζω στην Αρχαία Ελλάδα τότε που το έδαφος ήταν αγνό και τα βότανα και τα φυτά είχαν πράγματι θεραπευτικές ιδιότητες.
    Thelwnamekala διακρινω μια δυσαρεσκεια με τα φαρμακα. Ίσως να σε επηρεασαν οι γιορτες και αισθανθηκες περιεργα αυτες τις μερες..Μην απογοητευεσαι σε παρακαλώ, αυτά.κανουν τη δουλεια τους και ευτυχως που υπαρχουν και εσυ θα κανεις τη δική σου μέσα από την ψυχοθεραπεία σου και ολα θα πάνε καλα!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Μέχρι πριν λίγες μέρες τα έπαιρνα και σήμερα έκοψα τα καινούργια και τα ξανά πήρα, ούτε υπνηλία τίποτα!
    Συμφωνώ με τον playe,.andrea, μην κανεις του κεφαλιού σου. Μιλησε με τον γιατρό! Και παιδια όσοι μπορειτε καντε και ψυχοθεραπεία!

  10. #10
    Ναι μεγάλη δυσαρέσκεια Κάτιαχ γιατί ακόμη να δω άσπρη μέρα.

  11. #11
    Εγώ αισθάνομαι απογοήτευση και καταλαβαίνω τον Ανδρέα. Από το καλοκαίρι και ακόμη δεν έχω συνέλθει. Βγαίνω έξω να περπατήσω και με πιάνει ναυτία λες και είμαι έγκυος. Μα το είχα κόψει το lyrica της το είπα ότι μου κάνει διάφορα. Όχι πρέπει να συνεχίσετε με αυτήν την αγωγή, γιατί έχετε ταλαιπωρηθεί. ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. Άλλα λέει ο γιατρός άλλα ακούει ο κουφός. Λέμε δεν μπορώ με το lyrica ταλαιπωρήθηκα. Και η απάντηση είναι συνέχισε γιατί ταλαιπωρείσαι, χαχαχαχα. Θέατρο του παραλόγου. ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ξυπνάτε. Γαμώ την κοινωνία σας.

  12. #12
    Δεν μπορώ άλλο, γιατί δεν το καταλαβαίνουν; Βάλτε μου ζουρλομανδύα. Θέλω να είμαι όπως ήμουν θέλω να είμαι στα καλύτερα μου. Είμαι 41 χρονών σε άψογη φυσική κατάσταση είμαι VEGAN ναι είμαι VEGAN δεν καπνίζω δεν πίνω δεν παίρνω ναρκωτικά δεν ξενυχτάω δεν ξενογαμάω. Τι άλλο θέλετε; ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΓΑΜΗΣΕΙ ΤΟ ΦΑΡΜΑΚΟ ΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΤΟ ΣΤΑΝΙΟ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΠΙΟ ΛΙΑΝΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ; ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ; Κοροιδεύομαστε και μαλακιζόμαστε αγρίως. ΦΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΝΕΙ

  13. #13
    Μήνες παίρνω τα γαμωφάρμακα από το καλοκαίρι και ακόμη είμαι στην αρχή γιατί; Ακόμη έχω άγχος. Γιατί; ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ ΠΈΡΑ; ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΑΠΕΙΡΕΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΕΙΣ ΚΑΙ ΕΦΕΥΡΕΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΣΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ; ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΧΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ. ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΛΥΣΗ ΣΤΟ ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΣΤΗΑΝ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ; ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΙΝΩΝΑ; ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΤΙ ΒΡΟΜΑΕΙ ΕΔΩ ΠΕΡΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΓΙΑ ΝΑΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΓΧΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΣΕΙ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΑΑΑΑΑΑ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2022
    Posts
    898
    Θέλω να είμαι καλά, δυστυχώς η μάχη με το άγχος είναι πολύχρονη, δεν θα ξεμπερδεψεις αμέσως.
    Εκτός από μερικές περιπτώσεις που επανέρχονται αμέσως.
    Εγώ κοντεύω τα δύο χρόνια αγωγής και είμαι μόνο 10%καλυτερα, βέβαια εγώ δεν είχα και την δυνατότητα για ψυχοθεραπεία κάτι που πιστεύω θα σας οφελησει παρααααα πολύ, εάν το αρχίσετε.
    Μην απελπιζεστε , θα γίνεται καλά σιγά σιγά και να ακούτε τους ειδικούς( δεν λέω ότι όλοι οι ειδικοί είναι καλοί).

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2022
    Location
    Αθήνα
    Posts
    242
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Εγώ αισθάνομαι απογοήτευση και καταλαβαίνω τον Ανδρέα. Από το καλοκαίρι και ακόμη δεν έχω συνέλθει. Βγαίνω έξω να περπατήσω και με πιάνει ναυτία λες και είμαι έγκυος. Μα το είχα κόψει το lyrica της το είπα ότι μου κάνει διάφορα. Όχι πρέπει να συνεχίσετε με αυτήν την αγωγή, γιατί έχετε ταλαιπωρηθεί. ΑΚΟΥΕΙ ΚΑΝΕΙΣ. Άλλα λέει ο γιατρός άλλα ακούει ο κουφός. Λέμε δεν μπορώ με το lyrica ταλαιπωρήθηκα. Και η απάντηση είναι συνέχισε γιατί ταλαιπωρείσαι, χαχαχαχα. Θέατρο του παραλόγου. ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ξυπνάτε. Γαμώ την κοινωνία σας.
    Αγαπητέ Thelwnamekala καλημέρα. Ελπιζω η σημερινη μερα να σε βρει πιο ηρεμο. Το ξερω έχεις ταλαιπωρηθει και θες να γινεις καλα αμεσα. Καποιες μέρες είσαι πραγματι καλύτερα οπως φαινεται απο τα γραπτα σου. Ισως να σε ενοχλει με παρενέργειες ενα φαρμακο μιλα ξανα με τη γιατρό σου για αυτο. Λες οτι παιρνεις φαρμακα απο το καλοκαιρι αλλά εχω την αισθηση οτι τα αλλαζεις συνεχεια τα αντικαταθλιπτικα και ειναι σαν να ξεικινας απο την αρχη. Βεβαια δεν φταις εσυ αλλα οι γιατροί σου. Δεν θα σου πω κατι αλλο απο αυτο ππυ λεω και στον εαυτό μου, υπομονή και ψυχοθεραπεια! Το ξεσπασμα σου το βρισκω καλό μεταξύ μας εξωτερικευεις το θυμό και αυτό ειναι απολυτα θετικό.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. παρενεργειες
    By jasmine22 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 08-12-2021, 17:25
  2. Φάρμακα και παρενέργειες
    By hollyman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 28-06-2017, 13:16
  3. φαρμακα - μακροπροθεσμες παρενεργειες
    By boo in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 15
    Last Post: 29-09-2016, 17:32
  4. Ποιες ειναι οι παρενεργειες απο τα φαρμακα σας;
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 48
    Last Post: 21-12-2015, 20:42
  5. Παρενέργειες ή όχι;
    By Venidos in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 08-06-2013, 03:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •