Bye abilify
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: Bye abilify

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107

    Bye abilify

    Για οσους θυμουνται ειμαι ο πετρος81, εκοψα αμπιλιφαι για 4 μηνες τον μαρτιο κ τον ιουλιο υποτροπιασα. Στην υποτροπη εχασα τον λογαριασμο μου αλλαζα συνεχεια κωδικους κ τους ξεχασα. Ξανα πηρα αμπιλιφαι 15 αλλα ξαναεμφανιστηκε τρομος στο χερι ενω ειχε εξαφανιστει κατα τη διακοπη. Ο γιατρος ανησυχισε κ το εκανε 10 mg εγω ουτε με τα 15 ημουν τελειως καλα, ο διαβολος ηταν μεσα μου σαν εσωτερικη φωνη κ ακουγα υβρεις κ βλασφημιες για τα θεια κ οσους αγαπω. Για τον τρομο στο χερι εκανα εξετασεις στον εγκεφαλο κ μολις βγηκαν τα αποτελεσματα ο γιατρος εκανε αμεση παυση της αγωγης κ αλλαγη σε seroquel. Με το seroquel ΝΙΩΘΩ γαληνη κκ ειρηνη. Σαν να καμω ενεσεις χαμομηλι στον εγκεφαλο μου. Εφυγε η ανυπομονησια κ ανησυχια κ ελπιζω να φυγει κ ο τρομος σιγα σιγα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Τουλάχιστον τώρα είσαι καλύτερα. Εγώ πια λέω να μην σταματήσω τη δική μου αγωγή ποτέ. Γιατί κι εγώ συνεχώς υποτροπιαζω. Καλή χρονιά

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Καλη χρονια φιλε ευχαριστω

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Παιδια με σεροκουελ Υποτροπιασα ασχημα!!! Τωρα παιρνω reagila κανεις στο φαρμακο αυτο? Με επιασε αλλα λοκαρει ο εγκεφαλος και βαριεμαι να διαβασω η να δουλεψω. Εντωμεταξυ στην υποτροπη του ψυχωσικου συνεεβη κατι συγκλονιστικο. Εξομολογηθηκα κοινωνησα και ενας δαιμονας ωρυονταν μεσα μου με καθε ευχη που εκανα. Επαθα κριση εκπνοων σαν κατι να ηθελα να βγει κ ημουν κατωχρος. Πηγα στο παπα και οταν εβγαλε αγιο λειψανο αναγουλιασα κ εκανα εμετο και οταν με διαβασε εβγαλα μια εξωτερικη κραυγη που δεν ηταν δικη μου κ διαπεραστικη χωρις βα συξομοιωνεται με την αναπνοη. Ηρθε στη επιφανεια δαιμονας που τοσο καιρο εκμεταλευονταν τη ψυχωση κ εκανε τα δικα του δηλαδη με βασανιζε.. .

  5. #5
    Member
    Join Date
    Mar 2023
    Location
    Πειραιάς
    Posts
    65
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Παιδια με σεροκουελ Υποτροπιασα ασχημα!!! Τωρα παιρνω reagila κανεις στο φαρμακο αυτο? Με επιασε αλλα λοκαρει ο εγκεφαλος και βαριεμαι να διαβασω η να δουλεψω. Εντωμεταξυ στην υποτροπη του ψυχωσικου συνεεβη κατι συγκλονιστικο. Εξομολογηθηκα κοινωνησα και ενας δαιμονας ωρυονταν μεσα μου με καθε ευχη που εκανα. Επαθα κριση εκπνοων σαν κατι να ηθελα να βγει κ ημουν κατωχρος. Πηγα στο παπα και οταν εβγαλε αγιο λειψανο αναγουλιασα κ εκανα εμετο και οταν με διαβασε εβγαλα μια εξωτερικη κραυγη που δεν ηταν δικη μου κ διαπεραστικη χωρις βα συξομοιωνεται με την αναπνοη. Ηρθε στη επιφανεια δαιμονας που τοσο καιρο εκμεταλευονταν τη ψυχωση κ εκανε τα δικα του δηλαδη με βασανιζε.. .
    σεβομαι την επιλογη του καθενος να επιλεγει να πιστευει σε ο,τι επιθυμει,αλλα η γνωμη μου ειναι οτι αυτα τα θεματα επειδη εχει να κανει με την υγεια μας(και η ψυχικη υγεια συνδεεται αμεσα με την σωματικη μπορεις να βλαψεις το σωμα σου και αντιστροφα το σωμα τον νου) πρεπει αμεσα να απευθυνθεις σε γιατρο η να πας σε νοσοκομειο σε τετοια επεισοδια.Δεν ξερω αν οπως τα περιεγραφες παρελειψες οτι εκανες επισκεψεις και στον γιατρο/νοσοκομειο παραλληλα με τον παπα , αν το εκανες ενταξει, αλλα μην αντικαθιστουμε την πνευματικη μας θεραπεια (θρησκεια) με την σωματικη και ψυχικη (δυτικη γιατρικη αποδεδειγμενη και που εχει προτεραιοτητα για να μην συμβει κατι που το πληρωσουμε με την ζωη μας).Ελπιζω να πανε ολα καλα στην ζωη σου και να βρεις την ηρεμια σου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Quote Originally Posted by Feynman View Post
    σεβομαι την επιλογη του καθενος να επιλεγει να πιστευει σε ο,τι επιθυμει,αλλα η γνωμη μου ειναι οτι αυτα τα θεματα επειδη εχει να κανει με την υγεια μας(και η ψυχικη υγεια συνδεεται αμεσα με την σωματικη μπορεις να βλαψεις το σωμα σου και αντιστροφα το σωμα τον νου) πρεπει αμεσα να απευθυνθεις σε γιατρο η να πας σε νοσοκομειο σε τετοια επεισοδια.Δεν ξερω αν οπως τα περιεγραφες παρελειψες οτι εκανες επισκεψεις και στον γιατρο/νοσοκομειο παραλληλα με τον παπα , αν το εκανες ενταξει, αλλα μην αντικαθιστουμε την πνευματικη μας θεραπεια (θρησκεια) με την σωματικη και ψυχικη (δυτικη γιατρικη αποδεδειγμενη και που εχει προτεραιοτητα για να μην συμβει κατι που το πληρωσουμε με την ζωη μας).Ελπιζω να πανε ολα καλα στην ζωη σου και να βρεις την ηρεμια σου.
    Ναι πριν συμβει πηγα στο γιατρο αλλαξα αγωγη απλα με προλαβε πριν με πιασει το φαρμακο. Ευχαριστω για τις ευχες

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2023
    Posts
    2
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Παιδια με σεροκουελ Υποτροπιασα ασχημα!!! Τωρα παιρνω reagila κανεις στο φαρμακο αυτο? Με επιασε αλλα λοκαρει ο εγκεφαλος και βαριεμαι να διαβασω η να δουλεψω. Εντωμεταξυ στην υποτροπη του ψυχωσικου συνεεβη κατι συγκλονιστικο. Εξομολογηθηκα κοινωνησα και ενας δαιμονας ωρυονταν μεσα μου με drift hunters καθε ευχη που εκανα. Επαθα κριση εκπνοων σαν κατι να ηθελα να βγει κ ημουν κατωχρος. Πηγα στο παπα και οταν εβγαλε αγιο λειψανο αναγουλιασα κ εκανα εμετο και οταν με διαβασε εβγαλα μια εξωτερικη κραυγη που δεν ηταν δικη μου κ διαπεραστικη χωρις βα συξομοιωνεται με την αναπνοη. Ηρθε στη επιφανεια δαιμονας που τοσο καιρο εκμεταλευονταν τη ψυχωση κ εκανε τα δικα του δηλαδη με βασανιζε.. .
    .Δεν ξερω αν οπως τα περιεγραφες παρελειψες οτι εκανες επισκεψεις και στον γιατρο/νοσοκομειο παραλληλα με τον παπα , αν το εκανες ενταξει.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Πηγα αλλα μετα απο τοσο καιρο ξερω οτι τα φαρμακα το περιοριζουν δεν θεραπευουν και δεν μπορουν αλλωστε

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2024
    Posts
    2
    Το ξέχασα εδώ και πολύ καιρό, ευτυχώς με βοήθησες να το θυμάμαι. fnf

Similar Threads

  1. Abilify
    By xristoforos28 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 57
    Last Post: 22-04-2018, 14:45
  2. Abilify
    By mariafil in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 15
    Last Post: 04-03-2013, 13:23
  3. abilify
    By nikopoul in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 1
    Last Post: 04-11-2012, 15:15
  4. abilify
    By pig in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 26-10-2011, 16:28
  5. Abilify
    By gog_magog in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 54
    Last Post: 05-03-2011, 01:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •