Το δωδεκαθεο θεραπευσε την σχιζοφρενεια μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2022
    Posts
    2

    Το δωδεκαθεο θεραπευσε την σχιζοφρενεια μου

    Καλημερα

    Οπως λεει ο τιτλος θελω να το παραθεσω εδω.Δασκαλοι οπως ο Βλασσης Ρασσιας και ο Παναγιωτης Μαρινης.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2022
    Posts
    107
    Καλημερα, να εισαι προσεκτικος εμενα το δωδεκαθεο ηταν η ιδια η ασθενεια, η φυλακη της ψυχης μου με δεσμα υπερφυσικα. Εχω γραψει πολλα δοκιμια φυλαγμενα στη βιβλιοθηκη μου για τη παλη με το δωδεκαθεο και την απελευθερωση μου απο μια κατασταση αιχμαλωσιας. Εγω ημουν φιλικα προσκειμενος αλλα καταννοησα απο πρωτο χερι τη φυση και την ουσια των δυναμεων αυτων και καταλαβα πως θα βρω την ελευθερια και που θα νιωσω στοργη. Οποτε χρειαστεις κατι θα ειμαι εδω.

  3. #3
    xaka10
    Guest
    η σχιζοφρενεια περναει μονο με φαρμακα αλλοιμονο να καταφυγουμε στα παλια τα χρονια που τους εκαναν εξορκισμους λοβοτομες και τα σχετικα.τι να λεμε τωρα ευτυχως υπαρχουν και μας συνεφερουν και τα ατομα με σχιζοφρενεια κυκλοφορουν γυρω μας αναμεσα τους και εγω και δεν το παιρνουν χαμπαρι οι υπολοιποι φυσιολογικοι εκτος αν κοψουν τα φαρμακα που οι περισσοτεροι την τηρουν την αγωγη και σπανιζει να βλεπεις στις μερες μας τρελο να παραμιλαει ή να ειναι ρακενδυτος και να περφερεται ασκομα εδω και εκει να ναι καλα τα φαρμακα που μας συνεφεραν και οι παραπανω που ανεφερα ειναι ειτε ατομα που εκδηλωνουν αρχικα την παθηση και εμφανιζονται τα συμπτωματα μεχρ να πανε στο γιατρο ή καποια ατομα που κοβουν την αγωγη τους γιατι δεν καταλαβαινουν οτι πασχουν απο ψυχικη παθηση ξερω πολλα ατομα με σχιζοφρενεια που παιρνουν ανελλιπως την αγωγη τους και οδηγανε ή δουλευουν σε καποιες δουλειες του δημου ή βοηθητικες δουλειες που προσφερονται στα ατομα αυτα και εχουν νοσηλευτει μια φορα ειτε δυο φορες ειτε καθολου.


    σε ευχαριστω επιστημη που με κρατας σε ισορροπια να σε καλα για τα φαρμακα που εβγαλες και βοηθας εμενα και τοσους αλλους με το ιδιο προβλημα.να ναι καλα τα λαμπρα μυαλια του κοσμου με τις εφευρεσεις τους μακαρι να κανουν και κατι να εξαλειψουν και τον κορονοιο μια για παντα που θεριζει εδω και 3 χρονια ζωες στον κοσμο και φευγει ενα χωριο στην Ελλαδα καθε βδομαδα απο αυτην την ασθενεια και δεν μιλαω για τα πειραματικα εμβολια που δεν δινουν ανοσια πανω απο 3 μηνες αλλα να βγουν καλυτερες θεραπειες.η αρχη εγινε και βγηκε το φαρμακο της pfizer το pavloxid αν το λεω καλα.

    Πανω απο ολα ο Θεος αλλα χωρις τους επιστημονες θα ημασταν νεκροι οι περισσοτεροι μεχρι τα 30 ή 40 ετη ζωης μας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    148
    Ωραίο το μήνυμα σου xaka από το "σε ευχαριστώ...τις εφευρέσεις τους". Συνεκινηθην.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by wolverine View Post
    Καλημερα

    Οπως λεει ο τιτλος θελω να το παραθεσω εδω.Δασκαλοι οπως ο Βλασσης Ρασσιας και ο Παναγιωτης Μαρινης.
    ο πολυς κοσμος νομιζει οτι οι αρχαιοι ελληνες πιστευαν στο δωδεκαθεο χωρις να υπολογιζει οτι η παλαιοτερη θρησκεια ειχε πολλες αποχρωσεις και μεταβολες στο περασμα του χρονου και οτι 12θεο υπηρχε μονο την Ομηρικη εποχη.

    προφανος εισαι απο αυτους που νομιζουν οτι δωδεκαθειστες ξαφνικα απο διωγμους κτλ κτλ εγιναν μονοθειστες χρηστιανοι εαν ομως σημερα πας στο Διον θα δεις το αγαλμα της αιγυπτιας ισιδος στην καρδια της μακεδονιας των ελληνιστικων χρονων και αν διαβασεις παυσανια θα μαθεις οτι στην αχαια οι νεοι τελουσαν τα θρησκευτικα τελετουργικα οχι γιατι πιστευαν στους Θεους των προγονων τους αλλα γιατι τηρουσαν τις παραδοσεις τους, και οχι η παραγραφος δεν ειναι εμβολιμη. ετσι ξεχνας και το βυζαντιο, που κυριαρχησε επι 1100 χρονια και μαλλον το χαριζεις σε ολους τους υπολοιπους, βεβαια οι μογγολοι εξ ανατολων μας οπως και οι λατινοι δυτικα μας ξερουν πολυ καλα σε ποιους ανηκε αλλα αρκετοι στην ελλαδα δυσκολευονται να το καταλαβουν.
    ελπιζω να μην ειμαι και πολυ εκτος θεματος! χα χα!

Similar Threads

  1. Σχιζοφρενεια
    By crixus95 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 20
    Last Post: 02-02-2023, 04:50
  2. Σχιζοφρένεια
    By stellagla89 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 13-08-2021, 07:35
  3. σχιζοφρενεια
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 96
    Last Post: 07-12-2016, 15:55
  4. σχιζοφρενεια
    By sball in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 08-09-2012, 13:47
  5. Σχιζοφρένεια
    By latin pig in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 8
    Last Post: 01-05-2008, 16:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •