Είναι ο Έλον Μασκ ο Αντίχριστος; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 35 of 35
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by ThelwNaEimaiKala View Post
    Σε εσένα απαντάω!!! Γιατί πας γυρεύοντας!!! Το κειμένό μου είναι σαφές και με συνοχή και ταπώνει καλά!!! Βρες κάποιον άλλον να τρολάρεις ή τέλος πάντων ότι κι αν είναι αυτό που κάνεις εδώ μέσα. Αρκετά!
    Είναι σαφες και έχει συνοχή μόνο στο μυαλό σου μεσα.
    Και είναι προφανές καθότι δε γνωρίζεις το θεμα δεν ξέρεις και πως να κάνεις διάλογο.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by homebod View Post
    Στο Λουκά 14 γράφει:

    Μαζί με τον Ιησού βάδιζε πολύς λαός κι εκείνος στράφηκε και τούς είπε: "Αν κάποιος έρχεται κοντά μου και δεν απαρνιέται τον πατέρα του και τη μάνα του, τη γυναίκα και τα παιδιά του, τους αδερφούς και τις αδερφές του, ακόμα και την ίδια του τη ζωή, δεν μπορεί να είναι μαθητής μου Όποιος δεν σηκώνει το σταυρό του και δε με ακολουθεί δεν μπορεί να είναι μαθητής μου.
    Είναι προφανές ότι ξέρω τι γράφει, γιατί το αναφέρεις? Εκτος αν δεν το αναφέρεις για μενα.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,117
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Είναι προφανές ότι ξέρω τι γράφει, γιατί το αναφέρεις? Εκτος αν δεν το αναφέρεις για μενα.
    Γιατί εσύ είπες "όποιος ΜΙΣΕΙ τον πατέρα του", ενώ λέει "όποιος δεν απαρνιέται τον πατέρα του"

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Γιατί εσύ είπες "όποιος ΜΙΣΕΙ τον πατέρα του", ενώ λέει "όποιος δεν απαρνιέται τον πατέρα του"
    Εχω την Βιβλο σε πολλές εκδόσεις, συνήθως την διαβάζω στην καθαρεύουσα (του Βαμβα) εκει λέει ξεκάθαρα το εξης...

    Εαν τις ερχηται προς εμε και δεν μιση τον πατερα αυτου και την μητερα και την γυναίκα και τα τέκνα και τους αδελφούς και αδελφας, ετι δε και την εαυτου ζωην, δε δυναται να ηναι μαθητης μου.

    (δεν έβαλα περισπωμενες και δασειες διότι το πληκτρολόγιο που χρησιμοποιώ δεν έχει)

    Το ιδιο είναι και σε άλλες μεταφράσεις νεοελληνικες, έχει παρατηρηθεί όμως το φαινόμενο κάποιοι για να στρογγυλεψουν τις γωνίες (οπως οι Μάρτυρες του Ιεχωβά) στις μεταφράσεις τους να δίνουν δικές τους εξηγήσεις.

    Γενικα με τις μεταφράσεις γίνεται ενα μπάχαλο. Ο καθένας βγάζει και μια που τον βολεύει.

    Κάθε φορά που μιλαω σε ενα η περισσότερα άτομα πρέπει να εχω διαβάσει ενα καρο μεταφράσεις.... Χαμος

  5. #35
    ιgnore list για να ησυχάσουμε και από αυτόν

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Replies: 46
    Last Post: 07-04-2015, 00:44
  2. αλυτα ψυχολογικα θεματα(παιδια ειναι μεγαλο διαβαστε το σας παρακαλω ειναι αναγκη)
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2013, 02:07
  3. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 10:53
  4. ΑΝΤΙΧΡΙΣΤΟΣ
    By mayris in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 174
    Last Post: 26-07-2011, 09:01
  5. ποια ειναι τα σημαδια που εκπεμπει καποιος οταν ειναι ερωτευμενος;
    By Μαντω in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 04-03-2008, 11:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •