Χαμηλή Αυτοπεποίθηση και Ανασφάλεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    44

    Χαμηλή Αυτοπεποίθηση και Ανασφάλεια

    Γειά σε όλους, λέγομαι Αθανασία.

    Θέλω να μοιραστώ εδώ με όλους εσάς κάτι περί αυτοεκτίμησης και αυτοπεποίθησης, και πιθανώς να κρύβονται πολλά ακόμα πίσω από αυτό .

    Είμαι σε μία σχέση που όπως δείχνει πάει προς το τέλος. Εχω πιάσει τον εαυτό μου να πιστεύει ότι αν χωρίσω η σχέση μου θα τα καταφέρει καλύτερα στη ζωή παρότι εγώ.
    Αισθάνομαι ότι θα πάω χρόνια πίσω.

    Το μοιράζομαι γιατί με προβλημάτισε αρκετά.

    Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος /κάποια από εσάς έχει νιώσει κάτι παρόμοιο και αν θέλει να το μοιραστεί.

    Συνεχίστε την προσπάθεια!

  2. #2
    Quote Originally Posted by Lostinmymind View Post
    Γειά σε όλους, λέγομαι Αθανασία.

    Θέλω να μοιραστώ εδώ με όλους εσάς κάτι περί αυτοεκτίμησης και αυτοπεποίθησης, και πιθανώς να κρύβονται πολλά ακόμα πίσω από αυτό .

    Είμαι σε μία σχέση που όπως δείχνει πάει προς το τέλος. Εχω πιάσει τον εαυτό μου να πιστεύει ότι αν χωρίσω η σχέση μου θα τα καταφέρει καλύτερα στη ζωή παρότι εγώ.
    Αισθάνομαι ότι θα πάω χρόνια πίσω.

    Το μοιράζομαι γιατί με προβλημάτισε αρκετά.

    Θα ήθελα να μάθω αν κάποιος /κάποια από εσάς έχει νιώσει κάτι παρόμοιο και αν θέλει να το μοιραστεί.

    Συνεχίστε την προσπάθεια!
    Σε ποιο τομέα θεωρείς πως δεν θα τα καταφέρεις και θα πας χρόνια πίσω? Τι είναι αυτό που κάνει η σχέση σου που σε κάνει να πας " μπροστά " ?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2022
    Location
    αθηνα
    Posts
    1,456
    φιλαρακι ζουμε σε εποχες που ο καθενας κοιτα να πατησει τον αλλον να σωσει το δηθεν εγω του λογο κομπλεξ κι κακίας . ετσι ανθρωποι που ειν θυματα υποφερουν.τωρα απο εδω κι περα τι κανουμε ?? απομακρινουμε τη κακη αυρα τους κι κλεινουμε τη πορτα της ψυχης μας στα μουτρα αυτων που θελουν να μας ληστέψουν το δικαιωμα να ελπιζουμε οτι υπαρχει αγαπη κατανοηση.να μην μας κανουν σα τα μούτρα τους πολυ τους παει .
    αν δε εκτιμάς κάποιον μην τον προσβάλεις ......... φυγε ............. τοσο απλα

  4. #4
    Member
    Join Date
    Nov 2022
    Posts
    44
    Καλησπέρα, θεωρώ δεν θα τα καταφέρω όσο αφορά την αυτονομία μου, την δυναμη να κάνω πραγματα. Ξέρω πως είμαι σε μια σχέση συν εξάρτησης, όποτε ίσως σε καλυψει. Τώρα βλέπω κάποιες συμπεριφορές και ανακάλυψα ποσο κακό έχω κάνει σε εμένα. Γενικά υπάρχει ενα χάος στο μυαλό μου . Μπορώ να γράφω μέχρι το πρωί ������

  5. #5
    Quote Originally Posted by Lostinmymind View Post
    Καλησπέρα, θεωρώ δεν θα τα καταφέρω όσο αφορά την αυτονομία μου, την δυναμη να κάνω πραγματα. Ξέρω πως είμαι σε μια σχέση συν εξάρτησης, όποτε ίσως σε καλυψει. Τώρα βλέπω κάποιες συμπεριφορές και ανακάλυψα ποσο κακό έχω κάνει σε εμένα. Γενικά υπάρχει ενα χάος στο μυαλό μου . Μπορώ να γράφω μέχρι το πρωί ������
    η αυτοπεποίθηση σου θα ανεβαίνει όσο βλέπεις ότι μπορείς να τα καταφέρεις μόνη σου . Ξεκίνησε να παίρνεις περισσότερες πρωτοβουλίες, κάνε εσυ για τον εαυτό σου αυτά που κάνει το αγόρι σου για σενα.

    Για την σχέση συνεξάρτησης το καλυτερο που έχεις να κάνεις είναι να ξεκινήσεις ψυχοθεραπεία. Αλλά δεν ξερω πως είσαι οικονομικά και αν έχεις τη δυνατότητα.

    Κατά τα άλλα , αν έδινες παραπάνω πληροφορίες για τη κατάσταση θα βοηθούσε

Similar Threads

  1. Χαμηλή αυτοπεποίθηση αντικοινονικοτιτα
    By Twome22 in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 0
    Last Post: 05-07-2020, 03:38
  2. χαμηλη αυτοπεποιθηση??
    By orestiss in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 19
    Last Post: 12-03-2017, 13:08
  3. Χαμηλη αυτοπεποιθηση
    By MixalisK in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 15
    Last Post: 06-05-2015, 16:16
  4. Replies: 88
    Last Post: 18-09-2011, 21:44
  5. χαμηλη αυτοπεποιθηση.............
    By amarylis in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 2
    Last Post: 07-09-2009, 19:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •