Δαιμονες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 46
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by OnlyVape View Post
    Καλως η κακως αδερφια αυτα υπαρχουν και οσοι δεν τα πιστευετε ειναι γιατι δεν εχετε ζησει καποια πραγματα και δικαιολογημενα να μην τα πιστευετε. Υπαρχει ομως ενα μεγαλο ΑΛΛΑ στην υποθεση...
    Ξερεις ποσο συνηθες ειναι να "βλεπει" καποιος δαιμονες και οραματα και τελειως συμπτωματικα να γινεται διαγνωση παρανοικης ψυχωσης; Επειδη σχηματιζεται μια εικονα στο μυαλο, δεν σημαινει πως αυτο το εχει δει καποτε καποιος. Η φαντασια και η πραγματικοτητα εχουν διακριτα ορια. Αυτοι που αδυνατουν να δουν τα ορια, εχουν αναγκη ψυχιατρικης παρακολουθησης συνεχως...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Πιστευετε οτι θελετε εγω εχω πολλους μαρτυρες που ηταν διπλα μου κ ξερουν οτι ηταν δαιμονας. Εγω λυπαμαι εσας γιατι θεοποιειτε την επιστημη. Δεν ειναι ουτε ελπιδα ουτε σωτηρια απλα μια ανθρωπινη κατασκευη. Αν βρεθουμε ποτε στον παραδεισο θα κατανοησετε τοτε την αληθεια

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Στενοχωριέμαι πολύ με αυτά που γράφεις. Αν και πλέον σχεδόν άθεος/σκεπτικιστής, αφήνω πάντα ένα παράθυρο ανοικτό στο υπερφυσικό. Γιατρός δεν είμαι αλλά αυτό που έζησες μετά την κοινωνία περισσότερο μου ακούγεται ως αυθυποβολή παρά η απόγνωση του δαίμονα επειδή κοινωνήσεις. Εγώ για παράδειγμα αν διαβάσω ότι κάποιος πέθανε ξαφνικά από έμφραγμα, με το πρώτο άγχος θα θυμηθώ την είδηση και θα νιώσω μια πίεση στο θώρακα. Προσπάθησε να ακολουθείς πιστά τη φαρμακευτική αγωγή και να μιλήσεις για όλα αυτά με το γιατρό σου. Έχω δύο πολύ καλές φίλες χρόνια με σχιζοφρένεια και γνωρίζω ότι υπάρχουν σκαμπανεβάσματα. Η μία παίρνει αγωγή και πάει αρκετά καλά, η άλλη δεν παίρνει αγωγή λόγω επιλογής και πραγματικά υποφέρει πάρα πολύ.
    Δεν παιζει η αυθυποβολη. Κοινωνουσα συχνα αλλα αυτο συνεβη απροοπτα στη κοινωνια μετα απο μια πιο λεπτομερη εξομολογηση. Εννοειται οτι δεν το περιμενα

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Δεν παιζει η αυθυποβολη. Κοινωνουσα συχνα αλλα αυτο συνεβη απροοπτα στη κοινωνια μετα απο μια πιο λεπτομερη εξομολογηση. Εννοειται οτι δεν το περιμενα
    Τί να πω, εσύ το βίωσες. Απλά πηγαίνοντας εκκλησία, στις ακολουθίες, μελετώντας το ευαγγέλιο κλπ, πιστεύω ότι μπορείς να βρεις γαλήνη, να πάρεις ψυχική δύναμη χωρίς εμετούς, ουρλιαχτά κλπ. Κάποια θέματα ίσως να είναι πιο απλά από ότι μας τα παρουσιάζουν κάποιοι.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Location
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Posts
    547
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Πιστευετε οτι θελετε εγω εχω πολλους μαρτυρες που ηταν διπλα μου κ ξερουν οτι ηταν δαιμονας. Εγω λυπαμαι εσας γιατι θεοποιειτε την επιστημη. Δεν ειναι ουτε ελπιδα ουτε σωτηρια απλα μια ανθρωπινη κατασκευη. Αν βρεθουμε ποτε στον παραδεισο θα κατανοησετε τοτε την αληθεια
    Πιο πιθανο ειναι να ειμαι εγω ο Superman, παρα να βρεθουμε ή να βρεθεις εστω εσυ μονο, στον παραδεισο.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Τί να πω, εσύ το βίωσες. Απλά πηγαίνοντας εκκλησία, στις ακολουθίες, μελετώντας το ευαγγέλιο κλπ, πιστεύω ότι μπορείς να βρεις γαλήνη, να πάρεις ψυχική δύναμη χωρίς εμετούς, ουρλιαχτά κλπ. Κάποια θέματα ίσως να είναι πιο απλά από ότι μας τα παρουσιάζουν κάποιοι.
    Εχεις δικιο λιγο παρεξηγηθηκε η γνωμη μου δεν ισχυριζομαι οτι ο δαιμονας ερχεται κ μου το προκαλει αλλα οτι οδαιμονας εκμεταλλευεται τη ψυχωση βρισκει γηπεδο για να κανει δολιοφθορες. Με την αγωγη ανακτω τον ελεγχο τα φιλτρα του εγκεφαλου λειτουργουν ως αποτρεπτικη δυναμη και συμβαινει αυτο που λες με τη πνευματικη ζωη αποδυναμωνεται ο δαιμων ολοενα πιο πολυ κ εκμηδενιζεται. Πιστεψτε με εδωσα πολλα δικαιωματα στο διαβολο και με σαρκικα αμαρτηματα αλλα και με παλιοτερη εμπλοκη μου στον παγανισμο. Βεβαια δεν δικαιολογειται πολλοι εκαναν τα ιδια αλλα δεν τους συμβαινει. η θεια οικονομια μου εδειξε το σαθρο της ψυχης μου που υπεβοσκε και τον δρομο προς την αρετη. Στη ψυχωση πολλες φορες αισθανθηκα το ελεος του Θεου κ τη θεια προστασια και πλεον τολμω να πω οτι εδραιωσα δεσμο με το Θεο μακρια απο καθε φθοροποιο δυναμη.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Εχεις δικιο λιγο παρεξηγηθηκε η γνωμη μου δεν ισχυριζομαι οτι ο δαιμονας ερχεται κ μου το προκαλει αλλα οτι οδαιμονας εκμεταλλευεται τη ψυχωση βρισκει γηπεδο για να κανει δολιοφθορες. Με την αγωγη ανακτω τον ελεγχο τα φιλτρα του εγκεφαλου λειτουργουν ως αποτρεπτικη δυναμη και συμβαινει αυτο που λες με τη πνευματικη ζωη αποδυναμωνεται ο δαιμων ολοενα πιο πολυ κ εκμηδενιζεται. Πιστεψτε με εδωσα πολλα δικαιωματα στο διαβολο και με σαρκικα αμαρτηματα αλλα και με παλιοτερη εμπλοκη μου στον παγανισμο. Βεβαια δεν δικαιολογειται πολλοι εκαναν τα ιδια αλλα δεν τους συμβαινει. η θεια οικονομια μου εδειξε το σαθρο της ψυχης μου που υπεβοσκε και τον δρομο προς την αρετη. Στη ψυχωση πολλες φορες αισθανθηκα το ελεος του Θεου κ τη θεια προστασια και πλεον τολμω να πω οτι εδραιωσα δεσμο με το Θεο μακρια απο καθε φθοροποιο δυναμη.
    Χαίρομαι ειλικρινά με αυτά που γράφεις. Σε συνδυασμό με την πίστη σου και την ιατρική παρακολούθηση είναι σίγουρος ότι θα ανακτήσεις τον έλεγχο του εαυτού σου.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    1,040
    Δεν σας κάνει εντύπωση ότι ενας Κινέζος που θα πάθει ψύχωση και θρησκευτικό παραλήρημα δεν βλέπει Αγιίους και δαίμονες του Χριστιανισμού αλλά βλέπει τα δικά του?
    Ενας μαθηματικός που θα πάθει ψύχωση μπορεί να νομίζει ότι μεσα από εξισώσεις εξωγήινοι επικοινωνούν μαζί του.
    Η ψυχωση αποκτά το περιεχόμενο των ενασχολήσεων μας...Αναλόγως το υπόβαθρο θα πάρει και το αντίστοιχο περιεχόμενο.
    ''Μισώ την ζωή απ'την αγάπη που της έχω'' - Fernando Pessoa

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Φοβάμαι μήπως αυτό το thread σχετίζεται με το δυσάρεστο περιστατικό στη Νέα Σμύρνη την εβδομάδα που μας πέρασε...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Yoco Choco View Post
    Ενας μαθηματικός που θα πάθει ψύχωση μπορεί να νομίζει ότι μεσα από εξισώσεις εξωγήινοι επικοινωνούν μαζί του.
    .
    σοβαρεψου. ενας μαθηματικος στην ελλαδα οταν παθει ψυχωση θα βλεπει τα εμβασματα του καλοκαιριου των χριστουγεννων του πασχα και ολων των υπολοιπων περιοδων κωλοβαρεματος του να διπλασιαζονται

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Φοβάμαι μήπως αυτό το thread σχετίζεται με το δυσάρεστο περιστατικό στη Νέα Σμύρνη την εβδομάδα που μας πέρασε...
    Το αυλο δεν σκοτωνεται αγαπητε κατα τ αλλα ειναι ακλονιτη η πεποιθηση μου για ο,τι επιτρεπει ο Θεος οι δαιμονες μπαινοβγαινουν στους ανθρωπους. Αλλωστε κρατουν το ιστορικο για τα τελωνεια ακομη και τις πιο κρυφιες σκεψεις. Δεν λεω κατι το εκκεντρικο ειναι θεολογια δημοτικου. Τοτε στη υποτροπη πηρα ευλογια να αποκτησω θεογνωσια απροσιτη αλλα και να αναγνωριζω το εργο των δαιμονων οπως κ τα γνωρισματα των δυστυχων ανθρωπων που πληττονται απο αυτους. Ευτυχως κατανοησα το νοημα της ζωης κατι που μου ανοιξε τον δρομο για την αρετη . Ευτυχως γλυτωσα απο την αθεια και πλεον φροντιζω τη ψυχη αυτη καθεαυτη και τη πλημμυριζω απο ευτυχια και Θεο. Ο Θεος δημιουργησε τη ψυχη εκεινος μονο ξερει εκεινον μονο εμπιστευομαι κ κανενα αλλο. Τα υπολοιπα ειναι διαβολικα τεχνασματα
    Last edited by Sah; 03-04-2023 at 18:55.

  12. #27
    Quote Originally Posted by Sah View Post
    Εχεις δικιο λιγο παρεξηγηθηκε η γνωμη μου δεν ισχυριζομαι οτι ο δαιμονας ερχεται κ μου το προκαλει αλλα οτι οδαιμονας εκμεταλλευεται τη ψυχωση βρισκει γηπεδο για να κανει δολιοφθορες. Με την αγωγη ανακτω τον ελεγχο τα φιλτρα του εγκεφαλου λειτουργουν ως αποτρεπτικη δυναμη και συμβαινει αυτο που λες με τη πνευματικη ζωη αποδυναμωνεται ο δαιμων ολοενα πιο πολυ κ εκμηδενιζεται. Πιστεψτε με εδωσα πολλα δικαιωματα στο διαβολο και με σαρκικα αμαρτηματα αλλα και με παλιοτερη εμπλοκη μου στον παγανισμο. Βεβαια δεν δικαιολογειται πολλοι εκαναν τα ιδια αλλα δεν τους συμβαινει. η θεια οικονομια μου εδειξε το σαθρο της ψυχης μου που υπεβοσκε και τον δρομο προς την αρετη. Στη ψυχωση πολλες φορες αισθανθηκα το ελεος του Θεου κ τη θεια προστασια και πλεον τολμω να πω οτι εδραιωσα δεσμο με το Θεο μακρια απο καθε φθοροποιο δυναμη.
    Ο μόνος τρόπος να εκμεταλευτεί ο διάολος την ασθένεια της ψύχωσης που έχεις (αλλά και οποιασδήποτε ασθένειας) είναι να κάνει τον ασθενή να κακολογήσει τον Θεό (ότι π.χ. είναι άδικος). Τα υπόλοιπα που περιγράφεις όπως "με τη πνευματικη ζωη αποδυναμωνεται ο δαιμων" είναι φοβίες και εμμονές και μπορεί να οδηγήσουν σε έναν αρρωστημένο χριστιανισμό. Πηγαίνουμε στην εκκλησία για να δοξολογήσουμε τον Θεό, όχι γιατί φοβόμαστε τους δαίμονες.. Π.χ. στην δικιά μου περίπτωση αν και πηγαίνω πολλά χρόνια στην εκκλησία (και σε όλα τα μυστήρια της), δεν πιστεύω ότι θα μπω στον παράδεισο και δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Αυτά που κάνω τα κάνω μονο από φιλότιμο κι όχι από φόβο, ή για δόξα και ανταλλαγή.

    Εύχομαι ο Θεός να σε προστατεύει και να σε φωτίζει σε όλη σου την ζωή.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Quote Originally Posted by Jonathan View Post
    Ο μόνος τρόπος να εκμεταλευτεί ο διάολος την ασθένεια της ψύχωσης που έχεις (αλλά και οποιασδήποτε ασθένειας) είναι να κάνει τον ασθενή να κακολογήσει τον Θεό (ότι π.χ. είναι άδικος). Τα υπόλοιπα που περιγράφεις όπως "με τη πνευματικη ζωη αποδυναμωνεται ο δαιμων" είναι φοβίες και εμμονές και μπορεί να οδηγήσουν σε έναν αρρωστημένο χριστιανισμό. Πηγαίνουμε στην εκκλησία για να δοξολογήσουμε τον Θεό, όχι γιατί φοβόμαστε τους δαίμονες.. Π.χ. στην δικιά μου περίπτωση αν και πηγαίνω πολλά χρόνια στην εκκλησία (και σε όλα τα μυστήρια της), δεν πιστεύω ότι θα μπω στον παράδεισο και δεν με ενδιαφέρει κιόλας. Αυτά που κάνω τα κάνω μονο από φιλότιμο κι όχι από φόβο, ή για δόξα και ανταλλαγή.

    Εύχομαι ο Θεός να σε προστατεύει και να σε φωτίζει σε όλη σου την ζωή.
    Αυτο ακριβως συνεβαινε κακολογιες υβρεις κ βλασφημιες απεναντι στα θεια στασεις οπως η υπερηφανια κ η κενοδοξια αυτα μου τα εμφυτευε ως λογισμους χωρις να το θελω, ψυχαναγκασμους οπως θα ελεγε η ιατρικη και οι λογισμοι τρεπονταν σε σκεψεις κ οι σκεψεις σε λογο. Ταλαιπωρουμουν αφανταστα απο κατι που δεν ηθελα να συμβαινει αλλα συνεβαινε κ αλιμονο αν πιστευα οτι βλασφημω κ βριζω εγω. Ο δαιμων ηταν κατι το μισητο κ βδελυρο το αντιπαλο δεος αλλα ουδεπιτε τον φοβηθηκα. Ισα ισα απο ταπεινωση στην αρχη ζητησα απο το Θεο να παιδευτω σε αγωνα μαζι του αν κ αυτο που ζητησα αποδειχτηκε αφορητο δυσκολο κ πολυπλοκο. Φυσικα τοτε ειχα επιγνωση της αμαρτωλοτητας μου τωρα ομως που ξερω το Θεο και τον αναγνωριζω διψαω για τον παραδεισο και ειναι φυσικο αυτο αφου πηγα στον Αδη κ εζησα οντας εν ζωη την κολαση

  14. #29
    xaka10
    Guest
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Φοβάμαι μήπως αυτό το thread σχετίζεται με το δυσάρεστο περιστατικό στη Νέα Σμύρνη την εβδομάδα που μας πέρασε...
    οπως αποδειχτηκε δεν ηταν ο sah στη νεα σμυρνη.για να σου δωσω να καταλαβεις Νικολα ειναι 3.000 Ελληνοπουλα που βιωνουν το πρωτο τους ψυχωτικο επεισοδιο ετησιως στην Ελλαδα για πρωτη φορα και αν βαλουμε και αυτους που παθαινουν υποτροπη και ειχαν και τα προηγουμενα χρονια ψυχωση μπορει να ξεπερνα τις 10.000 τα ατομα που παθαινουν ψυχωτικο επεισοδιο ετησιως στην Ελλαδα 3.000 καινουργιοι για πρωτη φορα ασθενεις συν αλλους 7.000 και βαλε ασθενεις που βιωνουν υποτροπη ενω ειναι παλιοι ασθενεις.οποτε το περιστατικο στην νεα σμυρνη ειναι 1 στα 10.000 ατομα που βιωνουν ψυχωση μιας και αυτος ο 17χρονος ειχε ηδη προβλημα ψυχιατρικο απο περσι αρα δεν ειναι καινουργιο περιστατικο..


    μην νομιζεις Νικολα οτι μονο ενας που γραφει εδω εχει θρησκευτικο παραληρημα ενα μεγαλο μερος ψυχωτικων εχει θρησκευτικο παραληρημα και γω οταν αρρωστησα νομιζα οτι ειμαι δαιμονας και η μανα μου η Παναγια.Ειναι συχνα τα θρησκευτικα παραληρηματα σε σχιζοφρενικους ασθενεις δεν ειναι σπανια για να τα γραφει ενα ατομο εδω μεσα και να τυχαινει να ειναι το ιδιο και στην Νεα Σμυρνη.οι περισσοτεροι με τα θρησκευτικα παραληρηματα ειτε νοσηλευονται ειτε αυτοκτονουν σπανια καταφευγουν στην βια αλλα οχι απιθανο αν σκεφτεις οτι 3.000 ατομα βιωνουν ψυχωτικο επεισοδιο για πρωτη φορα στην Ελλαδα και στα χερια τους ενος χεριου ειναι οι ψυχωτικοι που δολοφονουν ή σκοτωνουν και αυτο το κανουν σε μελη της οικογενειας τους αν σκεφτεις οτι δολοφονιες απο ψυχικα ασθενεις που σκοτωνουν πανω στο επεισοδιο ειναι μεχρι 10 με 15 δολοφονιες τον χρονο στην Ελλαδα σε συγκριση με τα 10.000 ψυχωτικα επεισοδια βιωνονται το χρονο απο ασθενεις νεους και παλιους.αρα μια σταγονα στον ωκεανο και γω οταν βιωσα ψυχωτικο επεισοδιο εκανα αποπειρα αυτοκτονιας ουτε επιτεθηκα ουτε σκοτωσα κανεναν πιο πιθανο ειναι ενας ψυχωτικος ασθενης πανω στην κριση να αυτοκτονησει παρα να σκοτωσει αλλον γι αυτο ισως και η εκλησσια δινει ελαφρυντικα στους αυτοχειρες ψυχωτικους που αυτοκτονουν πανω στην κριση διοτι ειναι πολλοι ψυχωτικοι που δεν καταλαβαινουν πολυ και αυτοκτονουν πανω στην κριση απο το να σκοτωσουν ή να επιτεθουν πιο σπανια ή μαλλον αρκετα πιο σπανια
    Last edited by xaka10; 04-04-2023 at 02:46.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Quote Originally Posted by xaka10 View Post
    οπως αποδειχτηκε δεν ηταν ο sah στη νεα σμυρνη.για να σου δωσω να καταλαβεις Νικολα ειναι 3.000 Ελληνοπουλα που βιωνουν το πρωτο τους ψυχωτικο επεισοδιο ετησιως στην Ελλαδα για πρωτη φορα και αν βαλουμε και αυτους που παθαινουν υποτροπη και ειχαν και τα προηγουμενα χρονια ψυχωση μπορει να ξεπερνα τις 10.000 τα ατομα που παθαινουν ψυχωτικο επεισοδιο ετησιως στην Ελλαδα 3.000 καινουργιοι για πρωτη φορα ασθενεις συν αλλους 7.000 και βαλε ασθενεις που βιωνουν υποτροπη ενω ειναι παλιοι ασθενεις.οποτε το περιστατικο στην νεα σμυρνη ειναι 1 στα 10.000 ατομα που βιωνουν ψυχωση μιας και αυτος ο 17χρονος ειχε ηδη προβλημα ψυχιατρικο απο περσι αρα δεν ειναι καινουργιο περιστατικο..


    μην νομιζεις Νικολα οτι μονο ενας που γραφει εδω εχει θρησκευτικο παραληρημα ενα μεγαλο μερος ψυχωτικων εχει θρησκευτικο παραληρημα και γω οταν αρρωστησα νομιζα οτι ειμαι δαιμονας και η μανα μου η Παναγια.Ειναι συχνα τα θρησκευτικα παραληρηματα σε σχιζοφρενικους ασθενεις δεν ειναι σπανια για να τα γραφει ενα ατομο εδω μεσα και να τυχαινει να ειναι το ιδιο και στην Νεα Σμυρνη.οι περισσοτεροι με τα θρησκευτικα παραληρηματα ειτε νοσηλευονται ειτε αυτοκτονουν σπανια καταφευγουν στην βια αλλα οχι απιθανο αν σκεφτεις οτι 3.000 ατομα βιωνουν ψυχωτικο επεισοδιο για πρωτη φορα στην Ελλαδα και στα χερια τους ενος χεριου ειναι οι ψυχωτικοι που δολοφονουν ή σκοτωνουν και αυτο το κανουν σε μελη της οικογενειας τους αν σκεφτεις οτι δολοφονιες απο ψυχικα ασθενεις που σκοτωνουν πανω στο επεισοδιο ειναι μεχρι 10 με 15 δολοφονιες τον χρονο στην Ελλαδα σε συγκριση με τα 10.000 ψυχωτικα επεισοδια βιωνονται το χρονο απο ασθενεις νεους και παλιους.αρα μια σταγονα στον ωκεανο και γω οταν βιωσα ψυχωτικο επεισοδιο εκανα αποπειρα αυτοκτονιας ουτε επιτεθηκα ουτε σκοτωσα κανεναν πιο πιθανο ειναι ενας ψυχωτικος ασθενης πανω στην κριση να αυτοκτονησει παρα να σκοτωσει αλλον γι αυτο ισως και η εκλησσια δινει ελαφρυντικα στους αυτοχειρες ψυχωτικους που αυτοκτονουν πανω στην κριση διοτι ειναι πολλοι ψυχωτικοι που δεν καταλαβαινουν πολυ και αυτοκτονουν πανω στην κριση απο το να σκοτωσουν ή να επιτεθουν πιο σπανια ή μαλλον αρκετα πιο σπανια
    Και εγω αγαπητε τις ελαχιστες φορες που ερχονταν στο μυαλο μου η αυτοκτονια οι δαιμονες πανηγυριζαν κ ελεγαν θελουμε να σε εξοντωσουμε κ να πεθανεις. Φευ οχι μονο το απεκλεια αλλα πεισμωνα να συνεχισω τη καθαρση της ψυχης μου. Επιθετικοτητα δεν ειχα αλλα ειχα ανεπτυγμενη αντιληψη και οταν οι αλλοι επεφταν σε αντιφασεις κ μπερδευονταν στα λογια τους το εφερνα στην επιφανεια κ ηταν δυσαρεστο για αυτους. Ο εγκςφαλος μου ηταν υπερδραστηριος. Το μονο κακο που εκανα ηταν ιεροσυλια λογω πλανης. Βρηκα μια μισοκαμμενη εικονα του αγιου Γεωργιου σε ενα ξωκλησσι με πλαγιο στραβο προσανατολισμο και μολις ειδα κατι συρραμμενα χαρτια στο κεφαλι του αγιου με βλασφημο περιεχομενο επαθα κριση θυμου και θεωρησα οτι ημουν στη διασταση του διαβολου με αποτελεσμα να αφαιρεσω ολες τιςεικονες κ να τις παρω σπιτι μου. Απο τοτε ειχα πονοκεφαλους οταν τις πλησιαζα κ ευτυχως δεν τις πειραξα ποτε. Μετα απο καιρο εκανα ολοκληρο ταξιδι να τις αποκαταστησω στη θεση τους.

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Οι δαίμονες της κατάθλιψης
    By gamder11 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 12-02-2016, 12:33
  2. Δε μπορώ να ξεφύγω από τους δαίμονες μου...
    By regenmacher in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 13-06-2012, 01:12
  3. ΔΑΙΜΟΝΕΣ
    By simetra in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 74
    Last Post: 12-12-2010, 13:21
  4. οι δαίμονές μου...
    By nektaria78 in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 02-03-2010, 15:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •