Η σχέση μου με το αντίθετο φύλο!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686

    Η σχέση μου με το αντίθετο φύλο!

    Όλα καλά πάνε στην ζωή μου σε γενικές γραμμές εκτός από διάφορα μικροπροβληματάκια ασήμαντα να τα συζητάς! Παρόλα αυτά η σχέση μου με το αντίθετο φύλλο είναι ανύπαρκτη δεν θεωρώ τον εαυτό μου άσχημο παρόλα αυτά δεν έχω καταφέρει να κάνω την δική μου οικογένεια που τόσο επιθυμούσα από μικρή. Που οφείλεται αυτό ? Τώρα είμαι 47 χρονών

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Οχι αρκετή ευελιξία? Υψηλά και μη ρεαλιστικά στάνταρ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Η αλήθεια είναι ότι είμαι σπίτι δουλειά σπίτι δεν πολυβγαίνω . Αν γνωρίσω δηλαδή κάποιον θα είναι από την δουλειά

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Η αλήθεια είναι ότι είμαι σπίτι δουλειά σπίτι δεν πολυβγαίνω . Αν γνωρίσω δηλαδή κάποιον θα είναι από την δουλειά
    Γενικά αυτού του είδους οι σχέσεις καταλήγουν στο να χάσεις και την δουλειά και τον γκόμενο... Λαχείο είναι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Γενικά αυτού του είδους οι σχέσεις καταλήγουν στο να χάσεις και την δουλειά και τον γκόμενο... Λαχείο είναι.

    τι εννοείς? Λαχείο είναι να βρεις άντρα?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    τι εννοείς? Λαχείο είναι να βρεις άντρα?
    Λαχείο είναι να βρεις κάποιον στο εργασιακό σου περιβάλλον με τον οποίο να μην υπάρξει πρόβλημα.

    Πολλές εταιρείες εχουν πολιτική με την οποία σε απολυουν εαν σε πιάσουν να έχεις σχέση με συνάδελφο γι αυτό ακριβώς τον λόγο (τα οποία προβλήματα της σχέσης μεταφέρονται στο εργασιακό περιβάλλον)

  7. #7
    Νομίζω οι άνθρωποι έχουν κλειστεί η είναι πολύ εύκολα καχύποπτοι εκτός από τα οικονομικά και προσωπικά προβλήματα που μπορεί να έχουν ,δεν ανοίγονται εύκολα και προτιμούν κατά κάποιο τρόπο να περιοριστούν στις πιο ασφαλείς λύσεις όπως μια γνωριμία μέσα από τον εργασιακό χώρο (πράγμα που θεωρώ λάθος ). Υπάρχουν τόσες λύσεις να γνωριστείς με καινούριους ανθρώπους στην ζωή όπως μια εγγραφή σε γυμναστήριο, ένα χόμπι,σεμινάρια, εκδρομές με συλλόγους ,υπάρχουν για παράδειγμα λεωφορεία τουριστικά στο κέντρο της Αθήνας που καθημερινά όλες τις ώρες αναχωρούν μαζί με άλλους προς πάσα κατεύθυνση. Υπάρχει το Ίντερνετ, ακόμα και μέσα από το φόρουμ, μπορεί να κανονιστεί μια συνάντηση για καφεδάκι κουβεντούλα γνωριμία και όχι απαραίτητα για ερωτικο/γκομενικά. Απλή ανθρώπινη επαφή. Εγώ όμως βλέπω ότι οι σχέσεις των ανθρώπων περνούν μια κρίση αξιών σοβαρή ,οφελιμιστικη, και συγγενείς και μη να αποφεύγονται πολλές φορές χωρίς λόγο ουσιαστικό η γιατί δεν καταφέρνουν να σε δαγκώσουν…εκμεταλλευτούν. .Δεν ξέρω αν συνδέεται αυτό με την εποχή που μέσω τεχνολογίας και ταχύτητας της πληροφορίας έχει Χαθεί το μέτρο και αδυνατεί ο άνθρωπος πλέον να επεξεργαστεί τόσες πληροφορίες ταυτόχρονα .. όλα έχουν γίνει απρόσωπα με ένα κλικ η ένα εμοτικον…και εφόσον μεταφέρθηκε ένα μεγάλο μέρος της κοινωνίας σε σοσιαλ σάιτ έχουν αλλάξει όλα αλλά θεωρώ όχι προς το καλύτερο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    α...........
    Last edited by pavlosla; 03-01-2023 at 22:16.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    στο διαδικτυο φεισμπουκ και αλλα τετοια, υπαρχουν αρκετες σελιδες γνωριμιων. ας δοκιμασεις απο εκει γιατι αφου δεν πολυ βγαινεις ειναι δυκολα τα πραματα για σοβαρη γνωριμια

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    στο διαδικτυο φεισμπουκ και αλλα τετοια, υπαρχουν αρκετες σελιδες γνωριμιων. ας δοκιμασεις απο εκει γιατι αφου δεν πολυ βγαινεις ειναι δυκολα τα πραματα για σοβαρη γνωριμια
    Εχω κάνει πολλές προσπάθειες τίποτα δεν γίνεται

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Να σας πω και κάτι άλλο είμαι εδώ και 10 χρόνια μόνη σαν το λεμόνι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Να σας πω και κάτι άλλο είμαι εδώ και 10 χρόνια μόνη σαν το λεμόνι.
    μαλλον δεν σου αρεσουν αυτοι που θα ηθελαν κατι μαζι σου και δεν αρεσεις σε αυτους που θα ηθελες εσυ κατι μαζι τους.
    ή πρεπει να βελτιωθεις, ή πρεπει να χαμηλωσεις τα στανταρ σου.

    λενε πολλες οτι δεν βρισκουν ανδρα, αλλα η αληθεια ειναι οτι αρεσουν μονο σε ανδρες που δεν θελουν...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Να σας πω και κάτι άλλο είμαι εδώ και 10 χρόνια μόνη σαν το λεμόνι.
    Αν δεν είναι απο επιλογή θα είναι απο υψηλά στάνταρ η over expectations.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,686
    Είμαι μόνη και βαρετή γι αυτό δεν με θέλει κανένας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Δελφινι η θεραπεια ειναι ριλιφ αλγκοφρεν κ θα ξαναγινεισ η κοπελα που ησουν ρωτα γιατρο

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. δεν τα πάω καλά με το αντίθετο φυλο
    By 1234giota in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 18-03-2021, 11:05
  2. Replies: 42
    Last Post: 15-09-2020, 14:11
  3. Πρόβλημα με το αντίθετο φύλο
    By Petrak in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 28-01-2017, 02:53
  4. Φοβάμαι το μέλλον με το αντίθετο φύλο
    By maria eleni in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 67
    Last Post: 20-09-2016, 05:52
  5. Προβλημα με το αντιθετο φυλο
    By tsak88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 15-03-2014, 05:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •