Εγκυμοσύνη και αγχωδη διαταραχή - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 35
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Εγώ σήμερα πήγα σουπερ μάρκετ κ περιμένοντας στο ταμείο μου μαύρισαν όλα ύδρωσα...μετά από πολύ καιρό είχε να με πιάσει κάτι κ στς πρωτους μήνες εγκυμοσύνης δεν μ είχε πιάσει τίποτα ευτυχώς,σήμερα φοβήθηκα κ δν ξέρω είναι απ την εγκυμοσύνη ή με πιάνουν πάλι όλα αυτά τ άγχους είχα περάσει μαύρη περίοδο με τα ψυχοσωματικά.
    Πάντως από όσο ξέρω και διάβασα οι ζαλαδες είναι πολύ φυσιολογικές κατά την εγκυμοσύνη οπότε ίσως να ήταν απλά αυτό! Νομίζω εμείς υπερεστιαζουμε στα συμπτώματα και τα μεγαλοποιουμε! Προσπάθησε να χαλαρώσεις και μην σκέφτεσαι ότι είναι ψυχοσωματικα και θα σε πιάσουν πάλι όλα αυτά. (μα στις συμβουλές πόσο καλοί είμαστε όλοι αλλά οταν πρόκειται για τον εαυτό μας δεν τα εφαρμόζουμε)!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Εγώ σήμερα πήγα σουπερ μάρκετ κ περιμένοντας στο ταμείο μου μαύρισαν όλα ύδρωσα...μετά από πολύ καιρό είχε να με πιάσει κάτι κ στς πρωτους μήνες εγκυμοσύνης δεν μ είχε πιάσει τίποτα ευτυχώς,σήμερα φοβήθηκα κ δν ξέρω είναι απ την εγκυμοσύνη ή με πιάνουν πάλι όλα αυτά τ άγχους είχα περάσει μαύρη περίοδο με τα ψυχοσωματικά.
    Μην βάλεις τον εαυτό σου σε αυτό το τρυπάκι. Σκέψου ότι είναι από την εγκυμοσύνη, είναι απολύτως φυσιολογικό.. Τα πας περίφημα τόσους μήνες και πραγματικά μπράβο σου.. συνέχισε έτσι και με το καλό να έρθει το μωράκι σου..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Καλημέρα! Σας στελνω τα νεότερα μου.
    Πήγα στον γυναικολόγο προχθές είμαι 7 εβδομάδων. Ακούσαμε την καρδιά του μωρού, ολα καλα. Μου έγραψε μηνιαία άδεια και μου είπε αν θέλω την ανανεώνουμε τον επόμενο μήνα. Μου έδωσε φάρμακα για τη ναυτία τα οποία δεν με βοήθησαν καθόλου δυστυχώς Συνεχίζω στο ίδιο μοτίβο απίστευτη αναγούλα όληηη μέρα και ζαλαδες. Έχει αρχίσει και εξαντλείται η υπομονή μου. Σκέφτομαι ότι αν είμαι ακόμα έτσι μέχρι την 12η εβδομάδα θα το ρίξω. Και μετά έχω τύψεις για αυτές τις σκέψεις που κάνω αλλά αισθάνομαι άρρωστη! Όπως όταν έχω γαστρεντεριτιδα αν εξαιρέσεις το κομμάτι του εμετού. Ειμαι όλη μερα ξαπλωμένη σε ένα κρεβάτι και κλαίω τη μοίρα μου.
    Επίσης πήγα στον ωριλα χθες ο οποίος δεν βρηκε κάτι στα αυτιά μου αλλά μου έγραψε από μονος του μαγνητική και έκλεισα ραντεβού να πάω αύριο να κάνω.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2022
    Posts
    489
    Kαι φίλη μου τώρα που είναι έγκυος(στο 2ο παιδί)όλη μέρα εμετούς κ είναι στον 4ο μήνα έχει χάσει 6 κιλά τα ίδια είχε κ στο 1ο παιδί...θέλει υπομονή και να έχουμε καλή ψυχολογία ειδικά εμείς....εγώ το μισό το έφαγα χωρίς να νιώσω τίποτα μόνο τώρα μου έχουν ανέβει οι τρανσαμινάσες του συκωτιού κ λίγο φοβάμαι γιατί αν ανέβουν πολύ είναι επικύνδινο για χολόσταση(μία πάθηση στην εγκυμοσίνη)κ καταλαβαίνεις πως ακούγεται αυτό στα αυτιά ενός αρρωστοφοβικού αλλά προσπαθώ μέρα μ τη μέρα να μην με πάρει απο κάτω γιατι έχω περάσει πολύ ασχημα με εντονα ψυχοσωματικά γιατρούς,επείγοντα κτλπ κάποιους μήνες πριν.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Quote Originally Posted by Medussa View Post
    Kαι φίλη μου τώρα που είναι έγκυος(στο 2ο παιδί)όλη μέρα εμετούς κ είναι στον 4ο μήνα έχει χάσει 6 κιλά τα ίδια είχε κ στο 1ο παιδί...θέλει υπομονή και να έχουμε καλή ψυχολογία ειδικά εμείς....εγώ το μισό το έφαγα χωρίς να νιώσω τίποτα μόνο τώρα μου έχουν ανέβει οι τρανσαμινάσες του συκωτιού κ λίγο φοβάμαι γιατί αν ανέβουν πολύ είναι επικύνδινο για χολόσταση(μία πάθηση στην εγκυμοσίνη)κ καταλαβαίνεις πως ακούγεται αυτό στα αυτιά ενός αρρωστοφοβικού αλλά προσπαθώ μέρα μ τη μέρα να μην με πάρει απο κάτω γιατι έχω περάσει πολύ ασχημα με εντονα ψυχοσωματικά γιατρούς,επείγοντα κτλπ κάποιους μήνες πριν.
    Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά! Το άλλο που προσπαθώ πολλές φορές να έχω στο μυαλό μου (δεν τα καταφέρνω εννοείται πάντα) είναι ότι είμαστε μέσα στους γιατρούς και σε ένα εξελιγμένο (ο θεός να το κάνει) κράτος και δεν θα πάθουμε κάτι!
    Ότι διάγνωση βγει και ότι πρόβλημα προκύψει (δεν μιλάω για πολύ σοβαρά η ανιατα θέματα) αντιμετωπιζονται!
    Εγώ πάντως νομίζω ότι μας φοβίζει περισσότερο το άγνωστο δηλαδή το τι μπορεί να έχω παρά αν πάθεις κάτι πραγματικά.
    Πχ έχω hpv και μάλιστα 2ου βαθμού και είμαι πολύ ψύχραιμη γενικά και με απασχολούν θέματα που είναι στο μυαλό μου και με φοβίζει η σκέψη ότι έχω κάτι και δεν μου δίνει σημασία ο γιατρός και δεν μου γίνεται σωστή Διάγνωση!
    Εδώ μιλάμε για την απόλυτη παράνοια!

  6. #21
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    10
    Η περίοδος της εγκυμοσύνης είναι μια περίοδος με αυξημένες συναισθηματικες αντιδράσεις. Δεν ειναι κακό μια γυναίκα που αισθάνεται παραπάνω ψυχολογική πίεση να λάβει μια βοήθεια απο ειδικό.

    Όσο για τις ζαλαδες και τις αναγούλες, είναι πράγματι ανυπόφορες κάποιες φορές,αλλα σκέψου ένα θαυματακι ότι μεγαλώνει μέσα σου, είναι απολύτως φυσιολογικό να βλέπεις αλλαγές στο σώμα σου και στην διάθεση σου.
    Σε κάποιες γυναίκες με το που κλείσουν τον τρίτο μήνα ολα αυτά τα συμπτώματα αποτελούν παρελθόν.
    Το βίωσα και εγώ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Quote Originally Posted by Rubini97 View Post
    Η περίοδος της εγκυμοσύνης είναι μια περίοδος με αυξημένες συναισθηματικες αντιδράσεις. Δεν ειναι κακό μια γυναίκα που αισθάνεται παραπάνω ψυχολογική πίεση να λάβει μια βοήθεια απο ειδικό.

    Όσο για τις ζαλαδες και τις αναγούλες, είναι πράγματι ανυπόφορες κάποιες φορές,αλλα σκέψου ένα θαυματακι ότι μεγαλώνει μέσα σου, είναι απολύτως φυσιολογικό να βλέπεις αλλαγές στο σώμα σου και στην διάθεση σου.
    Σε κάποιες γυναίκες με το που κλείσουν τον τρίτο μήνα ολα αυτά τα συμπτώματα αποτελούν παρελθόν.
    Το βίωσα και εγώ.
    Λαμβάνω βοήθεια από ειδικό απλά σκέφτομαι να αυξήσω τις συνεδρίες τουλάχιστον για αυτήν την περίοδο γιατί τώρα πηγαίνω μια φορά στις 15. Λέω να το κάνω κάθε βδομάδα!
    Το εύχομαι να μου περάσουν γιατί ειλικρινά αισθάνομαι άρρωστη. Όταν είσαι σε ένα κρεβάτι 10 μέρες συνεχόμενες πώς να είσαι καλά ψυχολογικά και σωματικά?
    Να χαιρεσαι το παιδάκι σου!!!

  8. #23
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by θεανω View Post
    Λαμβάνω βοήθεια από ειδικό απλά σκέφτομαι να αυξήσω τις συνεδρίες τουλάχιστον για αυτήν την περίοδο γιατί τώρα πηγαίνω μια φορά στις 15. Λέω να το κάνω κάθε βδομάδα!
    Το εύχομαι να μου περάσουν γιατί ειλικρινά αισθάνομαι άρρωστη. Όταν είσαι σε ένα κρεβάτι 10 μέρες συνεχόμενες πώς να είσαι καλά ψυχολογικά και σωματικά?
    Να χαιρεσαι το παιδάκι σου!!!
    Σε ευχαριστώ πολύ, και εσύ να κρατήσεις με το καλό στην αγκαλιά σου.

    Έχεις δίκιο, εγω θα σου μιλήσω από την προσωπική μου εμπειρία και όχι από τι έχω ακούσει από φίλες κ γνωστές.

    Οσα περιγράφεις σε μένα κράτησαν λίγες εβδομάδες. Πραγματικά δε μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι κ τον καναπέ από την ναυτία και τον πονοκέφαλο.
    Ούτε να φάω δεν είχα όρεξη,αλλα πάντα προσπαθούσα να σκεφτω θετικά για το μωράκι που έρχεται....
    (και πίστεψε με μόλις το πιάσεις στα χέρια σου θα λες χαλάλι ότι πέρναγα τόσους μήνες που ήταν μέσα στη κοιλιά μου)

    Να ξέρεις ότι η αλλαγή στη διάθεσή σου, οι αρνητικές σκέψεις, οι συγκινήσεις, το ξαφνικό κλάμα.. Είναι κάτι που ολες περάσαμε...
    Αν έχεις στήριξη απο το σύζυγό σου και το οικογενειακό σου περιβάλλον θα δεις ότι με το καιρό θα βελτιωθεί η κατάσταση, ειδικά με το που φύγουν οι αναγούλες...
    Επίσης εννοείται ότι αν αισθάνεσαι πως έχεις ανάγκη από παραπάνω συνεδρίες, να μη το σκεφτείς να τις αυξήσεις.
    Το να μεγαλώνει ενα ανθρωπάκι μέσα σου δεν είναι καθόλου εύκολο....

    Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια απο εδω και στο εξής.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Quote Originally Posted by Rubini97 View Post
    Σε ευχαριστώ πολύ, και εσύ να κρατήσεις με το καλό στην αγκαλιά σου.

    Έχεις δίκιο, εγω θα σου μιλήσω από την προσωπική μου εμπειρία και όχι από τι έχω ακούσει από φίλες κ γνωστές.

    Οσα περιγράφεις σε μένα κράτησαν λίγες εβδομάδες. Πραγματικά δε μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι κ τον καναπέ από την ναυτία και τον πονοκέφαλο.
    Ούτε να φάω δεν είχα όρεξη,αλλα πάντα προσπαθούσα να σκεφτω θετικά για το μωράκι που έρχεται....
    (και πίστεψε με μόλις το πιάσεις στα χέρια σου θα λες χαλάλι ότι πέρναγα τόσους μήνες που ήταν μέσα στη κοιλιά μου)

    Να ξέρεις ότι η αλλαγή στη διάθεσή σου, οι αρνητικές σκέψεις, οι συγκινήσεις, το ξαφνικό κλάμα.. Είναι κάτι που ολες περάσαμε...
    Αν έχεις στήριξη απο το σύζυγό σου και το οικογενειακό σου περιβάλλον θα δεις ότι με το καιρό θα βελτιωθεί η κατάσταση, ειδικά με το που φύγουν οι αναγούλες...
    Επίσης εννοείται ότι αν αισθάνεσαι πως έχεις ανάγκη από παραπάνω συνεδρίες, να μη το σκεφτείς να τις αυξήσεις.
    Το να μεγαλώνει ενα ανθρωπάκι μέσα σου δεν είναι καθόλου εύκολο....

    Εύχομαι όλα να σου πάνε τέλεια απο εδω και στο εξής.
    Ειλικρινά σε ευχαριστώ πολύ για όσα γράφεις!!!
    Ελπίζω να τα καταφέρω και να φανώ δυνατή!!! Τόσο ψυχολογικά όσο και σωματικά
    Και ελπίζω συντομα να αισθανθώ καλύτερα και να μην με ταλαιπωρούν τόσο αυτά τα συμπτώματα.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    225
    Κοριτσι μου δοκιμασε καραμελες ευκαλύπτου τις zero που δεν εχουν ζαχαρη, με ειχαν βοηθησει πολυ με τις αναγουλες. Επισης βοηθά πολυ το τζιντζερ, δηλαδη σε σκονη μεσα στο χαμομηλι σου κτλ. Θα περάσει!!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Καλημέρα! Δυστυχώς τα πράγματα έχουν χειροτερεψει αρκετά και από χθες ξεκίνησαν οι εμετοι (5 μέχρι στιγμής) και σπασμοί συνεχόμενοι στο στομάχι. Οι αναγούλες εννοείται κρατάνε όλη μέρα και συνέχεια νιώθω στον οισοφάγο μου εμετό-υγρά.
    Το θέμα είναι τα κιλά μου (είμαι 45 αυτή τη στιγμή) και όπως το κόβω θα αρχισω να χάνω και όχι να βάζω όπως είναι το νορμάλ.
    Η ψυχολογία δε στα πατώματα κλαίω συνέχεια και δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι.
    Δεν ξέρω τι να κάνω να πάω στο νοσοκομείο αλλά σκέφτομαι τι θα μου κάνουν, να πάρω τον γιατρό τηλέφωνο αλλά ότι μου έδωσε δεν με έχει βοηθήσει.
    Δεν νομίζω να την βγάλω καθαρή αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by θεανω View Post
    Καλημέρα! Δυστυχώς τα πράγματα έχουν χειροτερεψει αρκετά και από χθες ξεκίνησαν οι εμετοι (5 μέχρι στιγμής) και σπασμοί συνεχόμενοι στο στομάχι. Οι αναγούλες εννοείται κρατάνε όλη μέρα και συνέχεια νιώθω στον οισοφάγο μου εμετό-υγρά.
    Το θέμα είναι τα κιλά μου (είμαι 45 αυτή τη στιγμή) και όπως το κόβω θα αρχισω να χάνω και όχι να βάζω όπως είναι το νορμάλ.
    Η ψυχολογία δε στα πατώματα κλαίω συνέχεια και δεν μπορώ να σηκωθώ από το κρεβάτι.
    Δεν ξέρω τι να κάνω να πάω στο νοσοκομείο αλλά σκέφτομαι τι θα μου κάνουν, να πάρω τον γιατρό τηλέφωνο αλλά ότι μου έδωσε δεν με έχει βοηθήσει.
    Δεν νομίζω να την βγάλω καθαρή αν συνεχίσει αυτή η κατάσταση
    Γενικά πως ηταν η διάθεση σου πριν ξεκινήσουν ολα αυτά τα συμπτώματα;
    Μήπως θεωρείς ότι η ψυχολογία σου επιβαρύνει ακόμα περισσότερο και την εγκυμοσύνη με τις αναγούλες και τους εμετούς;
    Αν νιώθεις ότι δεν αντέχεις ότι θα πέσεις κάτω κλπ να ρωτήσεις ξανά τον γιατρό τι μπορείς να κάνεις.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Quote Originally Posted by Rubini97 View Post
    Γενικά πως ηταν η διάθεση σου πριν ξεκινήσουν ολα αυτά τα συμπτώματα;
    Μήπως θεωρείς ότι η ψυχολογία σου επιβαρύνει ακόμα περισσότερο και την εγκυμοσύνη με τις αναγούλες και τους εμετούς;
    Αν νιώθεις ότι δεν αντέχεις ότι θα πέσεις κάτω κλπ να ρωτήσεις ξανά τον γιατρό τι μπορείς να κάνεις.
    Η ψυχολογία μου πριν από αυτό ηταν περίεργη γιατί είχα τις φοβίες με τις αρρώστιες (ότι έχω κάτι στο κεφάλι κλπ).
    Τώρα πάντως τα ξέχασα όλα αυτά και επικεντρωθηκα στους εμετούς και το στομάχι. Και φυσικά είμαι πολύ πολύ πεσμένη ψυχολογικά αλλά δεν ξέρω αν επιδεινωνονται οι εμετοι από αυτό.
    Ημουν έτοιμη να πάω νοσοκομείο αλλά φοβαμαι και εκεί τις λοιμώξεις κλπ οπότε πήρα τηλέφωνο τον γιατρό. Μου είπε να παρω αλμορα για την αφυδάτωση και να κάνω έως τρεις ενέσεις τη μερα βομεξ και βλέπουμε. Μου είπε ότι αυτά κρατάνε μέχρι τον 3ο μήνα συνήθως και έπαθα φρίκη του είπα ότι δεν θα αντέξω έτσι έναν μήνα ακόμα! Από 45 κιλα θα μείνω 35 και μου είπε να κάνω την αγωγή και το βλέπουμε.
    Ελπίζω να με πιάσει αυτό και να σταματήσει και το κλάμα με λυγμούς που έχω κάθε τρεις και λίγο

  14. #29
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2023
    Posts
    10
    Quote Originally Posted by θεανω View Post
    Η ψυχολογία μου πριν από αυτό ηταν περίεργη γιατί είχα τις φοβίες με τις αρρώστιες (ότι έχω κάτι στο κεφάλι κλπ).
    Τώρα πάντως τα ξέχασα όλα αυτά και επικεντρωθηκα στους εμετούς και το στομάχι. Και φυσικά είμαι πολύ πολύ πεσμένη ψυχολογικά αλλά δεν ξέρω αν επιδεινωνονται οι εμετοι από αυτό.
    Ημουν έτοιμη να πάω νοσοκομείο αλλά φοβαμαι και εκεί τις λοιμώξεις κλπ οπότε πήρα τηλέφωνο τον γιατρό. Μου είπε να παρω αλμορα για την αφυδάτωση και να κάνω έως τρεις ενέσεις τη μερα βομεξ και βλέπουμε. Μου είπε ότι αυτά κρατάνε μέχρι τον 3ο μήνα συνήθως και έπαθα φρίκη του είπα ότι δεν θα αντέξω έτσι έναν μήνα ακόμα! Από 45 κιλα θα μείνω 35 και μου είπε να κάνω την αγωγή και το βλέπουμε.
    Ελπίζω να με πιάσει αυτό και να σταματήσει και το κλάμα με λυγμούς που έχω κάθε τρεις και λίγο
    Για οτιδήποτε σου συμβαίνει σωματικό που σε ανησυχεί να ειδοποιείς τον γιατρό σου.
    Ξέρω πως δε σε καθησυχάζει ότι σου λένε όλοι πως στον τρίτο μήνα υποχωρούν οι αναγούλες, οι εμετοι και οι ναυτιες,εσενα σου φαίνεται βουνό και λογικό...η μέρα περνάει σαν αιώνας σε αυτή τη κατάσταση,ομως τι να κάνεις;
    Κάποιες γυναίκες υποφέρουν από τα συμπτώματα, άλλες λιγότερο.

    Όσο για τα κιλά, μέχρι τον 4ο η και 5ο μήνα , δεν παίρνεις τόσο βάρος, ισως χάσεις κιόλας στην αρχή. Μαζεμένα μπαίνουν τα κιλα προς το τέλος.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    361
    Quote Originally Posted by Rubini97 View Post
    Για οτιδήποτε σου συμβαίνει σωματικό που σε ανησυχεί να ειδοποιείς τον γιατρό σου.
    Ξέρω πως δε σε καθησυχάζει ότι σου λένε όλοι πως στον τρίτο μήνα υποχωρούν οι αναγούλες, οι εμετοι και οι ναυτιες,εσενα σου φαίνεται βουνό και λογικό...η μέρα περνάει σαν αιώνας σε αυτή τη κατάσταση,ομως τι να κάνεις;
    Κάποιες γυναίκες υποφέρουν από τα συμπτώματα, άλλες λιγότερο.

    Όσο για τα κιλά, μέχρι τον 4ο η και 5ο μήνα , δεν παίρνεις τόσο βάρος, ισως χάσεις κιόλας στην αρχή. Μαζεμένα μπαίνουν τα κιλα προς το τέλος.
    Εκανα μια ένεση βομεξ χθες το βραδυ κάπως με ηρέμησε όμως ανέβασα τρελούς παλμούς (165) και πίεση 13 με 7μιση που κανονικά έχω πολύ χαμηλή. Μπρος γκρεμός και πίσω ρεμα. Σηκώθηκα να πάω στο ελενα φτάσαμε εκεί και τελικά δεν εφημέρευε. Μετά είπα στον φίλο μου να κάνει καμία βόλτα με το αυτοκίνητο να ηρεμήσω και μου ρθε πάλι αναγούλα από αυτό η οποία κράτησε όλο το βράδυ.
    Τώρα το πρωί εκανα αλλη μια να δούμε πως θα πάει.
    Όσο για τα συμπτώματα δε ξέρω διαβασω διάφορα ότι σε άλλες κράτησαν μέχρι 4ο 5ο μηνα και σε κάποιες μέχρι 9ο. Για παράδειγμα στην κολλητή μου κρατησαν μέχρι 9ο αλλά όχι όπως σε εμενα αφού κατάφερνε να πάει στη δουλεια. Δεν ξέρω δύσκολα τα πραγματα και η ψυχολογία στα πατώματα. Το προσπαθω ειλικρινά πολύ να ειμαι καλά αλλά δεν τα καταφέρνω

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Αγχώδη διαταραχή?
    By Vaggelis7 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 7
    Last Post: 07-11-2021, 13:47
  2. Αγχωδη διαταραχή
    By dag94 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 21-05-2021, 01:54
  3. Αγχώδη διαταραχή
    By Tod179 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 25-12-2019, 09:53
  4. Δυπολική διαταραχή η αγχωδη διαταραχή
    By Katerina2015 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-10-2019, 12:10
  5. Αγχώδη διαταραχή...μια ζωή
    By Deep purple in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 24-09-2012, 04:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •